• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Trappista

Mágus
36920072856_dd796ea69b_c.jpg

Sziasztok!

Hogy némi kényszert gyakoroljak már magamra az indítás időpontját illetően, azt gondoltam naplót indítok még csak gondolati szinten létező akváriumomnak a Root Octopusnak, avagy szabad fordításban a Csúnya Polipnak. :D
A nevét egyébként onnan kapta a napló, hogy a scape alapjául szolgáló gyökeret rajtam kívül semelyik ismerősöm nem látná szívesen egy 60 literes akváriumban, mivel leginkább egy nagyon ronda lábasfejűre hasonlít, amint éppen mászik felfelé a sziklán...
Én viszont szeretem a polipokat, és sok-sok kísérletezgetés útán már azt sem tartom annyira elhibázott dolognak, hogy egy ilyen hatalmas gyökeret vásároltam a viszonylag kis akváriumomba. :p

Kopasz a fejem, haj rá!
 
Utoljára módosított:
Lássuk azt a polipot.

Mutasd, mutasd!

Köszi az érdeklődést! Természetesen terveztem felrakni képet. Nem is egyet.
Ugyanis nagyon hosszú út vezetett addig amíg a jelen állapotig eljutottam, és ebből nem akarlak titeket sem kihagyni. ;)
Amikor még tavaly év végén elhatároztam, hogy új akváriumot indítok, még csak annyi elképzelésem volt, hogy egy amolyan gyökeres, esetleg leszakadt partfalas akváriumot szeretnék, ami persze nem igazán találta a helyét bennem, ezért el-el kalandoztam más irányokba, és első körben egy amolyan vár a hegyfokon dolog lett belőle. :ROFLMAO:
Aztán egyszer csak egymásba botlottunk vele:
26345951841_c633053c08.jpg

Bár ez nem az első kép ami róla készült, de azért rakom fel ide mégis ezt, mert a boltban forgatva a fákat, ez a kép volt, ami megfogalmazódott bennem.
Két szikla, rajta egy gyökér, ami alól a víz kimosta a talajt, és az apróbb köveket...

A negyedik vagy kilencedik változat lesz végül? :D

Mindjárt, mindjárt!
Persze akik már látták a szenvedésem, előre röhögnek, de mindjárt jön a polip evoluciója! :D
 
Örülök, hogy tetszenek! Én is így voltam velük.
Ahogy @BlackOut Viktornak, és @Jopet Gergőnek mutattam a Varsafát öt perc alatt bármikor újra raktam már,
annyira tudtam melyik kő kell hozzá, és hogy kell lerakni őket.
(No meg ahogy Gergő mondta, két maroknyi kőből könnyű építkezni... :))
De valahogy nem igen tudtam szabadulni a gondolattól, hogy ezt a polipot isten is gyökérnek teremtette.
Persze nem amolyan utcán kószálós, lányok után kiabálós csapatban nagy legényes izének persze, hanem olyannak, aki előző életében talán egy másfél méteres fácskának, vagy bokornak biztosította a mindennapi betevőt.
Így aztán időről időre a fent vázolt, és sok-sok kevésbé vállalható kreálmányom közben mindig rendezgettem egy kicsit rajta, és végül (vagyis idáig) a következőekre jutottam:
26345950741_9fd350065c.jpg
26386189216_d616a4173e.jpg

A második egy sokkal izgalmasabb scape lehetne: Két oldalt emelkedő talajjal, ami bal oldalon a kilógó gyökér síkjáig, majd azon túl dombot rajzolva, jobb oldalon pedig a nagy kő háromnegyedéig emelkedne. Persze a hátuk mögött is feltölteném földdel.
A talaj középen érné el a jelenlegi magasságot. (vagyis alacsonyságot) :D
Középen csermely kanyarog, egy fordított s betűt leírva. A partján a sziklák tövében lévő vékony földsávon néhány apró növény nő. Két oldalon valamilyen gyep siet inni a partra. A fán moha, a tövében, és a sziklák tövében még néhány növény. A fa másik oldalán valami gaz, de nem egész háttérre, csak közvetlen mögötte. A dombon a gyep szaladna tova...

Az első, és tudásomnak megfelelőbb kihívás a könnyebb út. Tágas, jól karbantartható scape, szinte monoculture megvalósítással. Az előtérben mondjuk MC egy két csokor egyéb növénnyel. Finomításnak pár kövecske. A háttérbe HM, vagy rotala, de még ne rohanjunk ennyire előre...
Egyszerre egy lépés.
Ahogy @hnorbi mondta, "A scape-t finomítani kell, mert a természet szépsége a részletekben van.
Márpedig valljuk be férfiasan (vagy a hölgy kollégák nőiesen) négy kő, meg egy darab gyökér nem túl részletes... :p

Amúgy csak az érdekesség kedvéért írom le, hogy a két utolsó kép ugyanazon elemekből áll. :rolleyes:
 
Szerintem a kiszáradt fás jobb, mint a varsafás. De lehet csak a landscape miatt :) A polipnál csak a kövek nem tetszenek, de ezt már beszéltük.
Az út felé nyúló fát még nem mutattad korábban. Nagyon jó. Csak nem tudom, hogyan lehetne szépen növényesíteni és részletgazdagabbá tenni a fát.

Ezért inkább a következő szériából a másodikat építeném. Állat.
Úgy - ahogy leírtad - jó is lenne. De itt is szerintem a bal oldal üres még, kellene még egy kis dekoráció a gyökér csonkja mellé (nem csak növényzet). Nem tudom mi, meg nem is sok, de valami. Úgyis ott már magas lesz a talaj. Ott kellene több részletet belecsempészni még. A többi szerintem növényekkel megoldható lenne sőt tőlük lehetne igazán jó. Tágas is maradna valamennyire.

Tök jók a legók. És igen, kevés dekorációval könnyű, de amúgy meg ettől nehéz :)
 
2/2 is tetszetős alap, bár megmondom őszintén, nekem ezek a kövek nem jönnek be. Esetleg más kövekkel is kirakod? :D
Bal oldalra nem gondoltál még egy vékony, viszonylag egyenes, nem ágasbogas fára, ami esetleg még a vízfelszín fölé is nyúlik?
 
Szerintem a kiszáradt fás jobb, mint a varsafás. De lehet csak a landscape miatt :) A polipnál csak a kövek nem tetszenek, de ezt már beszéltük.
Az út felé nyúló fát még nem mutattad korábban. Nagyon jó. Csak nem tudom, hogyan lehetne szépen növényesíteni és részletgazdagabbá tenni a fát.

Ezért inkább a következő szériából a másodikat építeném. Állat.
Úgy - ahogy leírtad - jó is lenne. De itt is szerintem a bal oldal üres még, kellene még egy kis dekoráció a gyökér csonkja mellé (nem csak növényzet). Nem tudom mi, meg nem is sok, de valami. Úgyis ott már magas lesz a talaj. Ott kellene több részletet belecsempészni még. A többi szerintem növényekkel megoldható lenne sőt tőlük lehetne igazán jó. Tágas is maradna valamennyire.

Tök jók a legók. És igen, kevés dekorációval könnyű, de amúgy meg ettől nehéz :)

Persze. Mindent neked sem kötöttem az orrodra, de nyugtasson a tudat, hogy te, és akik még felém jártak, pár olyan egyéb (pl leomlott vár) megvalósítást is láttatok, amit azért nem rakok most fel ide, mert a saját naplómat offolnám szét ide nem tartozó scape-ekkel. :p
És igen. Természetesen tudom, hogy a második sorozatból a második a jobb, és még a bal oldalban is igazad van, de nem tudom lesz-e majd lelki erőm azt elkezdeni... :confused:
Azért jól esik az elismerés valakitől, aki a kőforgatáson gyúrta ki magát négyszáz (igen, folyamatosan nő) kiló követ legózva. ;)

2/2 is tetszetős alap, bár megmondom őszintén, nekem ezek a kövek nem jönnek be. Esetleg más kövekkel is kirakod? :D
Bal oldalra nem gondoltál még egy vékony, viszonylag egyenes, nem ágasbogas fára, ami esetleg még a vízfelszín fölé is nyúlik?

Nem is gondolnád mi minden megfordult még a fejemben. :D
Azért ettől függetlenül ezt most nem értem ám! Hova tennéd, és hogyan, ha hagynám, és nem csapnék azonnal a kezedre? :ROFLMAO:
 
Ha csapkodsz, akkor jólvanna :D
Bal oldal, kb a rendelkezésre álló hely 1/3 részéhez (ahol a törés van a fán) egy ég felé álló fát tennék próbaképpen. Kicsit ferdén, kilógatva az akváriumból.
 
Bal oldal, kb a rendelkezésre álló hely 1/3 részéhez (ahol a törés van a fán) egy ég felé álló fát tennék próbaképpen. Kicsit ferdén, kilógatva az akváriumból.

Na igen. A kiszáradt fa is belóghatna a víz fölé, ha nem lenne már foglalt a dekor. :D
Gondolkodtam a bal oldal fásításán is, de akkor csak a kisfiaim tudnának az akváriumba nyúlni...

Ez a kettő egyben!!!! Tudom nem megvalósítható, de annyi dinamika van benne, amint a polip éppen megragadja az áldozatát! :)
Persze, ha a világunk csökönyös, földhözragadt szabályai miatt mégiscsak dönteni kell, és nem létezhet egyszerre a két scape egy akváriumon belül :), akkor a második, a 2. és ezerszer is a II.

Idővel, és kellő elszántsággal szerintem inden megvalósítható, de én már annak is örülnék, ha a kettő közül az egyikben rejlő lehetőségeket sikerülne valemellyest kihasználni. :p
Azért köszönöm a támogatást! ;)
 
Sziasztok!

Na szóval adott a kérdés!
Ki melyik darabot finomítaná tovább, és azt hogyan tenné?
A kellő elszántság megvan, csak a tapasztalat, és a kreativitás hiányzik... :p
Előre is mindenkinek köszönöm!
 
Mivel tudom, hogy nehéz átlátni, mi hol is van, töltöttem fel képet, hogy lássátok, hogy néznek ki felülről.
Egyeske:
26420247965_20c5a38d8e.jpg

Ketteske:
25817471243_bab197fc04.jpg

Attól az előre nyúló ágtól gondolkodom megszabadulni, mert szerintem igen útban van, és valószínűleg jelen helyén csak ecsetgyűjtőnek lehet majd használni, de gondolkodom, gondolkodom...

Ja igen! Vonal az akvárium eleje...
 
Back
Oldal tetejére