• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Elkészültem az RO berendezésem fejlesztésével! Valamikor én is egy egyszerű akvarisztikaival kezdtem és amit lehetett fejlesztettem rajta. Az előző fejlesztésnél egy "háztartási" víztisztítót használtam donornak és egy 2x 100 gpd-s rendszert építettem belőle. Ezt most megtuningoltam egy 400 gpd-s membránnal úgy hogy az eddig sorba kötött 2db 100-ast párhuzamosan kötöttem és a 400-as elfolyó vizére kötöttem sorba. A nyomásfokozót lecseréltem nagyobb vízhozamúra és az első membránig lecseréltem a csövezést 3/8-osra. Így most 1 liter vizet 1,12 perc alatt ad le és az arány majdnem 1-1 de sajnos csak majdnem. Tervben volt egy elektronika is de mivel ez a pumpa 30V-os és ami van elektronikám az 24 így azt még át kell gondolni, hogy tudom a legegyszerűbben meg oldani. Előtte utána fotók!
 

Attachments

  • IMG_0226.JPG
    IMG_0226.JPG
    302.1 KB · Megtekintések: 67
  • IMG_0227.JPG
    IMG_0227.JPG
    223 KB · Megtekintések: 66
  • IMG_0247.JPG
    IMG_0247.JPG
    309.9 KB · Megtekintések: 68
  • IMG_0248.JPG
    IMG_0248.JPG
    281.4 KB · Megtekintések: 63
  • IMG_0251.JPG
    IMG_0251.JPG
    193.4 KB · Megtekintések: 67
Elkészültem az RO berendezésem fejlesztésével! Valamikor én is egy egyszerű akvarisztikaival kezdtem és amit lehetett fejlesztettem rajta. Az előző fejlesztésnél egy "háztartási" víztisztítót használtam donornak és egy 2x 100 gpd-s rendszert építettem belőle. Ezt most megtuningoltam egy 400 gpd-s membránnal úgy hogy az eddig sorba kötött 2db 100-ast párhuzamosan kötöttem és a 400-as elfolyó vizére kötöttem sorba. A nyomásfokozót lecseréltem nagyobb vízhozamúra és az első membránig lecseréltem a csövezést 3/8-osra. Így most 1 liter vizet 1,12 perc alatt ad le és az arány majdnem 1-1 de sajnos csak majdnem. Tervben volt egy elektronika is de mivel ez a pumpa 30V-os és ami van elektronikám az 24 így azt még át kell gondolni, hogy tudom a legegyszerűbben meg oldani. Előtte utána fotók!
Nekem a 2db 200 GDP membrán sorba kötve tudja az 1 litert percenként 800-as fojtóval. Talán ha kicserélnéd a két 100-as membránt 200-ra, akkor több is lehetne. Bár akkor meg lehet a pumpa kevés.
 
Használj 220-as kapcsolókat és magnesszelepet. [emoji6] Nekem is 36V-ról működik így a rendszer tökéletesen.

Nagyon kulturált ez a dobozos rendszer.
 
Nekem a 2db 200 GDP membrán sorba kötve tudja az 1 litert percenként 800-as fojtóval. Talán ha kicserélnéd a két 100-as membránt 200-ra, akkor több is lehetne. Bár akkor meg lehet a pumpa kevés.


A pumpában van még tartalék szerintem mert 2,75liter/ perces. Most 1500-as folytóval 70 psi nyomás van gondoltam rá, hogy kicserélem egy tűszelepre a folytót és emelem a nyomást egy kicsit akkor biztos jobb lenne az arány is és egy kicsit több lenne hozam.
 
Használj 220-as kapcsolókat és magnesszelepet. [emoji6] Nekem is 36V-ról működik így a rendszer tökéletesen.

Nagyon kulturált ez a dobozos rendszer.


Nekem is tetszett, hogy az egész benne van egy dobozban de most a nagy membrán kívülre került. Azért még így is jó!
Van egy autómata öblítős elektronikám , ahhoz csak egy relé kell a motorhoz és már megy is
 
Kettő 100 gdp sorbakötésével mire lehet számolni nyomás terén. Milyen tapasztalatok vannak pumpa nélkül?
 
Akkor azzal a nyomással fog üzemelni. A4 bar már nem olyan rossz de hogy mennyi vizet fog neked adni azt így nem tudom meg mondani.
 
Létezik olyan adapter vagy más megoldás amivel a kerti slag gyors csatijára rá tudnám kötni a ro készüléket?
 
azt hittem nagyobb a cucc
Sziasztok! Nekem ugyanolyan Aquili van, mint mmccannonnak, 19x36 cm (x8 cm) a csövekkel együtt. Néhány hónapja szépen teszi a dolgát, 6 baros nyomásnál kb. 250 litert ad (elméletileg 190 L a kapacítása) Mosolyog a párásító és a kávéfőző és a család is. Lenne kérdésem is. Öblítőszelep nélkül hogyan kell megoldani az átmosását? Elég, ha bontom az áramlásszabályozó előtt? A mosdószekrényben van, hagytam rá annyi csövet, hogy ki lehet venni és a mosdókagylóba betenni az egészet, de ez lenne a "hivatalos eljárás"? Illetve, ha kicserélném az áramlásszabályozót öblítőszelepesre, akkor milyen áramlási sebességűt vegyek ehhez a készülékhez és 6 barhoz?
 
Sziasztok! Nekem ugyanolyan Aquili van, mint mmccannonnak, 19x36 cm (x8 cm) a csövekkel együtt. Néhány hónapja szépen teszi a dolgát, 6 baros nyomásnál kb. 250 litert ad (elméletileg 190 L a kapacítása) Mosolyog a párásító és a kávéfőző és a család is. Lenne kérdésem is. Öblítőszelep nélkül hogyan kell megoldani az átmosását? Elég, ha bontom az áramlásszabályozó előtt? A mosdószekrényben van, hagytam rá annyi csövet, hogy ki lehet venni és a mosdókagylóba betenni az egészet, de ez lenne a "hivatalos eljárás"? Illetve, ha kicserélném az áramlásszabályozót öblítőszelepesre, akkor milyen áramlási sebességűt vegyek ehhez a készülékhez és 6 barhoz?

Elég, ha bontod az áramlásszabájozó előtt. Én is úgy csináltam, amíg nem építettem be egy bypasst csappal.
Nem kell a szabályozót kidobni. Be kell rakni egy T elosztót a szabályozó elé, egyet pedig utána. A mellék ágba pedig kell egy csap, amit ha nyitsz, akkor tisztít, ha zárva van, akkor meg rendesen teszi a dolgát a rendszer.
A kicsi kínaiktól pár száz forintból megvan + pár hét várakozás míg megjön.
 
Be kell rakni egy T elosztót a szabályozó elé, egyet pedig utána. A mellék ágba pedig kell egy csap, amit ha nyitsz, akkor tisztít, ha zárva van, akkor meg rendesen teszi a dolgát a rendszer.

Aha, ez így tök jó lesz, köszi!
 
Még egy kérdés eszembe jutott. Látom, hogy már itt is voltak nekifutások ez ügyben és próbáltam máshol is utána nézni, eddig hiába, de hátha... Tudja netán valaki, van-e, és ha igen, mi a különbség a "halas" és az "emberes" RO-készülékek között?
 
Még egy kérdés eszembe jutott. Látom, hogy már itt is voltak nekifutások ez ügyben és próbáltam máshol is utána nézni, eddig hiába, de hátha... Tudja netán valaki, van-e, és ha igen, mi a különbség a "halas" és az "emberes" RO-készülékek között?
Az emberes RO készüléknél a membrán után van egy visszasózó patron aminek hatására kerül némi ásványi anyag a vízbe. A halas ro-nál rögtön a membránból kijövő vizet használjuk az akváriumba.
 
Sziasztok! Nekem ugyanolyan Aquili van, mint mmccannonnak, 19x36 cm (x8 cm) a csövekkel együtt. Néhány hónapja szépen teszi a dolgát, 6 baros nyomásnál kb. 250 litert ad (elméletileg 190 L a kapacítása) Mosolyog a párásító és a kávéfőző és a család is. Lenne kérdésem is. Öblítőszelep nélkül hogyan kell megoldani az átmosását? Elég, ha bontom az áramlásszabályozó előtt? A mosdószekrényben van, hagytam rá annyi csövet, hogy ki lehet venni és a mosdókagylóba betenni az egészet, de ez lenne a "hivatalos eljárás"? Illetve, ha kicserélném az áramlásszabályozót öblítőszelepesre, akkor milyen áramlási sebességűt vegyek ehhez a készülékhez és 6 barhoz?

A kv főzővel figyelj, erről volt egy hosszabb diskurzus a kv-s forumon. De az volt a konkluzió, hogy vissza kell "sozni" azt is :)
 
A kv főzővel figyelj, erről volt egy hosszabb diskurzus a kv-s forumon. De az volt a konkluzió, hogy vissza kell "sozni" azt is :)
A kv főzőnek mi baja lenne ? Az tény hogy nem jó inni az Ro vizet de egy kv, tea nem jelent gondot hisz egy átlag ember iszik mást is amivel beviszi a szükséges ásványi anyagokat a szervezetébe.
 
A kv főzővel figyelj, erről volt egy hosszabb diskurzus a kv-s forumon. De az volt a konkluzió, hogy vissza kell "sozni" azt is :)
OK visszaolvasok... -- off: lehet, hogy bekötök egy ágat a konyha felé, visszasózóval, a fal túloldalán van.
 
A kv főzővel figyelj, erről volt egy hosszabb diskurzus a kv-s forumon. De az volt a konkluzió, hogy vissza kell "sozni" azt is :)


A vendéglátóhelyeken is lágy vízzel üzemeltetik a presszó gépeket! Egy víztisztítós cimborám ilyennel foglalkozik. :)
 
Back
Oldal tetejére