• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Hello!
Gyors kérdés: pár éve szülőknél leszerelt ro készüléket szeretnék újrahasznosítani. Van benne nyomásfokozó, automata öblítő, tartály, visszasózó... stb..
Elég nekem a 3 db nagy cserélhető szűrő(5mikron, szén, 1 mikron) és ro membránt cserélni? Vagy a 3 szűrő utáni, de ro membrán elé kisebb aktív szén por tartály is kell? Nyilván a visszasózó eldobandó, és a tartály sem kell, egy zárható csappal, gondolom kiváltható.
Köszi:)
Jól gondolod.
Az előszűrők a membránt "védik", növelve annak hatékonyságát és élettartamát. Nem kell túllihegni az előszűrést :)
Ha a tartályra nincs szükséged és hajlandó vagy postázni is, engem lehet érdekelne. Ha így van, írj privit és elboltoljuk.

Szerk: oh, bocs, most látom hogy még nagyon új vagy, nem tudsz privátot írni. Adj inkább füstjelet akkor :)
 
Utoljára módosított:
Azt tudja valaki , hogy egy 100 GPD s membránnál mekkora nyomás szabályzót lehet rakni a szennyvíz részére? Megköszönném ha segítene valaki , mivel nem akarom tönkre tenni a membránt egy rossz választással köszi előre is
 
Azt tudja valaki , hogy egy 100 GPD s membránnál mekkora nyomás szabályzót lehet rakni a szennyvíz részére? Megköszönném ha segítene valaki , mivel nem akarom tönkre tenni a membránt egy rossz választással köszi előre is

Elvileg úgy kell méretezni, hogy a kívánt gallon mennyiség négyszeresét osztod 0,38-al.
(GPDx4)/0.38 = ml/m

800ml/percest szoktak 100gpd-hez javasolni.
De nekem ugyan ez van a 2x200GPD-s szuron es ha siman csappal 550-ig fojtom, akkor nem változik a tiszta víz mennyiségem.
A GA-s 100GPD-s ro-n a kép szerint 300ml/perces van.
 
Azt tudja valaki , hogy egy 100 GPD s membránnál mekkora nyomás szabályzót lehet rakni a szennyvíz részére? Megköszönném ha segítene valaki , mivel nem akarom tönkre tenni a membránt egy rossz választással köszi előre is


Szerintem 450-550-ig. Ha alacsony az otthoni nyomásod akkor a kisebbet ha magasabb akkor a nagyobbat. Egyébként ha víz ami rendesen vissza mossa a membránt akkor az hosszabb életű.
 
Szerintem 450-550-ig. Ha alacsony az otthoni nyomásod akkor a kisebbet ha magasabb akkor a nagyobbat. Egyébként ha víz ami rendesen vissza mossa a membránt akkor az hosszabb életű.


Nyomásfokozót hétfőn kapom meg azzal 6 bar felett leszek elvileg
 
Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
1. két sorba kötött membrán bekötési rajzát ha valaki megtudná mondani, hogy hol találom. Tudom valaki írta, hogy fent van itt a topikban, de lehet hogy átugortam nem találom.
2. Működő megoldásnak számít az, ha nem 7-10 naponta cserélek vizet, hanem naponta. Pl. 10 naponta 100 liter helyet napi 10 litert.
 
Két kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
1. két sorba kötött membrán bekötési rajzát ha valaki megtudná mondani, hogy hol találom. Tudom valaki írta, hogy fent van itt a topikban, de lehet hogy átugortam nem találom.

Az első membránba kötöd az előszűrőkből jövő vizet, majd a szennyvizét kötöd a második membrán bejövö oldalára, ennek a szennyvizét fojtod, és a két membrán tiszta víz ágát összekötöd.
 
Kezd kifogyni a piacról a 1812 100G-s membrán. De lehet csak én keresem rosszul. Mindenhol 2012 100G-s van ( 50G és 75G-ssel még tele a piac)
A kérdésem az, hogy a 1812 és a 2012 egymással helyettesíthető?
 
Kezd kifogyni a piacról a 1812 100G-s membrán. De lehet csak én keresem rosszul. Mindenhol 2012 100G-s van ( 50G és 75G-ssel még tele a piac)
A kérdésem az, hogy a 1812 és a 2012 egymással helyettesíthető?


Szerintem igen. Ez a méretű membránház tudja mindkettőt.
 
Üdv mindenki!
Hihetetlen mennyiségben folyik a szó az RO készülékekről és a fordított ozmózisról, így ne haragudjatok, hogy nem próbálok mindent visszaolvasni, hanem időtakarékosságból inkább kérdezek, még ha esetleg már többször is megválaszoltátok a következőket. Növényes akváriumhoz volna szükségem RO készülékre, aminek kiválasztásához is szívesen fogadok pár tanácsot. 180 literes akvárium, tervek szerint heti 1x50%-os vízcserével, így hetente ~90 liter friss vízre volna majd szükségem. A hálózati víznyomásom nem valami komoly, 3-4 bar között ingadozik napszaktól függően. 50, 75, esetleg 100 GPD-s membránt javasolnátok? Mennyivel ad többet egy poharas előszűrős készülék, mint egy in-line előszűrős, megéri-e inkább abba beruházni?
Sajnos, nem jártam először megfelelően körbe ezt a témát, így belefutottam a háztartási vízlágyítós problémába, ugyanis a bejövő használati vizem 2 csapolót kivéve (kerti csap, konyhai csaptelep hideg vize) teljesen lelágyított, így az akváriumot teljesen használhatatlan vízzel töltöttem fel, mint kiderült. Ezt szeretném mielőbb orvosolni.
A kémiai folyamatnak nem néztem utána, de kérdés, hogy mi történik, ha az ioncserélt lágyvizet kötöm rá az RO szűrőre? Ahol kényelmesen el tudnám helyezni az RO készüléket, az a garázs, ahol csak lágyított víz van. Ez befolyásol-e bármit a végeredményt tekintve?
Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!
 
Én onnan közelíteném meg a dolgot, hogy tárolni vagy nem tárolni. Ha kimaxolod a készüléket (ésszerű keretek között), nyomásfokozó, több membrán stb., akkor is min. 2 óra lesz 90 liter víz legyártása és kb. ugyanannyi víz megy a lefolyóba. A legalapabb készülékkel ugyanez max. 14 óra és ~3x vízmennyiség megy pocsékba. A jó/rossz víz arányon lehet kisebb ráfordítással is javítani, a hozam javításával (drágább) ugyanakkor jellemzően együtt jár az arány javulás is.
A víznek is jó ha áll valamennyit, hiszen úgy fel tud melegedni az akvárium vizének hőmérsékletére. Nekem mosogató alatt van a szűrő a hidegvízre kötve ;) és egy 60 literes hordó is befért ugyanide, ennyi cserevíz meg elég egy 180 literes akváriumra, akárhogyan is tápozol (bruttó 182 liter az nettó ~160 liter, minusz a dekorációk és talajok. Így a 60 liter vsz kitesz legalább 40 százalékot).
És ha megoldod a víz tárolását, már nem igazán fog számítani a hozam, max az arány. Egy hordóba tudsz már beszerelni úszószelepet is, úgy nem kell félned az elázástól sem. Szóval én hordópárti vagyok :)

Mennyivel ad többet egy poharas előszűrős készülék, mint egy in-line előszűrős, megéri-e inkább abba beruházni?
Nem ad többet. Picivel több helyet foglal, a szűrőházba való szűrőbetétek viszont jóval olcsóbbak, mint a patronok. De ha nem akarod sűrűn cserélgetni, éppenséggel a patronok sem megfizethetetlenek.

Ha a fentiek alapján sikerül eldöntened hogy mit szeretnél, továbbléphetünk :)
 
Utoljára módosított:
a bejövő használati vizem 2 csapolót kivéve (kerti csap, konyhai csaptelep hideg vize) teljesen lelágyított
Szia!
Bocsánat, de ezt nem értem. Mi az, hogy 2 csapból normál víz, a háztartás többi részéből lelágyított víz folyik? Van a háztartásod bejövő ágán egy ipari vízlágyító, de a kerti csap meg a konyhai ezt megkerüli?
 
Szia!
Bocsánat, de ezt nem értem. Mi az, hogy 2 csapból normál víz, a háztartás többi részéből lelágyított víz folyik? Van a háztartásod bejövő ágán egy ipari vízlágyító, de a kerti csap meg a konyhai ezt megkerüli?

Ez van leírva, de ez így is normális.
Kell hogy legyen egy nem lágyított vízvételi lehetőség, öntözésre meg eléggé pazarlás lenne ioncserélt vizet használni, mert a regenerálás jó sok vizet elhasznál.
 
Sziasztok!
Egy 50 GPD-s készüléket kibővítettem egy plusz membránnal, mert fájdalmasnak éreztem a rossz/jó víz arányát. Most a vízhozam megnőtt, de az arány csak minimálisan változott. Valahol korábban írtátok, hogy egy ilyen bővítés a rossz vizet kb. lefelezi. Most ahogy olvasgatom a párral ezelőtti posztokat, úgy tűnik, hogy ehhez le kellene cserélnem a rosszvíz ág végén lévő nyomásfokozó fojtó csapot is. Jól értem én ezt? És ha lecserélem, hol és milyet kellene beszereznem? Köszi előre is!
 
Sziasztok!
Egy 50 GPD-s készüléket kibővítettem egy plusz membránnal, mert fájdalmasnak éreztem a rossz/jó víz arányát. Most a vízhozam megnőtt, de az arány csak minimálisan változott. Valahol korábban írtátok, hogy egy ilyen bővítés a rossz vizet kb. lefelezi. Most ahogy olvasgatom a párral ezelőtti posztokat, úgy tűnik, hogy ehhez le kellene cserélnem a rosszvíz ág végén lévő nyomásfokozó fojtó csapot is. Jól értem én ezt? És ha lecserélem, hol és milyet kellene beszereznem? Köszi előre is!
Sorba kapcsolt membránok esetén nyomásfokozó szivattyú alkalmazása erősen ajánlott. Meglehet a fojtó szelepet is cserélni kell, ezt majd megmondják a tapasztalattal rendelkezők, de ilyet korábban nem olvastam (bár simán lehet elkerülte a figyelmemet).

Üdv.: SafE
 
Back
Oldal tetejére