• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Happy Pool 200l

Biztos mondtam már, de még mindig szép ez a Happy!
A növények virulnak, a focipályán épp a Razbórák-Pontylazacok örök rangadó megy, Sas2 az Alfa holdbázisból pedig óvatos leszállást kísérel meg a sima víztükrön. :D

A skimmerrel kapcsolatban megtisztelő a kérdés, bár nem szolgáltam rá. :)
Szerintem ha az alsó csonk elforgatása nem elég, mehet rá még egy nagyon apró garnélarács is. (ha adsz címet, tudok küldeni egy darab rácsot postán)
Esetleg el lehet kezdeni játszani az akril rész súlyozásával is, hogy jóbban szívja a vízet, de csak óvatosan, mert aztán gyorsan lerántja a szűrő, és akkor aztán mehet minden az akváriumból kirándulni.
Nem a kérdéshez tartozik, de én pl. raktam bele egy kis darab szivacsot is, így a mindjárt megvan a súly, előszűrőként is működik, és az állatok elkóborlásától sem kell félni, ha mégis leránt a szűrő.
Persze akkor az alsó részt még inkább fojtani kell valami takarással... :p
 
Biztos mondtam már, de még mindig szép ez a Happy!
A növények virulnak, a focipályán épp a Razbórák-Pontylazacok örök rangadó megy, Sas2 az Alfa holdbázisból pedig óvatos leszállást kísérel meg a sima víztükrön. :D

A skimmerrel kapcsolatban megtisztelő a kérdés, bár nem szolgáltam rá. :)
Szerintem ha az alsó csonk elforgatása nem elég, mehet rá még egy nagyon apró garnélarács is. (ha adsz címet, tudok küldeni egy darab rácsot postán)
Esetleg el lehet kezdeni játszani az akril rész súlyozásával is, hogy jóbban szívja a vízet, de csak óvatosan, mert aztán gyorsan lerántja a szűrő, és akkor aztán mehet minden az akváriumból kirándulni.
Nem a kérdéshez tartozik, de én pl. raktam bele egy kis darab szivacsot is, így a mindjárt megvan a súly, előszűrőként is működik, és az állatok elkóborlásától sem kell félni, ha mégis leránt a szűrő.
Persze akkor az alsó részt még inkább fojtani kell valami takarással... :p
Szia!
Köszi az ötleteket! Rozsadamentes ràcsom van, köszi a felajànlást!
Pont fotózàs előtt tettem az alsó szívónyílàsokra teflonszalagot. Úgy fest valami ilyesmi lesz a megoldàs. Màris hatékonyabb a felszíntisztítàs. A szivacsdarabkàt is kipróbàlom majd.
 
Szia!
Nem.
2x39W megy 14h-22:30h-ig, közben vilàgít még egy cső 1x39W 14:30h-20:30h-ig.
Köszi.
Gondolkoztam én is plusz egy csövön de 160 literhez lehet már sok lenne.
Örülök hogy az akvárium ami elindított anno a növényes low tech felé még mindíg él, és ilyen gyönyörű.
 
Szerintem ha az alsó csonk elforgatása nem elég, mehet rá még egy nagyon apró garnélarács is.
A kivehető "dugónak" köszönhetően szerintem könnyen be lehet szorítani ez és az üveg cső fala közé mondjuk egy átlátszó műanyag lapocskát is, ez láthatatlan marad és takarításnál könnyebb kezelni mint pl a rátekert teflonszalagot. De egyébként érdekes, amiket mondtok, mert nekem félállásban is megvan a kellő felső szívóhatás. Ha teljes elforgatom a dugót (rés még ugye úgy is marad), akkor már néha luftot szív fentről. Pedig a kisebbik szűrőre van kötve (Eheim 2073, 1050 l/óra).
 
A kivehető "dugónak" köszönhetően szerintem könnyen be lehet szorítani ez és az üveg cső fala közé mondjuk egy átlátszó műanyag lapocskát is, ez láthatatlan marad és takarításnál könnyebb kezelni mint pl a rátekert teflonszalagot. De egyébként érdekes, amiket mondtok, mert nekem félállásban is megvan a kellő felső szívóhatás. Ha teljes elforgatom a dugót (rés még ugye úgy is marad), akkor már néha luftot szív fentről. Pedig a kisebbik szűrőre van kötve (Eheim 2073, 1050 l/óra).
Szia @Jopet !
Köszi a Te észrevételedet is!(y)
Jó az ötlet, amit javasoltál. Valójában a teflon csak ideiglenes lesz. (Nem is mutat jól) Esztergályos haverom készít bele átlátszó, valóban jól tömítő-szabályzó "dugót".
Most már kitapasztaltam mennyire kell zárni alul, hogy jó legyen a szívóerő. Három napja ismét tiszta a felszín.;):)
Barátom is rendelt hasonló "szerkezetet" 17mm-est 2275-ös szűrőhöz, neki tökéletesen megy az első perctől fogva.
A 2013-as ezek szerint -barkácsolás nélkül- kevéskének tűnik.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Semmi különös, csak megszüntettem a plexi lámpaemelőket. (Megkaptam az engedélyt dróthuzalos megoldásra):D Fél órás munkával meg is volt.
Mit mondjak, kényelmesebb így a matatás a vízben. ;):)
Ja "távolról" beszereztem egy üveg szkimmert, még kínlódom vele. Sajnos nincs elég szívóerő a kis szűrőmben hozzá.
Alsó nyílások elzárásával, takarásával lehet megfelelő szívást kreálni.(Egyenlőre) Esetleg vélemény? @Trappista
Üdv: Zoli
View attachment 26602

View attachment 26603

View attachment 26604
Tennél fel esetleg közelebbi képet erről az üveg skimmerről? Érdekelne...:)
 
Köszönöm! Így már értem, hogyan működik. Követem a további fejleményeket!(y)
Alul nem tömődnek el a rések? Nem zajos a skimmer (ütődésre gondolok)?
Nem tömődnek el a rések. (Igaz nálam most mind el van zárva a "dugóval") Csak a tetején és a két függőleges cső között van most szívás.
Teljesen csendes a működése nem ütődik.
 
Számomra ezek a képek megválaszolják a korábbi problémádat.
A te gondod az áramlásban keresendő, hiszen egymás mellet helyezkedik el a szívó, és nyomó, ha a szkimmert áthelyeznéd máshova lényegesen jobb hatásfokkal üzemelne. ;)
Szia @lakly!
Ha màshova teszem a nyomó és szívóágat akkor is ez az eredmény.
Két szűrőt használok a 2075-ös esőztetője szépen nyomja a "vízfelszínt" a skimmerhez. (régebbi képeken látható a szűrők és elhelyezésük)
Amúgy most már minden rendben a kristálytiszta a vizem.:)
 
Szia @lakly!
Ha màshova teszem a nyomó és szívóágat akkor is ez az eredmény.
Két szűrőt használok a 2075-ös esőztetője szépen nyomja a "vízfelszínt" a skimmerhez. (régebbi képeken látható a szűrők és elhelyezésük)
Amúgy most már minden rendben a kristálytiszta a vizem.:)

Így már más a helyzet. ;)
 
Szia, ha jól értem az uv szűrő befolyó csövét kötötted a szűrő kimenő ágára? A két cső kompatibilis volt egymással? Nekem mit tanácsolnál: tetratec ex 1200 plus szűrőm van, elég nagy a pumpateljesítménye ( 1300liter/óra ), ide rá lehet kötni valamilyen uv szűrőt?
 
Szia @csolrob !
Igen jól értelmezted a "bekötési sorrendet". Két cső kompatibilis egymással. (Figyeltem az UV szűrő kiválasztásánál erre)
Ez a fajta UV 12/16-os csőméretű. (az Eheim 2213 is ilyen csövezésű)
Ha jól emlékszem a Te szűrőd, EX 1200-es 16/22-es csőméretű.
Úgyhogy arra a vastagabb csövezésre kereshetsz pl itt:http://www.greenaqua.hu/hu/technika/uv-szuro.html
Szűrőd teljesítménye tuti elég lesz rá.
 
Szia @csolrob !
Igen jól értelmezted a "bekötési sorrendet". Két cső kompatibilis egymással. (Figyeltem az UV szűrő kiválasztásánál erre)
Ez a fajta UV 12/16-os csőméretű. (az Eheim 2213 is ilyen csövezésű)
Ha jól emlékszem a Te szűrőd, EX 1200-es 16/22-es csőméretű.
Úgyhogy arra a vastagabb csövezésre kereshetsz pl itt:http://www.greenaqua.hu/hu/technika/uv-szuro.html
Szűrőd teljesítménye tuti elég lesz rá.
Még egy kérdés: van e kapcsoló a lámpán hogy beállíthasd mikor menjen vagy ha rákötöd a szűrőre akkor 0/24 be kell hogy menjen?
Köszi a válaszokat!
 
Szia!
Az UV szűrőkkel kapcsolatban elég vegyesek a vélemények.
Neked milyen tapasztalataid vannak vele?

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére