• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Az ígért képek. Kicsit sok lett a fény..
A gyepről kezdek lemondani, pedig jó lenne, ha elől is zöld lenne. :D A HM kordában tartása nekem túl fárasztó, a füveket meg kitúrják a túrógépek.
44683985565_dd9f47c50c_h.jpgDSC_0924 by Emese, on Flickr
44683984825_02e3703a58_h.jpgDSC_0926 by Emese, on Flickr
44683984245_da74e4e229_h.jpgDSC_0927 by Emese, on Flickr
30656854667_80f0f490e9_h.jpgDSC_0928 by Emese, on Flickr
44683983065_1fdf186490_h.jpgDSC_0929 by Emese, on Flickr
43780219420_20bbe4d814_h.jpgDSC_0938 by Emese, on Flickr
45547553892_a697195148_h.jpgDSC_0937 by Emese, on Flickr
31725528998_313b92bc90_h.jpgDSC_0936 by Emese, on Flickr
44683980495_3755b91bdd_h.jpgDSC_0930 by Emese, on Flickr
GERONIMO a zoom a telefonon, de tessék, @tsokee . :D
45547552512_f25e0d829a_o.jpgDSC_0939 by Emese, on Flickr
 
Sajnos a planária dolog nem múlt el az etetés csökkentésével, így összedobtam egy DIY csapdát. 2-es verzió, az elsőből jóllakottan kimásztak. Hurrá.
DSC_0947.JPG
Az üveg arra a kőre van átmasztva, amin a fa lakik, így ideiglenes ki kellett döntenem. A gébek örültek neki. A nőstény is azon tanyázott, de megijedt a fényképezőtől. :D
DSC_0943.JPG
Ezt pedig csak úgy. A csigára fókuszáltam, de a kép sztárja egy uro lett.
DSC_0945.JPG
 
Az ígért képek. Kicsit sok lett a fény..
A gyepről kezdek lemondani, pedig jó lenne, ha elől is zöld lenne. :D A HM kordában tartása nekem túl fárasztó, a füveket meg kitúrják a túrógépek.
View attachment 66276DSC_0924 by Emese, on Flickr
View attachment 66277DSC_0926 by Emese, on Flickr
View attachment 66278DSC_0927 by Emese, on Flickr
View attachment 66279DSC_0928 by Emese, on Flickr
View attachment 66280DSC_0929 by Emese, on Flickr
View attachment 66281DSC_0938 by Emese, on Flickr
View attachment 66282DSC_0937 by Emese, on Flickr
View attachment 66283DSC_0936 by Emese, on Flickr
View attachment 66284DSC_0930 by Emese, on Flickr
GERONIMO a zoom a telefonon, de tessék, @tsokee . :D
View attachment 66285DSC_0939 by Emese, on Flickr
Jók lettek a képek.;)(y)
 
Sajnos a planária dolog nem múlt el az etetés csökkentésével, így összedobtam egy DIY csapdát. 2-es verzió, az elsőből jóllakottan kimásztak. Hurrá.
Legkozelebb ha nalunk jarsz, szolj hogy ne engedjunk haza eredeti kinai csapda nelkul. ;)
 
Legkozelebb ha nalunk jarsz, szolj hogy ne engedjunk haza eredeti kinai csapda nelkul. ;)

De én szeretek fura dolgokból hasznos dolgokat eszkábálni. :ROFLMAO: De majd ha eszembe jut, szólok. :D
Egy darabig pipettával vadásztam a kukacokat, de elkezdtem fázni. :oops: Lehet, hogy hozok még pár pandát. A két idősebb már nem annyira izgága, de a kis fiatal még túrja a földet, talán segítenének, ha nem kapnak külön kaját.

Jók lettek a képek.;)(y)
Köszi, próbálkozok. :) Most meg sok lett a fény, és túlságosan csillog a háttérnek berakott szivacs.
 
Napközben is csinálták, de amikor meglátták a telefont a kezemben, sorban eliszkoltak. :D Nagyon sokan pihengetnek az utóbbi időben, úgy látszik ez az öregedéssel jár. Már arra is gondoltam, hogy a lustulásuk miatt szaporodtak el a planáriák. Korábban is hajlamos voltam a túletetésre, de soha nem láttam kukackát. De a tankok már csak akkor mozdulnak meg, ha kaját éreznek, amúgy ebben a sarokban lebzselnek. A kicsit még néha látom kotorni, de szociális igényű halak révén nem sokat van távol a párostól. Egyre inkább úgy érzem, hogy beférne még melléjük 2 fiatal egyed, hogy kordában tartsák mosolygós laposférgeket.
 
Befért. :D
DSC_0841-1280x961.JPG
Remélem túl is élik az éjszakát. Nem annyira pánikolósak, mint az első párom volt. Ők hullafehérré váltak, amikor kiszedtem őket a zacsiból, ez a kettő meg nyugisan úszkált körbe. Viszon, amíg matattam a levegőztetőcsővel, kicsit azért megijedtek, az egyik elkezdett görcsbe rándult testtel vonaglani. Amikor eljöttem onnan leállt. Be is raktam őket, ott el tudnak bújni, és talán megnyugszanak. Eddig 3-ból 3 panda túlélte nálam, nem most akarom elkezdeni az elvesztésüket.

Közben pedig a lány bettám ijesztően be van ikrásodva. Azt mondták, hogy vagy elszórja, vagy felszívódik, vagy bepenészedik a hasában, és akkor elpusztul. :( Ő már épített is habfészket, és belepakolta a bogyóit, de most sajnos nem akar megjönni neki az ihlet. @tsokee tanácsára feljebb tekertem a hőfokot, és kapott egy tükröt, még bubifóliát is raktam be neki, hátha. Most várom a majdnem-gyermekáldást. A bettákkal csak a baj van...
 
Az ígért képek. Kicsit sok lett a fény..
A gyepről kezdek lemondani, pedig jó lenne, ha elől is zöld lenne. :D A HM kordában tartása nekem túl fárasztó, a füveket meg kitúrják a túrógépek.
View attachment 66276DSC_0924 by Emese, on Flickr
View attachment 66277DSC_0926 by Emese, on Flickr
View attachment 66278DSC_0927 by Emese, on Flickr
View attachment 66279DSC_0928 by Emese, on Flickr
View attachment 66280DSC_0929 by Emese, on Flickr
View attachment 66281DSC_0938 by Emese, on Flickr
View attachment 66282DSC_0937 by Emese, on Flickr
View attachment 66283DSC_0936 by Emese, on Flickr
View attachment 66284DSC_0930 by Emese, on Flickr
GERONIMO a zoom a telefonon, de tessék, @tsokee . :D
View attachment 66285DSC_0939 by Emese, on Flickr
Bombasztikus képek, és az a kis kékség belopta magát a szívembe.
A coryk már csak ilyenek. Nálam ők stipi-stopizták le az L-esek ikráztatócsövét. Nem is engedtek a 48-ból. :ROFLMAO:
 
Múlt hétvégén fájó búcsút vettem a nőstény bettától. Nem akarta lepakolni az ikrákat, nem szívódtak fel, és vasárnap reggelre bevérzett a hasa, így beraktam a mélyhűtőbe. :( Meg akartam szüntetni a kis 10 literes akváriumot, mivel most egy darabig nem akarok bettát (vagyis de, a GA-ban látott morcos giantot, de nem engedték meg otthon), átalakítani egy miniatűr terráriummá. Pontosabban abban lakott volna a hamvaiból feltámadt fittoniám, és egy marék erdei moha, amit szombaton szereztem a GA-ból. Csakhogy az élet mindig közbeszól, jelenet esetben @tsokee - ék közbenjárásával. Szombaton jártam náluk, és azok a növények, amiket nem tudnak elpasszolni ingyenesbe, általában nálam kötnek ki, most sem volt ez másképp. Már nagyon meg se néztem, hogy mit és mennyit adnak, az "Ezt is kéred?" kérdésre általában azt szoktam felelni, hogy persze. Kaptam egy hatalmas adag parvula mezőt, sok rotalát, hm-et, egy kis ludwigiát, pár szál egeria densát, és tuti volt még valami, de akkor növénytömeg volt, hogy amikor beraktam ázni a 10 literes akváriumba, és rádobtam egy követ, nem süllyedt le.
A 30-as akvárium elkezdett algásodni, ecset a bucékon, agancs féleség a rotalákon. A poppy igencsak be volt már barnulva, így arra következtettem, hogy ideje egy alapos talajporszívózásnak, és szűrőtakarításnak. A poppyt még mindig nem törtem el, és a takarítás is meglepően gyorsan ment. A hypo szépen kiszedi a trutyit az üvegből, minimálisan kellett csak rásegítenem a kefével. A Seachem Purigen a következő takarításnál lesz majd regenerálva, lassan ráfér megint. A talaj tisztításához kipakoltam a két fát, a sok-sok anubiast, és az apróbb köveket, aminek az eredménye egy nagy tenyérnyi üres terület lett, ahova már oda is képzeltem egy szép parvula mezőt. Be is ültettem nagyjából a kapott adag negyedét. Egy követ bent hagytam, és elé került a myrio, a ludwigia, mellé 2 szál egeria. A hátsó rotala bokrot jól megnyestem, és elültettem oldalra, hogy egybefüggő hátteret alkossanak idővel. Nekem ott hátul egyedül a rotala nő, de legalább a ludwigia már nem haldoklott. Csak törpe maradt. Egyetlen fa került be a másik kettő helyett, ez is csak azért, mert nem mertem a teljes Crepidomanes adagomat a kis 10-es kegyeire bízni, így a nagyobbik adagot ide kötöztem. A fa még lebegő üzemmódban van, ha kicsit megszívta magát, kitalálom, hogy hogyan tudom rendesen elhelyezni.

Viszont így maradt két, számomra nagyon szép fa, tele bucékkal, és egy ökölnyi méretű anubias csokor, aminek viszont hely kellett. Megpróbáltam kikunyizni, hogy elindíthassam a parlagon álló 25 literes akváriumot, de ez is el lett utasítva. Tisztára el vagyok nyomva.... (Nem baj, már pakolják ki a lomot, hoztam magammal egy ikeás nagy kék szatyrot, hátha találok valami használható üveget. Legfőképpen kisebb méretű terráriumra fáj a fogam. :D) Nem maradt más, mint hogy a kicsi 10-esben próbáljak meg alkotni valamit. Kiszedtem a növényeket belőle, bekerült a hátsó sarokba a fa a bucékkal, mögé a nagy copper, mellé pedig az anubias bokor. Egy kis micro is ment bele, amiről azt se tudtam, hogy van még belőle. Előre ültettem még parvulát, és marsilea hirsutát is, illetve hátra a beszívó ág mellé került egy vesuvius, amiről azt hittem ki fog purcanni. A kis drága sunyiban legalább 15 centis oldalhajtást hozott már, rajta 4 kis vesuviussal. :D Kap indító bacit, biorio-val van szűrve, remélhetőleg be fog állni az egyensúly, nem fog ingadozni, és pakolhatok bele szép színes garnikat. Persze csak neocaridinákat, ebben azért nem mernék durvábbal próbálkozni. Tesztelésnek bekerült tegnap este egy barna, Önkéntes Bob. Egy darabig nyugiban kapirgált, de aztán folyton át akart menni a szomszédba, így inkább visszaraktam.

A vízteszteket mostanában hanyagolom, valahogy nem érzem szükségét. A visszasózott víz KH-ja 5-6 szokott lenni, pH kicsit magasabb, mint 7. Tápból 2 pumpát kapott, megnézzük mennyire algásodik ennyitől. Múltkor kicsit túltoltam a foszfátot, lehet, hogy az se tetszett neki.

Ééééés még mindig maradt legalább egy akváriumra való növényem, így fogtam egy szintén Ritáéktól szermányolt üvegtálat, és beültettem. Wabi próbálkozás 2.0. Az előző gyönyörűen bepenészedett. Most kicsit máshogy álltam neki, történetesen feltöltöttem vízzel, hogy mindent ellepjen, aztán ha kellően megerősödtek a növények, szép lassan kiszárítom. Ment bele parvula, rotala bonsai, sok-sok rotala vietnam (szintén GA-ban láttam az emers formáját a növény tárolóban, és naggggyon kell!), kis ludwigia, marsilea hirsuta, hydrocotyle verticillata, hm, és egy kis vízicsillag. Mert az mindig bejön. Középen van egy kő, a stemeket aköré ültettem, hogy arra másszanak, ha másznak valamerre. Ablakba került, remélhetőleg kellő fényt fog kapni. És nem túl sokat.

A képek tegnap este készültek, csak random lövöldöztem, még az üveget se töröltem le kívülről. Elfogyott az ablaktisztítóm. Meg a papírtörlőm.
30902454257_a1429a9110_h.jpgDSC_0859 by Emese, on Flickr
30902454927_e55f40a950_h.jpgDSC_0849 by Emese, on Flickr
Mert a gébek mindig cukik.
30902454617_9e2b56e9d1_h.jpgDSC_0855 by Emese, on Flickr
Itt pedig az utolsónak mondható reinickii-m. Bárhová tettem az akváriumban, vagy felúszott, vagy belepte a zöld pont, és elhalt. Utolsó lehetőségként betűztem a riccardia párnába. Köszöni, jól van. Nem olyan szép piros, mint kellene, de legalább életben van, és nem is algásodik. Egyelőre.
30902453897_622a998448_h.jpgDSC_0862 by Emese, on Flickr

És a kicsi.
30902454317_aa4066aa6d_h.jpgDSC_0851 by Emese, on Flickr

Ja, és még mindig van egy csomó növényem. :ROFLMAO:
 
Mint említettem, maradt egy csomó növényem. A munkahelyemen egy éve üresen áll egy szép üvegváza, úgyhogy hoztam egy csipet táptalajt, két marék bazalt zúzalékot, két követ, 1 tő anubiast, és pár szál rotalát. Gondoltam kicsit feldobom a pultot. Nem egy díjnyertes alkotás, és valószínűleg ki fog rohadni a fényhiány miatt, de egyelőre kis aranyos, és az összes ügyfél megcsodálja, és dicséri, hogy milyen szép és ötletes. Amíg nem tudják, hogy hogyan nézhet ki egy ilyen tényleg szépen, addig nincs gond. :ROFLMAO:
upload_2018-11-14_11-29-31.png
 
Remekül működik a levegőcsöves úszónövény fékentartó, egészen addig, amíg a dagadt csiga meg nem kívánja a rárakódott biofilmet. :D
DSC_0886-1600x1201.JPG

Az akvárium ketyeg. A növények iszonyatosan elkezdtek nőni a korábbi tempóhoz képest. Nem tudom mi történt. Az egeria már bőven felért a tetejéig, és elfeküdt. A hosszabb rotalák is a felszínt nyaldossák, a hátra ültetett nyesedék szépen bokrosodik. A vesuvius úgy gondolta kipróbálja magát előtéri növényként, növesztett egy indát, és előre mászott.
A kis 10es akvát szétkaptam, a fákat és az anubiasokat visszatuszkoltam a 30asba. És baromira bejön a zsúfoltság. Úgy döntöttem most egy darabig békén hagyok mindent odabent. Nőljön ninden, ahova akar. Szedje össze magát. Dzsungelesedjen. Aztán majd meglátjuk. :D
A vízcsere elmaradt a hétvégén, át lesz rakva az akvárium egy másik polcra, akkor meg úgyis le lesz szívva a víz nagy része. Úgy volt, hogy ez ma történik meg, de elnapoltuk a dolgot. A panda coryk ennek ellenére leikráztak. Pont a befolyóval szemben, telibe kapja a szűrőből távozó "friss" víz az ikrákat, talán kikelnek. És mivel jó magasra is rakták, ahol senki nem jár, a felzabálásnak is kicsi az esélye.
Két hete kb. adagolok BacterAE-t is, mert az jó.
Azt hiszem a kis földtúrók (pici pandák) teszik, amiért hoztam őket - ellentétben az ALGÁZÓ gébekkel - planáriát már csak elvétve látok, és az azonnal kapja az excel fecskendezést. Amúgy mintha a felnőttek is aktívabbak lennének, mióta megjöttek a kicsik.
Esti szösszenet vége. Igazából csak a csigát akartam megmutatni. :ROFLMAO:
 
Szombat este beültem az akvárium elé a kis összecsukhatós sámlimra. Mint már kismilliószor említettem, már nem az asztalomon van az akvárium, nem tudok bármikor ránézni, és el is felejtettem mennyire megnyugtató csak bámulni, ahogy odabent kaparásznak, túrnak, úsznak, bámulnak, nyaldossák az üveget, vagy éppen egymást.
A rögtönzött etetőtálban feküdt nagyon sokáig a hím géb, gondoltam ne várjon hiába, bedobtam nekik egy spirulina tablettát. És így lett a vacsorából homokozó...
DSC_0892.JPG DSC_0893.JPG

A buli akkor indult meg igazán, amikor a pandák is bejutottak. :D

DSC_0904.JPG DSC_0905.JPG DSC_0907.JPG DSC_0909.JPG DSC_0911.JPG

Egy totál a végére, kis sötétítéssel. Még az üveg sincs rajta lemosva, csak gondoltam lövök egyet róla, hogy lássam a fejlődést, ha van. Kicsit átmentünk növénytárolóba, ott a kis kosárban a "nem akarom kidobni, jó lesz még valahova" szekció látható.

DSC_0903.JPG
 
Szombat este beültem az akvárium elé a kis összecsukhatós sámlimra. Mint már kismilliószor említettem, már nem az asztalomon van az akvárium, nem tudok bármikor ránézni, és el is felejtettem mennyire megnyugtató csak bámulni, ahogy odabent kaparásznak, túrnak, úsznak, bámulnak, nyaldossák az üveget, vagy éppen egymást.
A rögtönzött etetőtálban feküdt nagyon sokáig a hím géb, gondoltam ne várjon hiába, bedobtam nekik egy spirulina tablettát. És így lett a vacsorából homokozó...
View attachment 68241 View attachment 68242

A buli akkor indult meg igazán, amikor a pandák is bejutottak. :D

View attachment 68244 View attachment 68245 View attachment 68246 View attachment 68247 View attachment 68248

Egy totál a végére, kis sötétítéssel. Még az üveg sincs rajta lemosva, csak gondoltam lövök egyet róla, hogy lássam a fejlődést, ha van. Kicsit átmentünk növénytárolóba, ott a kis kosárban a "nem akarom kidobni, jó lesz még valahova" szekció látható.

View attachment 68243
Szép kert!

Én metszés után mindig bogarászok a levágott kihalászott növényekben és kutatom melyiket tudnám visszaültetni. Nincs szívem kidobni őket!

Függő lettem akvárium bamulás téren és szinte naponta macerálom (felúszott növényt visszarakni, leveleket kivenni, talajt picit felkavarni) pedig tudom nem kéne csak heti 1x [emoji16]
 
Szép kert!

Én metszés után mindig bogarászok a levágott kihalászott növényekben és kutatom melyiket tudnám visszaültetni. Nincs szívem kidobni őket!

Függő lettem akvárium bamulás téren és szinte naponta macerálom (felúszott növényt visszarakni, leveleket kivenni, talajt picit felkavarni) pedig tudom nem kéne csak heti 1x [emoji16]
Óó, dettó, amit a kosárban látsz, már tényleg nem tudtam hova ültetni. Eleinte én is naponta maceráltam, mostanában kicsit visszább vettem a dologból. Igazából másik üvegben szeretnék matatni végre, de most más projekt van. :D Én most direkt megfogadtam, hogy nem nyírok semmit, meglátjuk mit érek el vele.
 
Mivel az akváriumot nem rendezhetem át, megtettem a szobával. :D Megkaptam az akváriumhoz az annak idején hozzá gyártott kis szekrénykét. A salgó polc, amit eddig használtam, elvileg 175kg-ot elbír, de kézzel tudom hajlítani a fém részeit, a pozdorja lap pedig alig vastagabb, mint az akváriumüvegem. Eléggé paráztam tőle, hogy egyszer összedől az egész. Nem tudom, hogy valóban fenn állt-e ez a veszély, de szerintem az egyik lába már el volt hajolva, és a pozdorja is hasasodott a plusz bútorlap ellenére. Aztán lehet, hogy csak magamat nyugtatom, hogy jól döntöttem, amikor átraktam. :D
Szóval, kaptam egy csinos kis nyitott szekrényt 18mm-es bútorlapokból, amire átkerült az akvárium. A salgót összeraktam, középső két polcra került a 2 terrárium, most végre mindenki rendesen kap fényt, tudok bele is növényt tenni. A maradék polcot telepakoltam a vackaimmal és a növényekkel. Így végre kellő távolságra tudtam a konnektortól tenni a vizes közeget, drága párom egy fokkal kevésbé parázik majd. Nem féltem, van még elég ok az aggodalomra a lakáson belül (sajnos).
Egy apró bibi van csak az átrendezéssel: a szűrő vezetéke túl rövid, nem ér el a hosszabbítóig, ha a bal oldalon van. Ezért sajnos át kellett raknom a másik oldalra, ami pedig hozta magával, hogy a szívó és nyomó ág is költözött. :( Ennek nagyon nem örülök, mert így bizony minimális átrendezésre szükség lesz. A szívó ág gyakorlatilag egy kő mögé került, és erősen kétlem, hogy azon a ponton el tudja majd látni a feladatát, be lesz rakva az is előre egyelőre, ha nem válik be hátul. Az új helyére a szűrő biztonsági doboza sem fért bele, ezért kapott egy vödröt. Pakolászás közben egyszer szétcsúsztak a csatlakozások, és bár kétszer leellenőriztem lefekvés előtt-e, hogy minden oké, kicsit azért izgulok, hogy vajon mi vár otthon.
Így néz most ki a kis falam. Sötét lett, mire végeztem, úgyhogy a polcból nem sok látszik.
DSC_0926-2760x2072.JPG

Az átrakáshoz persze le kellett engednem a víz igen nagy százalékát, de csak 5 litert cseréltem belőle, a többit visszatöltöttem. Az ujjnyi magas vízben szembesültem vele, hogy iszonyat sok garnélám van. o_O Úgy látszik ez az eredménye, ha nincs, ami kordában tartsa az utódlást. Nekem még mindig fura, hogy nem pusztulnak, hanem szaporodnak szegények. :whistle:
A vizet jelenleg érzésre sózom vissza, de eddig senki nem panaszkodott. 6 a csepptesztekhez való kanál nagyobbik fejével. A legutóbbi méréskor 130 körüli TDS-re volt 5-ös KH, majd a legközelebbinél rámérek. Tápból most csak 1 pumpa ment, a múltkori 2 után most észrevettem egy kis hajalgát elöl a füvön. Simán ki tudtam volna szedni, de a múltkor is eltűnt, hátha valamelyik algázóm rájött, hogy az finom, és azt kell enni a lehulló táp helyett. Adagolom szépen a Bacter AE-t, a Catappa kivonat most kimaradt, mert kapott egy fél levelet a garninépség.
Növényzet kezdi benőni a helyet, az úszókkal együtt. Ritkítanom kell lassan a pistiát és a phyllanthust is. Utóbbi, számomra igen meglepő módon nagyon erősen bevörösödött egy ideje. Szinte már olyan, mint a nyers máj. Ezeket eléggé sajnálom kidobni. Eddigi tapasztalatom, hogy ha megritkítom a felszíni növényeket, a maradék elkezd hisztizni.
Az egeria lassan körbeéri az akváriumot, úgyhogy vágnom kell őt is, bármennyire is nem szeretném. :D A parvula egész szépen legyökeresedhetett, a tegnapi porszívózásnál egy tövet sem sikerült felszippantani (20 garnélát viszont igen).

Távlati tervek: A középső, még mindig az íróasztalom darabjaiból összerakott ideiglenes polc lecserélése egy 80*30-as akvárium szekrényre, venni egy legalább 60 széles akváriumot, és átköltöztetni az egész pakkot abba. :notworthy: Nagyon kinőttem ezt a méretet, és már nem tudok több növényt megmenteni a kuka elől. :D
 
Utoljára módosított:
"Tápból most csak 1 pumpa ment, a múltkori 2 után most észrevettem egy kis hajalgát elöl a füvön. Simán ki tudtam volna szedni, de a múltkor is eltűnt, hátha valamelyik algázóm rájött, hogy az finom, és azt kell enni a lehulló táp helyett."

Pont nálam is az utóbbi hetekben jelent meg a hajalga. Nagyon szép magasra nő és beleakad minden. Nálam látszólag semmi nem eszi meg pedig van sziámi algaevőm (BBA -t viszont megette majdnem az összeset).

Tehát sok a Macro? Emeltem mert lett CO2 és több fényerő. Melyik algazód eszi meg?

A fő témához: akvárium költöztetése rémálom, én csak magasabbra tettem de az is szívás volt! Ahogy Te is írtad, szinte az összes vizet leengedtem a halak teljesen meg voltak remélüve a scape picit összeomlott....
 
Pont nálam is az utóbbi hetekben jelent meg a hajalga. Nagyon szép magasra nő és beleakad minden. Nálam látszólag semmi nem eszi meg pedig van sziámi algaevőm (BBA -t viszont megette majdnem az összeset).
Tehát sok a Macro? Emeltem mert lett CO2 és több fényerő. Melyik algazód eszi meg?
Megeshet, hogy sok. Florabase Pro-t használok, ami ugye mic-mac együtt, így nem tudom szabályozni az arányokat. Igazából könnyebbség is, meg nem is, hogy csak nyomok egyet, kettőt. CO2 nélküli az akva, és low-hoz képest elég so kfénnyel lövöm (Chihiros A401 Plus eggyel visszadimmelve), szóval elég könnyen túl tudom adagolni a tápot. Szerencsére eddig nem lepett el semmi, ha látom, hogy elkezdett algásodni, visszaveszek a tápból a következő vízcserénél. Elvileg az algázó gébeknek kéne ennie, de én még sosem kaptam rajta őket. :D Egy kis csomó szép szálas zöldség volt elöl a parvulán, de eltűnt, és mivel nem volt változás semmiben, csak valamelyik állatka számlájára tudom írni.
@Szabó Henrik módszere a teljes tápmegvonás, és fényerő csökkentés a szálas algák ellen, de az eddigi összes algám se volt annyi, mint amit itt egy-két akváriumnál egyetlen növényen látok. Kopp*kopp*kopp. Úgyhogy még kísértem a sorsot, és nem lépek fel radikálisan az algák ellen, amíg nem muszáj.

A fő témához: akvárium költöztetése rémálom, én csak magasabbra tettem de az is szívás volt! Ahogy Te is írtad, szinte az összes vizet leengedtem a halak teljesen meg voltak remélüve a scape picit összeomlott....
Mázli ha nincs scape, csak random betuszkolva pár fa. :D
 
Az áramlás megfordításával felborulhatott picit az egyensúly. A poppy barnaalgás, a kanyarban vastag zöld trutyi is kialakult, mint ami a természetes vizeknél a sodrásnál szokott lengedezni. Kicsit alakítottam a berendezésen, kivettem a követ ( :cry: ) , így szabad a víz útja a szívóágnál. A poppy nyilván nem ettől algásodik, de talán közrejátszott. Elültettem a kosárban lakó növényeket a felszabadult bal sarokba. A fél méteresre nőtt egeriát elnyisszantottam és visszaültettem, az igencsak szép méretekkel rendelkező bacopa is hasonló sorsra jutott. A rotalákat még nem piszkálom. Az emelés nélkül kicsit furcsán hat a facsoportom, takarják egymást a növénykupacok. Az úszónövények felét száműztem.
Így néz most ki a kicsi, rendezetlen káoszom, szerkesztés nélkül.

DSC_0936-2760x2072.JPG
10 litert cseréltem, végre vettem a fáradtságot és rámértem a cserevízre cseppteszttel: kh 5, gh 9. Ezt lejjebb már nem fogom vinni, mivel erősen túl van telepítve így is az akva, a caridina terveimet elvetettem. Legalábbis ebben az üvegben.
Mivel láttam a hét elején hajalgát, most csak 1 pupma táp ment bele. Viszont az is felmerült bennem, hogy napi osztásban kéne adnom a 2 pumpányi adagot. Növény rengeteg van, csak co2 nélkül lassan tudják felvenni a tápanyagot, és a vízcsere utáni napokon mindig megjelenik a zöld fonal/haj. Ha nem egyszerre kapná az akva a tápot, hanem szépen elosztva, talán megelőzném a hirtelen tápanyag többletet. Majd kipróbálom. :bookworm:

Kis érdekesség: a bacopám pirosodik. De nem ám fény alatt. Hanem a sötétben. Villanykapcsolás előtt ilyen szép pirosas:
DSC_0931-2760x2072.JPG
Amire este hazaérek, megint zöld. Azt hiszem @Pendulum - nak volt erről egy posztja, de nem emlékszem hol, és hogy mi volt végül a magyarázat rá. Mindenestre szép színe van.
 
Back
Oldal tetejére