• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az Érkezés cimű film ugrik be az akváriumodról :) a bonsai jó választás ;)
Nem spoilerezni itt nekem! ;)
Még nem láttam a filmet. Egyébként meg érdekes, hogy mindenki mindig a földön kívülieket hozza fel az akvárium kapcsán, pedig egy fia nincs beépítve... :D
Amúgy meg szerintem is jó választás a bonsai. Meg is kérdezlek gyorsan, hogy már van az akváriumomban, vagy csak lesz? :)


Tapatalk-kal küldve...
 
Istenem, ez a zene közben... meg hát. Jó lett, na![emoji38]
Köszi, de azt nem én írtam, hanem Johann. ;)
Egyébként meg jó is hogy jössz! Azt mondod, hogy egy szál bacopa, aztán még a végén kiderül, hogy három bonsai? Hát illik így átvágni az asszony fiát? :D

Tapatalk-kal küldve...
 
Köszi, de azt nem én írtam, hanem Johann. ;)
Egyébként meg jó is hogy jössz! Azt mondod, hogy egy szál bacopa, aztán még a végén kiderül, hogy három bonsai? Hát illik így átvágni az asszony fiát? :D

Tapatalk-kal küldve...
Na mit tettél, hogy bebonsaiosodott?:D
 
Na mit tettél, hogy bebonsaiosodott?:D
Ne tologassuk itt a felelősséget kérem!
Bonsai volt ez már felnött fa korában is! [emoji14]
Látom a Myrio-nak sem kellett könyörögni... olyan törékeny jószág, mégis "ügyesebb".
Könyörögni éppen nem kellett, de hetente vágni igen, hogy ne hagyja le a többieket. A sessiliflorám nem volt ilyen fürge anno...

Tapatalk-kal küldve...
 
A sessiliflorám nem volt ilyen fürge anno...
Nálam meg pont az fürgébb a Myrio-nál, 2szer. Viszont szebb a Sessi ha lassabban nyúlik, mert túl nagy közök vannak a levélkötegek között. Persze ilyenkor sűrűbbre kell ültetni (ha van hely:)). Jobb híján én is sűrűn ollózom.
 
Nem spoilerezni itt nekem! ;)
Még nem láttam a filmet. Egyébként meg érdekes, hogy mindenki mindig a földön kívülieket hozza fel az akvárium kapcsán, pedig egy fia nincs beépítve... :D
Amúgy meg szerintem is jó választás a bonsai. Meg is kérdezlek gyorsan, hogy már van az akváriumomban, vagy csak lesz? :)


Tapatalk-kal küldve...

Huh. Őszintén szólva csak gyorsan átfutottam a naplódon és nem vettem észre a változásokat :p jó lett a bonsai :D :D

Amúgy a filmet érdemes megnézni :)
 
Huh. Őszintén szólva csak gyorsan átfutottam a naplódon és nem vettem észre a változásokat [emoji14] jó lett a bonsai :D :D

Amúgy a filmet érdemes megnézni :)
Csak most kapcsolok, hogy a polipra írod! (Fejre csapós smiley)
Elvesztem az erdőben, és észre se vettem a fát. :)
A videót pedig én is megnéztem. Szerintem is ügyes a srác! ;)
Köszi!
Nagyon ott van a szeren az akvárium! Elveszek a részletekben, nem is látom az algát [emoji14] :D
Ott van az, csak nem jó részletekben vesztél el, ;) de azért köszi!
Majd rakok fel képeket az algáról is, mert @Jopet szerint szörnyű aqua hypo honder vagyok,és már engem használ a túlzás szinonímájaként! :D

Tapatalk-kal küldve...
 
A videót pedig én is megnéztem. Szerintem is ügyes a srác!
Nem kell a duma, felismerjük :)
Szerk: Ja és a videóra a reakciómat a csodás kreativitásod kapta (téma, címadás, zeneválasztás), láttam már jobb videót is, nyugodtan írd meg a srácnak :p

Majd rakok fel képeket az algáról is, mert @Jopet szerint szörnyű aqua hypo honder vagyok,és már engem használ a túlzás szinonímájaként!
Örülj neki, hogy nem kérem számon a pirosat a videofelvételről ;) :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Régen nem meséltem már a low tengeriről.
Bár sokan ennyit se jósoltak volna neki, de mégis szomorú vagyok, hogy a negyedik hónap végére már csak kettő maradt meg a gyerekek hét rákjából. :(
Nem véletlen, hogy senki nem javasolja, egy szivacsszűrővel 30 literben ilyesmi üzemeltetését, még úgy sem hogy heti szinten mennek a vízcserék.
A túlélők:
Vöröske:
30904423140_5ae2f8650f_c.jpg
30464227313_3b16ef9089_c.jpg
És Ildikó, akiről még fényképet készíteni is képtelenség...
31272250525_34a57913fe_c.jpg

A polip háza tájáról, szülés előtt álló kismama elölről,
30450450014_0561a55e75_c.jpg
És hátulról.
31235848226_ff976abcb4_c.jpg
 
Utoljára módosított:
Tádám! Végre megérkezett a születésnapi ajándékom, egy 190 literes D-D RO pisces kollégától.
Igaz a mi nyomásunkon csak 108 literes 2,12 aránnyal, de azt 250-ről 7 tds-re. :)
Találtam is neki egy rejtett helyet a 2x2 méteres fürdőszobában, így a családi béke sem látja kárát. ;)
Viszont a tegnapi vízcsere a nagy izgalomban elég érdekesre sikerült. Részint a fokozatosság és az arányszámok elvét betartva sikerült csapvízzel keverve is egyből minusz 50 tdst elérnem, másrészt a hőmérséklet is egyből lejebb vágódott 3 fokkal. :(
Szerencsére a streszt látszólag mindenki túlélte, pedig előtte még matattam is egy órát az akváriumban.
Aztán este még bekalibráltam a tápadagolót is, és beállítottam napi 2x1ml Carbot, mert bár az Otok kifejezetten díjjazták az elhagyását, de anno tagadhatatlanul nemes érdemeket szerzett az algák fékentartásával, és mit ne mondjak, most van kivel harcolni. [emoji14]

Tapatalk-kal küldve...
 
Boldog szülinapot utólag is :) Azt hittem, már sikerült beszerezned az RO masinát, és átálltál lágyvízre, már jó régen beszéltük, hogy kinéztél egyet.
Én is küzdök még a hőmérsékletcsökkenéssel vízcserekor, egy megoldást tudok rá, vízcsere előtt egy-két nappal megcsinálni a vizet, és bedobni a hordóba egy nagyobb teljesítményű fűtőt.
 
Ha közbeszólhatok akkor én is támogatom @hnorbi ötletét. Amikor vizet cserélek az akváriumban, akkor azalatt az idő alatt a következő alkalomra való RO-t gyártom le. Így nem a csőből lejövő full hideg vízzel kell kezdenem valamit, hanem az előtte héten elkészített szobahőmérsékleten tartottal dolgozok. Persze az én esetemben csak 20-30 litert kell így hétközben tárolnom, ami még elfér a fürdőben. Egy fűtővel így is feljebb kell hoznom a hőmérsékletet, de nem mindegy, hogy pár fokot kell korrigálni vagy éppen 10-et :)
 
Nálam is hasonló a helyzet: 30 liter RO-t készítek a vízcsere előtt 1-2 nappal. Az első tizenpár fokot magától teszi meg, majd aznap reggel szobahőmérsékletről tovább fűtöm 24 fokra.
(Tegnap mondjuk kiderült, hogy rossz a fűtő, mert 28 fokos lett estére a víz. Ettől nem fázott meg senki! :D Szerencsére aztán többé-kevésbé kiegyenlítődött a maradék akváriumvíztől.)
 
Boldog szülinapot utólag is :) Azt hittem, már sikerült beszerezned az RO masinát, és átálltál lágyvízre, már jó régen beszéltük, hogy kinéztél egyet.
Én is küzdök még a hőmérsékletcsökkenéssel vízcserekor, egy megoldást tudok rá, vízcsere előtt egy-két nappal megcsinálni a vizet, és bedobni a hordóba egy nagyobb teljesítményű fűtőt.

Neked is!
Jaja, emlékszem együtt ünnepeltük június elején, de hát jó szülinapi ajándéknak kell az idő... :)
Ezt a fűtős ötletet meg lenyúlom...

Ha közbeszólhatok akkor én is támogatom @hnorbi ötletét. Amikor vizet cserélek az akváriumban, akkor azalatt az idő alatt a következő alkalomra való RO-t gyártom le. Így nem a csőből lejövő full hideg vízzel kell kezdenem valamit, hanem az előtte héten elkészített szobahőmérsékleten tartottal dolgozok. Persze az én esetemben csak 20-30 litert kell így hétközben tárolnom, ami még elfér a fürdőben. Egy fűtővel így is feljebb kell hoznom a hőmérsékletet, de nem mindegy, hogy pár fokot kell korrigálni vagy éppen 10-et :)

Nekem is csak 30 liter kell, de egy ekkora hordót bizony már nehezen tudok majd elrejteni valahol, szóval lehet drukkolni! ;)

Tegnap mondjuk kiderült, hogy rossz a fűtő, mert 28 fokos lett estére a víz. Ettől nem fázott meg senki! :D

Az ilyen szerkezetet az akváriumban kell használni, s otthon vár az instant halászlé! :D

Tapatalk-kal küldve...
 
Neked is!
Nekem is csak 30 liter kell, de egy ekkora hordót bizony már nehezen tudok majd elrejteni valahol, szóval lehet drukkolni! ;)
Én itthon páromnál úgy vezettem fel a dolgot, hogy az RO víz jó lesz majd a kávéfőzőbe is, így talán kevésbé lesz gond a vízkövesedéssel :) Ami valójában igaz is.
Az már csak részletkérdés, hogy a kávézáshoz egy ötliteres flakonba készítek csak vizet, ami egy jó darabig elég, addig az akváriumhoz általában két tízest szűrök tele hetente :D
 
Back
Oldal tetejére