• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Drop checker házilag

Roli

Tapasztalt kertész
Szeretném megosztani veletek ezt a kis videót amit nemrégen találtam.

Egy házilag elkészített drop checker.
Szeretek barkácsolni, el is készítettem a sajátomat, igaz az műanyag kupakvédőből készült.Nem lett túl esztétikus, és nem is működött :D
A szigetelés bizonytalansága miatt teszt folyadékkal nem próbáltam.De ha valakinek van hozzá türelme és bátorsága, akkor számoljon be az eredményről.
Továbbá érdekes lenne egy összehasonlítás egy gyári drop checker-el...
a link:
BRucZSjaigk
 
Roli said:
Szeretném megosztani veletek ezt a kis videót amit nemrégen találtam.

Egy házilag elkészített drop checker.
Szeretek barkácsolni, el is készítettem a sajátomat, igaz az műanyag kupakvédőből készült.Nem lett túl esztétikus, és nem is működött :D
A szigetelés bizonytalansága miatt teszt folyadékkal nem próbáltam.De ha valakinek van hozzá türelme és bátorsága, akkor számoljon be az eredményről.
Továbbá érdekes lenne egy összehasonlítás egy gyári drop checker-el...
a link:
BRucZSjaigk

A drop checker-nél primitívebb szerkezet nem nagyon létezik. Ennek eredményeképp, az elkészítése is nagyon egyszerű, illetve rengeteg lehetőség nyílik rá. Csak is esztétikai különbség lehet, akár egy üveg drop ceheckerrel összehasonlítva. Funkcionalitásban, mérési pontosságbanán nem tér el egy gyári megoldástól. Ha a kinézet nem zavar, illetve sikerül számodra szépre elkészíteni, akkor nyugodtan használható.
 
Én sokat barkácsolok,mindent megcsinálok,amit házilag is meglehet.Az akinál is,de ott,ahol az nem látszik.Lehet világítást tuningolni,szűrőt fabrikálni,co2-t variálni.De ott,ahol látszik a házi kivitelezés minősége,esetleges kezdetlegessége....hát én kihagynám.Ez a drop checker szerintem elég gáz...Pont a legszembetűnőbb helyen van.Kecsesebb,ízlésesebb formát mint a gyári üvegcse,sztem lehetetlen házilag fabrikálni.
 
Üdv!
Zsotyi:
Teljesen igazad van. Csak kíváncsi voltam hogy ezt meg tudom-e csinálni. Jelenleg a második továbbfejlesztett változaton agyalok. :D
Remélem szebb lesz mint elődje.Megpróbálom nem túl látszatos helyre rakni de akkor leolvasni se lesz könnyű.
Lehet hogy egy olcsóbbikat mégis beszerzek majd. :D De addig ezzel kísérletezek.
Jojo:
A pálinka mérős cucc nagyon jó. ;) Örülnék ha lenne egy ilyenem itthon.
 
Őszintén szólva nem igazán látom, hogy bármi értelme is lenne a házi drop checker készítésének. Ha van fölös idő és energia, akkor javasolnám inkább a CO2 megfelelő beoldásával kapcsolatos kísérletezésre fordítani, az hasznosabb lehet.
 
Üdv.

oRphEus: Pont ma készült el a házi CO2 reaktorom. :D
Remélem hamarosan bubiznak is a növények.
 
Sziasztok!
Már régebben találtam ezeket a megoldásokat, gondoltam megosztom veletek. Szerintem igényes munkák. ;)
Nálunk sajnos én még nem nagyon láttam ilyen fajta átlátszó műanyag csöveket, ha valaki esetleg látna, kérem szóljon!

Itt még találhatóak tippek esőztetőre és szívóág kivitelezésére is, szintén szép munkák!
A képek innen valók : http://www.plantedtank.net/forums/diy/9 ... -tank.html


DSCN1050.jpg

dropchecker1.jpg

tn_drop_hand.jpg

tn_drop_water.jpg

dropchecker2.jpg
 
Nekem is tetszik, és ugyan úgy kell megmunkálni, mint a villanyszerelési csövet. Szeretem. Vajon hol lehet nálunk ilyen csövet kapni?
 
Scar said:
Nekem is tetszik, és ugyan úgy kell megmunkálni, mint a villanyszerelési csövet. Szeretem. Vajon hol lehet nálunk ilyen csövet kapni?

Beírod a gugliba hogy plexi cső!
 
Én is csináltam szürke PVC-ből, a végére volt egy fiolám, így ha teljesen beletolom a csövet, marad még kb 4-5mm az indikátornak. Persze tényleg jók ezek a plexi csövek, nagyon jó dolog. Tökéletes beömlőket lehet alkotni, melyek megszólalásig hasonlítanak az üveg testvéreikre!

Itt egy oldal, ahonnan lehet csövet szerezni:

http://www.plexis.hu/hu/arlista/plexi-csovek-rudak


próbálok még gyűjteni, aztán linkelek még! ;)
 
Back
Oldal tetejére