• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Vegyél ki belőle és savazd le egy kicsit,hátha kiderül,hogy mi merre.
Próbáltam value sósavval és citromsavval (kristályból), egyikkel sem pezseg se a La Plata, se a SZAT. Legalábbis nem látható nagy reakció, nagyon apró bubik szállnak most fel, de csak most kevertem be a citromsavba. Várok estig, de szerintem nem ez a két anyag a ludas. A szűrőben siporax és matrix trop van, ezekből oldódhat ki Ca? A lávakő is problémás lehet, ha van benne egy zárvány, kavics, ami Ca tartalmú, de ezt nehéz lenne most tesztelni :(
 
Ha nem reagál egyből, szerintem felejtős.Remélhetőleg nem az említett lávaköves manőver! Szűrő anyagokkal van valakinek hasonló tapasztalata?
 
Ha nem reagál egyből, szerintem felejtős.Remélhetőleg nem az említett lávaköves manőver! Szűrő anyagokkal van valakinek hasonló tapasztalata?
Azt hiszem bontani fogom a Fánkot. CBS-ek mellé csak kipróbált anyagot teszek, lesz belőle egy szép redmoor fás blyxás, füves, HC-s :)
 
Egy valami jutott még eszembe, az elején néhány hétig csapvízzel cseréltem, lehetséges, hogy annyi Ca szívódott fel a lávakövekben, hogy most is emeli még a Kh-t, pedig jónéhány hete már RO vízzel cserélek?
 
Próbáltam value sósavval és citromsavval (kristályból), egyikkel sem pezseg se a La Plata, se a SZAT. Legalábbis nem látható nagy reakció, nagyon apró bubik szállnak most fel, de csak most kevertem be a citromsavba. Várok estig, de szerintem nem ez a két anyag a ludas. A szűrőben siporax és matrix trop van, ezekből oldódhat ki Ca? A lávakő is problémás lehet, ha van benne egy zárvány, kavics, ami Ca tartalmú, de ezt nehéz lenne most tesztelni :(
Véletlenül nem öntöttem le a citromsavat a homokokról, két nap után a szat vize sárgás lett, tuti oldódik ki valami belőle. A Laplata vize tiszta maradt.
 
Melyik Ro számít gagyinak, túl olcsónak?
30 alatt nem láttam, csak a GA-nál. Akkor azt nem tanácsos megvenni?
Gépész boltokban 60 volt a legolcsóbb.

Én láttam az aquafauna-nál 20ezer körül is olyanokat, ami napi 150 illetve 90 liter ozmó vizet tudnak előállítani. Én sajnálom rá a pénzt, egyelőre maradok a kevertágyas műgyantával való vízlágyításnál, amiből hetente elhasználok fél decit ahhoz az 4-5 liter vízhez, amit keverek a csapvízhez a vízcseréknél.
 
Én láttam az aquafauna-nál 20ezer körül is olyanokat, ami napi 150 illetve 90 liter ozmó vizet tudnak előállítani. Én sajnálom rá a pénzt, egyelőre maradok a kevertágyas műgyantával való vízlágyításnál, amiből hetente elhasználok fél decit ahhoz az 4-5 liter vízhez, amit keverek a csapvízhez a vízcseréknél.
Köszi, már letisztult a kép, valamennyire. Ehhez kellet, h elolvassam a teljes idevonatkozó topikot.
200 literben utazom, a gyanta így pazarlás lenne, de elgondolkoztam rajta.
Ideális esetben, vegyünk 5 ezer liter ro víz költségét, durván 5 Ft/liter. Az általad említett boltban ez 27 Ft/liter egyszeri beruházás, s utána cserénként 8 Ft/liter.
Ha szerencsém van, megjegyzem kell is, de van esélye, akkor az ro membrán nem 5000 litert tud majd, de lehet bukta is.
Ez van.

Láttam én is olcsó kütyüket. 14 ezerért is, minőségük kétséges, így inkább építésbe fogok, mert nagyságrendileg olcsóbb így, s tudom, hogy minőséget veszek vagy nem. Persze kockázat így is van, de hol nincs. Az élet a kihívásokról szól.
 
Hát jó..azért van különbség a 200 liter és az 50 liter vízcseréje között :D Nekem egyelőre nem éri meg ozmó készüléket venni ezért is írtam, hogy nekem a kevertágyas műgyantás DIY megoldás egyelőre tökéletes.
 
Üdv! vettem ma egy neptun tesztet a csapvizet megmértem, az összkeménység 22-23 a karbonátkeménység 18, ilyen vízzel lehet jól növényezni? :) illetve garnéláknak mennyire elviselhető még? van van olyan fajuk amiknek ez jó még?
 
Üdv! vettem ma egy neptun tesztet a csapvizet megmértem, az összkeménység 22-23 a karbonátkeménység 18, ilyen vízzel lehet jól növényezni? :) illetve garnéláknak mennyire elviselhető még? van van olyan fajuk amiknek ez jó még?
Én örülnék egy 23-as csapvíznek, mert 27-30-as keménységűben űzöm a hobbit, garnélák közül a davidiiknak (RC és társai) tökéletes ez a víz.
 
Üdv! vettem ma egy neptun tesztet a csapvizet megmértem, az összkeménység 22-23 a karbonátkeménység 18, ilyen vízzel lehet jól növényezni? :) illetve garnéláknak mennyire elviselhető még? van van olyan fajuk amiknek ez jó még?
Amanok szintén elbírják ezt elvileg. Bár hogy jól is érzik-e magukat benne, abban nem lennék biztos.
 
köszönöm a válaszokat! akkor legalább a vizünk használható :) bár vízkőcsík azért tud ottmaradni az üveg szélén :/ bár már tudom hogy pucoljam le hatékonyan :p
 
köszönöm a válaszokat! akkor legalább a vizünk használható :) bár vízkőcsík azért tud ottmaradni az üveg szélén :/ bár már tudom hogy pucoljam le hatékonyan :p
Hogy? Ez a halálom. :banghead: Főleg csövek mögött...
 
mosogató szivacs + 20%-os ecet :) szárazra törlöm a vízköves részt, ujjammal letapicskolom ecettel kicsit várok hogy oldja, aztán szivacs. nekem az egy éve rakódott vízkövet leszedte. csövek mögött nyilván nem de az csak egy 5 centis csík... amit a csövek is takarnak szóval annyi elfér :)
 
mosogató szivacs + 20%-os ecet :) szárazra törlöm a vízköves részt, ujjammal letapicskolom ecettel kicsit várok hogy oldja, aztán szivacs. nekem az egy éve rakódott vízkövet leszedte. csövek mögött nyilván nem de az csak egy 5 centis csík... amit a csövek is takarnak szóval annyi elfér :)
Köszi az ötletet! Eddig csak szivacs volt, de mintha idővel karcossá válna az üveg. Kipróbálom. (Később talán lágyítjuk, de most nem. :greedy:) Tanulópénz-tanulópénz-tanulópénz...:sour:
 
Köszi az ötletet! Eddig csak szivacs volt, de mintha idővel karcossá válna az üveg. Kipróbálom. (Később talán lágyítjuk, de most nem. :greedy:) Tanulópénz-tanulópénz-tanulópénz...:sour:
Egyszer ledörzsölöd rendesen a dörzsis felével, utána már elég a puha fele is az bizti nem karcol. 2 hetes vízcserék között nem rakódik le annyi vízkö amit dörzsölni kéne túlzottan :)
 
Egyszer ledörzsölöd rendesen a dörzsis felével, utána már elég a puha fele is az bizti nem karcol. 2 hetes vízcserék között nem rakódik le annyi vízkö amit dörzsölni kéne túlzottan :)
Dörzsis felével óvatosan, képes rommá karcolni az üveget!
 
Sziasztok!
Légyszi segítsetek már rendet rakni a fejemben mert olyan kavar van odabenn,hogy ihajj:confused:.Van egy 2 hónapja működő növényes aksim. Tesztcsíkkal próbálom tesztelgetni a vízparamétereket.(Jbl Proscsan)Van TDS mérőm.
Foszfátot csepp teszttel mérem(salifert).Heti 30% vizet cserélek ADA tápozás mellett.
RO vízzel cserélek saltyshrimp GH+ -al sózok vissza.Tropica aktív és táptalaj van a 60l-es aksiban.Szűrőben 2l biorio.Kérdés arról lenne,hogy ha vízcserekor beállítom a vizet 130-as TDS-re akkor 2 nap múlva mitől van 180-on.Még csak kövek sincsenek az aksiban.Tesztcsík szerint a GH 3, KH 1.5 ami gondolom kevés. pH 7(jbl proscsan)Sera csepp teszt szerint pH6.5. Foszfátot próbálom 1 ppm közelében tartani mert a növényeim nekiindultak sárgulni meg dobálózni.De észrevételem szerint akkor emelem piszok gyorsan a TDS értékemet amikor a foszfátot adagolom.(porból keverve)
Miért nem magasabb a GH? Esetleg láttok valamit amit másképp kellene csinálnom?
Ja,a kérdésem azért lenne fontos mert közben folyamatosan hullanak a CRS garnéláim.
(-10db 3 nap)Nagyon sajnálom őket.:( Álldogálnak egy helyben kicsit fakóbb lesz a fehér színük és általában másnapra kimúlnak.Gondolom, hogy ha a pH jó akkor csak a TDS nem tetszik nekik. Nem tudom sajnos.
Köszi.
 
Back
Oldal tetejére