• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Office cube

ladislac

Kertész segéd
Sziasztok!

Nagy élvezettel olvasom a naplókat, így gondoltam én is nyitok egyet.
Mivel tavalyi év elején otthonról helyproblémák miatt az akik kiszorultak, így gondoltam indítok egy kis nano akváriumot az irodában (igazából tavaly már egyszer elindítottam az irodában, de azt nem naplóztam le).

Nézzük a paramétereket.

Aki: Aquatic Nature Cocoon, 30x30x35 cm, 31,2 liter (kicsit már megbántam a hajlított éleket, de amikor vettem akkor nem voltak ismert számomra az opti white aksik+ egy kicsit impulzív vásárlás volt a szett)

Világítás: Solar DuoBoy 26W 6500 K, időkapcsolóval, napi 8 óra

Co2: nagypalackos rendszer (asszem 10kg-os), Papillon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep Aquatic Nature buborékszámláló, GA nano diffúzor, DIY akril drop checker (ötlet innen). Időkapcsolóval, világítás indítás előtt 2 órával indul, világítás kikapcs előtt 1 órával leáll.

Szűrés: Eheim Classic 2213, DIY Akril csövekkel Akril lily - meg is izzadtam mire megcsináltam :)

Talaj: táptalaj az előző setupból átmentve+ JBL agyaggolyók + Akadama talaj (szemcseméretet nem tudom, de biztos nem a legkissebb)

Vertex simplex mágneses algakaparó - annyira tetszik a design, hogy nem bírtam otthagyni :D

Növények:
Eleocharis sp. 'Mini' (Tropica, zselés)
Staurogyne repens (Tropica, zselés)
Eleocaris vivipara
Hemianthus micracanthemoides (Tropica, zselés)
Vesicularia ferriei 'Weeping'
Taxiphyllum sp. 'Spiky'
cryptocoryne parva

Halacsok:
Boraras brigittae 10 db
Otocinclus affinis

garnéla: Sakura 5 db

Víz: csapvízzel indítottam, de át fogok állni RO vizes cserére jövő héttől. Vízcsere minden nap (most a 4 napos ünnep alatt nem tudok cserélni, kicsit parázok is mi lesz hétfőn)

Dekor: red moor fa, lávakő

Táp: DIY készítésű makró/mikró EI szerint adagolva - indulni a tápozással aki 1,5-2 hetes korában fogok

Az akváriumot 10.19-n indítottam, az előző setup szétbontása után. Kb egy hétig járattam üresen, csak a talaj és a fa volt benne. 10.30-n megtörtént a növények beültetése és az állatkák betelepítése.

Tervezem egy újabb lily pipe készítése, mert a jelenleginél nem tudtam rendesen megcsinálni az "U" hajlatot, így nem tudom rendesen takarítani. Valamit szeretnék egy DIY led pilácsot is fabrikálni.

Jöjjenek a képek. Ezeket a berendezéskor lőttem, nem a legjobbak, de egy nyílt terű irodai környezetben nem a legkönnyebb jó képeket lőni. Gondolhatják, hogy örültek a kollégák, mikor lekapcsoltam a világítást a fényképezéshez :)

office_cube.jpg


office_cube2.jpg


office_cube3.jpg



Laci
 
Sziasztok!

Státuszjelentés következik. Három hetes az aki, algák eddig nagyjából elkerültek (kopp-kopp) :) .
A héten átálltam a 2 naponkénti vízcserére RO vízzel (2/3 RO+ 1/3 csapvíz). CO2 megy rendesen, mivel a drop checker nem akart zöldülni, így kicsit növelem, de óvatosan duhajkodom. Hétfőtől elindult a Mikró+Makró tápozás is, de az előírt mennyiség 50%-t adom egyelőre. A növénykék is lassan indulgatnak: Eleocharis sp. 'Mini' terjeszkedik oldalhajtásokkal, E. Vivipara hozza a kis "elevenszült" sarjait, Weeping moha lassan hozza a világoszöld kis hajtásait, Spiky moha irányba állt, stau stagnál. Mondjuk a Hemianthus micracanthemoides gyökérben erősödik, délutánonként néha bubizgat is. C. parva stagnál - de ugye ő nem egy növőbajnok.
Shakurák at gondoltam kényeztetem és vettem nekik egy Ebita breed quatro2 tápot. Szerintetek eszik? Rá se hederítenek egyelőre :banghead: Halacsok vígan érzik magukat.

Kollégák - egyre jobban vannak :cool:

Képek:

office_cube_06_11_4.jpg

121.JPG

office_cube_06_11_2.jpg

125.JPG
DIY Drop checker
 
Szia!
Megkérdezhetném ,hogy mért bántad meg a hajlított sarkú frontüveges akváriumot ??
Közeljövőben én is szeretnék indítani egy nanot és pont ugyanezt a méretű akit néztem ki ilyen hajlított sarkú front al.Pontosabban őt :
Köszi
Üdv
Tomi
 
Bocs, hogy belepofázok - egyébként garula, szép kis aki -, én is ilyet akartam, de mikor megláttam mennyire torzít a sarok lemondtam róla. Nekem nem jött be...
 
Szia
Ahogyan Lacos írja, a torzítás miatt bantam meg. De késő bánat... ebből kell kihozni a legjobbat. következő akim biztos, hogy hagyományos szögletes lesz. Abból is egy opti white.
 
Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget!Hát azt hiszem én el se megyek megnézni ,meg mentettetek egy csalódástól :D. Azonban az a gondom h GA nál 30*30*30 as az ami ilyesmi méretű és pont amiatt néztem ezt ki mert 35 magas :(...
Valami ötlet h mit csináljak ? Elég vastag aljzatot tervezek és azért kéne aza plusz 5 centi ,mondjuk már gondolkodok abba is ,hogy nem kocka nano lesz :) .
Még1 szer köszi :).
Üdv
 
Egyedi méretben is elkészíttetik az akváriumot a GA-s srácok, én is gondolkodtam rajta - aztán egy kis kupaktanács után győzött a nagyobb, szabvány méret. :D
 
Nagyon töröm a fejem a 30*30*30 as opti white on :) ... Közben azért bocsánatot szeretnék kérni a napló indítójától ,hogy itt jártatom a szám a naplódba bocsi még1szer .
Ja és ráadásul akciós :p
 
Mennyire vált be ez a DIY DC? Egyébként meg se fordult a fejemben, hogy csináljak egyet. Ötletes. ;)
Az akvárium meg szuper. Szeirntem a garniknak van mint enni, majd ha annyian lesznek, mint égen a csillag, akkor ne félj, betámadják a tápot, teljesen mindegy mi az. :D
 
Szia!

Tudnál valami pontos adatot adni a DC-ről? Mekkora csőből készült, és hogy mivel zártad le a cső végét.
Amúgy nálam az RC-k amik között szerintem van 1 2 shakura is :), megesznek minden tablettás tápot. A nanomhoz kaptam egy garnéla kaját is, hamar bomlik zavaros tőle a víz egy darabig, és ma sikerült vennem egy zöld tablettás kaját, spirulina. Nah ez bejött. lassabban bomlik, később is rájárnak, és növényi tápanyagot tartalmaz, algázóknak és növényevőknek. garnélák is csípik.
 
Nagyon töröm a fejem a 30*30*30 as opti white on :) ... Közben azért bocsánatot szeretnék kérni a napló indítójától ,hogy itt jártatom a szám a naplódba bocsi még1szer .
Ja és ráadásul akciós :p
@Maddog - semmi gond, azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk. Plusz öröm, hogy megmentünk egy csalódástól :cool: Lehet, hülyén hangzik, de már a kocka formátumot is megbántam egy kicsit.... Miért? (Lécci ne gondoljatok teljesen idiótának,de amikor ezt az akit vettem akkor egy hirtelen impulzus hatására vásároltam, biztos volt már ilyen nektek is :D) Valahogy A téglatest formátum berendezve sokkal természetesebben hat + több aljazatod van amivel "gazdálkodhatsz" növényültetés szempontból

Mennyire vált be ez a DIY DC? Egyébként meg se fordult a fejemben, hogy csináljak egyet. Ötletes. ;)
Az akvárium meg szuper. Szeirntem a garniknak van mint enni, majd ha annyian lesznek, mint égen a csillag, akkor ne félj, betámadják a tápot, teljesen mindegy mi az. :D
@dobti - egy előző setupot már ezzel csináltam végig, működik. Bár most nem akar zöldülni, de az biztos azért van, mert csak lassan emelem a Co2 adagolást, nem merem nagyon erősen zúzni. Köszi az elismerést :)

Tudnál valami pontos adatot adni a DC-ről? Mekkora csőből készült, és hogy mivel zártad le a cső végét.
@Memphis - cső belső átmérője 1 cm, külső 1,3 cm. Adott volt, mert ekkora csőből csináltam a ki-és befolyócsöveket a szürőhöz. De szerint ha nagyobb átmérőjű csőből csinálod, akkor hatékonyabban is működik, hiszen nagyobb felületen érintkezik az indikátorfolyédak a légnemű anyaggal.

Garnikaja tippeket köszi midnenkinek. Shakurák dzsungelharcosként a HM növényben bújkálnak állandóan :)
 
SZia ismét!
Ismét köszi ezta hozzászolást is nem te vagy az első aki leakar beszélni a kockáról. Hát sikerült 45*30*30 as opti white lesz xD még ma meg is rendelem a GA s srácoktól :). Még1 szer köszi!
Üdv
Tomi
 
Back
Oldal tetejére