• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ozmó (Fordított Ozmózis)

Ez a 9 TDS-t kifolyatás után mérted? Mert nekem is ez a Aquili felszerelésem van, és újonnan 2 TDSem volt, most több mint egy év után 6 TDS-t mértem utójára.
igen amikor letelt az 1 óra egyből.
Nekem az újonnan vásárolt GA-s ozmó készülékem is 8-as ppm-es vizet csinál. Akkor az soknak számít? Valamit rosszul raktam össze?
Szerintem ez tök jó érték. Sok minden befolyásolja: hálózati nyomás, vízminőség, kezdeti TDS, hőmérséklet, áramlásszabályzó, szűrők a készülékben.
 
igen amikor letelt az 1 óra egyből.

Szerintem ez tök jó érték. Sok minden befolyásolja: hálózati nyomás, vízminőség, kezdeti TDS, hőmérséklet, áramlásszabályzó, szűrők a készülékben.
És nem is beszélve a TDS készülék típusáról pontosságáról!! ;)
 
Hivatalos - hangsúlyozom hogy gyártói - ajánlás szerint a membráncsere akkor esedékes amikor 40 tds feletti vizet csinál. Tudom, mert megkérdeztem. :)
Szóval amíg 15 alatt vagytok mérési pontatlanságot is beleszámilva nincs ok a parára.

Arra figyeljetek csak, hogy az előszűrők csereperiódusát betartsátok.
 
nálam a gyártó 5-25 tds vizet garantál s elejétöl kezdve 9 es vizet produkál most pár hónapos..
Az elöző /Dennerle 190 Ro/ 4 ppm-es vizet csinált 1-1,5év után is!
ennek alapján arra tudok következtetni nö a hozam növekszik a TDS.
a dennerle kb 10percalatt 1 liter tiszta vizet állított elö a mostani 1perc 1 liter víz..
nem kell igy legyen de én ezt látom..
a mostani 5 lépcsős szürés a dennerle meg 3 volt!
 
Mindegyiknél a szénszűrő előtt van az 5 mikronos szűrő. Én speciel legutóbb pont elbaxarintottam és felcseréltem, szerencsére itt a srácok kiokosítottak.
A szénszűrő után 1 mikronost tehetsz.
 
Lehet akkor felcsattintok majd egy 1 mikronosat, bár ahogy olvasgattam azért elég tartósak a membránok. Főleg annál a szerény igénybevételnél amit nálam kap.
 
Mi a megfelelő bekötési sorrend egy sima RO készüléknél? A GA készüléknél amit vettem, előszűrő--->szénszűrő--->membrán. Na most a szénszűrő utáni membrán nem túl egészséges a membránra nézve nem?
GA-ban vásároltam egy ilyet: https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-ro-keszulek-vizlagyito-190-l-nap-50-gpd.html Az előszűrők 5 mikronos és egy préselt aktívszén (CTO Block) nem távozik belőle szénpor. Egy éves tapasztalatom (előszűrő csere, öblítés rendszeresen). Nem kell utána az 1 mikronos előszűrő. Akkor kell az 1 mikronos ha, aktívszén granulált (GAC), enged magából szénport.
 
10 alatt jó mind
GA-ban vásároltam egy ilyet: https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-ro-keszulek-vizlagyito-190-l-nap-50-gpd.html Az előszűrők 5 mikronos és egy préselt aktívszén (CTO Block) nem távozik belőle szénpor. Egy éves tapasztalatom (előszűrő csere, öblítés rendszeresen). Nem kell utána az 1 mikronos előszűrő. Akkor kell az 1 mikronos ha, aktívszén granulált (GAC), enged magából szénport.
Majd még egy év és nem biztos, hogy ezt mondod. Nálam ugyan ebben az elrendezésben 2 év után 2x is odalett a membrán. Most hogy van egy mikron a CTO után 22 hónap után 4-es TDS-t mérek.
 
10 alatt jó mind

Majd még egy év és nem biztos, hogy ezt mondod. Nálam ugyan ebben az elrendezésben 2 év után 2x is odalett a membrán. Most hogy van egy mikron a CTO után 22 hónap után 4-es TDS-t mérek.
Több éves tapasztalatotok van. Nem vonom kétségbe. Nekem egy. Azt írtad 10 alatt jó mind. Akkor nekem jelenleg RO víz készítés után 13 fokos 11 TDS, pihentetés után (szoba hőmérséklet) 16 TDS, RO készülék beüzemelés óta. Nem jó? Tatabánya kvarcvíz. Csökkentene az 1 mikronos a TDS-en?
 
Több éves tapasztalatotok van. Nem vonom kétségbe. Nekem egy. Azt írtad 10 alatt jó mind. Akkor nekem jelenleg RO víz készítés után 13 fokos 11 TDS, pihentetés után (szoba hőmérséklet) 16 TDS, RO készülék beüzemelés óta. Nem jó? Tatabánya kvarcvíz. Csökkentene az 1 mikronos a TDS-en?
Nem hiszem, hogy egy használt membrán áteresztő képességét érdemben befolyásolja az 1 mikronos szűrő, de egy új membrán élettartamát egészen biztosan kitolja. De egy próbát mindenképpen megér hiszen nem olyan hatalmas költség a bővítés.
 
Sziasztok!
Eddig kb 1:1 arányban jött a jó/rossz víz, most eléggé megborult, 1:4 a rossz víz javára.
Jól sejtem, hogy megérett az előszűrő/szén szűrő a cserére?
 
Back
Oldal tetejére