• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Teljesen el vagyok keveredve vagyis totál megkevertem magam .. a csapvizemben nagyon magas a szilikát tartalom igy el kellett kezdenem nekem is használni RO készüléket ami után még egy külön szilikat kivonó gyantát kötöttem, úgy lesz belőle csak 0 érték, tehát teljes 0 as minden a vízben... Ph gh kh t kell emelnem gh emelőm van mert úgy akartam keverem csapvízzel de nem megoldható mivel ha csak ötöd annyi csapvízet teszek az ozmohoz akkor is vörös értékben a szilikát tartalom ... mivel tudom a ph t emelni ? 7,5 öt akarok sügeres növényes akvárium -ról van szó.. kérlek segítsetek.. köszönöm
 
Teljesen el vagyok keveredve vagyis totál megkevertem magam .. a csapvizemben nagyon magas a szilikát tartalom igy el kellett kezdenem nekem is használni RO készüléket ami után még egy külön szilikat kivonó gyantát kötöttem, úgy lesz belőle csak 0 érték, tehát teljes 0 as minden a vízben... Ph gh kh t kell emelnem gh emelőm van mert úgy akartam keverem csapvízzel de nem megoldható mivel ha csak ötöd annyi csapvízet teszek az ozmohoz akkor is vörös értékben a szilikát tartalom ... mivel tudom a ph t emelni ? 7,5 öt akarok sügeres növényes akvárium -ról van szó.. kérlek segítsetek.. köszönöm
Pl. Ezzel.
 
Pl. Ezzel.
Nekem azt kéne tudnom h ha kh gh t emelek emelem e ph t is vele , hülye kérdés de egyszerűen már belekeveredtem .. lenne pl Sera tól is gh kh emelő csak nincs sehová írva h a ph t is emeli e vagy sem
 
Hello!
Gyors kérdés: pár éve szülőknél leszerelt ro készüléket szeretnék újrahasznosítani. Van benne nyomásfokozó, automata öblítő, tartály, visszasózó... stb..
Elég nekem a 3 db nagy cserélhető szűrő(5mikron, szén, 1 mikron) és ro membránt cserélni? Vagy a 3 szűrő utáni, de ro membrán elé kisebb aktív szén por tartály is kell? Nyilván a visszasózó eldobandó, és a tartály sem kell, egy zárható csappal, gondolom kiváltható.
Köszi:)
 
Sziasztok.

Netto 80l-es akvámba kb. 20 l a heti cserevíz mennyisége. A szűrőm kb. 2 óra alatt termeli meg.

Folyathatom-e direktben az akváriumba az RO vizet? Külön egy literes mérőedényben keverném be és önteném rá utólag a Gh növelő törzsoldatot.

Egyelőre csak növények vannak, de lesznek garnékák ésnanohalak később.
 
Sziasztok.

Netto 80l-es akvámba kb. 20 l a heti cserevíz mennyisége. A szűrőm kb. 2 óra alatt termeli meg.

Folyathatom-e direktben az akváriumba az RO vizet? Külön egy literes mérőedényben keverném be és önteném rá utólag a Gh növelő törzsoldatot.

Egyelőre csak növények vannak, de lesznek garnékák ésnanohalak később.
A GAs videokban nekem igencsak ugy tunt, hogy a sracok megcsinaljak a karbantartast, vizcseret, majd a vegen beleszorjak a port.
En szemely szerint egy 5 literes kannaval toltogetem vissza az eltavolitott mennyiseget es az utolso 5 litert sozom vissza. Mar tudom mennyit kell beletenni adott vizcserenel, szinte mernem sem kell gh- vagy tds-t.
 
A GAs videokban nekem igencsak ugy tunt, hogy a sracok megcsinaljak a karbantartast, vizcseret, majd a vegen beleszorjak a port.
En szemely szerint egy 5 literes kannaval toltogetem vissza az eltavolitott mennyiseget es az utolso 5 litert sozom vissza. Mar tudom mennyit kell beletenni adott vizcserenel, szinte mernem sem kell gh- vagy tds-t.
És szerinted lenne valamilyen hátránya, ha egyből az akvába folyna a tisztított víz?
 
Miért így csinálnád? Nincs helyed kannázni?
6 napja telepítettem a növényeket, Tropica Aquarium Soil-ba. Elég könnyen kilazulnak, ha nagyobb az áramlás és ha beöntöm az 5 liter vizet, azért akad egy kis vízmozgás.

Illetve miért cipeljem a vizet, ha magától a rendeltetési helyre tud menni?
 
Mennyivel hidegebb? ( 10fokos? Nem hiszem)Amugy meg csak csordogal bele, szerintem nem gond.
De en buborekos foliat fektetek a vizre es arra ontom a vizet, ami a szelein terit. Igy nincs nagy aramlas, szinte belezubogtatom a vizet.
 
Mennyivel hidegebb? ( 10fokos? Nem hiszem)Amugy meg csak csordogal bele, szerintem nem gond.
De en buborekos foliat fektetek a vizre es arra ontom a vizet, ami a szelein terit. Igy nincs nagy aramlas, szinte belezubogtatom a vizet.
Jó módszer, de ezzel is eggyel nő a felhasznált eszközök száma:)
 
6 napja telepítettem a növényeket, Tropica Aquarium Soil-ba. Elég könnyen kilazulnak, ha nagyobb az áramlás és ha beöntöm az 5 liter vizet, azért akad egy kis vízmozgás.

Illetve miért cipeljem a vizet, ha magától a rendeltetési helyre tud menni?
Értem
Lehet úgy is ahogy kigondoltad ezekre figyelj amiket írtunk.
Mennyivel hidegebb? ( 10fokos? Nem hiszem)Amugy meg csak csordogal bele, szerintem nem gond.
De en buborekos foliat fektetek a vizre es arra ontom a vizet, ami a szelein terit. Igy nincs nagy aramlas, szinte belezubogtatom a vizet.
Nálam 12-14 fokos víz jön
Én egy darab tm30as szivacson keresztül borítom be.
 
Back
Oldal tetejére