• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paracheirodon innesi - Neonhal

Sziasztok!!!
Ma vettem egy kisebb csapat kék neonhalat és 2db halam azt csinálta mint ezen a videón a 2db neonhal: O8Qiypy928w
Most ívnának vagy verekednének??? :shock: :?: :|
 
Bocsikabra said:
Sziasztok!!!
Ma vettem egy kisebb csapat kék neonhalat és 2db halam azt csinálta mint ezen a videón a 2db neonhal: O8Qiypy928w
Most ívnának vagy verekednének??? :shock: :?: :|

Ott van a videó alatt is a hsz-ben hogy verekednek. Nekem is csinálták ezt a nannostomusaim.
 
Bocs de ez olyan mint amikor a vörös neonjaim ikráztak... ilyen az első néhány próba és ha nem zavartatják magukat jönnek az ikrák is csak figyelni kell és látod őket még mielőtt mind megennék...
 
raggacs said:
Bocs de ez olyan mint amikor a vörös neonjaim ikráztak... ilyen az első néhány próba és ha nem zavartatják magukat jönnek az ikrák is csak figyelni kell és látod őket még mielőtt mind megennék...

Nálam két hím verekedett ez biztos, mert mindkettő színesebb volt mint a nőstények. Neonjaim nekem nem csináltak ilyet, szóval nem tudom.
A két neonhal hím vagy nőstény?
 
Fúúú tudnátok egy gyors választ adni!!!
Kiraktam két neonhalat 5 perce egy 5L-es ívató akváriumba szépen növényekkel telenyomva és letakarva az akvárium , 21,5 C° fokon a víz hőmérséklete ahogy meg van írva az akvarisztikás könyvemben és a halak vagy 10 cmre vannak egymástól és nem csinálnak semmit csak 1 helyben "állnak". :shock: :shock: :shock:
Mikor ívnak?? :?: :?: :?:
 
Mondhatnám azt hogy majd ha kedvük lesz.
Egyébként ha 1-2 nap után nem lesz eredmény próbálkozz másik párral.
 
Ezt a kettőt nem tudom megállapítani!!! :shock: :shock: :shock:
De kb. pH 7 a másikat nem tudom!!
5 liter vízbe vannak és elvileg 10 liter vízhez kéne adnom egy fél teáskanál sót igaz??
 
Sziasztok.
Egy éven belül a második neonom pusztult el ugyan azokkal a tünetekkel: semmi külső jele betegségnek, egyszerűen csak nem eszik. Etetésre feljön, de nem csap le úgy igazán a kajára, ami közel van hozzá azt elkezdni enni, nyammog rajta egy darabig, de aztán a nagy részét kiköpi és arrébb úszik. Napközben ugyan úgy a többiekkel van, néha még kergetőznek is egy picit, majd ugye folyamatosan elkezd fogyni, fogy az ereje, ekkor már picit különvonul a többiektől, az akvárium egy nyugodt pontján tölti szinte az egész napját, de etetésre még ilyenkor is feljön, csak nem nagyon eszik. Aztán már annyira sovány lesz, hogy teljesen aránytalan lesz a megjelenése, úgy néz ki, mintha hatalmas lenne a feje. Külső tünetek ilyenkor sincsenek, talán a színe kezd picit megfakulni, és gyorsabban lélegzik. Majd egy pár nap múlva teljesen elfogy az ereje, padlón fekszik szinte egész nap, és kapkodja a levegőt, majd 1 napra rá végelgyengülésben el is pusztul.

Mi lehet ennek az oka? Még viszonylag fiatalok, 2-3 évesek. Fertőzésnek semmi jele, mert nem közvetlenül egymás után történt a két eset. Vízparaméterekkel nincs gond, mert nagyon kis kíváncsiak, folyton játszanak, nem látni rajtuk, hogy idegeskednének. Gondoltam székrekedésre, de a hasuk nem dülledt ki. Bélféreg lehet talán, de a teljesen lefogyott halon sem láttam semmiféle kitüremkedést. Teljesen tanácstalan vagyok. Szeretnék hozni még pár darabot, mert picit megfogyatkoztak, de így nem merek.
 
Azt hogy pontosan mi lehet baja a halacsnak nem tudom, de a 2-3 év a neonoknál már matuzsálemi kor. A természetben 1 évig élnek! Persze akváriumban 5-6 év is lehet!
Úgyhogy szerintem megöregedett!
 
Most megnéztem pontosan, másfél évesek a halaim (legalábbis másfél éve vettem őket :) ), azt hittem régebb óta megvannak. :)
De akkor ha természetben csak 1 évet élnek, akkor egy ~másfél éves halnál simán benne van a természetes halál. Nem egyformák az ő génjeik sem. :) De akkor bátran merek még társakat hozni melléjük, köszönöm a segítséget!

Üdv.: Gábor
 
Nem tudom pl tubifex-szel etetsz-e, mert akkor lehet valamilyen parazita is (mondjuk egy Myxobolus faj), ugyanis annak a tubi a köztes gazdája.

Amúgy azért szerintem mérj vízparamétereket (nem tudom pl., hogy lágyítod a vizet), de a drasztikus megoldások tudnak ilyet okozni. Vízkeménység és pH lehet gond. De ez is csak egy ötlet. Kezeled-e a vizet, amikor vizet cserélsz? Tőzeget használsz-e? stb.

KV
 
Na egy kicsit rég jártam errefelé, sok volt a dolgom. :)
Nem lágyítom a vizet, így sajnos a számukra talán picit kemény, magyarországi csapvízben vannak, de azt olvastam, hogy elég strapabíró halak, és kibírják ezt is. Tubifexet csak szárítottat kaptak, amire én gondoltam, hogy ellepték az akváriumomat ilyen kis rákocskák, és olvastam olyat, hogyha azt megeszi a hal, akkor székrekedése lehet, amibe bele is pusztulhat. Azóta sikerült kiirtanom őket, sóztam a vizet, attól eltűntek, illetve maradt néhány, most csigákkal támadok, hogy felegyék előlük az élelmet. Egyenlőre hatásosnak tűnik. :)
Megnéztem, a halakat 2010. 07.07-én vettem, tehát már bőven elmúltak 1 évesek is. Kettő még mindig megvan, azóta persze kaptak társakat.
Vízcserénél Sera Aquatan-al, vagy Tetra aquasafe-el szoktam kezelni a vizet, illetve csere előtt 1-2 napig hagyom állni, mert errefelé rettentő klóros a víz. Illetve most aquatan blackwater-t vettem, de ez annyira nem jön be nekem, úgy tűnik, mintha csak sima tőzegkivonat lenne benne. A sima aquatan jobb volt szerintem.

Azt figyeltem meg, hogy a halak csak akkor aktívak, mikor enni kapnak, illetve utána még 1-2 óráig, aztán csapatba verődve az akvárium legalján vagy úszkálnak, vagy csak lebegnek. Két dologra gondolok, ami zavarhatja őket:
-túl erős a fény, bár nekem még így is gyengébb, mint egy igazi növényes aksiban, mivel LED-es, nem tudom megmondani, hogy hány watt/l, olyan 660 lumen körül van.
-túl erős a flow, és kényelmetlenül érzik magukat. Na ezt tartom valószínűbbnek, most le is szedtem az esőztetőt, és azt figyeltem meg, hogy az akvárium közepéről átvándoroltak a jobb sarkába, és ott egy picit aktívabban mozognának, följebb is jöttek.

Az állatkereskedésben figyeltem őket, mindenhol ott voltak, és úszkáltak, viszont ott nagyon gyenge volt a vízáramlás. A fény az kb ugyan annyi volt, mint nálam. Lehet, hogy tényleg az áramlással van a bajuk?
 
Egy jo kis kép
IMG_0121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120628/IMG_0121_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
hello

az lenne a kérdésem hogy miért kergetik egymást a neon halaim?
54 literes akvárium
8 neon, 1 vörös neon, 1 géb, 2, L144-es anci valamint amanok és redcherryk.
a világításom 2x 24 watt
köszi
Dávid
 
Back
Oldal tetejére