• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Illetve egy kérdés azokhoz, akiknek van nyomásfokozójuk: Nincs sajnos nyomásmérőm, de a 100GPD-s membránról 1 óra alatt pumpa nélkül max 8 liter víz folyt le. Ez elég karcsú, úgyhogy én is vettem egy pumpát (szettben, nyomáskapcsolókkal összeszerelve), de a "gyári" állapotában be sem kapcsolt. Ezért a magas nyomású kapcsolón addig tekertem a csavart, amíg már ki/be kapcsol fél percenként. A kérdés: nálatok a pumpa folyamatosan megy, vagy kapcsolgat? Ha folyton jár a pumpa, akkor nem csinál túl nagy nyomást a membránra?
A montani konfigban sorba van kötve nekem 2db 100GPD-s membrán, így ~2.5 perc alatt folyik ki 1l RO víz, a jó/rossz arány pedig 1l RO / 0,77l szennyvíz, ha folyamatosan megy a pumpa
 
Sokat elolvastam a topicból, de nem mindet. :(

Csapvizes vagyok és jó lenne átállni, de több okból nem megy.

Legfőbb problémám, hogy nagyon kicsi a fürdő tuti nem fér el ott egy 150L-es hordó. Max egy 30 L-es az semmire sem elég egy 360L-es akvához.

...

Nekem sem nagy a fürdőm, én azt csinálom, hogy az RO berendezést fixen telepítettem a mosdókagyló alá, az nem foglal nagy helyet, és így a hulladék víz is megy egyből a lefolyóba. Csak 1 csövet kell kihúzni a szekrényből, azt is csak annyi időre, amíg a vízcsere előtti nap a pincéből felhozott 120 literes hordóba bekötöm (megfúrtam a tetejét), egy éjszaka alatt megtelik, másnap reggel/délután (attól függ hogy van időm) vízcsere, hordó megy vissza a pinyóba, az RO csöve meg a mosdókagyló alá.

Ennyi. Kis macera, nagy eredmény. :D (Na jó nem, de évek óta működik a rendszer így.)

Szóval nem kell lemondanod a full RO vizezésről.
 
Végre összeállt a rendszer!

Tehát összefoglalva:

100 GPD és 50 GPD membrán sorba kötve, a nagyobb van először.
1 RO : 1.66 szenny
6 bar az első membránon
1 liter RO / 2 perc 46 másodperc
518.4 liter / nap (136 GPD)

Én nagyon elégedett vagyok, minimál összegből lényegesen dupla tempó és fele annyi szennyvíz az egy membránhoz képest. Az 50 GPD-s membrán előbb-utóbb cserélve lesz, ahogy fentebb olvasom annyival nem lenne jobb, hogy az 1 éves 50-es membránt cseréljem.

29848946157_6e7c202766_b.jpg
 
Végre összeállt a rendszer!

Tehát összefoglalva:

100 GPD és 50 GPD membrán sorba kötve, a nagyobb van először.
1 RO : 1.66 szenny
6 bar az első membránon
1 liter RO / 2 perc 46 másodperc
518.4 liter / nap (136 GPD)

Én nagyon elégedett vagyok, minimál összegből lényegesen dupla tempó és fele annyi szennyvíz az egy membránhoz képest. Az 50 GPD-s membrán előbb-utóbb cserélve lesz, ahogy fentebb olvasom annyival nem lenne jobb, hogy az 1 éves 50-es membránt cseréljem.

View attachment 63700


Király lett, gratulálok! Max egy kis rendezés, hogy ne álljanak szét a csövek mindenfelé! :)
 

Végre összeállt a rendszer!

Tehát összefoglalva:

100 GPD és 50 GPD membrán sorba kötve, a nagyobb van először.
1 RO : 1.66 szenny
6 bar az első membránon
1 liter RO / 2 perc 46 másodperc
518.4 liter / nap (136 GPD)

Én nagyon elégedett vagyok, minimál összegből lényegesen dupla tempó és fele annyi szennyvíz az egy membránhoz képest. Az 50 GPD-s membrán előbb-utóbb cserélve lesz, ahogy fentebb olvasom annyival nem lenne jobb, hogy az 1 éves 50-es membránt cseréljem.

View attachment 63700
jó lett. gratula.
 
Illetve egy kérdés azokhoz, akiknek van nyomásfokozójuk: Nincs sajnos nyomásmérőm, de a 100GPD-s membránról 1 óra alatt pumpa nélkül max 8 liter víz folyt le. Ez elég karcsú, úgyhogy én is vettem egy pumpát (szettben, nyomáskapcsolókkal összeszerelve), de a "gyári" állapotában be sem kapcsolt. Ezért a magas nyomású kapcsolón addig tekertem a csavart, amíg már ki/be kapcsol fél percenként. A kérdés: nálatok a pumpa folyamatosan megy, vagy kapcsolgat? Ha folyton jár a pumpa, akkor nem csinál túl nagy nyomást a membránra?
A montani konfigban sorba van kötve nekem 2db 100GPD-s membrán, így ~2.5 perc alatt folyik ki 1l RO víz, a jó/rossz arány pedig 1l RO / 0,77l szennyvíz, ha folyamatosan megy a pumpa


A pumpa folyamatosan megy! Nem tudom hogyan van összeszerelve egy ilyen gyári cucc. Nekem van kisnyomású kapcsoló ami ha nincs víz leállítja és van nagynyomású kapcsolóm ami meg akkor állítja le ha elzárom a csapot és megtelik a tartály és meg nő a nyomás.
 
Szerintem ez a kapcsolgatás rendszer, membrán függő. ha nagyobb a membránok és a folytás áteresztőképessége mint amennyit a pumpa tol mondjuk 6 Bar-on akkor a nyomásfokozó folyamatosan tud menni, ha viszont kisebb, akkor a pumpa túl tudná tolni a rendszert és ilyenkor a magasnyomású kapcsoló lekapcsolja a pumpát amíg visszaesik a nyomás. A pontos beállításhoz ezért is kell egy nyomásmérő a rendszerbe.
Youtube-os videóban láttam, hogy vannak olyan nyomásfokozók aminek fejében van nyomásszabályzó és egy kis csavarral addig álogatta a videós, amíg a kívánt nyomásra be nem állt a szerkezet. Ennél a rendszernél ha jól emlékszem nem is volt beépítve magasnyomású kapcsoló. Itt viszont szükséges.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Ma megnéztem az RO készüléket nem volt begyűrődve a tömítés. Szétszedtem, megnéztem újra össze raktam, termeltem ismét 30l-vizet, az eredmény 23-as lett. Ennél nem tudom lejjebb tornászni a tiszta víz értéket! Az lenne a kérdésem, hogy a membrán amit kaptam ugyan bontatlan volt, de nem lehet hogy “öreg”? Nem tudom mi lehet a baj..........! Van egy kevertágyas gyanta patronom kössem be azt a membrán után? Segíthet ez rajtam? Esetleg vegyek új membránt?
 
Az előttem kérdező kapcsán én is kérdeznék valamit a társaságtól:
Sokan írtátok ebben a topikban és sok helyen - illetve a szűrőket áruló üzletek is ajánlják - hogy 30-40 TDS érték felett ajánlott cserélni a membránt. Illetve hogy az előszűrőket is cserélni kellene maximum évente. Na most a kérdésem az, hogy "és mi van, ha nem cserélem?" :) Mert bevallom nektek, én még soha semmit nem cseréltem le a készülékben. 30 körüli TDS-t produkál, kb 1:2 arányban, az újkori teljesítményének 2/3-a sebességgel. Tudom, hogy ezek nem túl jó eredmények, de ettől eltekintve számít még valamiben, hogy nem cserélem a membránt?
 
Akkora agyam van, hogy megrendeltem egy nyomásfokozót, majd amikor megjött, megmértem a nyomásomat, ami stabil 5 bar...
Visszaküldjem, vagy jó lesz az?
 
Az előttem kérdező kapcsán én is kérdeznék valamit a társaságtól:
Sokan írtátok ebben a topikban és sok helyen - illetve a szűrőket áruló üzletek is ajánlják - hogy 30-40 TDS érték felett ajánlott cserélni a membránt. Illetve hogy az előszűrőket is cserélni kellene maximum évente. Na most a kérdésem az, hogy "és mi van, ha nem cserélem?" :) Mert bevallom nektek, én még soha semmit nem cseréltem le a készülékben. 30 körüli TDS-t produkál, kb 1:2 arányban, az újkori teljesítményének 2/3-a sebességgel. Tudom, hogy ezek nem túl jó eredmények, de ettől eltekintve számít még valamiben, hogy nem cserélem a membránt?
Én úgy tekintek a membránra mint egy tésztaszűrőre amivel az aljzatot mosom( azzal csináltam amúgy :D) Az apró homokszemem, mint vízmolekulák átmennek, a nagyobb szemcséjű talaj meg nem, de eldugítják a szűrő lyukait, ezért kell időnként tisztítani, membránoknál meg öblíteni és akkor jóval tovább lehet használni. Az a tapasztalatom, hogy egy elhasználódott membrán nemcsak abban rossz, hogy lassabban készíti el a szükséges vizet, hanem abban is, hogy sokkal több megy a lefolyóba mint újonnan. Lényegében ugyanannyi víz megy be, csak éppen egy elhasználódott, eltömődött membránnál már rossz irányba tolódnak az arányok. Meg mivel úgyis visszakeményítjük a vizet, így szerintem logikusabb lenne a jó és a rossz víz arányát nézni , aztán mindenki eldöntheti, hogy hol a tűrőképessége határa ahol már túlzottnak érzi a lefolyóba eregetett víz mennyiségét az újhoz képest ;)
 
Az előttem kérdező kapcsán én is kérdeznék valamit a társaságtól:
Sokan írtátok ebben a topikban és sok helyen - illetve a szűrőket áruló üzletek is ajánlják - hogy 30-40 TDS érték felett ajánlott cserélni a membránt. Illetve hogy az előszűrőket is cserélni kellene maximum évente. Na most a kérdésem az, hogy "és mi van, ha nem cserélem?" :) Mert bevallom nektek, én még soha semmit nem cseréltem le a készülékben. 30 körüli TDS-t produkál, kb 1:2 arányban, az újkori teljesítményének 2/3-a sebességgel. Tudom, hogy ezek nem túl jó eredmények, de ettől eltekintve számít még valamiben, hogy nem cserélem a membránt?


Mivel a membrán rései egy idő után tágulnak a sok plusz szennyeződéstől amit az előszűrők kiszűrnek ezért kell cserélgeti az előszűrőket. Ha tágulnak a membrán rései először a nitrát és a foszfát megy át rajta ami nekünk csak akkor jó ha tudjuk mennyi megy át belölle de nem tudjuk ezért beleszólhat a tápozásba is akár. A membránod is tönkre megy 1-3 év alatt míg ha cserélgeted az előszűrőket akár 8-10 évig is bírják. Egyébként elég a közelben egy csőtörés és képes egyből tönkretenni a membránod ha nincs toppon az előszűrés. Nekem poharas előszűrőim vannak a háromnak a cseréje 1700ft évente és nincs gond.
 
Akkora agyam van, hogy megrendeltem egy nyomásfokozót, majd amikor megjött, megmértem a nyomásomat, ami stabil 5 bar...
Visszaküldjem, vagy jó lesz az?


ha meg van az öt bar nyomás nem kell a nyomásfokozó, mivel az fölé úgysem mehetsz anélkül, hogy tönkre ne tedd a membránt.
 
Mivel a membrán rései egy idő után tágulnak a sok plusz szennyeződéstől amit az előszűrők kiszűrnek ezért kell cserélgeti az előszűrőket. Ha tágulnak a membrán rései először a nitrát és a foszfát megy át rajta ami nekünk csak akkor jó ha tudjuk mennyi megy át belölle de nem tudjuk ezért beleszólhat a tápozásba is akár. A membránod is tönkre megy 1-3 év alatt míg ha cserélgeted az előszűrőket akár 8-10 évig is bírják. Egyébként elég a közelben egy csőtörés és képes egyből tönkretenni a membránod ha nincs toppon az előszűrés. Nekem poharas előszűrőim vannak a háromnak a cseréje 1700ft évente és nincs gond.
De ha tágulnak a membrán rései, akkor miért lett nekem jóval több mellékvizem mikor elhasználódott a membrán mint újonnan? Pont, hogy az RO-nak kellett volna többnek lenni akkor nem? Ha jól amlékszem használtnál 1/3 része volt a bemenőnek az RO, a többi ment a csatornába, mikor meg betettem a két újat, akkor 1 liter RO mellé csinát 0,8 liter mellékvizet, nyomásfokozó nélkül, 5 Bar hálózati víznyomás mellett.
 
De ha tágulnak a membrán rései, akkor miért lett nekem jóval több mellékvizem mikor elhasználódott a membrán mint újonnan? Pont, hogy az RO-nak kellett volna többnek lenni akkor nem? Ha jól amlékszem használtnál 1/3 része volt a bemenőnek az RO, a többi ment a csatornába, mikor meg betettem a két újat, akkor 1 liter RO mellé csinát 0,8 liter mellékvizet, nyomásfokozó nélkül, 5 Bar hálózati víznyomás mellett.

A tds romlás hamarabb bekövetkezik mint a membrán eltömődése. A tágulás például a klórtól alakul ki amit a szén ha toppon van megköt de ha nem cseréled megszűnik ez a funkciója. Nálad hány évig bírta a membrán? Ha jól emlékszek, te cserélgetted az előszűrőket és öblítettél is csak valami nem volt jó az öblítéssel.
 
A tds romlás hamarabb bekövetkezik mint a membrán eltömődése. A tágulás például a klórtól alakul ki amit a szén ha toppon van megköt de ha nem cseréled megszűnik ez a funkciója. Nálad hány évig bírta a membrán? Ha jól emlékszek, te cserélgetted az előszűrőket és öblítettél is csak valami nem volt jó az öblítéssel.
Kb 1,5-2 évig bírhatta. De az öblítés nem volt mindig rendszeres :(
 
Back
Oldal tetejére