• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Rettengő

Na rendeltem bele pár növényt:
Limnophila sessiliflora
Bacopa Compact
Vallisneria Americana var. Asiatica
Cryptocoryne wendtii Green
Ceratopteris thalictroides

A cryptók tökéletesek az ilyen környezetbe. Kicsi a fényigényük, kiterjedt gyökérrendszert fejlesztenek, de kísérletezni kell. Nem egyszer volt már olyan tapasztalatom hogy volt két közel ugyanolyan akváriumom, az egyikben kihalt a reinecki, a másikban jó volt. Nehéz pontosan jósolni, ezért érdemes kísérletezni, és ami egyáltalán nem akar működni, helyette másikat választani. Persze ez leginkább a lowtech-ekre igaz.
 
Igen, ez feltűnt nekem is, a két utolsó képet összehasonlítva... Kicsit gyorsabb növekedésre tippeltem volna. Végül is, ha a halak megvannak akkor rendben van a dolog, az összkép szerintem jó.
Kicsit úgy tűnik, mintha vagy kevés lenne a tápanyag, vagy valami blokkolná a tápanyagfelvételt. Esetleg a fényerő hiánya is okozhatja ezt a minimális növekedést. Az ütem nekem sem tetszik. Mindegy ez van, nagyobb fény biztos nem lesz rajta, mert az üveg alapvetően nem az enyém.
 
Hú de rég töltöttem fel ide fotót. Ami időközben történt: A használtan vett szűrő megadta magát. Pont akkor amikor karanténban voltam. Kb. ez akkor volt amikor a legrosszabb volt a crypok olvadása miatt a vízminőség. Ja mert a cryptok 90%-a elolvadt. Mikor visszatértem bekerült egy sicce shark szűrő. Múlt héten a szivacsok fölé tettem bele perlont és erősebbre állítottam az áramlását is. A víz magához képest kristály tiszta lett. Nagyon jó ez a szűrő. Amilyen rossz konstrukció a sicce micron, ez annyira jó. A szűrőbetét rész mágnesesen kapcsolódik az akváriumban rögzített felső részhez. Tisztításkor egy mozdulattal le lehet venni a szűrőbetétet. A növények a maguk lassú, fényszegény módján nődögélnek. Nyírás után:

E4D06BB0-1DD1-4381-A00E-DE313F4B0EEB.jpeg
Szerk: anno beledobtam pár fekete garnélát. Úgy tűnik szaporodnak.
 
Hát befejeződött ez is. Az utóbbi időben már kritikán aluli volt. Aztán ma reggel észrevettem, hogy folyik az akvárium. Villámgyorsan délután leszívtam a vizet és kimentettem a halakat. Nagy szerencsém volt, mert @Molnár Máté segített rajtuk. Reggel nekiállt és egy teljes napos munkával épített egy 160 literes akváriumot, így estére már abban lubickolhattak. Nemsokára fent lesz a videó is a youtube csatornáján. Nagy köszönet neki. Remélem mind megmarad, voltak közöttük tíz évesnél is idősebb halak.
 
Back
Oldal tetejére