• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Szilót fel lehet kapni kerámia tűzhelykaparóval, ha minimál nyomot hagy az üvegen utána az ecetsav akkor sincs baj, mert az aljzat takarni fogja.
 
Ma megvettem a gyeprácsot és egy fél óra vagdosás után elkezdem összerakni a másik 2 elképzelést ami a fejemben volt.

Első verzió:

194IMG_0443.jpg

516IMG_0437.jpg

Második verzió:

356IMG_0424.jpg

Valamint vettem még sósavat, de nem volt itthon gumikesztyű így még nem kapták meg a fürdőt - azért még tisztulhatnak a kövek.

Nem akarok eget-rengető scapet létrehozni - és minden véleménynek örülök!
 
Szépek a kövek, nem biztos, hogy kell ezeknek még bármilyen fürdő. Én nem használtam gumikesztyűt. Maga az elv, hogy belenyúlok a savba ijesztő, ezt azonnal kizártam. Spárgával lógattam be mindet.

Megvan a maga veszélye, mert ha nem jól kötözöd össze a követ kifordul és csobban a vízbe, ami fröcsköli a sósavat. Szóval előtte rángattam lökdöstem, ha nem fordul ki a kötélből akkor mehet a vízbe.

2 vödröt használtam egyik sósavas másik tiszta víz. Ha kész egyből mehet áztatásra a tiszta vízbe. Majd további slagolás majd kis körömkefével tisztítás. Egy fekete réteg lejön róla....nem is kevés. Kefe kell!!!

Ezek nagyszerű kövek és a mellékelt 3 scape egyik sem érint meg. Ebből sokkal jobbat ki lehet hozni. Ne rontsd el azzal, hogy nem szánsz időt a kövek elhelyezésére 2 éven keresztül bánni fogod. A következő scapem köveit már 2 hónapja rendezgetem hétvégéken. S még 2 hónap lesz mire kihozom belőle a legjobbat. Ez persze túlzás, mert vannak a rutinosak akik 5-6 újrapakolással 1 nap alatt kitalálják mi kell nekik.

Próbálj meg valamilyen irányvonalat követni.
- rendezd a köveket két oldalra, középen legyen egy völgy
vagy
- enyhén emelkedjenek a kövek, de legyen ami kiáll mint főkő és fonzza a szemet pl itt:
https://akvakertesz.hu/threads/meraki.7111/

vagy
- ugyanaz mint az előző, csak mellék kő is legyen pl itt:
https://akvakertesz.hu/threads/seiryu-45x30x30.7046/
vagy
- álljanak egy irányba kövek mintha szél alakította volna

stb...

És nagyon figyelj a gyeprácsra mert jelenleg kilóg a kövek közül, ami azt eredményezi, hogy az amazónia alól ki fog látszani.
 
Szépek a kövek, nem biztos, hogy kell ezeknek még bármilyen fürdő. Én nem használtam gumikesztyűt. Maga az elv, hogy belenyúlok a savba ijesztő, ezt azonnal kizártam. Spárgával lógattam be mindet.

Megvan a maga veszélye, mert ha nem jól kötözöd össze a követ kifordul és csobban a vízbe, ami fröcsköli a sósavat. Szóval előtte rángattam lökdöstem, ha nem fordul ki a kötélből akkor mehet a vízbe.

2 vödröt használtam egyik sósavas másik tiszta víz. Ha kész egyből mehet áztatásra a tiszta vízbe. Majd további slagolás majd kis körömkefével tisztítás. Egy fekete réteg lejön róla....nem is kevés. Kefe kell!!!

Ezek nagyszerű kövek és a mellékelt 3 scape egyik sem érint meg. Ebből sokkal jobbat ki lehet hozni. Ne rontsd el azzal, hogy nem szánsz időt a kövek elhelyezésére 2 éven keresztül bánni fogod. A következő scapem köveit már 2 hónapja rendezgetem hétvégéken. S még 2 hónap lesz mire kihozom belőle a legjobbat. Ez persze túlzás, mert vannak a rutinosak akik 5-6 újrapakolással 1 nap alatt kitalálják mi kell nekik.

Próbálj meg valamilyen irányvonalat követni.
- rendezd a köveket két oldalra, középen legyen egy völgy
vagy
- enyhén emelkedjenek a kövek, de legyen ami kiáll mint főkő és fonzza a szemet pl itt:
https://akvakertesz.hu/threads/meraki.7111/

vagy
- ugyanaz mint az előző, csak mellék kő is legyen pl itt:
https://akvakertesz.hu/threads/seiryu-45x30x30.7046/
vagy
- álljanak egy irányba kövek mintha szél alakította volna

stb...

És nagyon figyelj a gyeprácsra mert jelenleg kilóg a kövek közül, ami azt eredményezi, hogy az amazónia alól ki fog látszani.


Igen nekem is hiányzik belőle a természetesség és érdekesség. Még pakolgatom őket - tegnap miután ezeket posztoltam széthúztam a szélek felé az egészet és már jobb lett! Elkapkodni nem akarom én sem, az akvárium csak blackfriday után érkezik, tudtam előre hogy ez idő lesz, pláne úgy hogy van bennem egy kevés maximalizmus is, így biztos nem fogom addig berakni őket amíg nem tetszik az egész. A gyeprácsot még vágnom kell - nem gondoltam így berakni, csak nem mertem jobban összevágni amíg nincs meg a pontos elképzelés nehogy valahol kevés legyen utána. Most amúgy 28cm magas a scape szerintem még pár centit mehetne feljebb a csúcspontja hogy a 36-cmes akiban ne vesszen el.

Még egy kérdés: Szerintetek 2,4L Dennerle Deponitmix talaj + 9L amazonia + 3l amazonia powder elég lehet hozzá?
 
Ezt így nehéz megmondani :D Ránézésre vagy 4-5 cm magas a gyeprács,ami azt jelenti,hogy minimum olyan magason kell legyen az aljzat plusz egy kicsi,mivel tömörödni fog ( nekem is ez a méretű aksim van,és kb 9 liter 5cm magasságban el is oszlik az aljában !)
Ehez jön még felfelé amit építettél 1-2 lépcsőben ! Ott fogja elnyelni szépen az anyagot ,az a plusz 3 kg apró szemcsés amazonia az elég lesz a tetejére ! Az is lehet hogy elég lesz,nem használtam még ilyen fajta emelési módszert !
Hátha van aki használta már a gyeprácsot,és okosabb nálam :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Szerintetek? Sziklákból van még lávakő és pár darab bazalt, azokat valahogy be akarom iktatni de még nem találtam ki hogy hogy legyen. Elől kétoldalt utricularia gyep lesz(ha összejön. Ott 3:1 arányban kevertem gyöngykavicsot, morzsolt amazoniával, alatta táptalaj.
9f1945f7af1f4ea7ba70d958b6cc2666.jpg
cc79a0dbcdc547efcafca576ce283ec8.jpg7ab42e8642e5736f6142ddee87ad7dd6.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nekem túl szabályos és szimmetrikus.

Kicsit eltolnám az ösvény jobbra vagy balra, az egyik dombon meg még emelnék.
És hátul kanyarodjon el jobban az ösvény valamelyik irányba.


Szerintem. :)
 
Nekem túl szabályos és szimmetrikus.

Kicsit eltolnám az ösvény jobbra vagy balra, az egyik dombon meg még emelnék.
És hátul kanyarodjon el jobban az ösvény valamelyik irányba.


Szerintem. :)
Köszi! Reggel ahogy ránéztem én is ilyenen gondolkoztam :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Jobb. :)
Még lehetne kicsit tolni jobban az asszimetriát de úgyis te látod hogyan növényesítesz.

Mivel választod majd el a sötét talajt a világos ösvénytől? Vagy nem lesz benne amano garnéla? :)
 
Jobb. :)
Még lehetne kicsit tolni jobban az asszimetriát de úgyis te látod hogyan növényesítesz.

Mivel választod majd el a sötét talajt a világos ösvénytől? Vagy nem lesz benne amano garnéla? :)
Bár a képeken(és a valóságba se nagyon) látszik, de az átlátszó műanyag lapok amik elválasztják a homokot az amazoniától, kicsit kilóg a talajból, így talán nem kotorják rá a garnélák :)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Vagy nem lesz benne amano garnéla?
így talán nem kotorják rá a garnélák
Ha volt már felnőtt méretű amano-d, akkor tudod, hogy az a kb centis "kerítés" nem ellenfél nekik, ha megindulnak egy talajszemcsével;):D
Ha kövekből lenne építve és több cm magas lenne, akkor esélyes lenne a megállításuk.
Vagy ha villámgyorsan (még a DSM szakaszban lehetőleg) begyepesíted az amazonia-s domboldalakat, a gyep alól már esélyes, hogy nem hordják ki.:)
 
Ha volt már felnőtt méretű amano-d, akkor tudod, hogy az a kb centis "kerítés" nem ellenfél nekik, ha megindulnak egy talajszemcsével;):D
Ha kövekből lenne építve és több cm magas lenne, akkor esélyes lenne a megállításuk.
Vagy ha villámgyorsan (még a DSM szakaszban lehetőleg) begyepesíted az amazonia-s domboldalakat, a gyep alól már esélyes, hogy nem hordják ki.:)
:D Felnőtt amanóim voltak, de ösvényem még nem volt :) sőt az előzőbe a talaj nem is látszott. Itt csak elől lesz UG gyep. Kissebb köveket akkor rakok oda

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Szerintetek ha fel lesz töltve vízzel és ugye "felpuhul" a homok akkor nem fognak a dombok "becsúszni" a homok alá, úgy is tartani fog?(és a műanyag lapok is) Vagy érdemes lenne megtámasztani azokat a műanyag lapokat amik elválasztják a homokot a talajtól? (Pl fa gerendák keresztbe a maradék levágott red mor ágakból)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok.
Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy mit szóltok ehhez a layouthoz?
A kövek és a fa köré még lesz töltve amazonia powder talaj 3-6 liter, valamint a bal sarkot szeretném még egy kicsit megemelni is.
Sajnos még nincs jogosultságom képet feltölteni, ezért flickr linket adok meg, remélem látjátok majd.
Az akvárium 63 liter 60x30x36.

https://www.flickr.com/photos/160956429@N03/with/24878362488/

dateposted-public

dateposted-public

dateposted-public

dateposted-public
A flickren rákoppintasz a betűzendő képre, jobb alsó sarokban a jobbra konyuló nyilat megnyomod, keretben felül BBCode, kiválasztasz egy méretet, majd az így kapott szöveget csak simán bemásolod ide.
Mondom is: a frontüvegnél vékonyítanék a talajon, elég oda 4 cm is, a felesleggel fokozatosan emelném a szintet a hátsó üvegig, pakolnék még bele több, kisebb követ.:)

38751240001_e0a6b03ef5_b.jpgSAM_0327 by Tibor Kántor, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére