• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Reggelre a fenti fészek nagyobb, és szebb lett. :D Napközben még hagytam, este lehalásztam. Védte szegény, de amint meghoztam neki a vacsit, ismét jóban lettünk.

Ma erőt vettem magamon, és megcsináltam a szűrőpucolást. A benne lévő trutyit látva érthető volt a terjedő ecsetalga. Átmostam mindent, kicseréltem a perlont, visszaraktam a purigent. Kimostam a csöveket is. Az üveg poppyt beáztattam hypoba, szépen lehozta a szmötyit. (NEM TÖRTEM EL! XD)

A vízfelszínt elért rotalákat megnyestem, visszaültettem. A mozgatható, ecsetes növények kaptak egy excel fürdőt. Az akvárium szélén lakó fát alámerítettem, hogy ne száradjon ki a moha, amíg nincs víz alatta, amire visszaértem, ellepték a sünök és a garnélák. Nem vagyok semmi jó elrontója, így úgy döntöttem, hogy beköltöztetem. Egyelőre csak ázzon, menjen le a penészedés, aztán kötözök rá ezt-azt. :D

Következő hónaptól át fogok állni a full RO-ra. :( Az itteni víz borzalmas. A 6. kerületben a csapból 250 tds-es víz folyt. Itt 430... A keménységre rá se mertem mérni. Szóval most sókeresés jön.
2 ml táp, 2 ml catappa kivonat bent bele, és 2 csepp foszfát.

Képeket most nem csináltam, mivel az akva közepén egy nagy, csupasz, ragasztós fa van, nem sok értelme van fotózni.

A kis kocka is kapott egy vízcserét, a fát lesikáltam, mert csupa penész volt már. Kapott lakótársnak egy süncsigát, nem piszkálja.
Nyomtam bele egy kis tápot és catappa kivonatot ide is.

Szóval az eltömődött, "eliszaposodott" szűrő miatt alakult ki az ecsetalga? Mert akkor nálam is ez lehet a kiváltó ok, cirka 4 hétig nem nyúltam a szűrőhöz, a héten viszont észrevettem az algát és a nagyon gyenge áramlást. Szétszedve a rendszert vastagon állt a lapátokon és a szűrőkben a barna trutyi. A takarítás után "vihar" lett az akváriumban. Továbbá ma kivettem az aktívszén szűrőt és jobb híján 4 mosogatószivacs dörzsi felét raktam a helyére -jövőhét elejére várom a biológiai szűrőt, ettől (is) várom a megváltást az ecsetalga megszüntetésére.
 
Csak tipp volt a koszos szűrő. :) Most ránézve a GA alga ismertetőjére, a magas fény és nagy áramlás is lehet a ludad. Az áramlás is megváltozott az új poppy miatt, az is okozhatja. Majd most kiderül, ha visszatér és terjed, máshol kell keresnem a gondot.
A biológiai szűrés beindulása sokat fog segíteni nálad is. Én erősen túltelepítettem élőlényügyileg, és szeretek pengeélen táncolni (erős fény, hightech táp co2 nélkül). Szóval eléggé veszélyes lábakon áll az egyensúly ebben az akváriumban. Vigyázni kell, de még soha nem burjánzott el semmi, szerencsére időben el szoktam kapni, ha valami megjelenik. Mondjuk jobb lenne, ha semmi nem jönne elő. :D
 
Megtaláltam a számomra tökéletes fotóalanyt. Pont annyira mozog gyorsan, hogy a telefon értékelhető képet tudjon róla készíteni. :D
30992460078_6e75584878_k.jpgcsigusz_03 by Emese, on Flickr
43053305850_ee4a52ac2d_k.jpgcsigusz_04 by Emese, on Flickr
44864622141_4fe5b01c7c_k.jpgcsigusz_02 by Emese, on Flickr
44864623311_9b99c0f91e_k.jpgcsigusz_01 by Emese, on Flickr
A házikója sajnos nincs túl jó állapotban, remélem nagy baja nem lesz. Azt hiszem meg kéne lepnem csigatáppal, csak még nem tudom hogy beszélem meg a többi lakóval, hogy az nem nekik van ott.
 
Megtaláltam a számomra tökéletes fotóalanyt. Pont annyira mozog gyorsan, hogy a telefon értékelhető képet tudjon róla készíteni. :D
View attachment 63978csigusz_03 by Emese, on Flickr
View attachment 63980csigusz_04 by Emese, on Flickr
View attachment 63981csigusz_02 by Emese, on Flickr
View attachment 63982csigusz_01 by Emese, on Flickr
A házikója sajnos nincs túl jó állapotban, remélem nagy baja nem lesz. Azt hiszem meg kéne lepnem csigatáppal, csak még nem tudom hogy beszélem meg a többi lakóval, hogy az nem nekik van ott.

Nagyon szép, mekkora mert így elég nagynak tűnik. Milyen fajta? A háza algás, vagy mészhiányos?
 
2 centi kb a ház átmérője. Nem egy nagy darab. Ő egy tányér, vagy postakürt csiga. Van, aki utálja őket, mert szaporodnak, de ő egyedül van. :D Volt egy társa, behurcoltam még kicsiként, gondoltam maradjon ha akar. Pár napja találtam meg az üres házát, nem nőtt nagyra. Nem tudom mi vihette el.
Mészhiány, lágyítom a vizet, úgy látszik neki ez már sok. A süncsigáim ecsetalgásak. :ROFLMAO:
 
A sünök szokták egymást tisztítani, a postásom viszont kikerüli az útjába kerülő ecsetpamacsot. :D Rászoktattam a jóra. Kaptam pár szem Shirakura garnéla kaját kipróbálásra. Mindig 2 szemet kell beraknom, mert az egyiket belopja a csigusz, és a többiek nem férnek hozzá. :ROFLMAO: Így én se az algát enném.
 
A sünök szokták egymást tisztítani, a postásom viszont kikerüli az útjába kerülő ecsetpamacsot. :D Rászoktattam a jóra. Kaptam pár szem Shirakura garnéla kaját kipróbálásra. Mindig 2 szemet kell beraknom, mert az egyiket belopja a csigusz, és a többiek nem férnek hozzá. :ROFLMAO: Így én se az algát enném.
Szájkosarat a postának. :ROFLMAO:
 
Kiszedtem a vékonyabbik fát, a nagyobb tuskó maradt. Rákötöztem a bucékat felülre, pár kisebb anubiast. Elég bénán sikerült, de lusta vagyok újracsinálni, majd legközelebb.
Még nincs kész teljesen, de még nincs fűtés a lakásban, és mivel iszonyat fázós vagyok, most vastag pulcsiban, forró teát szürcsölve, betakarózva írom e sorokat. :D Az akvárium vize 22 fokos, szóval nekik pont jó. Bár az urok kicsit biztos fáznak. De ők nem kapnak forró teát.
A bal sarokban volt egy felszakadt parvula, karácsonymoha, acicularis, fonalalga csomó, azt szétrobbantottam. A moha megy kukába, a menthető fű visszakerült. Tudom, hiú ábránd, hogy a pandák nem túrják ki, de a remény hal meg utoljára.
A tuskó két alsó ágára fissi volt kötözve, ezt lebontottam. Kisebb darabok már rá vannak tapadva, ezek maradtak, majd szép lassan elterjed, ahogy szeretne, és így talán kevésbé rohad be. Amíg a fa várta a szétszedését egy tálban, sajnálatos dologra lettem figyelmes: planária mászott ki a mohából. :(
Első reakció: úristen, itt a világvége!
Második reakció: nagy gond nem lehet, ha eddig nem találkoztam velük tömegesen. De egy kicsit visszább veszek a fejadagokból.
Harmadik reakció: kínozzuk meg őket. :whistle:
Szóval két fűcsomó elültetése között planária levest főztem: számomra kellemesen meleg (forró) vizet öntöttem rájuk, és kicsit meg is sóztam. :rolleyes: Meg egyet telibe nyomtam metilénkékkel, úgy hallottam nem szeretik. Jepp, egy kicsit talán szociopata vagyok. De legalább a fissiben még esetlegesen bujkáló egyedek is kipurcannak. A fissi kicsit ecsetes volt, próbáltam óvatosan carbozni korábban, de még az óvatos is sok volt neki, bebarnult. Szétválogatom majd, és a nem fertőzött részeket rákötözöm valahova. A múltkori carbo fürdős bolbitis kipurcant. Upsz. Szerencsére csak a levelek, és már hozott két új hajtást is azóta. A régieket lenyestem.
Az ecsetesedés láthatóan megállt, úgy néz ki a szűrő volt túl koszos. Az üvegen minimális zöld pont, de csak nagyon közelről látszik. Remélhetőleg most a fonalnak is vége. Átfésültem a rotala erdőt, onnan szerencsére eltűnt teljesen.

A vékonyabbik fa amúgy a kis kockába fog átkerülni. A mostanit túl nagynak érzem oda, szóval kicserélem őket. Talajnak pedig megpróbálom a bazaltot. Mivel nincsenek garnélák, és egyelőre rothadó növények se, kaját pedig gyakorlatilag a szájába rakom a halnak, talán nem fog annyira elkoszolódni, mint a régi bettásban. Megihletett Zuzmi baikal kavicsa. :D Unalmas óráimban kiválogatom a nagyobb darabokat, hogy ne legyen annyira aránytalan.
Alga itt még nincs, igaz nem igazán tápozom, és fényből is csak azt kap, ami az ablakból beszűrődik, illetve a szomszédból átjut.

A félholt betta elvan, a hátuszonya nő. Lehet, hogy csak képzelem, de mintha a farkán is látnék friss húst. Ámen. :barefoot:

Ez csak egy félig karbantartós nap volt, ha kész vagyok mindennel, lövök képeket is.
 
Back
Oldal tetejére