• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Sziasztok!



Véleményeteket szeretném kérni. A jobb oldalon az üreget eltakarná a talaj, elöl homok az elképzelés.

View attachment 48515
Jó az építmény és ezt nem is kell túlnövényesíteni!
Három patakmedret is látok benne amit érdemes lenne kiemelni, csak egy sziklát kell elvenni hozzá, egyet meg elmozdítani( középtől kissé balra lévő kicsit a hátrafelé futó sorfalból a másodikat kivenni, az alsó szektorban szintén középről balra a keskeny beékeltet lejjebb tolni, hogy ott zubogjon le a víz).
A jobb oldali lenti nagy szikla hogy mutat megfordítva-forgatva, mert így valahogy nem passzol a többi előttéri kőhöz!

A.ttila
 
A jobboldalit picit emelni fogom , majd mutatom.
Patakmedret megfontolom, de azt az elején egyszer elvetettükmint ötletet.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Fejre állítva?
Hú, ezt a követ bárhogy forgatod, nagyon előnytelen. A hátsó részén van egy dudor, ha fejre állítom (kipróbáltam) sem lesz jobb, sőt még összevissza billen, totál árnyékot vet maga alá. Most egy picit emeltem rajta meg betettem a tőle balra lévő kő mellé, majd később fotózok.

És ha nem sajnálod, akkor lehetne a nagy követ kettő-három felé aprítani és abból összelegózni azt a sarkot. Amúgy valóban pöpec.
A hátsókat nem akarod picivel még megemelni?
Sajnálni nem sajnálom, még bekövetkezhet az is, hogy hozok egy vésőt és nagykalapácsot.
A hátsó sor mindenképpen magasabban lesz, de @Trappista csak ennyi homokot adott, így nagyobb emelést csak akkor tudnék, ha egy téglát betoldanék alulra. De inkább elképzelem, hogy kicsit magasabb :)

Itt egy kép egy kis elé szórt Dennerle Baikal kővel.
IMG_0651.jpg
 
Sziasztok!




Egyértelműen a második.
A növényesítés nagyjából hasonlóan megoldható az első verzióhoz rajzolttal, talán keverve az aljnövényzetet, hagyva egy homokos részt, hogy két szigetet alkossanak a zöldségek.
A sziklák többsége nem akváriumba való (egy részük meszesnek tűnik, ecettel kideríthető), kavicsokból pedig majd a kisebbeket használd!

Várjuk a naplót!

AmegA

A napló a mai napon elindult:)
https://akvakertesz.hu/threads/the-first-class.7416/#post-399451
 
Véleményeteket szeretném kérni. A jobb oldalon az üreget eltakarná a talaj, elöl homok az elképzelés.View attachment 48515
Én csak annyit csinálnék vele, hogy átraknám az akvába, betenném a talaj(oka)t és ültetném.
A második képed végképp meggyőző!(y)
Gondolom alapvetően valami alacsony növényben gondolkodsz (MC, Cuba, esetleg parvula mini).
Ha szabad belepofádzani én összeereszteném kicsit a parvulát meg az MC-t, a résekben engedném szép óvatosan az MC-t lecsüngeni (bár a parvula is szép, együtt meg főleg), a jobb első kő mögé pedig valami nagyon alacsonyan tartható növényt ültetnék, ami kb 1-1,5 cm-t emelkedne csak a kő fölé, így jó kis mélységet adna az egésznek.
Egy saját jó régről szemléltetésnek, hogy mire gondoltam:
11822936_1521151564837358_672520862891835774_o.jpg
...csak egy kósza reggeli gondolat...:);)
 
Kérném a véleményeteket. Hozzájutottam egy 50L-es nanohoz. Valami egyszerűt szeretnék. Kétoldalt két bozótos az elképzelés. Sziklákról talán Montecarlo lóg le. Bátran a kritikával.

IMG_3481_1920.jpg
 
Kérném a véleményeteket. Hozzájutottam egy 50L-es nanohoz. Valami egyszerűt szeretnék. Kétoldalt két bozótos az elképzelés. Sziklákról talán Montecarlo lóg le. Bátran a kritikával.

View attachment 49774

Szépek a kövek, tetszenek! Fából szerintem elég lehet egy is, vagy nem ennyire a két szélre rendezném őket. Sok sikert hozzá!
 
Szépek a kövek, tetszenek! Fából szerintem elég lehet egy is, vagy nem ennyire a két szélre rendezném őket. Sok sikert hozzá!
Amióta felhívtad a figyelmem zavar a vastag vasfa. :D Azt ki kell szedni. De egy ág nem elég. Azért kell a bokor jelleg.
 
Amióta felhívtad a figyelmem zavar a vastag vasfa. :D Azt ki kell szedni. De egy ág nem elég. Azért kell a bokor jelleg.

Ha tovább elmélkedek rajta...
-furcsa, hogy a fák a köveken vannak és nem a talajból állnak ki
-hátra csinálhatnál dombot, amiből merednének ki az ágak...
-milyen talajod lesz?
 
Back
Oldal tetejére