• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Ha már rászánod magad, hogy ne legyen villogás, akkor a villanyszerelő helyett egy 2 pólusú kapcsolóóra is megteszi. Szerintem olcsóbban jösz ki.
Gyorsan rákerestem egyre, hozzáteszem, hogy nem ismerem, csak a funkció miatt, de gondolom találtok olcsóbbat és jobbat is.

GAO digitális heti időkapcsoló óra konnektorba, 2 pólusú, 3680W, 16 program, EMT 799
 
A kiemelt részben igazad van.
Egyébként Dave49 hsz-ra reagáltam.
Illetve fenntartom, hogy szerintem egyáltalán nem zavaró a villogás. Ezért én biztos nem fizetnék egy villanyszerelőnek sem, hogy bármilyen megoldást elkészítsen.

Mi a feleségemmel egyszerüen csak villám imitátornak hívjuk. Van holdfény- és villám imitátor is. Fullos kis lámpa :)
 
Ha már rászánod magad, hogy ne legyen villogás, akkor a villanyszerelő helyett egy 2 pólusú kapcsolóóra is megteszi. Szerintem olcsóbban jösz ki.
Gyorsan rákerestem egyre, hozzáteszem, hogy nem ismerem, csak a funkció miatt, de gondolom találtok olcsóbbat és jobbat is.

GAO digitális heti időkapcsoló óra konnektorba, 2 pólusú, 3680W, 16 program, EMT 799

szia
köszi a tippet azt hittem hogy drágább a két pólusú kapcsoló
 
A kiemelt részben igazad van.
Egyébként Dave49 hsz-ra reagáltam.
Illetve fenntartom, hogy szerintem egyáltalán nem zavaró a villogás. Ezért én biztos nem fizetnék egy villanyszerelőnek sem, hogy bármilyen megoldást elkészítsen.

Mi a feleségemmel egyszerüen csak villám imitátornak hívjuk. Van holdfény- és villám imitátor is. Fullos kis lámpa :)

szia
engem zavar a villogás és ezért minden este kihúzom a világítást.
Tisztában vagyok vele hogy olcsó lámpát vettem nyilván ha drágábbat veszek akkor nem villogna de ez van...
ha pedig egy új időzítő vagy egy relé megoldja a villogást akkor azt még szívesen rááldozom
 
Nekem nem Quad-om van, hanem egy Hagen Glo 2*24W-os armatúrám, de én is tapasztaltam efféle jelenséget. Igaz nekem nem ritkán, hanem egyfolytában villogott halványan mint egy strobi, miután kikapcsolta a digitális kapcsolóóra. Kipróbáltam a lámpát egy kínai 3 dugaljú kapcsolós hosszabbítóval is, ha azt lekapcsoltam nem villogott. Nincs itthon multiméterem, így nem tudtam kimérni mennyi feszültséget ereszt át lekapcsolást követően a kapcsoló órám. Valamennyit biztos mert ha bele dugtam a előbb említett kapcsolós hosszabbítót, annak visszajelző fénye halványan izzott. Viszont így a hosszabbítóba kötve a lámpát, nem villogott és a hosszabbító kapcsolóján is eltűnt a fény. Valószínű, hogy az így sorba kötött "ellenállásokon" esik annyi feszültség, hogy már nem tudja villogtatni a fénycsöveket. Esetleg talán működne a Quadnál is, egy ilyen noname kapcsolós hosszabbító pár száz forint és nem kell csinálni a lámpával semmit vagy költeni egy drágább két pólust kapcsoló órára.
 
Ha már rászánod magad, hogy ne legyen villogás, akkor a villanyszerelő helyett egy 2 pólusú kapcsolóóra is megteszi. Szerintem olcsóbban jösz ki.
Gyorsan rákerestem egyre, hozzáteszem, hogy nem ismerem, csak a funkció miatt, de gondolom találtok olcsóbbat és jobbat is.

GAO digitális heti időkapcsoló óra konnektorba, 2 pólusú, 3680W, 16 program, EMT 799

Ma vettem egy ilyen mechanikus 2 pólusú időkapcsolót 3 999Ft- ért.
Este megírom hogy megoldotta e a problémát. :)
 
Nekem is hasonló időkapcsolóm van. Nálam ezzel is villogott régebben. Kerregést és semmi zajt nem hallani.
 
Szi!asztok !
Arra kérném azokat akiknek 2x24W-os quad lámpájuk van , hogy légyszi fotózzátok le a lámpát felülről !
Azért kellene nekem , mert nem találok sehol jó minőségű , elég közeli képet ahhoz , hogy lássam hogyan lehet függesztve használni !
A már meglévő 4x24W-ost egészíteném ki , mert most csak 0,75W/l van , és meg szeretném emelni legalább 1W/l-re .Ha megoldható a függesztés vmi hasonló módon mint a 4x24w-oson , akkor vennék
1-et,akár használtat is ,persze megkimélt állapotút !

Előre is köszönöm !
 
A villogáshoz még annyit, hogy nekem ugyan ezt a jelenséget megoldotta az, hogy mindenestül bedugtam a szünetmentes túlfeszültség védelmi aljzatába. Vagyis nem az időkapcsoló enged át, illetve lehet, de nem (csak) az a gond. Szóval ha használtok szünetmentest, akkor ennyi meg 1 bambi.

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Sziasztok!
Sikerült vennem egy ilyen ODYSSEA t5 dual világítást. A csomagoláson vannak olyan ábrák ami szerint a külső ballasztot függőlegesen kellene elhelyezni valamint a dugvillánál a vezetéket u alakban kell elhelyezni? A kérdésem pedig az lenne, hogy ez most ,,komoly" ???? :) :D Feltétlenül így kell elhelyezni a megfelelő működés érdekében? ( A terv az, hogy a ballaszt vízszintesen lesz, a dugvillát pedig szintén egy vízszintes elosztóba dugnám időkapcsolón keresztül.)

Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv: Gergő
 
Azért kell U alak, hogy ha véletlenül vizes lesz (pára, karbantartás, takarítás, vízcsere...), ne a konnektorba folyjon. Szerintem az összes elektromos akvarisztikai cuccnál felhívják erre a figyelmet. A ballasztot nem tudom.
 
Azért kell U alak, hogy ha véletlenül vizes lesz (pára, karbantartás, takarítás, vízcsere...), ne a konnektorba folyjon. Szerintem az összes elektromos akvarisztikai cuccnál felhívják erre a figyelmet. A ballasztot nem tudom.

Áhhhááámm... :D Értem, köszi!
 
Sziasztok!

Időnként nekem is felvillan a T5, de engem nem zavar.
Kérdés, hogy a vezérlést vagy a fénycsövet ez tönkre teszi-e vagy rövidíti-e az élettartamát?
 
Back
Oldal tetejére