• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Roca del Diablo 60 litros

Itt van még egy tervezet,bár maradok a kétoldalt sziklás fás tervnél csak gondoltam ezt bedobom a véleményetekre számítva:)
u9px0nwwy0t4sxf6j7.jpg
 
Sziasztok!
Elkészült ma a két végleges scape.
Valamelyik lesz majd a kettő közül,szeretném majd kérni hogy véleményezzétek köszi :D
A kövek elhejezése még kiegészül több kisebb bazaltal és kalcittal ahogy a manado bekerül majd.
Íme a képek:
0en8j02zvd4mjo5r99y.jpg
0zj49mtm1ldre3iny7e.jpg

s5a61cd878wovu9mcskt.jpg
lnlrfnoxltvwrh5u6hkc.jpg
 
Sziasztok!
Elkészült ma a két végleges scape.
Valamelyik lesz majd a kettő közül,szeretném majd kérni hogy véleményezzétek köszi :D
A kövek elhejezése még kiegészül több kisebb bazaltal és kalcittal ahogy a manado bekerül majd.
Íme a képek:
0en8j02zvd4mjo5r99y.jpg
0zj49mtm1ldre3iny7e.jpg

s5a61cd878wovu9mcskt.jpg
lnlrfnoxltvwrh5u6hkc.jpg
Jo lesz csak vigyazz nehogy zsufis legyen, engedj teret majd a növényeknek,
Zsiiiir
 
Jo lesz csak vigyazz nehogy zsufis legyen, engedj teret majd a növényeknek, Zsiiiir
Hát igen ez majd akkor dől el ha a növényeket rakom be,lehet hogy a fogós faágcsavargatás még bejátszik majd meg egy kis gyökér gyártás mert kicsit nagynak tartom a gyökereimet ;)
 
Gondoltam naplozom ma a nagy semmit :mad:
Tegnap hajnalban sikerült hazaérni a ködös Angliából,gondoltam reggel már megyek is az akváriumért amit tutira állítottak hogy meg lesz menjek nyugodtan.
Elvittem magammal a gyerkőcöt is erre közölték hogy valami problémájuk volt az üvegessel és nincsen meg az akvárium.
Egyetlen egy dolog miatt nem robbantam fel és ez a lányom volt mellettem,azok a csalódott őzike szemek :cry:
A bosszantó az az egészben hogy a hgéten szabin vagyok és lett volna időm sakkozni vele annak tudatában is hogy az összes hozzávaló már itt tornyosul a szobában a szűrőtől elkezdve a világításon át a talajig és egyéb kiegészítőig,még jó hogy azt a 30 kg követ meg dekor fát nem hoztam még fel a lakásba.
Nagyon remélem hogy elkészül jövő hétre aztán gyorsan nekiugorhatok.A szűrőt egy vödörben azért kipróbáltam nem bírtam magammal úgy forgatta a vizet mint amikor a wc-t húzom le :D.
Egy képet azért berakok bár nem ide a naplómba illik ezt nézzétek el nekem :)
yka2mivtmbc1v14luvg1.jpg
 
Helló!
Tűkön ülve várom az akváriumot:wtf: ,éppen ezért mivel meg van minden hozzá megint rakosgattam mert nem bírtam magammal.
Ha van kedvetek megírhatnátok az építő kritikát és ha van nem építő azt is ezekről az elképzelésekről :D
cb8834l26zbeu9r0znuh.jpg

hp3p581l0kx7ex9ql497.jpg
 
Én a két nagyobb követ nem raknám be :/ inkább valami háromszög elrendezést próbálnék kihozni a fával a bal oldalon és a kövekkel levezetném a másik oldalra.
 
A felső képen lévő fát fejjel lefelé raknám be egy kő dokbra. Az aki közepétől egy picit eltolva.
A nagy követ én sem erőltetném bele, meg a meder helyett is inkább a sarkokat csinálnám dekor homokból, vagy a középső domb köré raknék táptalajt és rá az aktív aljzatot, köré pedig a dekor homokot.
Vagy valami ilyesmi. :D
 
Üdv! a fa szép, érdekes darab, a köveket viszont csak kiegészítőként, támasztóként tudom elképzelni... s csak a kicsiket. Pakolj ki mindent a dobozból szerintem, próbáld elhelyezni a fát úgy, hogy jó arcát mutassa... gondold át, háromszög v. középpontos elrendezést szeretnél összehozni.
Ha már belőtted a helyét, képzeld el a növényesítést, ebből következőleg a talajemelést, ehhez képest jöhetnek a kövek, egyrészt dekorációs, másrészt talajtartó funkcióval.

Egy tanács, ha elfogadod: elsőre próbálj valami egyszerűt, de harmonikusat építeni, olyat amit kezelni, karbantartani, nyírni is tudsz... aztán jöhet a következő... (y)
 
Egy tanács, ha elfogadod: elsőre próbálj valami egyszerűt, de harmonikusat építeni, olyat amit kezelni, karbantartani, nyírni is tudsz... aztán jöhet a következő...
Helló Ozzy!
Köszi a tanácsokat neked is illetve Molroth,Selfedestroyer kertészeknek is.;)
Most készítettem egy újabb tervet,háromszög alakú elrendezésben,valami ilyesmit szeretnék amit írtál is a nagy köveket kivettem most egy nagyobb maradt a jobb saorkban a többi kicsi lett.
Ezt szeretném megvalósítani :)
skjd05ctkm7ul0ofkw.jpg

6ws04lw0ve9ysaas8jor.jpg
 
Alakul a molekula! Azétr azzal számolj, hogy az 5-6 centinél kisebb kövek el fognak tűnni! Nagyobb előtéri növények esetén még akár 10 centi is épp, hogy kikandikál a zöldből.
 
Alakul a molekula! Azétr azzal számolj, hogy az 5-6 centinél kisebb kövek el fognak tűnni! Nagyobb előtéri növények esetén még akár 10 centi is épp, hogy kikandikál a zöldből.
Köszi Laci!
Ja ezzel számoltam Én is illetve a talaj vastagsággal is ami a táptalaj meg az általános ajzat együtt legalább lesz 7-8 cm ami még emel rajta.
Elől nagyobb kövek leszsznek majd az ajzatba nyomva csak most a látvány kedvéért raktam oda.
Azóta már született egy másik terv is,ami megint jobban tettszik :),de képekkel már nem rakom tele a naplóm majd csak akkor ha remélhetőleg hétvégén már az akiban pakolászhatok!
 
Amit az asztalra építettél, na az nagyon tetszik. Kiváncsi lennék növényesítve, alacsony gazokat tudnék elképzelni hozzá, nem a japános stílust, ha érted mire gondolok ezzel. :)
 
Amit az asztalra építettél, na az nagyon tetszik. Kiváncsi lennék növényesítve, alacsony gazokat tudnék elképzelni hozzá, nem a japános stílust, ha érted mire gondolok ezzel.
Köszi!
Azóta mint már írtam finomítotam is rajta és képes vagyok már most órákat ellegózni felette,feleségem furcsán is néz rám :D
Meglátjuk hogy tudom majd beültetni de azért arra figyelek hogy a fő koncepció megmaradjon.
 
Helló olvasó!
A héten lassan egy hónap után már remélhetőleg a kezemben tarthatom az akváriumot,aztán hétvégén indul a legó és az indítás.
Samu a csiga annyira hozzánk nőtt hogy szerintem megmarad a kisebb üvegben,a nagyba nem akarom berakni nehogy aztán hermafrodita lévén kapja magát és benépesítse a 63 litert:)
Egy kép azért még dukál neki:
13fqa8vj97qcexqieemv.jpg
 
Back
Oldal tetejére