• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Saját "szubjektív" gondolataim

Status
Not open for further replies.

jojo

Kertész szaki
Itt mindenki elmondhatja saját véleményét a fórumról, a mindennapokról, a világ dolgairól, vagy csak arról, hogy jelenleg min morfondírozik, vagy nincs valamivel megelégedve.Inkább itt beszéljük meg az egymástól eltérő véleményünket, minthogy szétoffoljuk a topikokat.Itt mindenki vitatkozhat, vagy dühönghet aránylag kultúrált formában.

Nem titok, hogy az ötletet más fórumról vettem, talán nem sértődnek meg miatta.

Pl. a Siporax topikhoz a hozzáfűzni valókat is itt kéne leírni, ez indította el bennem, hogy kéne egy megbeszélős topik is.
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Miben jobb egy Eheim szűrő egy Atman-nál?
A szűrőanyag az szabadon cserélgethető bennünk, úgyhogy azon kívül.
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Talán az anyagminőségben, illesztésben, a megbízhatóságban.

Nekem volt egy belső Eheim szűrőm, még a régi 6 szögletű, 18 évig figyeltem a pályafutását, de még lehet, hogy most is megy valahol...
Nem zörgött, a tengelye sem kopott, és mindezt legalább ennyi ideig!

/hehe, viszont volt egy Eheim Aquaboss akasztós szűrő, 1 év múlva megállt a motorja/
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Mindenképp minőségbelü különbség van. Ház felépítés anyagok. Fogj meg egy Atmant meg egy Eheim prof szériát megérted.
Az eheim szűrők (már ha nem a töltet nélkülit veszed) jó minőségű töltetekkel jönnek ez is benne van az árban. Nagyon más kategória a kettő.

Azt pedig mindenképp hozzátenném, hogy ezeket a típusú szűrőket nem az Atman találta fel. Nem is fektetnek semmilyen szinten kutatás fejlesztésbe.
Fognak egy szűrőt lemásolják átcimkézik kész a termék. Mint az Adios cipő. Hasonlít az Adidas-hoz, ez volt a cél, de ha felpróbálod mindkettőt megérted miért más az eredeti.

Sok távolkeleti cuccot ezért nem szívlelek. Egyszerűen átbrandelnek ellopnak egy egy patentelt terméket és holnap saját név alatt nyomják.
Megtehetik az országuk vezetése nem üldözi eme cselekedetet. ;)
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

nah és akkor megragadnám az alkalmat hogy válaszoljak asebestyen bejegyzéseire a sipo topikból. ;)

De ami itt megy mostanában....megideologizáltok lassan mindent... és sokan csodafegyvereket vélnek felfedezni egy-egy elhintett dologban: legyen ez szűrő, szűrőanyag, de lassann bármi amit kimondtok, hiszen az akváriumaitok olyan szépek, hogy isszák a szavaitokat az akvakertész palánták.

Mi is többen vagyunk a GA-ban, ez nyílvánvalóan más nézeteket is jelent, saját véleménnyel. Viszont amit írtál arról azt gondolom, hogy minden szinten berögzült ezer éves tévhiteket kell ledöntenünk. Mindenben. Világítás, tápozás, szűrés, szűrőanyagok, aktív talajok, adalékok. Ezeket nem mi találtuk fel természetesen. Csak ki kell szakadni a jó magyar valóságból és olyan aquascaping közösségekbe járni külhonban ahol mindezekre nem csodálkozva tekintenek. Ezeket évek óta, vagy tizenéve használják. Az aquascaping, akvakertészet erről szól. A legnagyobb problémát ott látom, hogy itt évtizedek alatt kialakult egy nézet miszerint az akvarisztika az egyik legolcsóbb hobbi. Ezt látom nap mint nap. Akváriumot keresek 500 forintért... növény, hal ingyen, folyami homok, stb stb. Amikor véletlenül idevetődik valaki értelmetlenül néz, hogy mi a franc ez a sznob dolog.... No persze még nem láttam egyetlen akváriumot sem ilyen emberektől, amit részben vagy egészében össze lehetne hasonlítani azzal amit az Aquascaping képvisel. Tudomásul kell venni, az akvakertészet nem olcsó hobbi. Ha ezt fáj feldolgozni akkor más hobbit kell keresni. Érdekes módon a tengeri akizásnál könnyebben beveszi a gyomor mennyibe kerül. Miért? Nem beszélek arról, hogy Magyarországon a hal és növény árak nevetségesen alacsony áron mozognak. Mi lenne ha európai árakon juthatnánk ezekhez is?

Amit a GA shop, vagy az alapítók is kitűztek maguk elé az nem más, mint ennek a japán, távolkeleti vonalnak a meghonosítása. Nem valami középút, itt ott némi növénnyel vagy egy akvárium tele anubiassal mert annak nem kell semmi....Ez nem aquascaping. Ez akvárium némi növénnyel. Természetesen a fejlődésnek vannak lépcsői, így lehet akarva akaratlanul is megjárod ezeket a lépcsőket és ha érdekel továbbfejleszted magad a művészibb akvakertészet - aquascaping felé.

Azt mondod csodafegyver néhány szűrőanyag stb? Sajnálom ha így gondolod, pedig azoknak az anyagoknak, amitől egy távolkeleti akvárium úgy néz ki ahogy kinéz töredékét sem használjuk még. Sok dolog el sem érhető még mindig nálunk.

Arról nem is beszélve olyan termékeket ajánlunk, amit külföldi akvakertészek megbízhatónak tartanak. Tapasztalatok révén próbáltunk ki saját magunk és ajánlunk másoknak is az eredményesség miatt. Ebből továbbra sem fogunk engedni. Lehet hogy ezeket a dolgokat feleslegesnek, drágának találod, akik viszont megtisztelnek bennünket bizalmukkal szeretnénk erdeményes és minőségi termékeket ajánlani.

És nagyon kíváncsi lennék arra az élő példára, ahol a kínai szűrőt lecserélték Eheimre ugyanazt a szűrőanyagot használva és bármilyen probléma megoldódott, amit a szűrés hiányossága okozott....

Seb, én is kiváncsi lennék. Bár gondolom lesz minőség érzetbeli különbség a felépítményben 100%. Hatékonyságot pedig ha nem látványos úgysem tudja megállapítani. Miért? Mert egyenlőre még ott tartunk, hogy azt sem tudjuk mitől algás egy akvárium és hogyan védekezzünk ellene. Nem lenne elvárható hogy ilyen szinten észrevegyen bárki bármit, tisztelet a kivételnek. De a legnagyobb baj, hogy egyenlőre nem csak a szűrésre, de a szűrőanyagra is sajnálja sok ember elkölteni a pénzt. Anno rásóztak egy belső szűrős juwel csodát vagy valami mást és bár a mai napig üzemel gyakorlatilag köze sincs ahoz amit egy rendes technikával elért volna. Tudom nekem is ilyen juwel csodám volt több mint 10 évig.

Visszatérve, viszont olyanról nem nagyon tudok aki megvette volna az eheim-et és utólag bosszankodott volna, hogy bárcsak ezeket noname dolgokat vette volna. Fordítva sajnos folyamatosan kapjuk a visszajelzéseket. Ezért nem is javasoljuk ilyen tecnikák beszerzését.

Mert ha veszünk egy japán akváriumot, ami nem is sokkal nagyobb, mint itt néhányaké, és 5-10db komoly szűrővel szűrik, akkor az jóval nagyobb különbség a Ti szűrésetekhez képest, mint az Eheim használata az EVO helyett. Igaz ott merik etetni is a halakat rendesen, hiába növényes az akvárium....

Itt egyik állításodat sem értem. 5-10 szűrővel szűrnek egy akváriumot ami kb ugyanakkora mint amit mi is használunk? Ezen meglepődnék. Saját példámból kiindulva a nano akit az ADA-nál sem szűrik jobban, Eheim Classic szűrőt egy korszerűbbre cserélve ugyanazzal szűrök mint az ADA. Szűrőközeget is beleértve. De ugyanezt elmondhatom a nagy akváriumról is a két szűrővel. Pont ez a lényeg. Mindig mindenhol sok szűrést javaslunk mint vödörméretben mind flow-ban. 200 literes aksik fölött már általában 2 szűrőt javaslunk stb.

Többet etetnek és merik etetni a halakat? Ne haragudj de ezt megint nem tudom hova tenni. Ki az aki éhezteti a halakat a növények miatt? És miféle rajhal csoporot etetnek ezerrel japánban egy növényes akváriumban? Nem értelek. Ebből a szempontból már a magyar tanítások is úgy szóltak, hogy ne etesd túl a halaidat és belefér simán heti 1-2 alkalom amikor egyáltalán nem adsz nekik. Én még nem olvastam sehol ezen a fórumon, hogy valaki nem adna elég kaját ;) De ha ez megnyugtat nálam nincs nélkülözés egy halnak sem. Inkább én nem eszek semmit ;)

Szűrőanyagok tekintetében egyébként azért is érdemes kicsit nyitott szemmel járni, mert a termékek töredéke az amit a bevált dolgokból lehet nálunk kapni. A többségről sokan még hallani sem hallottak. Sokféle újdonság és "misztikum" lesz még a jövőben is ami egy növényesbe használható. És más területeket is legalább ennyi dolog van amiről épkézláb magyar tapasztalatok még nincsenek is. Ezek az "újdonságok" csak nekünk újdonságok, a világ aquascapingben évekkel, évtizedekkel előttünk jár.

Elfogadjuk, és felzárkózunk, vagy még mindig próbáljuk eröltetni a saját igazunkat? Mindenki úgy dönt, ahogy akar természetesen.

Sajnálom, hogy néhány embernek a Japánok által kitalált aquascaping is csak pénz oldalról érdekes. Az aquascaping nem erről szól.
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Én pedig ehhez szólnék hozzá:

DomeSL said:
Miben jobb egy Eheim szűrő egy Atman-nál?
A szűrőanyag az szabadon cserélgethető bennünk, úgyhogy azon kívül.

Hogy a világ minden táján ismerik és elismerik. Hogy a neten fellelhető növényes akváriumok döntő többsége alatt ez duruzsol. Hogy az Eheim repülőgép rotorok, alkatrészek fejlesztésével is foglalkozik. Euro milliókat öl a fejlesztésekbe és meg is van hozzá a megfelelő szakmai és technikai háttere.
Az Atman keletről érkezik. Ha belinkelne valaki néhány Atman szűrővel működö Japán vagy akármilyen - nem magyar - növényes akváriumot azt megköszönném. (na jó, egy kínai akit azért találtam ... :) )
Ezzel szemben érdemes végigszaladni az idei AGA contesten. Eheim-Tetra. Még a kínai aksik többségében is... :wtf:


Végül, mivel sokan dicsérik, az Atmant, biztos vagyok benne, hogy az is jó szűrő. ;)


Asebnek pedig:
rákerestem, hogy a fórumon hangzott-e el olyan, hogy Tetra-t gagyizzuk. (Féltem, hogy Key írt ilyet :D ) DE NEM! ;)
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Még annyit fűznék hozzá, hogy egy olyan országban élünk, ahol akvárium építős, karbantartós cégek japán akváriumok fotóit mutogatják lehetséges ügyfeleiknek úgy, mintha ők maguk építették volna. Nincs egy épkézláb referencia így inkább lopunk.

A napokban szólt egy kedves fórumozó, hogy valami jóravaló ember az én nagy akváriumommal hírdeti szolgáltatásait. Megnéztem és jónéhány oldalon fent volt a hírdetése. Egyetlen saját akvárium sem volt csak ez. Mintha ő építette volna. :thumbdown:

A költségek miatt mindig nagy a zúgolódás, de üzletet hírdetni, szolgáltatást reklámozni mégis inkább ezekkel az akváriumokkal szoktak. Ezeket az ADA és verseny akikat nézzük és gyönyörködünk bennük.

Tényleg nézzetek egyszer körbe a neten, hány magyar cég használja ezeket a lopott ADA stb fotókat, hogy eladják a gagyit termékben és szolgáltatásban is.
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Ez azért jó érzés lehetett.
Pofátlan, de megtisztelő.

viktorlantos said:
A napokban szólt egy kedves fórumozó, hogy valami jóravaló ember az én nagy akváriumommal hírdeti szolgáltatásait. Megnéztem és jónéhány oldalon fent volt a hírdetése. Egyetlen saját akvárium sem volt csak ez. Mintha ő építette volna. :thumbdown:
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

DomeSL said:
Ez azért jó érzés lehetett.
Pofátlan, de megtisztelő.

viktorlantos said:
A napokban szólt egy kedves fórumozó, hogy valami jóravaló ember az én nagy akváriumommal hírdeti szolgáltatásait. Megnéztem és jónéhány oldalon fent volt a hírdetése. Egyetlen saját akvárium sem volt csak ez. Mintha ő építette volna. :thumbdown:

Jó érzés az amikor ti vagy más akvakertészek írják, hogy bejön esetleg. Vagy amikor néhány szakmai fórumon beszélnek róla esetleg egy kivülállónak szimpi a setup.
Ez jó érzés.

Ellenben a fenti dolog inkább a pofátlan hazugság kategóriába tartozik, és erősen elgondolkodik az ember hogy elégtételt vegyen.
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Bevallom őszintén hogy számomra a fórum kezd unalmassá válni. Sokszor ugyan azokat a köröket kezdjük el futkosni és szerintem felesleges dolgokkal foglalkoznak emberek ami már régen megtárgyalt és lezárt dolog. Egyik kedvenc ilyen témám az eheim aktívszén. Látni lehetett hogy mi történt Viktor nanojával.. nem? Szerintem teljesen felesleges azon agyalni hogy vajon mi a különbség egy 500Ft-os egy eheim és az ADA aktívszén között. Biztos hogy van különbség erre akár mérget is veszek. Árban egészen biztos. Hatásfok között meg. Valljuk be őszintén az aktív szén gyártási folyamatának meg van a menete. Ha attól eltérünk akkor az már nem aktív szén lesz hanem más. Tehát szerintem nulla különbség van közöttük. Amúgy meg vegyük meg kedvenc boltunk polcán található legolcsóbbat (ha a GA a kedvenc boltunk akkor keressünk ideiglenesen egy boltot ahol lehet kapni szenet 500-1000 HUF között) tegyük bele a szűrőbe ha elfogyott vagy mindet bele pakoltuk és cserélni kell akkor vegyük meg az eheimet ha ezzel is ez történt akkor meg az adat. Közben meg vadul jegyzeteljünk hogy mi a különbség. Az hogy meg mit írnak a gyártók annyi a véleményem hogy én nem fogok hinni jobban egy ADA-nak mint egy SERA-nak. Mivel mind a kettőnek az a célja hogy eladja a portékáját.

Bocsi ha nagyon off voltam, de ez van. Ma amúgy is bal lábbal keltem ;)

Amit Viktor meg Jojo írt hogy kis hazánkban hol tartanak az emberek az akvarisztikával. Én is egy 20literes jávai mohás szivacs szűrős akival kezdtem és 8-9 évesen úgy örültem neki mint majom a farkának. Szerintem nem kell hogy mindenkinek. Láthatjuk hogy lehet egy low-tech is szép és igényes. Amúgy meg egy bizonyos szintű sznobság tuti van benne.
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Na leírom gyorsan én is a véleményemet:

Kicsit szerintem elmentetek attól a témától, amit a többiek kissé feldúlva elkezdtek a Siporax-os fórumban..

A lényege annak a mondandónak szerintem az, hogy valóban sokan nem tehetik meg, hogy akár 15k-val többet költsenek egy szűrőre, hiába 5 éves tervről van szó (ezt a meglátást jogosnak érzem), mert az akváriumra a szűrőn kívül még sok ponton költeni kell. Ha ráveszi magát az ember arra, hogy kiizzadja az utolsó csepp pénzt is a jobb minőségre minden ponton, akkor meglehetősen felugranak az árak.

Jelenleg egy "ócska" külső szűrő tulajdonosa vagyok - bár nem értek túlságosan a szűrőkhöz -, de egy hasonló paraméterekkel (űrtartalom, szűrőtérfogat, fogyasztás, teljesítmény) rendelkező Eheim szűrő olyan 30-40k-val kerül többe. A szűrő biztosan nem olyan halk, kivitelezése gagyi, de 4 év garancia van rá, és +30k-ért nem érdekel. Ha valamilyen alkatrésze a garancián kívül elromlik, hát legyen. Még mindig beljebb vagyok. Eljön majd az az idő, amikor megengedhetem az akvarisztika minden területén a kényelmet és a minőséget, de amíg tanulok, addig erre nincs lehetőségem - pontosítok: van rá lehetőségem, de szeretném, ha máshová (más hobbira) is jutna pénz (szerepjáték, airsoft, számítástechnika, gitár, sorolhatnám..). Itt jön az ellentmondás sokak szerint, mert akkor meg miért foglalkozom az akvakertészettel?! A hálót böngészve sok gyönyörű akváriumra leltem, amik hasonlóan "szegényes" technikával felszereltek, mégis probléma nélkül működnek. Ha ők meg tudják csinálni, akkor talán más is, így próbálkozni érdemes..

Az tény talán, hogy esélyük a sikerre meglehetősen kevesebb, mint akinek atomerőműről megy a medencéje, és talán ha elbuknak egy ponton, akkor a talpraállásra fordított összegen vehettek volna egy Eheim-et. Ezen érdemes gondolkodni..

Saját esetemről azt tudom elmondani, hogy ez a szűrős téma az egyetlen, amiben kénytelen voltam ezt az általatok sokszor emlegetett vészterhes kompromisszumot megtenni az óriási árrés miatt! :!:
Más dologban (ezer vagy száz forintos tételekben) pedig ragaszkodom egyre inkább a minőséghez. Ezért rendeltem és fogok is a jövőben rendelni a GA-tól.

Igazából lehetne ezen a témát még rágódni egy ideig, de szerintem nincs sok értelme..

1) Itt mindenki bizton minden fontos információt és tanácsot megkap a nagyoktól.
ebből következik: 2) Ha olcsót és gagyibbat vesz, akkor tudni fogja milyen veszélyeket rejt.
és: 3) Ha megteheti, akkor a jó minőséget választja.
4) Ha nem teheti meg, és kapja az "ívet" miatta, akkor csak elmegy a kedve.. :(
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Ha a GA-s srácok nem lennének, kb nem lenne ilyen népszerű az akvakertészet. Nem mellesleg segítőkészek, gyorsan válaszolnak és sok tanácsot adnak. Én 1 év alatt sporóltam össze a technikát az akváriumra, de megérte mert egy szem algám sincs (kop kop kop) , a régi növényeim amik már haldokoltak most bubiznak és hozzák a hajtásokat. Én örülök hogy rájuk hallgattam :D.
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

BenyA said:
Ha a GA-s srácok nem lennének, kb nem lenne ilyen népszerű az akvakertészet. Nem mellesleg segítőkészek, gyorsan válaszolnak és sok tanácsot adnak. Én 1 év alatt sporóltam össze a technikát az akváriumra, de megérte mert egy szem algám sincs (kop kop kop) , a régi növényeim amik már haldokoltak most bubiznak és hozzák a hajtásokat. Én örülök hogy rájuk hallgattam :D.

1 évig vártál és spóroltál? Egyébként valóban, én sem tudom, hogy honnan keríteném elő az infókat.. Valószínűleg megragadtam volna egy kastélyos kvarchomokos akváriumnál.. :D
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Igen :) kb 1 éve láttam nigro blogját, aztan olvastam tervezgettem és SPÓRÓLTAM! Aztan össze jött annyi hogy a télen megvettem mindent :)
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Érdekes irányba indultak el a fórum egyes topikjainak bejegyzései. Azt hiszem pénteken kezdődött az "ingyen növény" részlegen és hát azóta úgy látom több helyen is egymásnak estek, estetek. Van ennek értelme?
Én szeretném javasolni a kis költségvetésű, atman szűrős, sima lávaköves, belső szűrős, táptalaj nélküli stb akvaristáknak hogy mutassák meg a Napló topikban milyen akván dolgoznak. Ez talán visszaterelné a fórumot egy békésebb útra és nem lenne unalmas ahogy már írta valaki. Mert régebben mi volt itt mindenki küszködött valami gonddal most meg a naplókhoz nem kerül olyan akvárium ami "Segítség algatámadás" című lenne...
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Dyin --írtad:

"Kicsit szerintem elmentetek attól a témától, amit a többiek kissé feldúlva elkezdtek a Siporax-os fórumban.."

Ez nem probléma.Ezért akartam ilyen topikot, ahol mindent el lehet mondani, akár eltérve bármely témától.Itt lehet csapongani nem kell témahűen írni.


Valóban nagyon sokat lehet köszönni a hozzáértő gárdának, köszönet nekik.Nem vitás, hogy valóban rengeteget tudtam meg erről a témáról az otthoni eredmények is igazolják.
Az is igaz, hogy nagyon sokan sznobságnak tartják az akvakertészkedést és irritálónak tartják a Green Aqua árait.

Mert ne kerülgessük a témát mint macska a forró kását, sokszor erről van szó.

Tény hogy, találkoztam már "savanyú a szőlő" alapú emberekkel is.

Nem vitás, hogy nagyon drága ez a hobbi de semmi nem kényszer, lehet szerényebb költségvetésből is gazdálkodni, és szép eredményeket elérni.
Ha lehet én megpróbálkozom a barkáccsal de van amit meg kell venni.Veszek egy középkategóriás valamit mert hátha azzal is elketyeg a dolog.

Bíztam más terméknél a diffikben és bubiszámlálóban, (!!) visszafolyásgátlóban de be kell vallanom, hogy nem hozták a várt eredményt.Nem akartam ADA-t venni és meg is van az eredménye....ciki ezt bevallani.Nem tudtam Eheim szűrőt venni, és most szidom ami van.

Szomorúan konstatálom, hogy nem is lehet úgy, hogy az ember "egy nadrággal több nyeregben ül".Több akvárium--eloszlik a pénz, és azért van más amire költeni kell...Most nem a rezsire gondolok, pl. új SD kártya, dvd-k s más férfias apróságok amiről az asszonynak nem is kellene tudni..


Megjegyzem semleges vagyok, de megpróbálom mindkét oldalról nézni a dolgot.Ha valakik azon gondolkodnak,hogy Viktorék azért propagálják az ADA-t és más jó cuccokat, hogy haszonra tegyenek szert.Lehet.Belevágtak olyanba ami itt idáig nem volt-különcködésnek tűnő holmik, és magas ár.
Gondolatban cseréljünk velük helyet...mi nem ugyanezt csinálnánk!?
De. Ezt lehet tagadni de minek.Arról nem is beszélve, hogy amennyiben ezt Ők szívvel lélekkel csinálják akkor ez még csak plusz a dologban.De gondolom ebben kételkednek sokan.

Ez van.Lehet máshonnan is vásárolni.

Van az országban ahol lehet Bentleyt, Ferrari-t venni mégse pocskondiázza őket senki.Mert már hozzászoktunk, hogy itt vannak a szalonokban. Ennyi. Ehhez is hozzászokunk idővel.
 
Adosz az előbb még láttam a hozzászólásodat, most már nem. Minden esetre amit írtál az nagyon elmászott attól, amiről beszélünk. Senki nem lát semmi rosszat a másik munkájában és nincs ócsárolás. :) Építő jellegű kommunikáció folyik.. :D
Jojo teljesen igazad van, mint mindenki más, én is azt javasolnám ami nálam van, már csak azért is, mert ezek mögött az emberek mögött olyan gyönyörű akváriumok vannak, hogy beszarás, tudják mi a jó.. De mindenki szeretne növényes akit aki itt van, de nem mindenkinek van rá annyi pénze, ezért fusizik és kínait vesz 6 felé. BenyA-ról példát lehetne venni. ;) Én soha nem leszek ilyen türelmes..

Mellesleg a GA áraiban semmi irritáló nincs. Ami ott fent van, azt nem láttam olcsóbban SEHOL, pedig van egy-két bolt a könyvjelzőim között. Aki nem hiszi, nézzen utánna. ;)
Már csak azért is érdemes onnan rendelni, mert az áru hibátlanul, profi csomagolásban másnap ott fog heverni az ajtó előtt. Amiről szó van az az, hogy a GA egy akvakertész bolt, a legminőségibb cuccokkal. Van az összes bolt, fölötte meg egyedül a GA. Az egy másik dolog, hogy szakértelemben is magasan más boltok fölött állnak.. :)
 
Re: Saját "szubjektív" gondolataim.

Egy rövid történet... ha már ilyen beszélgetős topikunk van ;)

Párommal szerelmünk hajnalán... :p .. eltévedtünk a Campona nevű mamutba. Állatos bolt akvárium kellene. Juwel. Válaszokat alig kaptam, akváriumot berendezést megvettem. Vihettem haza kocsival mert kiszállítás nonszensz....És itt egy több éves cumifaktor indult :thumbdown:
Kismillió halpusztulás, vagyonok a növényekre, segítségre várva időről időre visszamentünk érdeklődtünk... már minden szakkönyv megvolt elolvasva stb ezekben legalább volt info csak egy dolog hiányzott, hogy segítsen abban mit vegyek... :evil: :thumbdown:
Már a sokadik kedvencünket búcsúztattuk, beletörődtem, hogy a növények csak szőrös zöld állapotban létezhetnek. :lol: Üzletek mondták is hogy nem baj ha már nagyon szőrös cseréljem ki. ;) Ezt így szokták....De addig is öntögessem és használjam ezeket az algátlanítókat. Amikor 4-5 hónapig megvoltunk halpusztulás nélkül azt hittem fortuna mellénk szegődött. Időnként a baromi sok algátlanítótól mintha visszaszorult volna az alga. De inkább illúzió volt.
Papa vállalkozó lett kapcsolatunk megszilárdult körülöttünk minden megváltozott már. Az akvárium szőrős növényeit és alga hátfalát elfogadtuk. Halat ritkán vettünk mert tudtuk betegség lesz a vége sajnáljuk őket. Csalódás kiábrándulás... :thumbdown: Halasboltokat kerültük mert ha hülyét akarok látni inkább tükörbe nézek ;) Az ember más hobbit és elfoglaltságot keresett...
Fiatalokból felnőttek lettek, elköltöztek az akváriumot a kukába akartam már dobni, de após ránkparancsolt, hogy vigyük el. Gondoltam ok bár már tizenéve megvan hiszek a csodákban nekifutok mégegyszer. Eredmény ugyanaz.
Megint évek teltek el amikor belefutottam a japán akikba és nigro induló blogjába. Lehet ezt így is?
Megint egy rakat energia mozgósítása mindent elolvas, pénzcsapok kinyitása adunk még egy esélyt a dolognak. Veszek egy nagy akváriumot mert a boltokban azt mondják azzal könnyebb ;) Mennyi baromságot mondtak te jó ég.... :thumbdown:
Nekifutok egy AS nevű cégnek mert náluk volt minden. Na jah. 10-ből 8 raktáron sem. Segítséget semmit nem kaptam de cserébe a rendelt termékek is hetekkel később érkeztek. Kérdéssel ne forduljak senkihez mert nem segít úgysem ezt most is megtapasztaltam :thumbdown:
Vagyonokért megvett szettem világítása kuka, szűrő csomag amig a gyár adott kuka... :thumbdown: nem volt elégséges, bár csak 10 ezerrel lett volna több ami már jó... Így végül még 1 szűrőt vettem vagyonért.
Megvettem külföldről mindent mi hiányzott. Olvastam mindent a ukaps-on, nigrónál, az ADA-nál. Ha valamire rácuppanok akkor csavarom rendesen... ;)
CO2 szettem egy része kuka :thumbdown: Rájöttem idehaza csak akkor érdemes vásárolni ha tudod pontosan mit akarsz. Segítséget pedig ne várj, mert ez nem a segélyvonal ;)
Akváriumok épültek szépültek én pedig meglepődve láttam, hogy külföldi shopok sokkal segítőkészebbek mint itthon. :thumbdown:
Mindenkinek szimultán toltuk a segítséget Nigroval és Balázzsal és ez volt a pillanat amikor úgy döntöttünk hogy kell egy bolt, ahol minden kapható ami kell a növényezéshez, kompromisszumok nélkül.
Minden mennyiségű infóval amit csak fel tudunk hajtani, hogy másnak már ne kelljen tizenévig a sötétségben élnie. Legyen idehaza is növényezés.

Lassan 1 éves lesz a GA. Termékek száma megsokszorozódott, igyekszünk mindenki kedvére tenni aki rendelt tőlünk talán tudja miről beszélek.
Hétköznap, hétvégén reggel, késő este tolja az ember az infót a segítséget mindenkinek aki csak megtalál bennünket. Hozzánk jönnek emberek, hogy xy helyen vett valamit mi lehet a baj vele hogyan használja... :thumbdown:
Lett contest szépülnek az akik. 1 év alatt óriási fejlődés. :thumbup: sok sok barátság született azóta is és jó látni, hogy akiknek ajánlottunk valamit nem anyázás volt a vége. 1 garanciális gondunk volt és néhány szállításbeli törés. Utóbbira előfordul, de a garis része azt hiszem elgondolkodtató.

Lettek irigyeink, ellenségeink, olyanok akik nem szimpatizálnak. Talán természetes is, időnként talán rá is szolgáltunk. És hát minden nem lehet szép valljuk be elég ha az akváriumaink, meg a ti akváriumaitok azok. ;)
Egy dolog nem változott. Időnk nagy részét segítségre fordítjuk, sosem rakunk le telefont, hajtunk el bárkit és nem mondjuk azt hogy hé te figyeld olvasd el a gyár oldalát én sem tudok többet, csak ezt az 1 sort ami a shopomban van. ;) AS :thumbdown:

Nem az a cél hogy behajózzunk egy rakat cuccot és teleszórjuk az országot vele. Legyenek szép akik. Szeressétek a hobbit és lehetőleg kevés bosszúságot okozzanak a technikák amit használtok. Így több idő jut a lényegre a növényezés részére és a gyönyörködésre. A fórumon mindent megteszünk, hogy eredményes útra tereljük a növényezést. Vannak és lesznek mindig szakik akik szerelnek, megoldanak minden máshogy, nem baj ez. Ha jó a vége az csak jó.

De az a srác aki a barátnőjével tizenéve bement hogy megismerje és megszeresse az akvarisztikát már nem lenne itt enélkül. Ha valakinek megspóroljuk ezt az én példámból kiindulva tizenéves kanyart már jól végeztük a dolgunkat.
Ezt viszont jelenleg úgy csináljuk, hogy bevált cuccokat használunk és ajánlunk. Nem az árcédula vezérel minket, hiszen annak nincs vége sosem. Mindig van valaki aki olcsóbb. Ha nem ez lenne a hobbink nem csinálnánk azt hiszem a többiek nevében is mondhatom.

Sznobság, divat, felvágás méregdrága cuccok?
Vizuális orgazmus, hetente növényszüret, pompa minden nap, a legszebb bútor amit választhattam volna a szobába, viszlát beteg halak üdv egészség. De miért nem mondták anno a halas boltban hogy ezek a halak ekkorára nőnek? Jah mert nem mondtak semmit.... :thumbdown:

Bocsi, hogy hosszú voltam. ;)
 
No ez egy igen szép és kerek összefoglaló volt a másik oldalról, mondhatni: kár lett volna kihagyni ;)
Köszönjük ezt is, mást is...mindent :!: :thumbup:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére