• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Őszi éjjel...

Szia, igaz írtam, hogy nem kotyogok többet
de látom illetve mondtad is, hogy vannak Black Molly-aid is
az érdekelne, hogy hányasra lőtted be a vízkeménységet?
 
Bálint, ennyire mélyre ersztve a kis aquario lily fej, neked eléggé fodrozza a víz felszínét?
Néha kicsit túl van misztifikálva a felszín fodrozása. Ha van a víznek körforgása, beállt a szűrő, és nem toljátok túl a szénsavat, akkor az ilyen jellegű, vagy mondjuk a szívóoldali felszínfölözés is bőven elegendő. 😉
 
Utoljára módosított:
A skimmer teszi a dolgát. Amit egy napos üzem alatt megállapítottam, hogy ennyire jó CO2 beoldásom még nem volt. Észrevétlenül megy a vízbe. Közelről lámpa alatt látszik csak. Pedig megemletem egy hete 1,5 bubi/másodpercre. Gondolom az aquario lily is segít. Nem emlékszem ki vetette fel egy másik naplóban, hogy az üveg méretéhez jóval nagyobb szűrővel működni fog-e neki a dolog. Na ezzel az aquario lilyvel tuti. Annyira szép gyengéd flowt csinál, hogy az csoda. Ez a komplett összeállítás egy csomó régóta fennálló problémámat megoldja. Nem is értem miért vártam eddig a beüzemelésével. Grat Aquario!
 
Arra rájöttél, hogy mi okozta?
vízcsere elmaradása biztos közrehatott, de tulajdonképpen nem tudom. Nagyon durván algás volt. Az irodában túlságosan elkènyeztetnek az akváriumok. Kicsit több időt kellett volna ezzel tölteni, de több hétvégét sem voltam most itthon, sajna elmaradt a gondoskodás.
Ilyenkor tavasszal nincs az a tapasztalatotok, hogy könnyebben algásodnak az üvegek? Mintha valahogy a levegőben lenne.
 
Back
Oldal tetejére