• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Saját "szubjektív" gondolataim

Status
Not open for further replies.
Jogos a fenti akváriumokból van kevesebb. De szerintem ez egy fejlettségi szintet kíván.
Eleinte ismerkedsz az anyagokkal, növényekkel. Aztán megpróbálsz egy hasonlatos akváriumot készíteni, mint egy-két egyszerűbb akvárium. És ezek az egyedi ötletek és egészséges életterek csak utána jönnek.

Filipe és Mark is (a fenti akváriumok tulajdonosai) sok éves kertészkedés után rántották elő ezeket az érdekes akikat.
Persze Mark kapott rendesen a téglás akija miatt, de pl Filipe fája a mai napig frissnek hat. Megúnhatatlan akvárium.... persze gondozni nem lehetett leányálom. ;)
 
viktorlantos said:
De szerintem ez egy fejlettségi szintet kíván.
Persze, de annak hogy egy akvárium "korszakalkotó" legyen, nem feltétlenül van szükség arra, hogy különleges anyagokat használjunk. A jelenlegi szerényes tudásszintemet figyelembe véve Mark akváriuma nem sci-fi azért. Természetesen nem kisebbíteni szeretném ezzel a munkáját sőt, csak azt szeretném ezzel mondani, hogy nem feltétlenül attól lesz rendhagyó egy mű, amilyen anyagokat használ föl benne a megalkotója, hanem az ötlettől. Nem kétlem, hogy nagy teljesítményt igényel egy ilyen akvit egészségesen tartani, mint ahogy egyik növényest sem könnyű - ami igazán fontos szerintem mégis a szikra és az abból fakadó gondolatkép.
Hogy materializáld - rengeteg tanulás, nagy munka, sok kihívás, de - csak megoldod valahogy :D . Minden egy ötlettel kezdődik és ez az amiből személy szerint ritkán akad "különleges".

Nyilván nagy felelősség ilyeneket mondani, mert talán mindenki azt várná attól aki ilyet mond, hogy mutassa meg, hogyan is kell ezt csinálni... na, és pont ez a cél az akvakertész "karrieremben" :mrgreen:
Ahogy említetted is - hogy mennyi idő kell hozzá, majd kiderül ;)
 
Mark téglás akváriumának is megvan a története. Neki egyszerűen csak elege volt a kertészkedésből, mert volt egy pont ahol úgy érezte mindent kipróbált. Ekkor látta meg a téglákat a kertjében és készült a mű ;)

Kicsit pontosítanék korábbi mondanivalómon. Természetesen nem csak akkor lehet egyedi, ha végigjárod a leckéket.
Kell egy kis kreativitás és küllöncség, hogy egyedit alkoss és jó is legyen.

Veled együtt remélem, hogy azért egyre több ilyen akváriumot látunk majd a jövőben. :thumbup:
 
Értem és örülök, hogy nyitott fülekre talált a gondolat :)

Dani: amit a helyesírásról írtál... mi van azokkal akik egy szót még le tudnak írni helyesen, de a szavakat nem tudják helyesen egymás után tenni, mint pl. én :roll:

(bocsi csak az előbbi postban annyira hirtelen akartam leírni mindent - nehogy elfelejtsem -, hogy néhány szó kimaradt. Ez volt a kompenzáció :lol: )
 
Fotós körökben kering az a mondás: hogy a szabályokat meg lehet szegni, de ahhoz tudni kell, hogy mik is a szabályok ;)
Ahogy a linkelt képeken is látható, az alkotók tisztában vannak az aranymetszés szabályával, páratlan számú dekorelemeket alkalmaznak, ismerik az alkalmazott növények növekedését és alakját. Az akvakertészet alapjai mondhatjuk. ;)
Miután ezzel tisztába kerültek, egy ötlet, egy kép rajzolódott ki a fejükben, melyet meg is valósítottak. Egyébiránt ez amolyan végső cél is lehetne mindenkinek. Azonban sokan a szoba díszét szeretnék, nem valami meghökkentőt, megosztót. Nem hibáztathatók tehát, hogy a járt utat járják és boldogok a végeredménnyel ;)
A téglás akváriumról a blogomban anno sokat beszélgettünk:
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/05/ ... al-biotop/
 
weak said:
Értem és örülök, hogy nyitott fülekre talált a gondolat :)

Dani: amit a helyesírásról írtál... mi van azokkal akik egy szót még le tudnak írni helyesen, de a szavakat nem tudják helyesen egymás után tenni, mint pl. én :roll:

(bocsi csak az előbbi postban annyira hirtelen akartam leírni mindent - nehogy elfelejtsem -, hogy néhány szó kimaradt. Ez volt a kompenzáció :lol: )

Olyan velem is van, főleg amikor fáradt vagyok vagy több mindenen jár az eszem, ez meg esik, és nem is húzza alá a hibajavító (még :D (vicces is lenne ha tudná mit akarsz)). A helyesírást viszont igen. ;) :angel:
 
Mivel szubjektív véleményekről van szó, természetesen senkit nem hibáztatni akartam, pláne úgy hogy mindössze egyetlen "igazi, növényes" akváriumon vagyok túl. Egyszerűen az akvakertészetben rejlő művészet vonz igazán, ennyi az egész.

Szerintem a cél határozza meg az utat és soha nem fordítva ;) Az persze más kérdés, hogy a tanulás útján haladva egyre nagyobb távlatok nyílnak az ember előtt. Ha jön az ötlet, az ember vagy az intuícióira hagyatkozik, vagy előkap egy könyvet, felkeres egy vagy több szakembert, adott esetben egy fórumot ahol segítséget kap ahhoz hogy elérje a célját. Nekem annyi a célom, hogy alkossak majd egy "eredetit" :)

Úgy általánosságban az előbbiekhez:
A szabályokat meg lehet tanulni... amiről én beszélek azt nem. (bár kétségtelen: talán ahhoz is kell ismerni néhány szabályt ;) )
Lehetne egy új topic: "Szerinted ki az akvakertészet Mozartja" :mrgreen:
 
weak said:
Lehetne egy új topic: "Szerinted ki az akvakertészet Mozartja" :mrgreen:

1. Nincs olyan 2. Amano. :D De ez is szubjektív mint a topic :lol:
 
Kedves Fórumozók!
Az elmúlt két évben felépítettük ezen a fórumon a magyar akvakertészet fellegvárát! Ez a vár modern, új és szép lett. Az információbázis felbecsülhetetlen értékű. Ez a lelkes Fórumozók érdeme. Mindenki hozzátette a saját tudása szerinti legtöbbet. Most azonban néhányan úgy gondolják, hogy ha ezt a várat nem lehet bevenni, akkor a téglákat kezdik elhordani. Mélységesen lelomboz az, hogy míg mi együtt valódi értéket alkottunk, addig egyesek a munkánk gyümölcsét szeretnék leszüretelni. Ne feledjétek! Olyan, hogy független fórum, olyan nincs! (Pláne úgy, hogy a „klubba” való bejutáshoz el kell takarítani egy 5mx5m-es reklámmolinót, majd keresztül kell gyalogolni egy bolton, végül a „klubba” belépve ismét csak reklámhirdetések lógnak a falon. Ironikus egy ilyet függetlennek nevezni. Lehet, hogy most, az udvarlási időszakban nincs böfögés és pukizás, de később... Mi már a váláson is túl vagyunk. Ezért mondom, hogy tudom, miről beszélek.) Ne feledjétek kedves Fórumozók, hogy egy Akvakertész fórumon ti vagytok a legnagyobb érték! Tudjuk mi ezt jól. Igyekszünk is a magunk módján ennek a közösségnek a lehető legtöbbet adni. A HAC akvakertész verseny egyedül álló a maga nemében az országban. Nincs és nem is volt olyan verseny ahol ennyi szponzor és ilyen nagy értékű nyeremény gyűlt volna össze. Az hogy nyolc szponzor ajánlott fel boldogan nyereményeket, tisztán mutatja, hogy a nagy gyártók támogatják azon erőfeszítéseinket, hogy jobbá, szebbé és persze pörgősebbé tegyük a hazai akvarista életet. Nagyon sok energiát ölünk a közösségi életbe, mert szívügyünk ez a hobbi. Minket a hobbi szeretete sodort ide. Hisszük, hogy ha minden általunk elérhető információt nyilvánossá teszünk, az csakis előrébb viheti az akvarisztikát. Kijelentéseink, hozzászólásaink visszakereshetők vállaljuk őket, de sajnos az Internet átka, hogy sok mindent félre lehet magyarázni és aki félre akarja az félre is fogja. A fórum zavartalan működését azonban más csoportok tudatosan igyekeznek bojkottálni. Ha valaki körbeudvarol, vagy bogarat tesz a fületekbe, mindig fogadjátok kétkedve. Vajon mi oka van az uszításra, lázításra, sárdobálásra? Üzleti? Személyes? Mindkettő?
Kérlek benneteket, hogy ha bármi problémátok van, vagy másképp csinálnátok, mint a fórum alapítói, vagy a moderátorok, akkor azt itt, vagy nekem a nigro@greenaqua.hu mailcímen jelezzétek!
 
Az van, hogy felépült itt a növényes akvarisztika fellegvára és aki a várból téglát lop, azt kénytelen vagyok forró szurokkal leönteni! ;)
 
Nigro said:
Az van, hogy felépült itt a növényes akvarisztika fellegvára és a ki a várból téglát lop, azt kénytelen vagyok forró szurokkal leönteni! ;)
Csúnya emberek!!! :evil: :(
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim

Ha-ha, Nigro a várvédő :-D , csak Dugovics Tituszt ne játszd el!
Peace!
 
Valóban ungarische folklór hogy ami működik és jó,abba tuti bele kell kavarnia valakinek vagy valakiknek :?
Tiszetl (ahogy ALi G mondaná :mrgreen: ) a kivételnek !
Peace Tomi
 
Nigro said:
Az van, hogy felépült itt a növényes akvarisztika fellegvára és aki a várból téglát lop, azt kénytelen vagyok forró szurokkal leönteni! ;)


Egyetértek de mégis :?: :?: :?: -ki vagy mi akarhat Nektek ártani én sem értem. Mindenesetre elítélem, még így tudatlanul is. Sajnálom ,mindenesetre ha bármiben segíteni tudunk szóljatok nyugodtan!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére