• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

RyboRhythm

Durven

Kertész tanonc
Régóta húztam halasztottam témát,de végre úgy néz ki,hogy hamarosan elindulunk! :)
Jövőtén már remélem tudok felrakni képeket,de addíg ittvan egy kis szöveg.

Akvárium: 60*30*30
Világítás: DIY 36w
Szűrés: Atman 3335 bioglass/mátrix
Aljzat: Tropica substrate/JBL Manado
Tápozás: EasyLife ProFito,EasyCarbo
ÉLesztős Co2,

Növények "eddíg":
Bacopa australis
Cryptocoryne beckettii ''petchii''
Micranthemum umbrosum
Echinodorus tanellus
Rotala rotundifolia

Lakók:
3 otocinclus affinis


Hardscape

creations-96277_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szerintem jó lesz, de a hardscape-ednél nekem a bal oldal hangsúlyosabb mint a jobb, ezért szerintem ki kellene bővíteni a jobb oldalt, kisebb kövekkel mint egy háromszög kompozíciónál, valahogy így http://www.greenaqua.hu/az_akvarium_ber ... lkeszitese. A dekor fára meg vigyázz, hogy az ágai ne érjenek az akvárium üvegéhez sehol. A világításodnál jó a 36W , majd ha úgy látod hogy beállt az akid és minden ideális értéken van (fény, szűrés, Co2, táp, víz érték) és ami a leg fontosabb hogy meg is tudod tartani ezt az állapotot akkor válthatsz 55W-ra, de akkor már elektronikát is cserélned kell.
 
Az a baj,hogy ennyi kövem van. éS ha már más félét kéne venni cserélni kéne az egészet.
Köszönöm a hozzászólást! :) Agyalok rajta!
 
mardelboy said:
55 wattal vigyázz mert hamar kizöldellsz! ;)


Marad a 36w. Jelenleg egy 5000k power kompakt cső van benne. elég lessz? vagy 6500-8000k jobb lenne?
 
mardelboy said:
6500-at mindenképpen javaslom! De majd javítanak a profik ;)
Nem vagyok profi, de egyetértek mardelboy-al, jó a 6500K-es is (ilyet használtam én is csak 18W-osba) ,de ha ADA stílusú színt szeretnél akkor pedig 8000K-est válaszd! ;)
 
A többiek már elmondták a hardscappel kapcsolatos dolgokat. Én a halakhoz szólnék hozzá. 3 oto kevés lesz, legalább 5 hogy jól érezzék magukat, és 5 oto még nem igazán mutat magában, valami csapathalban is elgondolkoznék. ;)
 
inadsz said:
A többiek már elmondták a hardscappel kapcsolatos dolgokat. Én a halakhoz szólnék hozzá. 3 oto kevés lesz, legalább 5 hogy jól érezzék magukat, és 5 oto még nem igazán mutat magában, valami csapathalban is elgondolkoznék. ;)


hello!
Lessz, 10db rasbora hengeli ;)
 
Nekem 2db oto van az akiban és nagyon jól elvannak. A fény legalább 6500k de én a 8000k-t használom tisztább hatása van, nem annyira sárga,és nem algásodik jobban az aki.. Szép lesz ez, csak telepíts valami alacsony növényt a jobb oldalra. Akár még moha szőnyeg is megteszi...
 
HC-t akartam először. csak nemtudom mennyire elég neki a fény,lehet megpróbálom egy cseréppel.
holnap megyek az akváriumért,teszek majd fel pár képet a hardscape variációkról,mert van 2-3 eltérő ötletem.
 
Üdv!
A hardscape jól néz ki, de számold bele azt is, hogy a növények az aljzattól jónéhány centire magasodnak, így a kisebb kövek el fognak tűnni a dzsungelben. Ha mégis marad az összeállítás, én a helyedben a jobb oldalról kicsit előrébb és beljebb hoznám az egész kőkompozíciót, de a térhatást növlelndő, az aljzatot mindenképp megemelném hátrafelé még 1-2 centivel.

Az armatúrát házilag készítetted, vagy szaki segítségével? Majd egyszer valami hasonló DIY megoldásban gondolkodnék, ezért érdekelne a hajlítás mikéntje és az anyagválasztás.
 
zoi said:
Üdv!
A hardscape jól néz ki, de számold bele azt is, hogy a növények az aljzattól jónéhány centire magasodnak, így a kisebb kövek el fognak tűnni a dzsungelben. Ha mégis marad az összeállítás, én a helyedben a jobb oldalról kicsit előrébb és beljebb hoznám az egész kőkompozíciót, de a térhatást növlelndő, az aljzatot mindenképp megemelném hátrafelé még 1-2 centivel.

Az armatúrát házilag készítetted, vagy szaki segítségével? Majd egyszer valami hasonló DIY megoldásban gondolkodnék, ezért érdekelne a hajlítás mikéntje és az anyagválasztás.





Hello.
Az aljzaton a fotó készítése után emeltem. az elrendezésen biztos lessz még változtatás,mert még a növény választás is folyamatban van... A parvula ellene ilyen setup-ban? az olvastam,hogy gyorsan nő,de ellenben azt hallottam róla hogy nehéz összefüggő "szőnyeget" csinálni belőle.
 
A parvula biztos kitakarná a kisebb köveket, egyébként nekem szépen fejlődött élesztős CO2-vel is, GA tápok és easy carbo mellett, és nem volt baj a sűrűségével sem. Nyilván idő kellett neki, míg besűrűsödött, de ha megfelelő mennyiséget ültetsz kezdéskor, akkor kevesebbet kell várni a sokasodásra is. Ha jól emlékszem én 2 cseréppel ültettem kb 60 literesbe. Kellett várni míg mező lett...
 
zoi said:
A parvula biztos kitakarná a kisebb köveket, egyébként nekem szépen fejlődött élesztős CO2-vel is, GA tápok és easy carbo mellett, és nem volt baj a sűrűségével sem. Nyilván idő kellett neki, míg besűrűsödött, de ha megfelelő mennyiséget ültetsz kezdéskor, akkor kevesebbet kell várni a sokasodásra is. Ha jól emlékszem én 2 cseréppel ültettem kb 60 literesbe. Kellett várni míg mező lett...


Értem.
én 4 cserépre gondotlam. lehet hülyeséget kérdezek,de kb menyni idő kell hogy szép legyen? mert 3-4hónapot lesz nálam az aki utána költözés és egy haveromnál lessz "kölcsön". És tudni szereném,hogy amíg itthon vagyok lessz a sűrű parvula vagy sem :)
üdv
 

Hasonló topikok

Válaszok
28
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére