• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Nem lesz elegendo. Lassan fog telni a jo viz kannad, es minden kanna viz mellett 3 kanna vized megy majd a lefolyoba. Mindenkeppen nyomas fokoznam. Hosszutavon kenyelmesebb lesz neked is, es a jo vs rossz viz aranyod 1:1 lesz. Utana meg ha szeretned, megegy membran segitsegevel a rosszviz aranyodat megjobban csokkentheted.

Egyenlőre egy 40l-es akvariumhoz fog vizet termelni, később (már meg van) egy 500l-es hez is ezzel akarok vizet termelni! Kezdek elveszni az RO világában..........! A nyomás fokozása csak egy dolog, az áramlás szabályzó folyót szelep a másik dolog amivel az arányokat lehetne javitani (csak józan paraszti eszemmel gondolom, nincs tapasztalatom), vagy rosszul gondolom? Megéri beruházni egy nyomás fokozó szivattyúra, fogalmam sincs milyen fajtájú paraméterű szivattyúra lenne szükségem, ráadásul higy hol tudnám beszerezni...........?
 
Egyenlőre egy 40l-es akvariumhoz fog vizet termelni, később (már meg van) egy 500l-es hez is ezzel akarok vizet termelni! Kezdek elveszni az RO világában..........! A nyomás fokozása csak egy dolog, az áramlás szabályzó folyót szelep a másik dolog amivel az arányokat lehetne javitani (csak józan paraszti eszemmel gondolom, nincs tapasztalatom), vagy rosszul gondolom? Megéri beruházni egy nyomás fokozó szivattyúra, fogalmam sincs milyen fajtájú paraméterű szivattyúra lenne szükségem, ráadásul higy hol tudnám beszerezni...........?
Ha allitod az aramlas szabalyozot az csak a ro viz tds rovasara javit a mennyisegen. Nekem 420-as fix folytas van rajta. 200 liter viz lejon kb 6 ora alatt. Nyomas fokozo pumpa nelkul szombat reggel 7-tol vasarnap delutanig 100-120 liter jott le. Ezt hasznalom:
https://www.greenaqua.hu/hu/d-d-ro-booster-pump.html
3 evig ennelkul nyomtam, hatalmas viz veszteseggel. Nagy hiba volt.
40 literhez felesleges mert 20 liter ro viz hamar megvan, 50-60 liter szennyviz mellett.
Ha a nagy akvat osszedobod kotelezo venni egyet.
 
Ha allitod az aramlas szabalyozot az csak a ro viz tds rovasara javit a mennyisegen. Nekem 420-as fix folytas van rajta. 200 liter viz lejon kb 6 ora alatt. Nyomas fokozo pumpa nelkul szombat reggel 7-tol vasarnap delutanig 100-120 liter jott le. Ezt hasznalom:
https://www.greenaqua.hu/hu/d-d-ro-booster-pump.html
3 evig ennelkul nyomtam, hatalmas viz veszteseggel. Nagy hiba volt.
40 literhez felesleges mert 20 liter ro viz hamar megvan, 50-60 liter szennyviz mellett.
Ha a nagy akvat osszedobod kotelezo venni egyet.

Nekem 100-as membránhoz van egy 300-as és egy 350-es áramlás szabályzó. Ezek közül melyik megfelelő hozzá? Ingyen kaptam a szetteket (3db-ot) amikből a membrán házakat és az áramlás szabályzókat tartottam meg, volt itthon 10colos szűrő házam 4db amiből 3-at felhasználtam az előzőekben említett előszűrésre,1 pedig maradt tartaléknak.
 
Nekem 100-as membránhoz van egy 300-as és egy 350-es áramlás szabályzó. Ezek közül melyik megfelelő hozzá? Ingyen kaptam a szetteket (3db-ot) amikből a membrán házakat és az áramlás szabályzókat tartottam meg, volt itthon 10colos szűrő házam 4db amiből 3-at felhasználtam az előzőekben említett előszűrésre,1 pedig maradt tartaléknak.
Nem hagyom figyelmen kivul a kerdesedet, de nem tudok ra valaszt adni. Nekem 420-as van. Nem tudom jo-e a 300.mindjart megmondjak neked.
 
Nekem 100-as membránhoz van egy 300-as és egy 350-es áramlás szabályzó. Ezek közül melyik megfelelő hozzá? Ingyen kaptam a szetteket (3db-ot) amikből a membrán házakat és az áramlás szabályzókat tartottam meg, volt itthon 10colos szűrő házam 4db amiből 3-at felhasználtam az előzőekben említett előszűrésre,1 pedig maradt tartaléknak.


a 100-as membránhoz 500-550-es áramlás szabályzó lenne jó
 
Nem lesz elegendo. Lassan fog telni a jo viz kannad, es minden kanna viz mellett 3 kanna vized megy majd a lefolyoba. Mindenkeppen nyomas fokoznam. Hosszutavon kenyelmesebb lesz neked is, es a jo vs rossz viz aranyod 1:1 lesz. Utana meg ha szeretned, megegy membran segitsegevel a rosszviz aranyodat megjobban csokkentheted.
Egy membránnal tudtommal nem lehet hozni a fele-fele arányt. Legalábbis nekem ezt csak a 2db sorbakötött 100-as tudja, 5Bar hálózati nyomás mellett. 500-as folytással.
 
Utoljára módosított:
Egyébként nem a nyomás teszi tönkre, hanem a rendszer úgy van kitalálva, hogy az elfolyó víz folyamatosan mossa a membránfelületét. A nagyobb víz hozamú membránok azért engednek át több vizet mert több réteg membrán lemez van feltekerve. Vannak jobb minőségű vékonyabb, modernebb membránok ezek drágábbak is és vannak a régebbi technológiával készült membránok, ezek vastagabbak ezért van az, hogy szinte alig van különbség külső átmérőre egy 50-es és egy 100-as membrán között de a felület nagyobb. Minél nagyobb a membrán felület annál több vizet kell átengedjen rajta hogy mindenhova elég víz mennyiség jusson. Különben elkoszolódik a membrán felülete. Láttam olyan videót, hogy a rossz membránt szét tekerték megmosták a felületét, feltekerték újra és újból működött a membrán. Ezt azért nem ajánlom senkinek :D Tehát a lényeg az, hogy mindig kell lenni elfolyó víznek. Két membrán esetén az közel 1-1-es arányt úgy éred el, hogy az elfolyó vizet még egyszer meg szűrőd. Én ezeket az infókat innen onnan az internetről szedtem össze és saját tapasztalatból, ha valaki másképp tudja szóljon, minden infót szívesen veszek. :)
 
Back
Oldal tetejére