• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Lecc, ha a palack nyomására vagy kíváncsi akkor javaslom a másik órát nézd. ;) 30 PSI=2 bar
 
a masikon sem volt semmi bemeno nyomaskent ertelmezheto reading -- asszem az 2 bar volt?
 
Utoljára módosított:
Jobb oldai, de a külső íven ott van a barban is. (ugyanarról beszélünk? :D)
 
na jo, nem tudom, megnezem holnap, nem tunt normalisnak, de nagyon siettem -- lehet h masik reduktorhoz vagyok szokva
 
Sziasztok növényfejek :)
szóval a kérdés a következő: használhatok teflonszalagot a reduktor és a palack nyomását mérő óra közé a menetre?
Két régi reduktorból eszkábálok egyet (sörcsapolási célokra:)) és a művelet lényege, hogy ezt a nyomásmérő órát át kéne tenni egy rossz reduktorról egy jóra, amiről viszont ez hiányzik. Kicsavarni sikerült satuba fogva, mert - ha jól látom - menetragasztóval volt a tömítés megoldva. (Esetemben itt nem egy hollandi anya van itt + egy síktömítés, ahogy a reduktor - palack csatlakozásnál, hanem csak két fém menet van egymásba tekerve.)

Csinált már valaki ilyet teflonszalaggal? Ugye itt a nemrég megbeszélt 70 báros gáznyomsát kell tömíteni..
 
Sziasztok!

Az oxigén reduktorok használhatóak CO2 palackokhoz?
Vaspályás hegesztéstechnikai emberke szerint jó CO2 palackra.
 
Sziasztok! :)

http://www.dispensegroup.com/en/products/pressure-regulators/primary-regulator/

Régóta van egy ilyen ketyerém. Ez elvileg sörcsaphoz készült CO2 reduktor. A napokban tervezgetem, hogy csináltatok a végére egy menetes szűkítőgyűrűt, amire rámenne a CO2 cső. Az a kérdésem, hogy megéri e egyáltalán erre energiát és pénzt fordítani vagy életveszély elkezdeni a CO2-zést egy nem akvarisztikai célra gyártott eszközzel? (Gondolok itt például arra, hogy nincs rajta tűszelep stb...)
 
Amennyire tudom , sokan használnak olyant reduktort amit eredetileg nem akvarisztikára adtak el, de a működési elv mindegyiknél ugyanaz. Tűszelepet pedig utólag is lehet rászerelni.
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a 3/4-es hollandis reduktorhoz létezik-e olyan adapter ami 1/2-re szűkíti, vagy az ipari palack 1/2-es menetét alakítja át 3/4-esre?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv:
Gábor
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a 3/4-es hollandis reduktorhoz létezik-e olyan adapter ami 1/2-re szűkíti, vagy az ipari palack 1/2-es menetét alakítja át 3/4-esre?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv:
Gábor
Létezik ilyen idom, 3/4-1/2-es közcsavar a neve.
 
Létezik ilyen idom, 3/4-1/2-es közcsavar a neve.
És honnan tudnék ilyet szerezni, mert bumliztama netet, de nem találtam, tudnál segíteni?

Amit én találtam az vízvezetékes cucc volt :(

A közcsavar az nem mindkét oldalon menetes, mert akkor hogyan teszem a palackra a másik felét?

Köszi!
 
Értem: a palackra rácsavarsz egy 3/4-1/2-es K_B szűkítőt. 220 Ft.

A vízvezetékes tökéletesen alkalmas. Nincs a szállított közeg szempontjából különbség. Veszprém, Pápai út 49. +36 (88) 442-322
img.ashx?r=1&n=3_4_1_2_sargarez_k_b_szukito.jpg
 
Értem: a palackra rácsavarsz egy 3/4-1/2-es K_B szűkítőt. 220 Ft.

A vízvezetékes tökéletesen alkalmas. Nincs a szállított közeg szempontjából különbség. Veszprém, Pápai út 49. +36 (88) 442-322
View attachment 5562
És ehhez nem kell tömítés, a menetek között nem fog szivárogni?
A vastag fele megy gondolom a co2 palack méretére és ez után már rá tudom tekerni a reduktoromat?
 
Azért kérdezem ám ennyi hülyeséget mert egész délelőtt pneumatikus és hegesztéstechnikával "szaküzletbe " rohangáltam és sehol nem tudták a megoldást erre a problémára, már esztergalyoshoz akartak küldeniük.
 
És ehhez nem kell tömítés, a menetek között nem fog szivárogni?
A vastag fele megy gondolom a co2 palack méretére és ez után már rá tudom tekerni a reduktoromat?
A palackra tekersz gázra való teflon szalagot, a reduktorban van tömìtés.
 
Back
Oldal tetejére