• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural River Bank Pico

Átmenetileg fel kell adnom a szűrés nélküliséget, mivel az egyik nőstény garnéla bepetésedett és szeretném, hogy a legjobb feltételek között tudja kihordani őket. Betettem egy mini szűrőt az akiba, amíg meg nem születnek.
Az elatine pedig úgy tűnik, hogy megindult.
 
Utoljára módosított:
Ügyetlen vagyok. Nem kicsit, nagyon. Ezért van az, hogy a másik akváriumban is úgy veszem le az üveg befolyókat, hogy levágom a csövet a végükről és a csonkot meleg vízben áztatva veszem le.
Észrevettem feleségem hajszálát az akváriumban és ahogy ki akartam venni, letörtem a fáról az elülső ágat. Mivel nem akartam a talajt bolygatni, ezért megpróbáltam a víz alatt visszaragasztani. Második próbálkozásnál sikerült a hátsó ágat is letörni... Kivettem a fát. A 3 ágat sikerült vagy 20x letörni és visszaragasztani. Békés ember vagyok, de az agyvérzès kerülgetett. Marha ronda lett és nem tufom meddig fog tartani. Jeleneg így néz ki.
B3241DEE-26D3-46FB-B0DB-CF9CEE851681.jpeg

Növények szépen nőnek. Sajnálom, hogy így elcsesztem a látványt.
 
Lényeg, hogy a növények nővekedjenek. lIyen akváriumban a növények végzik a szűrést és a talaj megfelelő állapotban tartásában is kulcsszerepük van. Arra érdemes figyelni, ha a szűrő túl gyorsan áramoltatja a vizet, akkor kikeverheti a CO2-t a vízből. Szénből van a növényeknek a legtöbbre szüksége. Egy kis bizalomra és hitre van szükség, hogy elhiggyük, a garnélák egy NPT-ben is kitűnően szaporodhatnak mindenféle masszív szűrő nélkül. Kíváncsian várom, hogyan alakul az akvárium.

Ragasztóban nem tudom milyen anyagok voltak, remélhetőleg nem okoz gondot.
 
Utoljára módosított:
Ügyetlen vagyok. Nem kicsit, nagyon. Ezért van az, hogy a másik akváriumban is úgy veszem le az üveg befolyókat, hogy levágom a csövet a végükről és a csonkot meleg vízben áztatva veszem le.
Észrevettem feleségem hajszálát az akváriumban és ahogy ki akartam venni, letörtem a fáról az elülső ágat. Mivel nem akartam a talajt bolygatni, ezért megpróbáltam a víz alatt visszaragasztani. Második próbálkozásnál sikerült a hátsó ágat is letörni... Kivettem a fát. A 3 ágat sikerült vagy 20x letörni és visszaragasztani. Békés ember vagyok, de az agyvérzès kerülgetett. Marha ronda lett és nem tufom meddig fog tartani. Jeleneg így néz ki.
View attachment 79962

Növények szépen nőnek. Sajnálom, hogy így elcsesztem a látványt.

A látványon lehet segíteni egy kis növénykével, az a legkevesebb. Hogy ragasztottad egymáshoz a fákat? A Filipe Oliveira féle cigifilteres ragasztás szerintem tartósabb eredményt hoz, mintha csak úgy a fákat a pillanatragasztóval applikálod össze.
 
A látványon lehet segíteni egy kis növénykével, az a legkevesebb. Hogy ragasztottad egymáshoz a fákat? A Filipe Oliveira féle cigifilteres ragasztás szerintem tartósabb eredményt hoz, mintha csak úgy a fákat a pillanatragasztóval applikálod össze.
Zsebkendő darabkát tettem közé. Nem tudom meddig tart, de reménykedem.
 
Lényeg, hogy a növények nővekedjenek. lIyen akváriumban a növények végzik a szűrést és a talaj megfelelő állapotban tartásában is kulcsszerepük van. Arra érdemes figyelni, ha a szűrő túl gyorsan áramoltatja a vizet, akkor kikeverheti a CO2-t a vízből. Szénből van a növényeknek a legtöbbre szüksége. Egy kis bizalomra és hitre van szükség, hogy elhiggyük, a garnélák egy NPT-ben is kitűnően szaporodhatnak mindenféle masszív szűrő nélkül. Kíváncsian várom, hogyan alakul az akvárium.

Ragasztóban nem tudom milyen anyagok voltak, remélhetőleg nem okoz gondot.

Nos az én picom biztos nem alkalmas ennek igazolására, mert a növényzet és a méret is rendhagyó. Nagy szerencsének érzem, hogy @evavigh is hozzászólt, mivel ő nyitotta fel a szemem az el naturalbal elvárt gyors növésű növények és a garnélák közötti ellentétről.
 
Nos az én picom biztos nem alkalmas ennek igazolására, mert a növényzet és a méret is rendhagyó. Nagy szerencsének érzem, hogy @evavigh is hozzászólt, mivel ő nyitotta fel a szemem az el naturalbal elvárt gyors növésű növények és a garnélák közötti ellentétről.

Neocaridinákkal azért szerintem meg lehet próbálni a dolgot, azok kevésbé kényes jószágok, mint a caridinák, de a pici méret miatt biztos jobban oda kell figyelni, nehogy megboruljon valami.
 
Mivel törvényszerűen egy idő utàn magasabb lesz el naturalban a gh (és talán a ph is), így neocaridinák a lehetséges versenyzők. Jó hír, hogy már 2 petés nőstény van és még 3-nak láttam a hátán szép kis nyerget. :)
Én nem a garnélák el naturalban történő szaporítàsát tűztem ki egyébként célul. Sokkal inkább annak prezentálását, hogy el naturalban is lehet scapelni és sokkal több növény használható, mint a közfelkiáltással elfogadottak. Ezért vagyok kicsit elkeseredve, hogy szétesett a fa.
 
Mivel törvényszerűen egy idő utàn magasabb lesz el naturalban a gh (és talán a ph is), így neocaridinák a lehetséges versenyzők. Jó hír, hogy már 2 petés nőstény van és még 3-nak láttam a hátán szép kis nyerget. :)
Én nem a garnélák el naturalban történő szaporítàsát tűztem ki egyébként célul. Sokkal inkább annak prezentálását, hogy el naturalban is lehet scapelni és sokkal több növény használható, mint a közfelkiáltással elfogadottak. Ezért vagyok kicsit elkeseredve, hogy szétesett a fa.

Nem kell elkeseredned miatta, tök jó formája lett a fácskának, drukkolok, hogy tartós legyen a ragasztás. Ha nem szeretnél növényt tenni oda, ahol a ragasztás látszik, úgy lehet a fehérséget eltüntetni, hogy egy csepp ragasztót teszel arra a részre, utána morzsolt aktív talajt szórsz rá jó bőven. Ez hasonló színt fog kölcsönözni a felületnek, mint a fa. A kis garnélák meg ezek szerint jól érzik magukat, ha megindult a bébigyár.
 
Egy ideje már figyelem ezeket a fura kavicsokat az akváriumban. Ilyen kavicsokat nem tettem az indításnál bele. Megérzésem szerint a rákok bányásszák ki őket a homok alól. Jól sejtem, hogy ez valamiféle biofilm réteg a kavicsokon?
IMG_2868.JPG
 
Kivettem a mini szűrőt az akváriumból, mert úgy ítéltem meg, hogy a növények már megfelelően ellátják az akváriumot oxigénnel. Amikor ma hazaértem legnagyobb meglepetéssel vettem észre, hogy nem kettő, hanem négy petés nőstényem van. Na mindegy most már nem teszem vissza. A hátsó részben szépen nőnek a növények, elöl lassan vánszorognak.
A1F182FE-0333-4E0C-BA80-C136C613EE4D.jpeg
BC7305C8-60CD-4052-85FE-2F660D21F00C.jpeg
Az LB viszont nem igazán tud egyről a kettőre jutni. Szerintem az úszónövények leárnyékolják és a levelei is minimálisan algásak:
A372F7C4-C32A-4B12-868A-BB0495EBB490.jpeg
Mamatalálkozó:
4CE8CEFF-EF4E-4592-8FDF-A57501C25CEE.jpeg
 
Visszanézve a képeket, hátul megfelelő növekedést mutatnak a növények és úgy látszik elindult az akvárium minden nagyobb stressz nélkül. 1 hónap alatt szépen benőtte a hátsó rész. Első részre esetleg ültethetnél másfajta növényeket, bár ilyen apró méretben nehéz találni ideális jelöltet.
Szűrőn ne aggódj, ha eddig nem adták be a kulcsot a garnélák, akkor már valószínűleg nem fogják (és valószínűleg a szűrő sem segített volna). Az első pár hét kritikus. Ilyen akváriumban nálam RCS-ek nagyon jól elvannak és szaporodnak. Viszont idő kell, mire az apró garnélákat észre lehet venni, ne aggódj, ha kapásból nem látod őket.

Egyik képen látszik, hogy néhány vízen úszó növény víz alatt van. Ha nem fér már el, akkor jobb, ha kiszeded a felesleget. Ezeknek jobb, ha a levele a vízfelszínen van és nem víz alatt.

Egyébként ügyesen eljutottál idáig.
 
Utoljára módosított:
Visszanézve a képeket, hátul megfelelő növekedést mutatnak a növények és úgy látszik elindult az akvárium minden nagyobb stressz nélkül. 1 hónap alatt szépen benőtte a hátsó rész. Első részre esetleg ültethetnél másfajta növényeket, bár ilyen apró méretben nehéz találni ideális jelöltet.
Szűrőn ne aggódj, ha eddig nem adták be a kulcsot a garnélák, akkor már valószínűleg nem fogják (és valószínűleg a szűrő sem segített volna). Az első pár hét kritikus. Ilyen akváriumban nálam RCS-ek nagyon jól elvannak és szaporodnak. Viszont idő kell, mire az apró garnélákat észre lehet venni, ne aggódj, ha kapásból nem látod őket.

Egyik képen látszik, hogy néhány vízen úszó növény víz alatt van. Ha nem fér már el, akkor jobb, ha kiszeded a felesleget. Ezeknek jobb, ha a levele a vízfelszínen van és nem víz alatt.

Egyébként ügyesen eljutottál idáig.
Egyenlőre hagyom az előteret, ha lassan is, de biztos terjedni fog az elatine. Türelmes vagyok. :)
Sikerült lőnöm egy jót a telefon macrójával. A gombszeműek bandája:
 
HP-t megnyírtam kicsit, mivel kellett egy wabi kusához. Egyébként a hátsó szekció szépen nő. Az előtér is mutat egy valamivel visszafogottabb fejlődést. Egészen meg vagyok elégedve vele. A garnélák egy része megszületett, imitt amott már látni is piciket. Kettő mama még petés.
 
Erősen megritkítottam az úszó növényeket. Emiatt kicsit több fény jut le, amit meghálálnak a növények. Amióta megszülettek a kis RC-k sokkal szebbek a növények. Tisztogatják őket rendesen. Múltkor azt állapítottam meg, hogy az LB nem jut egyről a kettőre. Mostanra a homok alól kis hajtásokat hoz, ráadásul olyan részen, ahol már táptalaj sincs alatta.
B8531E6D-F9D2-4059-B15A-654DE9E821DE.jpeg

Igaza volt Diana Walstadnak. A halkajából, ami itt dennerle shrimp king complete és glass garten mineral junkie tökéletesen elegendő tápanyag jut a növényeknek.
Az előtéri növények is szépen lassan fejlődnek.
1BBCCFE3-C5CA-4C42-993B-08824088D88A.jpeg

Szóval összegezve: Lehet nem kifejezetten el natural növényekkel szép eredményt hozni, csak sokkal neccesebb és lassabb. Persze korántsem végleges az akva, de ezért dokumentálom.
Egyet nem tudok, mit fogok csinálni 100+ garnélával egy 10 literes akiban, mivel fától alig tudok benyúlni értük... Lehet majd átmenetileg be kell tennem egy bettát, hogy kicsit ritkítson??
 
Mivel nem tudtam, hogy melyik topicba kellene beletennem, ezért itt teszem fel a kérdést. Ez vajon mi lehet a Helanthium Vesuvius leveleinek a végén? Alga, vagy valaminek a petéje? Van az akiban vizibolha szerű valami, meg valami féregszerű dolog is.
572117CC-A161-4FE5-8526-D676352E9F05.jpeg
 
Erősen megritkítottam az úszó növényeket. Emiatt kicsit több fény jut le, amit meghálálnak a növények. Amióta megszülettek a kis RC-k sokkal szebbek a növények. Tisztogatják őket rendesen. Múltkor azt állapítottam meg, hogy az LB nem jut egyről a kettőre. Mostanra a homok alól kis hajtásokat hoz, ráadásul olyan részen, ahol már táptalaj sincs alatta.
[...]
Szóval összegezve: Lehet nem kifejezetten el natural növényekkel szép eredményt hozni, csak sokkal neccesebb és lassabb. Persze korántsem végleges az akva, de ezért dokumentálom.
Egyet nem tudok, mit fogok csinálni 100+ garnélával egy 10 literes akiban, mivel fától alig tudok benyúlni értük... Lehet majd átmenetileg be kell tennem egy bettát, hogy kicsit ritkítson??

Azért ez nem volt annyira lassú, ha jól számolom 1-2 hónap alatt elég jól benőtték a növények. Low-tech keretek között szerintem többet kívánni nem is érdemes :).
Garnélák száma be fog állni egy adott mennyiségre, legalábbis nálam ez történt.

10 literben eddig messze nem egy algatengert csináltál :) mindenféle komolyabb technika, hókusz-pókusz nélkül. Gratulálok!
 
Utoljára módosított:
Azért ez nem volt annyira lassú, ha jól számolom 1-2 hónap alatt elég jól benőtték a növények. Low-tech keretek között szerintem többet kívánni nem is érdemes :).
Garnélák száma be fog állni egy adott mennyiségre, legalábbis nálam ez történt.

10 literben eddig messze nem egy algatengert csináltál :) mindenféle komolyabb technika, hókusz-pókusz nélkül.
Köszönöm. Az az érdekes, hogy jelen pillanatban nem tudom eldönteni melyik akváriumomat szeretem jobban, ezt vagy az 54 literes high techet. Annak ellenére hogy iciri piciri, nagy élményt nyújt.
Ami változás volt benne az elmúlt időben, hogy a 20%-os vízcseréket már nem hetente, hanem 2 hetente csinálom, illetőleg beletettem tegnap két növendék gyöngy dániót. Ez utóbbira azért volt szükség, mert eléggé elszaporodtak benne a kis vízibolha szerű élőlények, és a kis laposférgek. Sajnos 1-2 mm nagyságú pajzs-csigák is vannak benne, amiket rendszeresen szétnyomkodok az üvegen. Addig lesznek benne a dániók, amíg el nem érik a kifejlett méretüket.
 
Köszönöm. Az az érdekes, hogy jelen pillanatban nem tudom eldönteni melyik akváriumomat szeretem jobban, ezt vagy az 54 literes high techet. Annak ellenére hogy iciri piciri, nagy élményt nyújt.
Ami változás volt benne az elmúlt időben, hogy a 20%-os vízcseréket már nem hetente, hanem 2 hetente csinálom, illetőleg beletettem tegnap két növendék gyöngy dániót. Ez utóbbira azért volt szükség, mert eléggé elszaporodtak benne a kis vízibolha szerű élőlények, és a kis laposférgek. Sajnos 1-2 mm nagyságú pajzs-csigák is vannak benne, amiket rendszeresen szétnyomkodok az üvegen. Addig lesznek benne a dániók, amíg el nem érik a kifejlett méretüket.

A dánió ivadékok valószínűleg nagyon szívesen, önszántukból megoldják ezt a problémát.
A kép amit küldtél, az lehet csiga pete is, bár az inkább ilyen nyálkás "trutymák"-on belül szokott lenni.
Sajnos az ilyen akvárium eleinte kedvez a csigáknak is, bár a csigáknak számos hasznos funkciójuk is van.
10 literben, garnélákkal a high tech nem biztos, hogy ennyire egyszerű lenne.
 
Back
Oldal tetejére