• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paparazzi első növényese

paparazzi

Kertész tanonc
Sziasztok!

Ha minden jól megy, szeptember elején beindítom első növényes akváriumom, így arra gondoltam hozzákezdek naplóm írásához.

A kezdetek:

Természetesen ez az ötlet sem minden előzmény nélküli. Amióta az eszemet tudom mindig volt otthon akváriumunk. Apum minden hónapban egyszer átmosta a nappaliban lévő 45 literes akváriumban a kavicsokat, eltávolította az üveg faláról az algát, cserélte a vizet, … stb. Eközben a konyhában, egy vödörben kinn úszkáltak a szebbnél szebb apró színes halacskák nagy-nagy örömömre. Ők lehet, hogy nem értékelték ennyire a dolgot, mikor megpróbáltam hálóval megfogni őket :) .

A középiskola után elkerültem otthonról. Az egyetem, pályakezdés, házasságkötés évei alatt halmentes volt az életem, azonban mélyen legbelül tudtam, hogy egyszer nekem is lesz akváriumom.

Az otthon töltött évek alatt a közös halazás amolyan apa-fia programmá alakult, így amikor megszületett a lányom szinte azonnal eszembe jutott, hogy legyen akváriumunk.

Első körben a http://www.akvarista.hu oldalt olvastam. Ahol hamar rá kellett jönnöm, hogy rengeteget fejlődött az akvarisztika az elmúlt 20 évben. Így amit apumtól láttam ma már nem mindig állja meg a helyét.

Már itt lenyűgöztek N-dee mester akváriumai.

http://www.akvarista.hu/index.php?oldal=49&uid=3480&album=2452&n=1&htmlgal=1&pic=23172#kep
http://www.akvarista.hu/index.php?oldal=49&uid=348t0&n=4&hp=2#hsz
http://www.akvarista.hu/index.php?uid=3480&oldal=49&n=2

Egyik hozzászólásából tudtam meg, hogy létezik egy fórum ahol kifejezetten növényes akvarisztikával foglalkoznak. Így kerültem az http://akvakertesz.hu oldalra:D .

Foly.köv.
 
Kíváncsian várom az elképzelést :D
Ha valahol megakadnál,itt a fórumon szívesen segítünk.
 
Sziasztok!
Az elmúlt 2 hónapban megkörbült a zebradánióim közül az egyik. Passzív lett. Egyre soványabb és görbébb. Sajnos a korát nem tudom pontosan. 3 éves biztosan elmúlt.
Van ötletetek rá esetleg mi baja?
thx Jani
k8u7hxlnyw6483x31v.jpg
 
Szia!

Lehet tuberkulózisos degeneráció.
Meg a túltenyésztett halak egyébbként sem olyan strapa bírók!
Megyógyulni nem fog!
Mentsd meg a szevedéstől!

A.ttila
 
Meglévő vegyes lowtech akváriumomat szeretném szépen növényessé alakítani.

Jelenlegi állapot:



Uploaded with ImageShack.us

Méret 80*45*35=126 L
Szűrés: Atman CF 800 külső szűrő (Perlonvata, szivacs, kerámia gyűrű, SZAT gyanta)
Fűtés: Hévíz Automata fűtő
Levegőztetés: esőztetővel
Aljzat: 2 mm átmérőjű gyöngykavics
Világítás: Diversa tető+ 2*18W világítás
Dekoráció: vasfa
Vízcsere: Hetente 30 L csapvíz
Növények: Jávai moha, Közönséges valiznéria, Törpe vízilándzsa, Nagylevelű bacopa, Anubias barteri
Halak: Guppi, Molli, Xifó, Platti, Panda páncélos harcsa, neon, Párduccsík,
Egyéb: Üveggarnéla, Red cherry garnéla, Karmosbéka, Tornyos csiga, Csigaevő csiga.

Ezt szeretném átalakítani egy szemet gyönyörködtető víz alatti kerté. N-dee mester munkája nagyon megfogott. Valami hasonlót szeretnék megvalósítani első nekifutásra:)
 
A családi költségvetésből le le csípve apránként szedtem össze a szükséges kellékeket.

Első körben Tibicuk segítségével összeállítottam az EI szerinti tápozásomat. Nagy nagy köszönet érte:)
Szőregen találtam egy boltot ahol akár 100 grammot is eladnak a szükséges műtrágyákból. B

Második nekifutásra vettem egy mágnesszeleppel egybeépített kínai reduktort.



Uploaded with ImageShack.us

Ma pedig megérkezett a 4*24 W lámpám, amit egy polcra szeretnék felfüggeszteni. Ehhez kapcsolódóan van néhány kérdésem, amiben a tanácsotokat szeretném kérni.

Olvasgatva a fórumot fényforrásként 4 db 24W-os 6500 K színhőmérsékletű Osram lumilux 865-ra gondoltam Kicsit bizonytalan vagyok. Valamelyiket érdemes cserélnem esetleg növényes csőre?

Fényerő:

A 24 WPG szabály szabály alapján a 126 Literes akváriumom 33,28 US gallonnak felel meg. 4*24W=96W a világítás.
96/33,28=2,88W/Galon a fényerőm
3 wpg x világítási órák száma = 24
24/2,88 = 8,32 óra a szükséges világítás mennyisége. Ezt minden nap 14 és 22.30 között fogom megvalósítani.

Abban kérnék egy kis információt, hogy milyen magasan legyen a világítás az víz felszíne felett.

Thx Jani

Ui.: Nem írtam, de bármilyen tanácsot, javító szándékú ötletet, észrevételt örömmel fogadok.
 
Szia!
A 6500 Kelvines Osram tökéletes, ne cseréld le egyik csövet se növényesre. A világitást fokozatosan inditsd, 6 óráról növelheted 8.30 órára. Indulásnál csak 2 csővel világits, majd ha beállt az akid mehet mind a négy cső.
Szerintem egy + külső szűrő sem ártana, mert lehet hogy ami van az kevés lesz.;)
 
Szerintem, ha növényes akit szeretnél a SZAT gyantát dobd ki belőle. Nekem anno az afrikásban még az anubisas is meghótt, amint kivettem a gyantát beindult az anubias...de biztos nincs összefüggés. :cautious:
 
Ma halas boltban jártunk a gyerekkel. Szegeden a legnagyobb bolt a Trópusi díszállat kereskedés, ahol egész jó növényeket lehet kapni.

Nézelődés közben megakadtam a mulmozóknál.

Melyiket javasoljátok? Mivel lenne a legkevesebb bajom?

204-440x440.jpg
663-440x440.jpg
picURL_1_92518470009f-440x440.jpg
2659-440x440.jpg


thx Jani
 
Passz, a fórumon szinte senki (szerintem senki) nem használ mulmozót, az agyagos talajokat nem jó felkeverni és közben még a tömény táptalaj is a felszínre kerülne ami megint nem jó. Az aljzatot jobb esetben pedig benövik a növények utána megint nem tudsz ezzel a szerkezettel mit kezdeni. Elég ha meglegyezed egy kicsit a kezeddel a talajt és egy csővel leszívod a mulmot. ;)
 
Szia!


Ha mindenféle képpen szeretnél, akor szerintem a második!
Nekem is volt ilyenem.
Egyszerű, kis gyakorlással hatékony!
Van egy kis lyuk az oldalán bedugózva, így csökkenthető a szívó erő!
A háromszög kialakítás miatt befér a sarkokba is (persze nem egy nano méretbe való)!
Azért láttunk már itt a fórumon is profiktól gyepet mulmozni (Pl: Hc.-t)!

De hátha van más tapasztalat is!

A.ttila
 
Nekem van egy SERA. Hasonló, de nagyobb mint a középső képen lévő.
Mostanában nem használom, mert nem nagyon férek el vele az akiban.
 
A sera talajporszívók közül szerintem érdemesebb a sima hengeres verziót választani a háromszög helyett,legtöbb helyen olcsóbb és nem láttam különbséget,ami miatt a másik drágább..tehát nem sok értelme van,legalábbis szerintem! :)
 
Sziasztok!

Attól függ!
Ha a magasság a 35cm akkor inkább a háromszög, mert az alacsonyabb.
A 45cm-hez már jobb lehet a hengeres.

A.ttila
 
Alapban nem használunk mulmozót, DE....
Vannak helyzetek, amikor sanszos, hogy a talajról felverődik a mulm és szépen folyamatos ellátást biztosít az ecsetalgának.
Ilyenkor érdemes kicsit átporszívózni az előtéri növényeket.
 
Köszönöm az ötleteket.

Ma végre volt időm elültetni a tegnap vett növényeket. Az egyik tövén találtam egy gyűrűsférget. Feltételezem ártani nem árt, de mi legyen a sorsa. Az aksiba rakjam vagy inkább a komposztra:)
 
Back
Oldal tetejére