• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

pH-Kh-Gh

Huu tehát kicsit lassitsunk 🫣🤪
Tehat igen 64 l az aki na most abbol ugye a talaj elvesz egy bizonyos teret es nem is ontom tele mert ugralos halacskaim vannak😁tehat sztem meg 50 l sincs a viz tartalom
14 l viz amit cserélek kethetente tehat abba teszem bele gondolom az emelot nem az egesz akiba es persze ott van meg az is hogy en csapvizzel keverem az ro aminek 8 kh tehat igy kapom meg a 10 gh ugye ha sima ro vizet tennek csak ahozz meg kene a kh gh emeles is az megint mas folyamat so amikor kikeverem a vizet kapok egy 4 kh es akkor csak azt kene ugye 5 re feltornazni
EN ilyen kis mennyiseg kiszamolasara nem vagyok kepes
Arra is gondoltam mar hogy csak a keveres aranyt kene valtoztatni mondjuk forditva 5 l ro es 9 csapviz vagy fifti fifti
De lehet tevedek vm nem jol gondolok vagy...rosszul errtelmezek en tok hulye vagyok kemiabol😅annyit olvastam kemiaztam mostanaban hogy mar agyfaszt kapok tőle a volt kemia tanarom rohadt buszke lenne ram
Aszem.. 🤣
Kitaláltam a megoldást
Legyszives szamold ki nekem
25l ro vizbol csinalj nekem egy 4-8 vagy egy 5-10 pls oke
Es ha van ra lehetoseg akkor a 25l kanna ro vizemet előkeszitem es csak azzal fogom tolteni nem csapvizezek
Sztem ez lenne a legjobb
Mit gondolsz?
Elore is nagyon koszike🥰
Ez így nem lesz jó.
A fórumon majdnem mindenki bruttó akvárium térfogattal számol, akár tápozásról, akár bármiről van szó. Én NEM.
X mennyiségű vízzel kell valamit csinálnunk, nem a talajjal, üveggel, dekorral, stb-vel.
Az 50 liter nettó vízmennyiséged reális számítási alap lehet. Maradjunk ennél. De...
A RO víz előre sózása nem jó ötlet a te esetedben, mert kevered valamilyen arányban csapvízzel és bár ennek a keveréknek is lehet számítani a visszasózási adatait, de elég nagy lesz a hiba, a végső paraméterek tekintetében.
Az én javaslatom az (én is így csinálom), hogy a cserevized legyen tiszta RO, és utána mért meg a KH és a GH értékeket! (Most többen tiltakoznak majd, hogy sokkot kapnak a halak, ha nem azonos keménységű friss vizet kapnak vízcserekor... De nálam még senki sem panaszkodott, hogy nem tetszik neki a rendszer. ;) pedig tiszta RO vízzel cserélek, majd utána sózom vissza a vizet, a mérés eredményének ismeretében.)

A 25 liter RO víz-ből nagyon egyszerű 4-8 vizet csinálni! A GA féle 500grammos GH/KH PLUS porból adagolsz a mellékelt kiskanállal 2,5 kiskanálnyit. Az 5-10-hez pedig kell mondjuk 3 kiskanálnyi (ezt hagy ne számoljam ki pontosan, mert úgysem tudsz 0,66 kiskanálnyit kimérni.) DE...
Ez neked nem lesz jó, mert a csapvizet is használsz !!!! E miatt, az akváriumban továbbra sem fog beállni a kívánt arány! Ez csak akkor működne, ha tiszta RO vizet használnál!

Most pedig egy újabb problémára lettem figyelmes: a GA kínálatában nem találom a KH+ adalékot! (vagy csak figyelmetlen vagyok) E nélkül pedig nem lehet növelni a KH arányát a GH rovására. 😟
Tehát, ha továbbra is az a szándékod, hogy A KH-t és a GH-t egymástól függtelenül tudd változtatni, akkor be kell szerezned KH+ -t!
Ebben nem segítek neked, mert a fórum szabályzata tiltja, hogy másik forgalmazót "reklámozzunk".
 
Utoljára módosított:
milyen halaid vannak?
nekem is ugráló halaim vannak, ha nem tölteném tele az akváriumot, akkor is ki tudna ugrani, de esze ágába sincs a vizet elhagyni... ez max akkor történik meg ha nagyon megijed valamitől, de ez sem jellemző...
és nem bántásból mondom, de szerintem kezdj létrehozni egy naplót, amibe minden kérdést feltehetsz, képeket rakhatsz... miből áll az akvárium? (talaj, növények, világítás, hal állomány, tápozás, vízparaméterek) stb., jobban rálát az ember egy egyedi akváriumra ha tudja mi van benne és te is könnyebben lekövetheted az esetleges változásokat.
Tetrak es mikor esznek is felig kiugralnak a vizbol ugy esznek 🥲elég nagy rés van a fedél alatt az akvarium hatoldalán a csigamat a mulkor az akvarium hatuljan talaltam meg kivülröl ki mászott😅
 
(Most többen tiltakoznak majd, hogy sokkot kapnak a halak, ha nem azonos keménységű friss vizet kapnak vízcserekor... De nálam még senki sem szólt, hogy nem tetszik neki a rendszer. ;) pedig tiszta RO vízzel cserélek, majd utána sózom vissza a vizet, a mérés eredményének ismeretében.)
én is az akvába sózok, nem előre... gond egy szál se...
Most pedig egy újabb problémára lettem figyelmes: a GA kínálatában nem találom a KH+ adalékot! (vagy csak figyelmetlen vagyok) E nélkül pedig nem lehet növelni a KH arányát a GH rovására. 😟
tegnap linkeltem neki a Seachem KH növelőt, az tökéletesen alkalmas hozzá... én sokat használtam azt a cuccot gond nélkül
 
De ha bekeverném előre az ro vizet akkor nem keverném csapvizzel és szerintem semmi baja nem lesz mert az nekem ketszeri csere tehat egy honap eláll a kannába eddig kevertem csapvizzel de ha a sokkal beallitom az RO vizet ugyan olyanra vagy hasonlora akkor nem hiszem hogy fog problemat okozni es 25 szazalek az nem olyan sok kethetente megtudjak szokni szerintem a sók beszerzése nem gond amazon aukciós link moderálva ott van minden
 
De ha bekeverném előre az ro vizet akkor nem keverném csapvizzel és szerintem semmi baja nem lesz mert az nekem ketszeri csere tehat egy honap eláll a kannába eddig kevertem csapvizzel de ha a sokkal beallitom ugyan olyanra vagy hasonlora akkor nem hiszem hogy fog problemat okozni es 25 szazalek az nem olyan sok kethetente megtudjak szokni szerintem
hát ez kész... :unsure::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

én azért már kezdem úgy érezni, hogy Te a halottnak egy csók vagy! 3 napon keresztül kapod a tanácsokat, neked egyik sem tetszik... akkor mi a cél? Ha semmi, és neked úgy jó minden ahogy van akkor feleslegesen pazaroljuk az energiát erre...
 
HAt őszintén szolva nem nagyon tudom elkepzelni hogy beöntsek 14 lcsak RO vizet hogy az ne okozzon hirtelen változást és problémat biztos hogy okozz én ilyen stressznek nem szeretném ki tenni oket a kikevert megfelelő ertékű vizzel toltom vissza az biztos kevesebb riziko az ugy igen ha előre be tudom keverni es mukodik én a csapvizet is egy nappal előtte leteszem es kezelem es csak masnap keverem az RO vizzel es meg igy is tesszek n plussz stressz adalekot az enyemek ehezz vannak mar szokva ezen en nem valtoztatnek semmiképpen
Az elozo halaim pont ezert pusztultak el nem követem el ezt a hibat mégegyszer az biztos🙂
Csak akkor desztilalt vizet hasznaltam azota at alltam mert az RO konnyebb es sokkal sokkal olcsobb
 
hát ez kész... :unsure::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

én azért már kezdem úgy érezni, hogy Te a halottnak egy csók vagy! 3 napon keresztül kapod a tanácsokat, neked egyik sem tetszik... akkor mi a cél? Ha semmi, és neked úgy jó minden ahogy van akkor feleslegesen pazaroljuk az energiát erre...
Nem tevedsz nagyon sokat segitetettek eddig is
probalok minden ertekes informaciot szamitasba venni es osszedolgozni az en tapasztalataimmal ami nyilvan nem egyforma mindenki maskepp csinalja es mast szoktak meg a halai
 
Nem tevedsz nagyon sokat segitetettek eddig is
probalok minden ertekes informaciot szamitasba venni es osszedolgozni az en tapasztalataimmal ami nyilvan nem egyforma mindenki maskepp csinalja es mast szoktak meg a halai
En soha nem meregettem a vizet csak a ph t es nem is lagyitottam erdekes nem is volt semmi gond egeszen addig
Amig neki nem kezdtem a lagyitasnak elkapkodtam es elpusztultak a halaim na akkor elment a kedvem az egesztől egy maradt meg kethonapig egyedul is volt ugy voltam vele ameddig el el annyi szegyellem de el is hanyagoltam nem is fogalkoztam vele adtam neki enni es annyi tiszta algas koszos vokt mar a viz de ő vigan el volt benne
Azran azt mondtam na jo ha te ilyen erős vagy akkor adok meg egy eselyt es ujra belevagok kitakaritottam feljavitottam ujra beultettem es elkezdtem merni es aztan vettem melle ujra halakat es azota meg van mind egeszsegesek
Nagyjabol ennyi tulajdonkeppen a kemenyseg szamitasa miatt irtam be hogy ugyan melyik az nk az all vagy az osszkemenyseg
Es igen azota jol belemelyedtunk es kiveseztunk mindent
De azt meg mindig nem tudom hogy a tablazatban mit kell nezek 😅
Mi az nk ??tehat ha mérek egy 10 gh akkor az 10nk
Or
Kivonom a10gh bol a 3 kh es annak az eredménye az nk
😅
 
És ezuton is szeretném megköszöni a figyelmeteket es a rengeteg jo tanacsot nagyon sokat segitetettek nekem es nem volt felesleges energia🥰😘
 
HAt őszintén szolva nem nagyon tudom elkepzelni hogy beöntsek 14 lcsak RO vizet hogy az ne okozzon hirtelen változást és problémat biztos hogy okozz én ilyen stressznek nem szeretném ki tenni oket a kikevert megfelelő ertékű vizzel toltom vissza az biztos kevesebb riziko az ugy igen ha előre be tudom keverni es mukodik én a csapvizet is egy nappal előtte leteszem es kezelem es csak masnap keverem az RO vizzel es meg igy is tesszek n plussz stressz adalekot az enyemek ehezz vannak mar szokva ezen en nem valtoztatnek semmiképpen
Az elozo halaim pont ezert pusztultak el nem követem el ezt a hibat mégegyszer az biztos🙂
Csak akkor desztilalt vizet hasznaltam azota at alltam mert az RO konnyebb es sokkal sokkal olcsobb
Ahogy Dr. Nógrádi György kezdi mindig a válaszait: "Önnek igaza van..."
 
Sziasztok, nagyon praktikusan: adott egy 200l akvárium némi seriyu kővel, ami egy hét alatt kb 120-ról 150/160-ra emeli a TDS-t. Tiszta RO-val cserélek hetente kb 20-30%-ot, ami visszaviszi a dolgot a kiindulópontra. Kell tennem GH-t a vízbe?
 
Szervusztok!
Ma mértem a víz paramétereit, s a következő értékeket kaptam:
TDS: 170, PH: 6,5, GH: 21, KH: 10. Az utóbbi kettőt csak csíkteszttel tudtam mérni.
Az akvárium 63 literes, magasnyomású CO2 van, lágyvizet használok.
Van-e valami probléma ezekkel az adatokkal?
Köszönöm.
 
TDS: 170, PH: 6,5, GH: 21, KH: 10. Az utóbbi kettőt csak csíkteszttel tudtam mérni.
A TDS és a GH (+KH) értékei inkozisztensek, de mindkét mérés lehet pontatlan (a TDS mérő is lehet az). Ha mégis a mért TDS a jó, akkor jó :) Gondolom, TDS méréshez sózol vissza, hiszen értelmetlen lenne 20+ keménységre visszasózni a vizet.
De persze én is csak általánosságban értékeltem, hiszen nem tudom mit tartasz a vízben, így azt se hogy ahhoz mik lennének a jó értékek.
 
Szervusztok!
Ma mértem a víz paramétereit, s a következő értékeket kaptam:
TDS: 170, PH: 6,5, GH: 21, KH: 10. Az utóbbi kettőt csak csíkteszttel tudtam mérni.
Az akvárium 63 literes, magasnyomású CO2 van, lágyvizet használok.
Van-e valami probléma ezekkel az adatokkal?
Köszönöm.
Az az egy biztos, hogy amennyiben jó a GH, KH érték, akkor ez nem lágy víz. Szerintem biztos nem jó, mert 10 KH mellett nehéz elhinni a 6,5 PH-t. Ennyi CO2-t szinte tuti nem nyomsz neki.
 
Szervusztok!
Ma mértem a víz paramétereit, s a következő értékeket kaptam:
TDS: 170, PH: 6,5, GH: 21, KH: 10. Az utóbbi kettőt csak csíkteszttel tudtam mérni.
Az akvárium 63 literes, magasnyomású CO2 van, lágyvizet használok.
Van-e valami probléma ezekkel az adatokkal?
Köszönöm.
@Jopet igazságot szólt. Annyit fűznék hozzá, hogy a TDS érték lesz a jó. (persze csak akkor lehet ezt így kijelenteni, ha a Ph érték pontos) A csíktesztek hirhedetten pontatlanok. A 6,5 ph sem utal ilyen magas KH értékre. Optimális CO2 beoldás(30ppm maximumnál) a Ph 7 kellene, hogy legyen, beoldás nélkül 8 felett kicsivel. 6,5 Ph értékhez 95ppm CO2 kellene 10Kh mellett. Az meg roppant halálos adag az összes állatnak. Gondolom hasznász DC-t. Az zöld? Illetve használsz - e olyan anyagokat az akváriumban, ami szintén leviszi a ph-t? 🙂
 
Back
Oldal tetejére