• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Reduktor tapasztalatok és választás

Azért kérdezem ám ennyi hülyeséget mert egész délelőtt pneumatikus és hegesztéstechnikával "szaküzletbe " rohangáltam és sehol nem tudták a megoldást erre a problémára, már esztergalyoshoz akartak küldeniük.
2
Azért kérdezem ám ennyi hülyeséget mert egész délelőtt pneumatikus és hegesztéstechnikával "szaküzletbe " rohangáltam és sehol nem tudták a megoldást erre a problémára, már esztergalyoshoz akartak küldeniük.
Azért kérdezem ám ennyi hülyeséget mert egész délelőtt pneumatikus és hegesztéstechnikával "szaküzletbe " rohangáltam és sehol nem tudták a megoldást erre a problémára, már esztergalyoshoz akartak küldeniük.

Hivatalból nem is fognak, de magyar ember mindent megold. Ez nem számít veszélyes mókolásnak, de ellenőrizd a tömörséget
 
Sziasztok! Mi a velemenyetek errol a reduktorrol?

http://webshop link moderálva/produ...borekszamlaloval-visszafolyasgatloval-p-11274
 
Sziasztok.
Van-e vkinek már tapasztalata Hiwi reduktorról és Bavaria Fluidtec akvarisztikai mágnesszelepről?
made in germany
....abból a nem sok hozzászólásból, amit találtam mindenki jó véleménnyel van.
Vki? köszönöm
 
Sziasztok.
Van-e vkinek már tapasztalata Hiwi reduktorról és Bavaria Fluidtec akvarisztikai mágnesszelepről?
made in germany
....abból a nem sok hozzászólásból, amit találtam mindenki jó véleménnyel van.
Vki? köszönöm

Jó cucc és látom kint élsz, úgyhogy nem érdemes gondolkodni rajta.
 
Udv!

volna egy ilyen reduktorom:

2163c024ff5f19c4d2bc4280201ea49e.jpg

a kerdesem az volna hogy az orakat lehet vajon varialni vagy annak ott a helye es pont.?

sajnos csak igy elfotditva fer el a szekrenybe es ha lehetne egymassal szembe raknam az orakat.tud errol valaki valamit? :)koszi

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
 
Udv!

volna egy ilyen reduktorom:

View attachment 17987

a kerdesem az volna hogy az orakat lehet vajon varialni vagy annak ott a helye es pont.?

sajnos csak igy elfotditva fer el a szekrenybe es ha lehetne egymassal szembe raknam az orakat.tud errol valaki valamit? :)koszi

Tapatalkkal küldve az én GT-I9505 eszközömről
pont! ne piszkáld őket
 
Sziasztok!

Adott egy ilyen reduktor:

http://www.greenaqua.hu/hu/oxyturbo-co2-reduktor.html

illetve ilyen tömítő:

http://www.greenaqua.hu/hu/greenworks-tomitogyuru-nyomascsokkento-szelephez-2-db.html

Beépítsem a tömítőt a reduktor és a palack közé?
(Az oktatóvideón nem látható, hogy használnátok.)

A másik kérdésem az, hogy a nyomáscsökkentő szelepet mennyire javallott a reduktorba becsavarni?
Látható, hogy villáskulccsal kell (kialakítása miatt), de milyen erősen?
Amennyire csak lehet, "izomból"?

Üdv,
Verhó
 
Üdv !
Egy technikai jellegű kérdésem lenne.
Adott egy ilyen típusú reduktor :
midi-co2-argon-reduktor-nyomascsokkento-regulator-alfaweld1.jpg


Eddig minden ok csak a co2 cső rátétele nehézkes és idővel ledobja magáról.A kérdésem az lenne hogy ehhez lehet szerintetek kapni gyors csatlakozót mert az lenne a tuti
úgy nem kellene attól tartanom hogy napközben elszáll a gáz mert ledobja a csövet.A tövénél menetes így szerintem cserélhető lenne.
Előre is köszi a választ ;)
 
Pneumatikai boltban simán. Van egy jó a hungária-egressy saroknál én ott vettem mindent a reaktoromhoz.
 
Üdv !
Egy technikai jellegű kérdésem lenne.
Adott egy ilyen típusú reduktor :
View attachment 29884


Eddig minden ok csak a co2 cső rátétele nehézkes és idővel ledobja magáról.A kérdésem az lenne hogy ehhez lehet szerintetek kapni gyors csatlakozót mert az lenne a tuti
úgy nem kellene attól tartanom hogy napközben elszáll a gáz mert ledobja a csövet.A tövénél menetes így szerintem cserélhető lenne.
Előre is köszi a választ ;)
Ez véletlenül nem áramlásszabályozó? A kimenő nyomást nem állítja csak redukálja valamennyire, de mikor elzár a szelep eltolja az óra szerint 10 bar-ig. Akkor könnyen lerúgja a csövet. Inkább hegesztéshez való, ahol az átfolyó gáz mennyiségét kell szabályozni. Aztán lehet butaság amit írok :confused:
 
Ez véletlenül nem áramlásszabályozó? A kimenő nyomást nem állítja csak redukálja valamennyire, de mikor elzár a szelep eltolja az óra szerint 10 bar-ig. Akkor könnyen lerúgja a csövet. Inkább hegesztéshez való, ahol az átfolyó gáz mennyiségét kell szabályozni. Aztán lehet butaság amit írok :confused:
Zárt állapotban olyan 4,5 bár a nyomás,ami ha elindul a gáz beáll kb 2,5-3 közé.
Eddig jól működött,de most meg palackom sincs,töltés alatt van de lehet hogy már azt sem lehet mert tűzoltós 2 kg os.
Elgondolkodtam egy akvarisztikai reduktor beszerzésén.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Zárt állapotban olyan 4,5 bár a nyomás,ami ha elindul a gáz beáll kb 2,5-3 közé.
Eddig jól működött,de most meg palackom sincs,töltés alatt van de lehet hogy már azt sem lehet mert tűzoltós 2 kg os.
Elgondolkodtam egy akvarisztikai reduktor beszerzésén.

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Nem feltétlen szükséges akvarisztikai reduktort vásárolni, ami plusz szokott lenni rajtuk, hogy ott helyezkedik el a tűszelep. Nyílván könnyebség :)
Egyébként 230/10bar-os reduktort/nyomáscsökkentőt kell keresni :) Egyszerű megkülönböztetni, a kimenő manométeren nyomás van meghatározva és nem az átfolyás mennyisége.
szerk.: egyébként egy sima csőbilincs csodákra lehet képes, de csak úgy ha felette tudsz lenni egy darabig, lehetőleg nem közel állva hozzá :D
 
Back
Oldal tetejére