• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A HM jobb oldalt alacsonyan tartva jó ötlet a tükröződés miatt szépen kitolja a képet. Jobb hátra a kő mögé egy kis acicularis? Balra hátra meg mehetne egy nagy pinnatifida erdő, szép kontraszt lenne. Amúgy a bonsai is nagyon jó ötlet, esetleg ide-oda egy kevés mini páfrányféle (pl. Crepidomanes cf. malabaricum)

Amúgy jobb az afro nélkül, nekem kapásból ez ugrott be róla :)
martians682b.jpg
 
A HM jobb oldalt alacsonyan tartva jó ötlet a tükröződés miatt szépen kitolja a képet. Jobb hátra a kő mögé egy kis acicularis? Balra hátra meg mehetne egy nagy pinnatifida erdő, szép kontraszt lenne. Amúgy a bonsai is nagyon jó ötlet, esetleg ide-oda egy kevés mini páfrányféle (pl. Crepidomanes cf. malabaricum)

Köszi az ötleteket, bár Pinnatifida nekem első gondolatra kicsit nagynak tűnik ide. Talán, ha a nagyobb leveleket folyamatosan levágnám... :p
A HM esetében szerintem mi két különböző dologra gondolunk.
Nem arra gondolsz, hogy a jobb oldalsó sávba raknád? Ott tényleg kihúzná a teret (nem is rossz ötlet), de én most hátul a befolyó előtt hagytam meg, ahol előzőleg is volt, ott meg nem fog látszani az oldala, ha stemeket telepítek elé...

A Támad a Mars meg hát... :D
(Azért remélem nem pont szegény polip hozza el majd az apokalipszist, mert már @Dzsenci is Alieneket vizionált korábban az akváriumomba)
 
Köszi az ötleteket, bár Pinnatifida nekem első gondolatra kicsit nagynak tűnik ide. Talán, ha a nagyobb leveleket folyamatosan levágnám... :p
A HM esetében szerintem mi két különböző dologra gondolunk.
Nem arra gondolsz, hogy a jobb oldalsó sávba raknád? Ott tényleg kihúzná a teret (nem is rossz ötlet), de én most hátul a befolyó előtt hagytam meg, ahol előzőleg is volt, ott meg nem fog látszani az oldala, ha stemeket telepítek elé...

A Támad a Mars meg hát... :D
(Azért remélem nem pont szegény polip hozza el majd az apokalipszist, mert már @Dzsenci is Alieneket vizionált korábban az akváriumomba)

Igen a jobb oldali sávra gondoltam;)
 
Sajnos nem tudtam mindet elajándékozni, Pecás szomszéd tyúkja meg túl messze van
...akkor a Te HM-ed jobban járt, mert az én kb 10 literes gombócomból szerintem mosolyogva reggeliztek a baromfik a szomszédban...:) (nem is írtam: van kacsája is, úgyhogy vízi szárnyasnak vízinövény(y))
Mielőtt végképp lemondok róluk, megnézem milyen ha éppen csak kikandikál a kő mögül.
ha alacsonyan tartod, szerintem jó lesz kontrasztnak (is)
Addig is, amíg eldöntöm, súgni ér ám!
@xspirit kollégának hála, Rotala Rotundifólia
Ha pakolsz mögé r. rotundifoliát, tolod neki a fényt és a vasat, szép vörösödő levelei jól fognak a HM mögött érvényesülni szerintem. Én legalábbis egy próbát tennék;)
A későbbiekben vagy hydro kerül rá, vagy az egészet betemetem Riccardiával.
a számból vetted ki a szót: mehet rá a hydro, aztán ha fent a víz felszínén elterül, ki is engedheted, akkor lesz egy copfja, mint anno az enyémnek, ami átkalandozott még a szomszéd akvába is
a riccardiát meg tovább engedheted, nem csak hónaljszőrzetnek néz ki jól;)
bal hátra mehetne a myrio, elé meg egy kis reinicki mini lehet, hogy nem hülyeség, vagy valami kis növésű crypto-féleség, vagy inkább mindhárom: alacsonyan tartorr reinicki épp csak kikandikál a crypto között/fölött, hátul meg myrio, de ha markánsat szeretnél, akkor szúrj be néhány szál pogostemon erectust, ami ráadásul emersben is szép és nem is kell gyagyázni sem (én még egyszer sem permeteztem, sőt, ott az ablak mellette, egész nyáron nyitva volt;))
 
...akkor a Te HM-ed jobban járt
ha alacsonyan tartod, szerintem jó lesz kontrasztnak (is)

Hogy jobban járnak? Legyen igazad! Tessék-tessék, lehet még vinni! ;) Amúgy meg a tieddel legalább valaki jóllakott.
Nálunk nem hajlandó megkóstolni a család. :p
Azért ha már ilyen szép hajzattá nőtt, szerintem is megérdemel még egy esélyt.

Ha pakolsz mögé r. rotundifoliát, tolod neki a fényt és a vasat, szép vörösödő levelei jól fognak a HM mögött érvényesülni szerintem. Én legalábbis egy próbát tennék;)

A Walliciivel valami hasonló lenne a tervem, de ha nem viselkedik jól, majd legfeljebb cserélnek! :)

a számból vetted ki a szót: mehet rá a hydro, aztán ha fent a víz felszínén elterül

Az első fele rendben is van, viszont az emers nevelés jelenleg nem tudna működni, sőt szerintem egy vízcsere is igen megterhelő lesz a jelenlegi lámpamagasság (~10cm) mellett.
A HM is megpróbálkozott a levegő vétellel, hogy aztán szénné süljön a "napon" :rolleyes:
upload_2016-10-23_20-24-40.png

bal hátra mehetne a myrio, elé meg egy kis reinicki mini lehet, hogy nem hülyeség

Myro már lesz, a Reineckii-vel meg vigyázz! Addig győzködtök, hogy a végén kipróbálom!

Köszönöm!
 
Az első fele rendben is van, viszont az emers nevelés jelenleg nem tudna működni, sőt szerintem egy vízcsere is igen megterhelő lesz a jelenlegi lámpamagasság (~10cm) mellett.
A HM is megpróbálkozott a levegő vétellel, hogy aztán szénné süljön a "napon"
Igazad lehet;) nálam ugyanis a 7020-as led pörkölte 7 cm-ről (most mértem meg:)) és felnőtt a hydro-HM kombó annyira, hogy gyakorlatilag hozzáért az armatúrához.
A vízcsere amúgy nem túlságosan izgatja az emers részét:)
Várom az akvád új arcát(y)
 
Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem már, de jelenleg nincs is túl sok mindenre büszkének lennem.
Az akvárium épp kisebb ecset támadás alatt van. :(
Az okokat csak találgatom még, de szerintem több is van:
- az Otok boldogabb élete érdekében beszüntettem a Carbo adagolását
- a rengeteg kiszedett HM miatt mindenhol felgyorsult a víz áramlása
- a friss feltöltésű talaj valószínűleg ereget valamit magából, ráadásul a még nem teljesen fedett pőreségén a víz könnyebben keveri a mulmot
- a most bevezetett egyébként mindenki által imádott Novo Pleco táp sajnos eléggé "koszolja" a vizét.
- a Nitrát szint sajnos a figyelmetlenségem miatt egész 70mg/l-es szintig emelkedett
Nem hiába mondják az öregek, hogy egyszerre csak egy dolgon változtass. De hát ugye nem tanulok... :p
Most helyi Carbos kezelés folyik, és 4 naposra vettem le a vízcseréket. Ha ez nem segít változatok még máson is.
Szorítsatok!
Azért hoztam egy két részlet képet, hogy mégse sajnáljatok annyira:

Állítólag úgy tanulsz, ha a mestereket másolod. Ez persze elég gyenge duma, amikor éppen @matrai Sanyit nyúlom. ;)
31083259896_763b1ca463_c.jpg
Azt nem tudom szőrös szívűek e az Otocinculusok, de hogy nem borotválkoznak... :D
31005617831_972ff56bc2_c.jpg
Szép dolog a szerelem, de ez már talán... :p
30298793684_ccecef517b_c.jpg
És a bizonyíték, hogy a Plecot tényleg mindenkinek bejön (beleértve a képen éppen nem látható Helenákat, és az Uropthalmoidesek is)
31083259946_8f8920de60_c.jpg
 
Back
Oldal tetejére