• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Próbálkozások

Lavakore van ra nove egy kis akvarium viztukor szintjen. Elege kilog. Keveredve van 2 fele mohaval es hc-val. Ebben nol az ug. Vizcsereknel eleri a viz, kb 1,5-2 napig. Utana ahogy parolog mar a het tobbi napjan nem eri. Kb 6-7 ezer lumen vilagit felette.
csak a képet láttam az előző post-odból de minden nélkül tudtam hogy a Te akváriumodat látom :D
Néhány hét és reményeim szerint megyek hozzád csipegetni egy kis UG-t én is ;)
 
Sajnos ez az IKEÁs lámpa kevés nekik. Látszik rajtuk, hogy nyúlnak felfelé és vékonyak. Kellene valami hidegfényű (6500K) LED izzó egy egyszerű aszali lámpába.
Vasárnap kapták meg azt a lámpát. Előtte annyi fény se érte őket. Majd nézek valamit nekik.
Utána néztem, ez meleg fehér (3000K) és csak 88 lumen a fényereje :(
 
Utána néztem, ez meleg fehér (3000K) és csak 88 lumen a fényereje
Ja, ez sajna tényleg elég gyengus ( :D ), erről már úgy látom, volt is szó korábban ITT.
ITT van egy alternatíva, nem is kerül túl sokba és még jól is néz ki.
Esetleg tudunk kölcsönadni egy ilyen 12Vos led panelt tesztelni:
5730smd_led_panel.jpg
 
Ja, ez sajna tényleg elég gyengus ( :D ), erről már úgy látom, volt is szó korábban ITT.
ITT van egy alternatíva, nem is kerül túl sokba és még jól is néz ki.
Esetleg tudunk kölcsönadni egy ilyen 12Vos led panelt tesztelni:
View attachment 62583
Köszönöm!
Ez a lámpa most nincs készleten, de gondolom bármilyen hasonló asztali lámpa jó a megfelelő izzóval.
Be kellene szabadulnom egy lámpaboltba...
 
24x5730 SMD LED 12V 3W Panel
Sajnos nem tudok nyilatkozni rola csak annyit, hogy vilagit, a wabira akartam szerelni, de kozben kiszaradt. Kemeny 400ft volt szallitassal egyutt. :D
Eleg rotyi hidegfeher, de ki akartam cserelni rajta a chipeket jobbakra.
 
vagy rámehetsz a wabi lámpák Rolls Royce-ára: :)

HTB1tiuJIVXXXXaZXVXXq6xXFXXXj.jpg

vagy az ADA (DOOA) Bugatti Veyronjára

dooa_slider_3.jpg
New sliding-type LED lighting system is designed for various sizes ranging from NEO GLASS AIR to SYSTEM TERRA 30 / AQUA 30.
* Please use SOL STAND G Mounting piece (optional) when installing SYSTEM TERRA 30 / AQUA 30.
* External dimensions: Light stand / W315×D310×H550 (mm)
Lighting unit / W350×D85×H8 (mm)
* Input voltage: AC 100 to 240 V, 50 / 60 Hz
* Power consumption: 18 W
* Current consumption: 850 mA ± 5%
* Luminous flux: 1,200 to 1,500 lm
* Color temperature: 7,500 K to 8,500 K (There may be some variation due to LED characteristics.)
* LED: 0.3 W / each ×54
* LED lifetime: Over 30,000 hours (depending on usage environment)
* Operating temperature environment: 0 to 35 ℃
 
Köszönöm a tippeket!

Jófogáson találtam egy Mömax Omar asztali lámpát, bontatlan, kevesebb, mint fél áron van az újhoz képest. Remélem sikerül megvenni.

Az izzóval kapcsolatban még hezitálok. Mondtátok a LEDeset és a Philips tornadot is. A fogyasztás miatt a LEDes szimpatikusabb, amit találtam, az elvileg egy 75 W-os izzónak felel meg. Az is igaz, hogy a Philips tornado is bevált, egy 15 W-os volt az üvegházban a chilik felett.

Írtátok azt is, hogy az akváriumnak csak 8 órát világítsak, míg a wabinak 10-14-et is lehet. Mi a különbség oka?
 
Köszönöm a tippeket!

Jófogáson találtam egy Mömax Omar asztali lámpát, bontatlan, kevesebb, mint fél áron van az újhoz képest. Remélem sikerül megvenni.

Az izzóval kapcsolatban még hezitálok. Mondtátok a LEDeset és a Philips tornadot is. A fogyasztás miatt a LEDes szimpatikusabb, amit találtam, az elvileg egy 75 W-os izzónak felel meg. Az is igaz, hogy a Philips tornado is bevált, egy 15 W-os volt az üvegházban a chilik felett.

Írtátok azt is, hogy az akváriumnak csak 8 órát világítsak, míg a wabinak 10-14-et is lehet. Mi a különbség oka?
Hogy wabiban max BGAd lehet, mas algad nem. :) A wabin a tulvilagitas (12 oranal tobbet nem nagyon fotoszintetizalnak a novenyek) nem megy mas nem kivanatos organizmus (alga) javara.
 
Back
Oldal tetejére