• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Az áramlás megfordításával felborulhatott picit az egyensúly. A poppy barnaalgás, a kanyarban vastag zöld trutyi is kialakult, mint ami a természetes vizeknél a sodrásnál szokott lengedezni. Kicsit alakítottam a berendezésen, kivettem a követ ( :cry: ) , így szabad a víz útja a szívóágnál. A poppy nyilván nem ettől algásodik, de talán közrejátszott. Elültettem a kosárban lakó növényeket a felszabadult bal sarokba. A fél méteresre nőtt egeriát elnyisszantottam és visszaültettem, az igencsak szép méretekkel rendelkező bacopa is hasonló sorsra jutott. A rotalákat még nem piszkálom. Az emelés nélkül kicsit furcsán hat a facsoportom, takarják egymást a növénykupacok. Az úszónövények felét száműztem.
Így néz most ki a kicsi, rendezetlen káoszom, szerkesztés nélkül.

View attachment 69037
10 litert cseréltem, végre vettem a fáradtságot és rámértem a cserevízre cseppteszttel: kh 5, gh 9. Ezt lejjebb már nem fogom vinni, mivel erősen túl van telepítve így is az akva, a caridina terveimet elvetettem. Legalábbis ebben az üvegben.
Mivel láttam a hét elején hajalgát, most csak 1 pupma táp ment bele. Viszont az is felmerült bennem, hogy napi osztásban kéne adnom a 2 pumpányi adagot. Növény rengeteg van, csak co2 nélkül lassan tudják felvenni a tápanyagot, és a vízcsere utáni napokon mindig megjelenik a zöld fonal/haj. Ha nem egyszerre kapná az akva a tápot, hanem szépen elosztva, talán megelőzném a hirtelen tápanyag többletet. Majd kipróbálom. :bookworm:

Kis érdekesség: a bacopám pirosodik. De nem ám fény alatt. Hanem a sötétben. Villanykapcsolás előtt ilyen szép pirosas:
View attachment 69038
Amire este hazaérek, megint zöld. Azt hiszem @Pendulum - nak volt erről egy posztja, de nem emlékszem hol, és hogy mi volt végül a magyarázat rá. Mindenestre szép színe van.

A csoportomban, a Növényes Akvaristák Közösségében (facebook) volt szó róla. Sokan tapasztalják ezt ennél a növénynél, hogy éjszaka a legerősebb a színe, sötétben, majd a nap folyamán a fényben kizöldül.
 
Az a helyzet, hogy nincs igazán helyzet. ¯\_(ツ)_/¯
A növények nőnek, garnélák szaporodnak, pandák túrják a füvemet. A felszín hártyásodik, a poppy szép barna. Hétvégén kipucolom a csöveket, kap egy hypos fürdőt, szépen le szokta vinni. A növényeket most már kénytelen leszek megnyírni, nagyon árnyékolják az alsó réteget.

A hétvégi vízcsere kimaradt, mert összeállt a visszasózó porom, és hiába próbáltam reszelni, törni, meleg vízben oldani, nem volt 100%-os. Hétfőn elmentem az előzőleg megrendelt porért, de most már megvárom a hétvégét, és kap egy alapos takarítást, kisebb átalakítást az akvárium.
Tegnap este voltak jó pillanatai a gébnek, kikukucskált a fa mögül. Baromi cuki volt, és bár esküszöm, hogy rá próbáltam fókuszálni, megint a hátul rejtőző urok lettek élesek...
DSC_0969.JPG DSC_0971.JPG
 
Az a helyzet, hogy nincs igazán helyzet. ¯\_(ツ)_/¯
A növények nőnek, garnélák szaporodnak, pandák túrják a füvemet. A felszín hártyásodik, a poppy szép barna. Hétvégén kipucolom a csöveket, kap egy hypos fürdőt, szépen le szokta vinni. A növényeket most már kénytelen leszek megnyírni, nagyon árnyékolják az alsó réteget.

A hétvégi vízcsere kimaradt, mert összeállt a visszasózó porom, és hiába próbáltam reszelni, törni, meleg vízben oldani, nem volt 100%-os. Hétfőn elmentem az előzőleg megrendelt porért, de most már megvárom a hétvégét, és kap egy alapos takarítást, kisebb átalakítást az akvárium.
Tegnap este voltak jó pillanatai a gébnek, kikukucskált a fa mögül. Baromi cuki volt, és bár esküszöm, hogy rá próbáltam fókuszálni, megint a hátul rejtőző urok lettek élesek...
View attachment 69513 View attachment 69514
Ha máskor valamilyen problémád van, inkább hívj fel, mert van itthon sokféle cuccom és nagyon szívesen kisegítelek, @Meskó . :)
Ha táp, vagy kaja, akkoris, mert hiszen "szomszédok" vagyunk, vagy mi a szösz.
 
Ha máskor valamilyen problémád van, inkább hívj fel, mert van itthon sokféle cuccom és nagyon szívesen kisegítelek, @Meskó . :)
Ha táp, vagy kaja, akkoris, mert hiszen "szomszédok" vagyunk, vagy mi a szösz.
Köszönöm szépen. Igazából nem aggódtam a dolgon, volt már, hogy maradt ki vízcsere. Senki nem panaszkodik, szerintem a kis lelkem jobban igényli a cserét, mint az akvárium. :D
 
Végre megcsináltam a vízcserét. \o/ A "kicsit megnyírom a növényeket" tervből az lett, hogy lenyisszantottam minden stemet tőből, és kiszedtem. Sajnos a dzsungelnek ára volt, felkopaszodtak a szárak. :( Csoportosítva lettek visszaültetve, több-kevesebb sikerrel. Visszakerült a kő a fák alá, hiányzott onnan az emelés. Szereznem kell majd megint blyxát, nagyon hiányzik, csak annyit tettem ide-oda, hogy szegényke kipurcant. :(
Az üveget áttöröltem a Tetra kendővel, nem volt olyan pöttyös, mint a legutóbb. A cserevízre rámértem, KH 5, GH 9, pH-t elfelejtettem. Holnap megcsinálom az akváriumvízre is a teszteket. 1 pumpa táp ment most bele, a szokásos 1 ml Excel, 3 ml Catappa kivonat, 2 kanál BacterAE. Az üveget kívülről is letisztítottam, sajnos a hátuljához nem férek hozzá a szekrény miatt. Majd egy következő nagytakarításnál leszívom annyira, hogy el tudjam törölni ott is, de most még ott világítanak a maszatos vízcseppek az összes képen. (n)

46395738192_e184b63e54_b.jpg20181224_02 by Emese, on Flickr
31506840107_cfe4d0f601_b.jpg20181224_03 by Emese, on Flickr
46395738022_cb90fdb9df_b.jpg20181224_04 by Emese, on Flickr
31506839817_2d6954bf59_b.jpg20181224_05 by Emese, on Flickr
46395737272_f4b53e0a7a_b.jpg20181224_10 by Emese, on Flickr
31506839047_9a480fef16_b.jpg20181224_09 by Emese, on Flickr
46395737522_9704325a3d_b.jpg20181224_08 by Emese, on Flickr
31506839637_c4bef8901b_b.jpg20181224_06 by Emese, on Flickr
46395737682_fb775b4fd2_b.jpg20181224_07 by Emese, on Flickr
31506840437_6856329777_b.jpg20181224_01 by Emese, on Flickr
 
4-5 kisebb tövet tudok adni, @Meskó :)
Csörgess meg, hogy mikor tudnál értük jönni nulla6-tizen9plusz1-négykilencven8-ötven(5x1)nulla9
Köszönöm, majd ha tudom hova teszem, jelentkezem. Nem igazán van hely ebben az akváriumban, a túlzsúfoltság sajnos csak messziről néz ki jól. :oops: Hátul nagyon szépen beindult a bolbitis (végre), már oda sem tudnám tenni, mert le fogja árnyékolni.
Már puhítom itthon barátomat, hogy csak egy picit nagyobbat had rakjak össze, nem kaptam teljes elutasítást, szóval nincs minden veszve.
4 év könyörgés után hörcsögöm is lett, bármi megtörténhet. :cool:
2946175.jpg
 
Köszönöm, majd ha tudom hova teszem, jelentkezem. Nem igazán van hely ebben az akváriumban, a túlzsúfoltság sajnos csak messziről néz ki jól. :oops: Hátul nagyon szépen beindult a bolbitis (végre), már oda sem tudnám tenni, mert le fogja árnyékolni.
Már puhítom itthon barátomat, hogy csak egy picit nagyobbat had rakjak össze, nem kaptam teljes elutasítást, szóval nincs minden veszve.
4 év könyörgés után hörcsögöm is lett, bármi megtörténhet. :cool:
View attachment 69734
Mondd, hogy a hörinek létszükséglete a blyxa. :D
Amúgy nagyon cukkerbomba. Nevet adtál már neki?
 
Köszönöm, majd ha tudom hova teszem, jelentkezem. Nem igazán van hely ebben az akváriumban, a túlzsúfoltság sajnos csak messziről néz ki jól. :oops: Hátul nagyon szépen beindult a bolbitis (végre), már oda sem tudnám tenni, mert le fogja árnyékolni.
Már puhítom itthon barátomat, hogy csak egy picit nagyobbat had rakjak össze, nem kaptam teljes elutasítást, szóval nincs minden veszve.
4 év könyörgés után hörcsögöm is lett, bármi megtörténhet. :cool:
View attachment 69734
Na ezt a bejegyzest me se mutatom a kislanynak.. egy honap konyorges utan rabeszelt, hogy legyen egy ilyen allatka is a lakasban, azaz a szobajaban.. a berendezes egy resze mar megvan, meg egy jo nagy terrariumot kell talaljak, vagy keszitsek, es johet is a hori.. kesz allatkert lesz itthon..
 
Na ezt a bejegyzest me se mutatom a kislanynak.. egy honap konyorges utan rabeszelt, hogy legyen egy ilyen allatka is a lakasban, azaz a szobajaban.. a berendezes egy resze mar megvan, meg egy jo nagy terrariumot kell talaljak, vagy keszitsek, es johet is a hori.. kesz allatkert lesz itthon..
Nálunk 2 terkóban 2 gekkó, 1 akva (ezt a számot szeretném növelni), meg most a hörike. 60*40-es akváriumban van, de már nézegetem neki a nagyobb helyeket. Most találtam egy remek is polcos szekrényt 4500-ért, amit meg lehetne csinálni neki (80*40-es hely lenne, és vagy 2 szintes, vagy 2 hörilak :p), de le lettem beszélve. :D

Majd szeretnék még egy pacman békát is, az a következő a listán, a vámpírrák mellett. :whistle:

Szerk.: Még annyi, hogy ha a szobájában lesz, akkor fa kereket tegyetek be neki, az tényleg hangtalan.
 
Utoljára módosított:
Nálunk 2 terkóban 2 gekkó, 1 akva (ezt a számot szeretném növelni), meg most a hörike. 60*40-es akváriumban van, de már nézegetem neki a nagyobb helyeket. Most találtam egy remek is polcos szekrényt 4500-ért, amit meg lehetne csinálni neki (80*40-es hely lenne, és vagy 2 szintes, vagy 2 hörilak :p), de le lettem beszélve. :D

Majd szeretnék még egy pacman békát is, az a következő a listán, a vámpírrák mellett. :whistle:

Szerk.: Még annyi, hogy ha a szobájában lesz, akkor fa kereket tegyetek be neki, az tényleg hangtalan.
Bocsesz az off-ert.. igen, fa kereket rendeltem, 22cm, parafa betettel.. valoszinu sajat keszitesu lesz a terraium is, mint az akvak. 120x50cm alapterulet, alatta szekrennyel.. ha elkeszul kuldok fotot privatban.
Nalunk en vagyok az engedekenyebb, hogy allat koltozzon a lakasba.. felolem johetne teknos, mokus, talan meg egy kameleon is:cigar:
 
Bocsesz az off-ert.. igen, fa kereket rendeltem, 22cm, parafa betettel.. valoszinu sajat keszitesu lesz a terraium is, mint az akvak. 120x50cm alapterulet, alatta szekrennyel.. ha elkeszul kuldok fotot privatban.
Nalunk en vagyok az engedekenyebb, hogy allat koltozzon a lakasba.. felolem johetne teknos, mokus, talan meg egy kameleon is:cigar:
Nálam szabad off. Meg én hoztam fel a pockot.
Csinálni tényleg jobb. Amíg nem volt megengedve a pocok, tele volt a net jó árú hatalmas terkókkal/akvákkal, most nagyon vicces árakon vannak fent. Murphy. :D 120-as nem férne be, 80-100 cm-ben kiegyznék. Csodákat lehet építeni nekik, bár az enyém mozgástere leszűkült a kerékre. Ott eszik, alszik, szerintem pisil is. Azt mondták még valószínűleg nagyon fiatal, és most tanulja a hörcsögséget. Majd belejön. :D
 
Nálam szabad off. Meg én hoztam fel a pockot.
Csinálni tényleg jobb. Amíg nem volt megengedve a pocok, tele volt a net jó árú hatalmas terkókkal/akvákkal, most nagyon vicces árakon vannak fent. Murphy. :D 120-as nem férne be, 80-100 cm-ben kiegyznék. Csodákat lehet építeni nekik, bár az enyém mozgástere leszűkült a kerékre. Ott eszik, alszik, szerintem pisil is. Azt mondták még valószínűleg nagyon fiatal, és most tanulja a hörcsögséget. Majd belejön. :D

Nálunk van kiadó 2 sőt 3 szintes hörcsög álomlak, ha gondolod.:)
 
Azért csak kukkannts rá, nálunk nagyon imádta Hambika.
 

Attachments

  • 5EA358B9-E18B-4E18-ABB1-FE4A8859AD9E.jpeg
    5EA358B9-E18B-4E18-ABB1-FE4A8859AD9E.jpeg
    32.8 KB · Megtekintések: 5
  • CA596321-3525-4BE0-8D18-50C629817F12.jpeg
    CA596321-3525-4BE0-8D18-50C629817F12.jpeg
    26.3 KB · Megtekintések: 4
Ízlések és pofonok.
Nálunk nem volt belőle gond.
10 hörcsögnek 10 ketrece volt, mert én meg az üvegben tartásról nem hallottam/olvastam semmi jót.
 
Back
Oldal tetejére