• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Sziasztok!
Gyors kérdés. Legyártott vizet kannában tárolom. Viszont azt nem tudom, hogy a kanna kupakja legyen rátekerve vagy hagyjam szellőzni a vizet?
Köszi a válaszokat!
Szia. En a lakasban, kannaban tartom( nincs garazs meg ilyenek) es razarom a tetejet, mert takaritok, fozok, belemegy a kutyaszor... es egy ket het alatt felhasznalom. Szerintem nem lehet baja.
 
Szia. En a lakasban, kannaban tartom( nincs garazs meg ilyenek) es razarom a tetejet, mert takaritok, fozok, belemegy a kutyaszor... es egy ket het alatt felhasznalom. Szerintem nem lehet baja.

Köszi a választ! Nekem is rajta a kupak.
 
Pont ezért írtam, hogy kell nyomáskapcsoló is a rendszerben, mert amennyiben már megfelelő teljesítményű a pumpa, tehát jóval töbet nyom mint amennyi elfolyik, akkor kell, hogy valami ami egy adott nyomás felett lekapcsolja mielőtt valami károsodik. Van olyan víztisztítós bolt, (ahonnan én is rendelek) ahol pl a nyomásnövelő pumpát szettben, két nyomáskapcsolóval árulják, de sok webshopban is legalább egyet adnak hozzá. Viszont amit furcsállok, vagy csak én nem találkoztam még ilyennel, hogy miért nem árulnak a nem állíthatóakhoz nyomásszabályzót ? Aminek nyomáscsökkentő ága pl visszavezetne a pumpa elé. Youtube-on viszont láttam Aquatec pumpát aminek fejében volt egy csavar, és azzal állogatta a fickó a nyomást. De még ennyél is ott a kapcsoló.
Lehet az is működne, hogy a pumpa elött és után berakni egy T idomot, közé meg egy állítható folytót és egy visszafolyásgátlót.
Jut eszebe, hogy a fittingekkel is vigyázni kell, mert van amelyik visszafolyásgátlós, az is meg tudja szivatni az embert. Bár ahogy néztem, egy idő után nem sokat ért.

Ha valaki nem fixen beépítve használja a készüléket és nyitott a rendszer akkor nincs szükség nyomáskapcsolókra.

Ha zárt a rendszer és automatán üzemel akkor a nyomáskapcsolók végzik a pumpa indítását és leállítását. A bejövő ágra kerül egy alacsony nyomású kapcsoló ami érzékeli ha netán megszűnne a hálózati víznyomás ezzel védve a nyomásfokozót az üresjárattól. A tiszta Ro víz ágra pedig kerül egy magasnyomású kapcsoló ha elzárásra kerül vagy megtelik a tartály akkor ez állítja le a pumpát így védve a membránt és a pumpát a víznyomástól.
Nagy rendszereknél nem szokás gyári fojtószelepeket használni hanem áramlásszabályzó tűszelepet iktatunk a rossz víz ágba és addig zárjuk el amíg a membránokra elég nagy nyomás nem jut Kb 6 bár a többi a rossz víz.
 
Sose találtam még egy normális rajzot ami rajta van minden, erről is hiányzik a fojtószelep meg a nyomásmérő óra.
 
Most hogy már 3 hónapja használom az RO-t merek kérdéseket feltenni.
Szeretnék bekötni egy második membránt is a koszos elfolyó ágra ehhez is lenne egy kérdésem lentebb.
GA-s 380L-es készülékem van.

Első 200L letermelése után 210L/napi hozamot mértem 20-as ppm-el.
Most hétvégén 152L/nap 2-es ppm-el.
4,5-5 bár közötti a nyomás. Nyomásnövelőm nincs.


1, Mitől csökkent le a hozamom 152L-re? Az előszűrő lehet elkoszolódott a kb. 2000L-től amit eddig legyártottam? Nem annyira bánom, mert legalább nem parázom, hogy reggelre mire felkelek kiönt a hordó.
2, Másoknak akiknek 4 pohara is van a szűrő alatt azokban mi van? Gondolom betesz egy kisebb előszűrőt is így lesz neki egy 5 mikronos és egy 1 mikronos is. Meg ott az aktív szén, de mi a negyedik pohár?
3, 2012-100GPD-s membrán van benne. Ahogy látom jóval olcsóbb egy 1812-100GPD-s membrán. Annyi a különbség, hogy a membrán egyik vége 2 inch helyett 1,8-as. Tehát más tartályba való, de jóval olcsóbb ez a membrán mint a nagyobb végű. Hosszra ugyanakkora. Második membránnak választhatom ezt? Tartályt is ilyet vennék hozzá. Zéró tudásom van ehhez az egészhez, tapogatózom.
4, Mi történik ha két membránosra megnövelem az előállított tiszta vizet? Gyorsabban termeli a tiszta vizet, vagy ugyanolyan lassú lesz, csak a koszos víz hozama csökken, de nem telik meg hamarabb a tartály.

Bocs, hogy ilyen sok kérdésem van, de vártam ezekkel amíg egyáltalán tudom mit akarok.
 
Most hogy már 3 hónapja használom az RO-t merek kérdéseket feltenni.
Szeretnék bekötni egy második membránt is a koszos elfolyó ágra ehhez is lenne egy kérdésem lentebb.
GA-s 380L-es készülékem van.

Első 200L letermelése után 210L/napi hozamot mértem 20-as ppm-el.
Most hétvégén 152L/nap 2-es ppm-el.
4,5-5 bár közötti a nyomás. Nyomásnövelőm nincs.


1, Mitől csökkent le a hozamom 152L-re? Az előszűrő lehet elkoszolódott a kb. 2000L-től amit eddig legyártottam? Nem annyira bánom, mert legalább nem parázom, hogy reggelre mire felkelek kiönt a hordó.
2, Másoknak akiknek 4 pohara is van a szűrő alatt azokban mi van? Gondolom betesz egy kisebb előszűrőt is így lesz neki egy 5 mikronos és egy 1 mikronos is. Meg ott az aktív szén, de mi a negyedik pohár?
3, 2012-100GPD-s membrán van benne. Ahogy látom jóval olcsóbb egy 1812-100GPD-s membrán. Annyi a különbség, hogy a membrán egyik vége 2 inch helyett 1,8-as. Tehát más tartályba való, de jóval olcsóbb ez a membrán mint a nagyobb végű. Hosszra ugyanakkora. Második membránnak választhatom ezt? Tartályt is ilyet vennék hozzá. Zéró tudásom van ehhez az egészhez, tapogatózom.
4, Mi történik ha két membránosra megnövelem az előállított tiszta vizet? Gyorsabban termeli a tiszta vizet, vagy ugyanolyan lassú lesz, csak a koszos víz hozama csökken, de nem telik meg hamarabb a tartály.

Bocs, hogy ilyen sok kérdésem van, de vártam ezekkel amíg egyáltalán tudom mit akarok.

1. Hideg van, hidegebb a víz és csökken a hatásfoka a membránnak. Az előszűrőkön látszik is ha cserések, fél évente érdemes cserélgetni kb.
2. Passz, igazából elég egy 5 mikronos és egy szénszűrő is. A több, természetesen jót tesz a membrán élettartamának.
3. Ha a második membrán háza és a csatlakozók is passzolnak szerintem megoldható hogy azzal bővíts.
4. Nagyobb és gyorsabb RO vízhozam, 1:1 jó, rossz víz arány kb. Időben szerintem majdnem felére csökken az előállítás ideje, de ugye ez is több mindentől függ.
 
1. Hideg van, hidegebb a víz és csökken a hatásfoka a membránnak. Az előszűrőkön látszik is ha cserések, fél évente érdemes cserélgetni kb.
2. Passz, igazából elég egy 5 mikronos és egy szénszűrő is. A több, természetesen jót tesz a membrán élettartamának.
3. Ha a második membrán háza és a csatlakozók is passzolnak szerintem megoldható hogy azzal bővíts.
4. Nagyobb és gyorsabb RO vízhozam, 1:1 jó, rossz víz arány kb. Időben szerintem majdnem felére csökken az előállítás ideje, de ugye ez is több mindentől függ.
Köszi a válaszokat.
1, tényleg hidegebb a víz, de nem tudtam, hogy van összefüggés. De épp tegnap mikor ittam kifolyatott csapból figyeltem fel, hogy hetek óta baromi hideg a csapvíz.
3, Akkor jobban utána olvasok, hogy tuti azonos a ház bemeneti/kimeneti mérete.
 
Back
Oldal tetejére