• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kalászhalak

Általaban , bár nem tudom honnan vetedd . De mindenhol a leg olcsóbb táppal etetik a halikat . Én is vettem boltbol tenyesztőtöl halakat . S mindegyik szintelen volt !
A bolt s a tenyésztő miért is adná neki a legjobbat , ha a leg ólcsobban is életben marad ?!!
Sajnos ezegy jó magyar szokás !!! Kivétel azért persze van ! Pl. Szerény személyem 🤣🤣🤣
De miért kellene drágább kajával etetni , ha a lególcsobb kajával is meg van ?
Sajnos ilyen világban élünk 😔

Nem konkrétan az eleségre irányult a kérdés hanem a színük kifejlődésére, erre csak azért kérdeztem rá, hogy érdemes-e valami színfokozós dolgokkal etetni őket vagy van valami különlegesség amivel ezeket a halakat etetik. :)
Az engem nem zavar hogy a boltban mivel etetik őket, én szeretem az élőlényeimet kényeztetni és jól tartani, mintha csak embertársaim lennének. :)

Szerintem meg így fognak kinézni.

szerk: próbáltam valami linket keresni ahol szépen egyben mutatják a különböző alfajokat (vagy nem alfajokat de színváltozatokat).
A lényeg hogy kis hazánkban a sárga verziót árulják (én még nem láttam más fajtát belőle.
De az 'ARU' változat lenne a kékes árnyalatú, ha jól sejtem.
Az meg hogy miért a 'szebb' verziót reklámozza mindenki? Azt hiszem ezt nem kell kifejteni :ROFLMAO:
Mindenesetre akit érdekel keressen rá nyugodtan neten: 'Pseudomugil gertrudae' és lehet olvasgatni, vagy csak nézegetni a különböző színeket.

Köszönöm szépen, akkor ebből a fajból is van több alfaj, ezekszerint akkor soha nem lesz kékes színű ez :D Sebaj, hátha azért vesznek magukra egy kicsit valami színből :D
 
Saját tapasztalataim neon kalászhalakkal:
Ijedősek, legalább 10-12 fős csapat kell. Erős szűrés szükséges, mert érzékenyek a bomlástermékekre. Szeretik az áramlást. Csapvízben tartom őket (kb. 20 Nk). Fűtést nem használok, elég a szobahőmérséklet (20-29 fok). Főleg fagyasztott eleséget kapnak, néha szárazat is. Igénylik a növényi táplálékot (spirulina). Hajlamosak ugrálni, főleg etetéskor (nyitott akváriumba nem javaslom). Folyamatosan mozgásban vannak, elsősorban a középső vízrétegben tartózkodnak, de a fenékről is összeszedik a lehullott eleséget. Szerintem nagyobb akváriumba valók (min. 150 l). Agressziót nem tapasztaltam, nálam a garnélákat sem bántják. Megfelelő körülmények között szaporodnak is, néhány ivadékot sikerült felnevelnem.
Szeretném felhozni ezt a topicot, szerintem a kalászhalak több figyelmet érdemelnek. Régebbi hozzászólásomat kiegészíteném néhány dologgal a neon kalászhalakról:

Visszavonom korábbi állításomat, miszerint nem bántják a garnélákat. Nálam sokáig nem volt gond. Aztán észrevettem, hogy az egyik nőstény célzottan vadássza őket. Rövid idő alatt leapasztotta a garnéla-populációt. Érdekes módon a nagy hímeket továbbra sem érdeklik a garnélák.
Ezek a halak különösen fogékonyak a fertőzésekre. Többször is kezelni kellett valamelyiket gombás és baktériumos fertőzés miatt. Szerencsére mindegyik életben maradt. A kezelés során tapasztaltam, hogy hihetetlenül szívósak is tudnak lenni. Egyszer véletlenül rosszul állítottam be a kezelő edényben a fűtőt. A hőmérséklet fél óra alatt 20-ról 32 fokra emelkedett. A hal túlélte, nem volt belőle gond.
Általában nyugodt halak, de néha minden látható ok nélkül pánikba esik az egész raj. Ilyenkor hatalmasat tudnak ugrani, vagy pedig kamikaze módjára nekiúsznak az üvegnek. Szeretném kihangsúlyozni, hogy ez a halfaj emiatt kimondottan fedett medencébe való.
Rendszeresen ikráznak a társas akváriumban. Többször is találtam már másik akváriumban ivadékokat. Valószínűleg növényekkel kerültek át az ikráik.

Kedvcsinálóként egy délutáni napfényben készült kép. Akkor a legszebbek, ha oldalról éri őket a fény.
DSC00053a.jpg
 
Back
Oldal tetejére