• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

50%-os vízcserekor, buborékok ülnek ki az akvárium üvegre. Szerintem mindenki által ismert jelenség. Viszont 3 hónapja amióta ozmózok ez nincs. miért? Mik azok a buborékok? Oxigén ami a csapvízben van? Klór? Melyiket vette ki az RO? Mindkettőt gondolom.
Ha oxigén akkor miért van több a csapvízben mint az ozmóban? Ozmó nem tudja beoldani, megtartani miközben a tartályban pihen pár órát?
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről? Teljesen új, és kb. 20ezer forintba kerül.
7-Stage water filter system with faucet valve water pipe
The amount of water: 120 L/H

Seven Stages Filter:
1.PP cotton
Remove the water in the sediment, iron, algae and other particles greater than 5 micron impurities.
*Recommended for 3 months replacement
2.CTO Compressed active filter
Remove the water color, smell, heavy metals and so on
*Recommended for 10-12 months replacement
3.PP cotton
Remove the water in the sediment, iron, algae and other particles greater than 5 micron impurities.
*Recommended for 3 months replacement
4.Nano weak alkaline energy filter
Adjust the level of PH,effectively transfers the water into weak alkaline and release some beneficial minerals and trace elements.
*Recommended for 24 months replacement
5. Cation softened resin
Effectively prevent the filth growing when in high temperature
*Recommended for 6-12 months replacement
6.Activated carbon filter
Removal of organic matter in water, heavy metal ions, bacteria, viruses and other impurities. Improve the taste of water
*Recommended for 10-12 months replacement
7.Fast-connected ultrafiltration membrane
Deeply remove the bacteria,virus to keep the beneficial minerals and trace elements in the water
*Recommended for 24-36 months replacement

Package Included:
1x7-stages water purifier(Contains filter elements)
Including: Faucet, valve, water pipe
72488
 
Ezt az RO systemet vettem meg:

(Osmotech) Profi Osmoseanlage / Wasserfilter - 190 bis 570 Liter - 3 stufig
150 GPD

A csapvizem TDS 300, PH 8.
Az RO vizem TDS 15, a PH viszont maradt 8. Lehetséges, hogy azért maradt 8, mert hideg a víz? Mi más oka lehet? Bíztam benne, hogy 7-es körüli vizem lesz.
A víznyomás 3-4.5 bar között volt.
Ha ezt még visszakeményítem GH 10-re Shrim mineral GH/KH+ -szal, akkor a PH-m még jobban meg fog emelkedni, jól gondolom?
Tropica Aquarium Soil a talaj.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ezt az RO systemet vettem meg:

(Osmotech) Profi Osmoseanlage / Wasserfilter - 190 bis 570 Liter - 3 stufig
150 GPD

A csapvizem TDS 300, PH 8.
Az RO vizem TDS 15, a PH viszont maradt 8. Lehetséges, hogy azért maradt 8, mert hideg a víz? Mi más oka lehet? Bíztam benne, hogy 7-es körüli vizem lesz.
A víznyomás 3-4.5 bar között volt.
Ha ezt még visszakeményítem GH 10-re Shrim mineral GH/KH+ -szal, akkor a PH-m még jobban meg fog emelkedni, jól gondolom?
Tropica Aquarium Soil a talaj.
Az RO víznek borzasztóan instabil a pH-ja, de alacsonyabb kéne legyen. Nem tudom mivel méred, de azt tudni kell, hogy a legtöbb mérés pontatlan. Tegyél bele egy kevés visszasózó anyagot, várj vele pár órát, hagyd szabadon a víz felszínét, hogy a gázcsere beindulhasson, aztán mérd meg újra.
 
Köszönöm szépen a tanácsokat.
A digitális mért PH 8-at minden esetben az RO vízben.
Most újra lemértem digitálissal is, és cseppteszttel is.
Van egy 30 literes tartályom RO vízzel. Digitális 8, cseppteszt 6.5.
Van egy 100 literes tartály: digitális 8, cseppteszt 6.5.
A csapvizemre: digitális 8, cseppteszt 8.
Csapvíz, amiben Tropical aquarium soil van: digitális 7.5, cseppteszt 7.5

Szóval szerintem a digitális nem romlott el, hiszen csapvizet pontosan mér, viszont tiszta RO-t nem lehet vele mérni.
Visszasóztam a 30 literes tartályt. Alapban a GH és KH is rögtön elszíneződött, tehát nullás. 5 mérőkanállal raktam bele a Shrim mineral GH/KH+ -ból. Cél a GH 10. Nincs lefedve, és van benne egy airstone is levegőztetni. Várok vele holnapig, aztán rámérek, és kipótolom, ha szükséges, és újra lemérem a PH-t is.
Egyéb tanács?
 
Köszönöm szépen a tanácsokat.
A digitális mért PH 8-at minden esetben az RO vízben.
Most újra lemértem digitálissal is, és cseppteszttel is.
Van egy 30 literes tartályom RO vízzel. Digitális 8, cseppteszt 6.5.
Van egy 100 literes tartály: digitális 8, cseppteszt 6.5.
A csapvizemre: digitális 8, cseppteszt 8.
Csapvíz, amiben Tropical aquarium soil van: digitális 7.5, cseppteszt 7.5

Szóval szerintem a digitális nem romlott el, hiszen csapvizet pontosan mér, viszont tiszta RO-t nem lehet vele mérni.
Visszasóztam a 30 literes tartályt. Alapban a GH és KH is rögtön elszíneződött, tehát nullás. 5 mérőkanállal raktam bele a Shrim mineral GH/KH+ -ból. Cél a GH 10. Nincs lefedve, és van benne egy airstone is levegőztetni. Várok vele holnapig, aztán rámérek, és kipótolom, ha szükséges, és újra lemérem a PH-t is.
Egyéb tanács?
Az RO víz PH értékétől ne ijedj meg, az a csapvíz PH-ját fogja mutatni, de amint visszasózod valamivel, ahhoz "alkalmazkodik". A só leírása szerint kb. 7-es PH-d lesz és 1-0.5 arányban emeli a GH-KH-t, szóval ha 10-re állítod be a GH-t 5 lesz a KH-d, ami jó arány. Ha lesz CO2-d a KH fontos, azzal tudod stabilabban tartani a PH szintet. KH nélkül a CO2 bekapcsolásával drasztikusan csökkenne a PH, kikapcsolás után meg visszaugrana, ezt az állatok nem bírnák.

Nem muszáj holnapig várni a méréssel, ha van egy vízpumpád, akkor forgathatod a vizet a tartályban a gyorsabb oldódás érdekében, akár úgy, hogy csobogjon, így oxigént is juttatsz a vízbe. A sóra meg általában érvényes, hogy melegebb vízben gyorsabban feloldódik, ha az adagot egy pohárban vagy valamilyen kis keverőedényben külön kikevered langyos RO vízben és azt öntöd a tartályba. ;)
 
Még csak nagyon ismerkedem az RO szűrőkel, ezert ha rendkívül bárgyú a kérdésem, akkor azt tudjátok be annak. 😊

Szóval a kérdés: ha van egy sima alap 3 fázisú 50gpd teljesítményű szűröm, akkor, ha a membránt kicserélem rajta 400gpd-re (persze tartályal együtt, mert annak ugye már nagyobb), akkor az úgy működik, vagy valami más változtatást is kell még eszközölni? 😕😳
 
Még csak nagyon ismerkedem az RO szűrőkel, ezert ha rendkívül bárgyú a kérdésem, akkor azt tudjátok be annak. 😊

Szóval a kérdés: ha van egy sima alap 3 fázisú 50gpd teljesítményű szűröm, akkor, ha a membránt kicserélem rajta 400gpd-re (persze tartályal együtt, mert annak ugye már nagyobb), akkor az úgy működik, vagy valami más változtatást is kell még eszközölni? 😕😳
Szia. A fojtószelepet is kéne cserélned. Én csak akkor használnék ilyen nagy membránt ha van alul még vagy két előszűrőm ( PP szén-szén -PP) és egy nagy nyomásfokozó pumpa a rendszerbe.
 
Köszi az infókat.
Akkor összegezve, ennek ebben a formában nem sok értelme van, mert gyakorlatilag új rendszert kéne építeni... :)
 
Köszi az infókat.
Akkor összegezve, ennek ebben a formában nem sok értelme van, mert gyakorlatilag új rendszert kéne építeni... :)

Nagyjából igen, amit csinálhatnal a jelenlegivel is hogy sorba kötsz még egy membránt hogy az első rossz vizet szűrje meg megegyszer. De ehhez is jó lenne már és booster pumpa.
 
Azt olvastam a topicban, hogy sokan sorba kötnek 2 membránt. Videót is néztem erről tegnap YT-n, hogy is kell.
Sorba kötésnél a két membránoknak azonos méretűnek kell lennie, vagy lehet eltérő is? Ha eltérő a kisebbet vagy a nagyobbat érdemes előre tenni?
Az 50-es membránt cserélhetem simán 75-ösre, vagy 100-asra?
 
Azt olvastam a topicban, hogy sokan sorba kötnek 2 membránt. Videót is néztem erről tegnap YT-n, hogy is kell.
Sorba kötésnél a két membránoknak azonos méretűnek kell lennie, vagy lehet eltérő is? Ha eltérő a kisebbet vagy a nagyobbat érdemes előre tenni?
Az 50-es membránt cserélhetem simán 75-ösre, vagy 100-asra?
Szia
Nem kell azonosnak lennie,
Nekem egy 100 és egy200 van sorba kötve a 100 rossz vize megy a 200-ba a kettő jó vize összeköt és mehet a tárolóba.
Visszább van is egy jó kis rajz is róla.
 
Azt olvastam a topicban, hogy sokan sorba kötnek 2 membránt. Videót is néztem erről tegnap YT-n, hogy is kell.
Sorba kötésnél a két membránoknak azonos méretűnek kell lennie, vagy lehet eltérő is? Ha eltérő a kisebbet vagy a nagyobbat érdemes előre tenni?
Az 50-es membránt cserélhetem simán 75-ösre, vagy 100-asra?


Én 100-as membránt használnék kicsi a különbség árban . A fojtót pedig a nagyobb membránhoz igazítanám
 
Back
Oldal tetejére