• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Próbálkozások

Jófogáson találtam egy Mömax Omar asztali lámpát, bontatlan, kevesebb, mint fél áron van az újhoz képest. Remélem sikerül megvenni.
Az izzóval kapcsolatban még hezitálok. Mondtátok a LEDeset és a Philips tornadot is. A fogyasztás miatt a LEDes szimpatikusabb
A fogyasztás ne legyen befolyásoló tényező a választásodnál - a kompakt és a led között. Igaz, a fenti led 4 W-tal gazdaságosabb, mint az azonos fényerejű kompakt, de ez 10 órás világítási idő mellett is havi szinten csak 50 Ft-ot jelent áramszámlában.
Nekem is volt hasonló 6500K E27 ledem, csak nagyobb, a'sszem 20 wattos. Mégis szívesebben használtam a tornádót, mert annak talán magasabb a CRI-je, szebbek voltak az alatta megjelenő színek, illetve méretben is kisebb. Ezért őt javasoltam és nem a ledet, holott a led konstrukciónak több előnye is van.
Mindegy, melyiket választod, törekedj a minél nagyobb fényerőre, hogy erősek legyenek a növényeid.

Ha nem jönne össze az Omar lámpa és érdekel, elboltolhatunk egy Rábalux 4215 lámpát, benne egy 23W Tornadóval. Nem árulom, mert nincs útban és az ára sem hiányzik, de ha valakit kisegíthetek vele szívesen megválok tőle, nincs használatban.
 
Utoljára módosított:
Köszi!
És, hol vegyek? Az első találat szerint vényköteles a patikában.
Hogy kell alkalmazni? Spriccoljam a wabiba? Milyen gyakran? A növényeknek nem lesz bajuk?
Keresd tovabb, a GAban is kapni pl. Recepteket talalsz szinten a googleben, en nem irok (es mas se fog sztem). Annyi, hogy algak ellen lehet az akvaban is hasznalni mertekkel.
 
A fogyasztás ne legyen befolyásoló tényező a választásodnál - a kompakt és a led között. Igaz, a fenti led 4 W-tal gazdaságosabb, mint az azonos fényerejű kompakt, de ez 10 órás világítási idő mellett is havi szinten csak 50 Ft-ot jelent áramszámlában.
Nekem is volt hasonló 6500K E27 ledem, csak nagyobb, a'sszem 20 wattos. Mégis szívesebben használtam a tornádót, mert annak talán magasabb a CRI-je, szebbek voltak az alatta megjelenő színek, illetve méretben is kisebb. Ezért őt javasoltam és nem a ledet, holott a led konstrukciónak több előnye is van.
Mindegy, melyiket választod, törekedj a minél nagyobb fényerőre, hogy erősek legyenek a növényeid.

Ha nem jönne össze az Omar lámpa és érdekel, elboltolhatunk egy Rábalux 4215 lámpát, benne egy 23W Tornadóval. Nem árulom, mert nincs útban és az ára sem hiányzik, de ha valakit kisegíthetek vele szívesen megválok tőle, nincs használatban.
Köszönöm szépen!

Akkor tornado :)

A lámpával kapcsolatban, írok ha aktuális lesz.
 
Back
Oldal tetejére