• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Nekem az odessea verzió van, az is csinálja ezt a villogást. Mechanikus időkapcsolóra van kötve, de azzal is csinálta.
Mióta a nano akim 13wattos lámpája is ugyanerről az elosztóról megy egy ugyanolyan időkapcsolóról, azóta megszűnt a villogás.
Nem tudom, hogy mi lehet a tudományos magyarázat... Az igazság odaát van.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9001-ről
 
Nekem az odessea verzió van, az is csinálja ezt a villogást. Mechanikus időkapcsolóra van kötve, de azzal is csinálta.
Mióta a nano akim 13wattos lámpája is ugyanerről az elosztóról megy egy ugyanolyan időkapcsolóról, azóta megszűnt a villogás.
Nem tudom, hogy mi lehet a tudományos magyarázat... Az igazság odaát van.
Megterheli az áramkört, így az előtét nem tud feltöltődni, így nincs is minek kisülni. Ettől függetlenül a két pólusú időkapcsoló jobb megoldás, mert ott nincs semmilyen veszteség.
 
Nyami. Ma vagy holnap érkezik nekem is egy QUAD 2x24W-os villámgenerátor. Kissé megszeppentem, bár nekem ez a halvány folyamatos villódzás már jelentkezett a Hägen Glo-nál, de az nem volt zavaró. Ha megőrülök tőle, akkor én is veszek 2 pólusú időkapcsolót. Legalább nem kell szétforgácsolni a lámpát. Bár jó lenne, ha azóta a gyártó orvosolta volna a hibát, de nem hiszen,hogy belenyúlt volna a konstrukcióba. Nekem biztos leégne a pofámról a bőr. Csak azért nem írom,hogy tervezett elavulás, mert ettől nem szarik be, de azért manapság a gyártók nem arra mennek,hogy jó minőségű, életre szóló terméket készítsenek. Mindegy, lényeg,hogy pár ezer forintból javítható a masina.
 
Ha nem is világít a fénycső, akkor is folyik rajta minimális áram. Töltésfelhalmozódás keletkezik, ami villámlás formájában nyilvánul meg. Állítólag nincs káros hatása a jelenségnek... (ezt egy villamos- szaki barátom mondta)
Nekem is villámlik, de ugyebár a hegységekben ez egy megszokott dolog!:D
 
Ha nem is világít a fénycső, akkor is folyik rajta minimális áram. Töltésfelhalmozódás keletkezik, ami villámlás formájában nyilvánul meg. Állítólag nincs káros hatása a jelenségnek... (ezt egy villamos- szaki barátom mondta)
Nekem is villámlik, de ugyebár a hegységekben ez egy megszokott dolog!:D


Basszus tényleg, gyorsan összedobok valami 'magashegység' layout-ot! :D :D Berakok 4 corallia-t és ez az armatúra, és meg is van a vihar effekt!
 
Nos, a lámpa péntek óta működik, persze nálam is megfigyelhető a villódzás de csak pár óránként 1x. (legalább is így vettem észre). Engem ez a szintű villám effekt nem zavar, szóval maradhat, ha valóban nem károsítja a csöveket. (Mert elvileg a kapcsolgatás se jó nekik, ez meg valami hasonló...:unsure:)A lámpával amúgy teljesen meg vagyok eddig elégedve, jó fénye van, és baromi igényes cucc, külön kis dobozkában van a fő elektronika. :)

Apropó: Nem QUAD hanem azt hiszem Odyssea, ezt most asszem elírtam... o_O
 
Nos, a lámpa péntek óta működik, persze nálam is megfigyelhető a villódzás de csak pár óránként 1x. (legalább is így vettem észre). Engem ez a szintű villám effekt nem zavar, szóval maradhat, ha valóban nem károsítja a csöveket. (Mert elvileg a kapcsolgatás se jó nekik, ez meg valami hasonló...:unsure:)A lámpával amúgy teljesen meg vagyok eddig elégedve, jó fénye van, és baromi igényes cucc, külön kis dobozkában van a fő elektronika. :)

Apropó: Nem QUAD hanem azt hiszem Odyssea, ezt most asszem elírtam... o_O
Üdv!
Én egy éve használom,a növények szépen fejlődnek alatta.Lehet variálni a csöveket,hogy egy vagy mind a kettő világitson.
Alapjába véve jó kis lámpa:)Kár,hogy ezt a kis bakit elkövették.
 
Egyszer valaki írta (átfutottam ezt a topicot, de nem találtam benne) hogy ennek az armatúrának a tartószerkezetét függőlegesre hajlította, mert egy 60 cm széles akváriumra nem lehet stabilan rátenni. Nekem is meggyűlik vele a bajom, minap majdnem beleesett az egész :nailbiting:
Szóval ha valaki csinált már ilyet, az tudna mutatni róla képet, hogy hogyan is néz ki? Köszi :)
 
Ez az, köszi! És hogy bírtad meghajlítani? Csak mert én a múltkor megpróbáltam, és kb. meg se moccant :D
 
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: Lesz-e vmi baja a lámpának, ha csak egy 24 w-os csővel használom az 54 l-es aksim fölött,a másikat egyszerűen kiveszem,amíg be nem indítom a nagynyomású co2 rendszeremet?
 
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: Lesz-e vmi baja a lámpának, ha csak egy 24 w-os csővel használom az 54 l-es aksim fölött,a másikat egyszerűen kiveszem,amíg be nem indítom a nagynyomású co2 rendszeremet?

Szia!
Nálam is így üzemel, szerintem semmi baja nem lesz.
 
Köszi a válaszokat! Csak biztosra szeretnék menni, hogy nem kap egyenlőtlen terhelést az egy cső és emiatt esetleg előbb megy tönkre, mert azért nem olyan olcsó a pótlása.
 
Sziasztok.

Megkérdeznélek titeket hogy milyen fénycsövet használtok a Odyssea lámpába,
mert ma vásároltam egyet és nem tudom hogy érdemes-e a gyári fénycsöveket kicserélni.
Gyárilag egy Plant és egy 10000k daylight van benne, esetleg kicserélni 2 db osram 865 T5 HO-ra.
 
Back
Oldal tetejére