• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Egyébként nem a nyomás teszi tönkre, hanem a rendszer úgy van kitalálva, hogy az elfolyó víz folyamatosan mossa a membránfelületét. A nagyobb víz hozamú membránok azért engednek át több vizet mert több réteg membrán lemez van feltekerve. Vannak jobb minőségű vékonyabb, modernebb membránok ezek drágábbak is és vannak a régebbi technológiával készült membránok, ezek vastagabbak ezért van az, hogy szinte alig van különbség külső átmérőre egy 50-es és egy 100-as membrán között de a felület nagyobb. Minél nagyobb a membrán felület annál több vizet kell átengedjen rajta hogy mindenhova elég víz mennyiség jusson. Különben elkoszolódik a membrán felülete. Láttam olyan videót, hogy a rossz membránt szét tekerték megmosták a felületét, feltekerték újra és újból működött a membrán. Ezt azért nem ajánlom senkinek :D Tehát a lényeg az, hogy mindig kell lenni elfolyó víznek. Két membrán esetén az közel 1-1-es arányt úgy éred el, hogy az elfolyó vizet még egyszer meg szűrőd. Én ezeket az infókat innen onnan az internetről szedtem össze és saját tapasztalatból, ha valaki másképp tudja szóljon, minden infót szívesen veszek. :)
En is igy hallottam, folyamatban van a kovetkezo membran.
 
Sziasztok! Me elindítottam az RO-termelést. A csapból érkező 300-as vízből 27-est készít......! Ez megfelelő igy, kb 20l tisztított víz után?
 
Sziasztok! Me elindítottam az RO-termelést. A csapból érkező 300-as vízből 27-est készít......! Ez megfelelő igy, kb 20l tisztított víz után?

Az sok egy új membránnak szerintem, pár óra működés kellhet míg beáll, de érdemes megnézni, hogy tuti jól lett-e összerakva a membrán és nem gyűrte-e be a tömítését.
 
Hali!
Megnéztem George Farmer videóját @danyi03 Tomival és mutatják benne a RO berendezéseiteket. Azt látom, hogy mindkettőn van egy egy nagy membránház és két kicsi. Az érdekelne, hogy van kötve, már ha nem titok. Sajnos nem tudtam kinézni rendesen mert kevés ideig mutatták. Valami hasonlóban gondolkodok a sajátom fejlesztése kapcsán csak nem tudom eldönteni, hogy hármat sorba vagy kettőt sorba és a nagyot párhuzamosan vagy esetleg a nagy után sorba kötve a két kicsit párhuzamosan. :D Bonyolítom nagyon de talán @Matyi tud nekem válaszolni :)
 
Hali!
Megnéztem George Farmer videóját @danyi03 Tomival és mutatják benne a RO berendezéseiteket. Azt látom, hogy mindkettőn van egy egy nagy membránház és két kicsi. Az érdekelne, hogy van kötve, már ha nem titok. Sajnos nem tudtam kinézni rendesen mert kevés ideig mutatták. Valami hasonlóban gondolkodok a sajátom fejlesztése kapcsán csak nem tudom eldönteni, hogy hármat sorba vagy kettőt sorba és a nagyot párhuzamosan vagy esetleg a nagy után sorba kötve a két kicsit párhuzamosan. :D Bonyolítom nagyon de talán @Matyi tud nekem válaszolni :)
Szia.
Tegnap Danival @inadsz elbarangoltunk a barlanghoz ahol a tiszta víz forrásunk ered és szemügyre vettük, hogy mégis miből jön ez a mennyi manna. Két Ro készülék üzemel, az egyik készüléken egy nyomásfokozó pumpa van és 3 kisebb membrán párhuzamosan kötve. A második Ro készüléken van két nyomásfokozó pumpa egyik pumpa az egy 400-as membrán hajt meg a másik pumpa az egy 400-as membránt és egy kisebb membránt hajt meg párhuzamosan kötve.
Szerény véleményem szerint érdemes lenne némi átalakítás eszközölni a rendszereken a jobb hatékonyság érdekében mert szerintem nem valami jó az arányunk így (nem mértem még le) cserébe termelődik rendesen a víz ami jelenleg elég lényeges nekünk.
 
Szia.
Tegnap Danival @inadsz elbarangoltunk a barlanghoz ahol a tiszta víz forrásunk ered és szemügyre vettük, hogy mégis miből jön ez a mennyi manna. Két Ro készülék üzemel, az egyik készüléken egy nyomásfokozó pumpa van és 3 kisebb membrán párhuzamosan kötve. A második Ro készüléken van két nyomásfokozó pumpa egyik pumpa az egy 400-as membrán hajt meg a másik pumpa az egy 400-as membránt és egy kisebb membránt hajt meg párhuzamosan kötve.
Szerény véleményem szerint érdemes lenne némi átalakítás eszközölni a rendszereken a jobb hatékonyság érdekében mert szerintem nem valami jó az arányunk így (nem mértem még le) cserébe termelődik rendesen a víz ami jelenleg elég lényeges nekünk.


Köszönöm! Valóban ez így inkább mennyiségre van kihegyezve mint hatékonyság! Még egyszer köszi az infót. :)
 
Sziasztok!
Nincs valakinek véletlenül RO membránház “fedele”? Az enyémnek elrepedt a csonkja és spriccel mindenfelé...
Erre gondolok:
5JATGEPr3GMxg&fl=&r=46334ffc-b0ea-466e-b514-b521d58c3aa6-1&ckc=com.apple.clouddocs&ckz=com.apple.jpg
 
Sziasztok!

Kaptam egy 50 GPD-s Aquili RO szűrőt. Ez a tervem vele:
Veszek egy nyomásfokozót + egy membránházat + egy 75 GPD-s membránt.
A membránokat sorba kötöm.

Lehet a 75-öst és az 50-est egymás után kötni? Ha igen, melyiket előbb, melyiket utóbb?
Az áramlásszabályzót nagyobbra kell cserélnem? Most egy 300-as van.

köszi
 
Szia!

Lehet, 75-öst tenném előre. Az áramlásszabályzót érdemes lenne 420-asra cserélni. Hivatalosan akkora kell a 75 GPD-s mellé. A héten remélem már nekem is megérkezik a 100-as membrán és én egy 50-es elé fogom bekötni. Beszámolok majd az eredményről mindenképp. :)
köszi a tippet!
öblíteni hogy kell a sorba kötött membránokat? elég csak az utolsót?
 
Ideiglenesen lesz nalam is. De kiprobaltam az 50-est az 500-as aramlasszabalyzoval is es az RO viz ugyanolyan tempoval jott mint a 300-assal, azzal a kulonbseggel hogy tobb volt a szennyviz. Igy azt gondolom artani nem artok vele, csak a hatekonysag nem az igazi, elobb utobb kicserelem azt is 100asra. :)
 
Ideiglenesen lesz nalam is. De kiprobaltam az 50-est az 500-as aramlasszabalyzoval is es az RO viz ugyanolyan tempoval jott mint a 300-assal, azzal a kulonbseggel hogy tobb volt a szennyviz. Igy azt gondolom artani nem artok vele, csak a hatekonysag nem az igazi, elobb utobb kicserelem azt is 100asra. :)

még egy uccsó kérdés: annak van valamilyen funkciója, hogy a két kimenő RO víz ágat közösíted? Esetleg nyomás miatt? Vagy mehet két külön ágon is a jó víz?
 
még egy uccsó kérdés: annak van valamilyen funkciója, hogy a két kimenő RO víz ágat közösíted? Esetleg nyomás miatt? Vagy mehet két külön ágon is a jó víz?

Mehet két külön ágon is persze, de így csak egy csövet kell beletenni a bödönbe. Így praktikusabb szerintem. :)
 
Back
Oldal tetejére