• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

a viz hömersöklet esese is okozhatja!!! hideg viz nagyobb veszteseg!
Ez lett volna a másik gyanúm, bár nem írtam. Lehet, hogy van valamilyen határ, ami alatt már kezd exponenciálisan nőni a veszteség.
Tény, hogy rohadt hideg a vizünk, nemrég emiatt kellett bekötő idomot cserélnem, mert eddig "bronz" közdarabbal volt beszerelve, ami elrepedt - tippre azért, mert többet szeretett volna zsugorodni, mint az acél toldó...
Akkor egyelőre nem cserélek előszűrőt, (bár már jó régi... de alig használom cserébe) hanem várom a jó időt.
Köszi!
 
Ez lett volna a másik gyanúm, bár nem írtam. Lehet, hogy van valamilyen határ, ami alatt már kezd exponenciálisan nőni a veszteség.
Tény, hogy rohadt hideg a vizünk, nemrég emiatt kellett bekötő idomot cserélnem, mert eddig "bronz" közdarabbal volt beszerelve, ami elrepedt - tippre azért, mert többet szeretett volna zsugorodni, mint az acél toldó...
Akkor egyelőre nem cserélek előszűrőt, (bár már jó régi... de alig használom cserébe) hanem várom a jó időt.
Köszi!

Jovo heten mar ok lesz ;)
 
Eddig kb 1:1 arányban jött a jó/rossz víz, most eléggé megborult, 1:4 a rossz víz javára.
Többször olvasok hasonló észrevételekről. Azt szeretném kérdezni, hogy ti ezt hogy szúrjátok ki? Időközönként rámértek az arányokra? Vagyis inkább az a kérdésem, hogy hogyan változik a dolog? A "feldolgozott víz" mennyisége változatlan egységnyi idő alatt, csak az arány változik (ez esetben értem, hogy feltűnő lehet, hogy adott idő alatt kevesebb tiszta vizet csinál a szűrő)? Vagy a tiszta víz mennyisége változatlan, csak több szennyvíz folyik el (adott idő alatt) a szűrési folyamat során? Na ez az, amit nem tudom hogy hogyan tudnék kiszúrni anélkül, hogy időközönként vizsgálom..
 
Többször olvasok hasonló észrevételekről. Azt szeretném kérdezni, hogy ti ezt hogy szúrjátok ki? Időközönként rámértek az arányokra? Vagyis inkább az a kérdésem, hogy hogyan változik a dolog? A "feldolgozott víz" mennyisége változatlan egységnyi idő alatt, csak az arány változik (ez esetben értem, hogy feltűnő lehet, hogy adott idő alatt kevesebb tiszta vizet csinál a szűrő)? Vagy a tiszta víz mennyisége változatlan, csak több szennyvíz folyik el (adott idő alatt)? Na ez az, amit nem tudom hogy hogyan tudnék kiszúrni anélkül, hogy időközönként vizsgálom..

Lassabban jön a jó víz, és jobban jön a rossz.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szétbasz az ideg.
11. ker. Őrmezőn visszavettek a víznyomásból, azzal indokolva, hogy sok volt a csőtörés. Ezt nem azzal orvosolták, hogy lecseréljék erősebbre a föld alatti vízhálózatot, hanem levették a víznyomást a szerződésükben megszabott minimumra. Szóval perelni értelmetlen, mert teljesítik a minimum határt.
Mi a 6. emeleten lakunk és most, az ezelőtt 5 óra alatt lefolyt 50 liter RO víz, pilanatnyilag 7 óra alatt folyik le. :mad:
Viszont akik 8-9-10-dik emeleteken laknak, nekik venni kell wc tartályt is és beszereltetni, mert a sima víznyomás nem viszi le a wc-be a :poop:-t.
Valaki tud valami okosat mondani, hogy mit lépjünk, hogy a víznyomást vissza lehessen követelni?
 
Szétbasz az ideg.
11. ker. Őrmezőn visszavettek a víznyomásból, azzal indokolva, hogy sok volt a csőtörés. Ezt nem azzal orvosolták, hogy lecseréljék erősebbre a föld alatti vízhálózatot, hanem levették a víznyomást a szerződésükben megszabott minimumra. Szóval perelni értelmetlen, mert teljesítik a minimum határt.
Mi a 6. emeleten lakunk és most, az ezelőtt 5 óra alatt lefolyt 50 liter RO víz, pilanatnyilag 7 óra alatt folyik le. :mad:
Viszont akik 8-9-10-dik emeleteken laknak, nekik venni kell wc tartályt is és beszereltetni, mert a sima víznyomás nem viszi le a wc-be a :poop:-t.

Valaki tud valami okosat mondani, hogy mit lépjünk, hogy a víznyomást vissza lehessen követelni?
Sok ember osszefogasa es kerelem irasa. Nalunk ez lett volna az elso feltetele annak hogy egyaltalan megvizsgaljak a dolgot... ha nagyon rossz igy akkor esetleg nyomasnovelo pumpaval tudsz operalni.
 
Szétbasz az ideg.
11. ker. Őrmezőn visszavettek a víznyomásból, azzal indokolva, hogy sok volt a csőtörés. Ezt nem azzal orvosolták, hogy lecseréljék erősebbre a föld alatti vízhálózatot, hanem levették a víznyomást a szerződésükben megszabott minimumra. Szóval perelni értelmetlen, mert teljesítik a minimum határt.
Mi a 6. emeleten lakunk és most, az ezelőtt 5 óra alatt lefolyt 50 liter RO víz, pilanatnyilag 7 óra alatt folyik le. :mad:
Viszont akik 8-9-10-dik emeleteken laknak, nekik venni kell wc tartályt is és beszereltetni, mert a sima víznyomás nem viszi le a wc-be a :poop:-t.
Valaki tud valami okosat mondani, hogy mit lépjünk, hogy a víznyomást vissza lehessen követelni?
Szívből kívánom, hogy ennél nagyobb bajod sose legyen. De tényleg. :)
A felső szomszédoknak üzenem, hogy a wc tartály manapság alap, akinek nem, az meg egyen sok barackot szilvával :D
 
Szívből kívánom, hogy ennél nagyobb bajod sose legyen. De tényleg. :)
A felső szomszédoknak üzenem, hogy a wc tartály manapság alap, akinek nem, az meg egyen sok barackot szilvával :D
Nyilván túlélem, de baxxák meg. Ha kátyus az út akkor kiteszik a 30-as táblát. Tipikus...
Csak egyszer már volt csökkentés pár éve, és azóta arányosan kétszer annyi melegvíz fogy, mint előtte (előtte hajszálra ugyanannyi fogyott mint hideg) és ha megint visszavettek, akkor megint több fog fogyni, mert később ér ide a melegvíz a szokásosnál. És ezért mindenki röbbet fog megint fizetni.
Na mindegy, nem offolom a topicot. Kilátásba van egy hírműsorba bekerülés, mert többszáz lakást érint ugye a probléma, hátha annak lesz valami hatása.
 
Ez most lehet, hogy nagy hülyeség lesz, illetve nem olvastam végig a teljes 108 oldalt visszafelé, de valaki próbálta már, hogy két ozmót sorba köt? Úgy értem, hogy a rossz víz kifolyásra ráköt még egyet? Kijön abból valami, vagy csak 100% rossz víz? Azért gondolkodom ezen, mert sokallom a hulladékot. ( 450 l aksihoz kel kb. 100-120 l lágy víz/vízcsere, ami 4-500 liter hulladékot jelent )
 
Hamarabb eltömődne gondolom mert odamossa a szemetet. Nekem is volt ilyen nagy aksim, a 100 liter cserére kevés lesz. Azt ki kell akkor egészíteni csapvízzel amit tisztíthatsz egyébb módon is. (szén, ezüstszűrö stb.)
 
Ez most lehet, hogy nagy hülyeség lesz, illetve nem olvastam végig a teljes 108 oldalt visszafelé, de valaki próbálta már, hogy két ozmót sorba köt? Úgy értem, hogy a rossz víz kifolyásra ráköt még egyet? Kijön abból valami, vagy csak 100% rossz víz? Azért gondolkodom ezen, mert sokallom a hulladékot. ( 450 l aksihoz kel kb. 100-120 l lágy víz/vízcsere, ami 4-500 liter hulladékot jelent )
A jó/rossz víz aránya több dolgon múlik. Víznyomás, vízhőmérséklet, membrán mérete (esetleg darabszáma), fojtás. Viszont egy-egy összetevő önálló módosításának hátrányai is lehetnek. Az összefüggések megértéséhez ezt olvasd el: http://www.ro-bolt.info/forum/viewtopic.php?f=36&t=1039
 
Ez most lehet, hogy nagy hülyeség lesz, illetve nem olvastam végig a teljes 108 oldalt visszafelé, de valaki próbálta már, hogy két ozmót sorba köt? Úgy értem, hogy a rossz víz kifolyásra ráköt még egyet? Kijön abból valami, vagy csak 100% rossz víz? Azért gondolkodom ezen, mert sokallom a hulladékot. ( 450 l aksihoz kel kb. 100-120 l lágy víz/vízcsere, ami 4-500 liter hulladékot jelent )
A két membrános RO-k mind így vannak bekötve, vagyis a második membrán az első mellékvizét szűri. Így érjük el a kb feles RO és mellékvíz arányt.
 
A két membrános RO-k mind így vannak bekötve, vagyis a második membrán az első mellékvizét szűri. Így érjük el a kb feles RO és mellékvíz arányt.
Akkor feltaláltam a spanyol viaszt :D Tehát működne. Szerencsére épp meg van rendelve a sima 1 membrános...:mad:
Azért Jopet hivatkozását még áttanulmányozom.
 
Sziasztok!

Nincs RO készülékem, ezért egyelőre csak elméleti szintű a kérdésem: 400 GPD-s membránokkal kapcsolatban van tapasztalata valamelyikőtöknek?

A GA-nál kapható legnagyobb RO készülék például ilyeneket tartalmaz a leírás szerint, de 400-as membránt külön nem találok a webshopban.

Víztisztító boltokban viszont igen, sőt a 200 GPD-snél alig drágábban és pont ez tett kíváncsivá. Igaz, más a gyártó és a méret, valamint maximális üzemi nyomásnak 8 bart adnak meg szemben mondjuk a 200 GPD-s PurePro-val, ami 21 bar. Ennek a hétköznapi használatban nem tudom, van-e sok jelentősége, más lényeges különbséget nem látok.
 
Sziasztok
Szeretnék venni egy nyomásfokozót egy sima 190/nap green aquás ro szűröhöz. Ezek közül melyiket?
https://www.greenaqua.hu/hu/d-d-ro-booster-pump.html
www.greenaqua.hu/hu/greenworks-booster-pump.html
Szia,
Mintha feljebb valaki említette volna hogy a greenworks gyengébb mint a dd és emiatt a 190eshez jobban passzol, nem nyomja szét a tömítéseket és nem teszi tönkre a membránt. Én a 200DGP-hez használom a dd-t, kisebbhez nem mertem előtte, de valakinek biztos van közelebbi tapasztalata is.
 
Back
Oldal tetejére