• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Üdv.
Igen tudod,csak az egyik sarut kihúzod a foglalatból.
Mindenkinek villog!Gyári hiba lehet.
Sajnos a postai küldést nem tudom megoldani.
 
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Ide keveredtem a Quad világítás miatt, amit 3 hete vettem és nálam is villogni szokott.
Nekem is időkapcsolóra van kötve (mechanikus). A benne levő csövek nem gyáriak. A bolt ahonnét vettem, ingyen kicserélte nekem Sylvania Luxline Plus 6500 K csövekre.
Remélem nem fognak a villogástól előbb tönkre menni a csövek. Az itt leírt módszereket még nem próbáltam ki.
De kétlem, hogy a konektor dugóját fordítgatva megszünne a probléma. Majd megfigyelem nálam milyen gyakran villanik, és megszűnik-e egyáltalán.
 
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Ide keveredtem a Quad világítás miatt, amit 3 hete vettem és nálam is villogni szokott.
Nekem is időkapcsolóra van kötve (mechanikus). A benne levő csövek nem gyáriak. A bolt ahonnét vettem, ingyen kicserélte nekem Sylvania Luxline Plus 6500 K csövekre.
Remélem nem fognak a villogástól előbb tönkre menni a csövek. Az itt leírt módszereket még nem próbáltam ki.
De kétlem, hogy a konektor dugóját fordítgatva megszünne a probléma. Majd megfigyelem nálam milyen gyakran villanik.

Üdv a fórum. Azért tegyél egy próbát a megfordítással ;)
 
Lenne pár kèrdèsem, elèg-e 48 watt fény 100(brutto 80) literes aksira? Azt látni lehet, ha előre vagy hátra tolom a világitást marad sötétebb hely, ahova fény kellene. És az üveglap a tetején mennyire nyeli el a fényerőt?
 
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Ide keveredtem a Quad világítás miatt, amit 3 hete vettem és nálam is villogni szokott.
Nekem is időkapcsolóra van kötve (mechanikus). A benne levő csövek nem gyáriak. A bolt ahonnét vettem, ingyen kicserélte nekem Sylvania Luxline Plus 6500 K csövekre.
Remélem nem fognak a villogástól előbb tönkre menni a csövek. Az itt leírt módszereket még nem próbáltam ki.
De kétlem, hogy a konektor dugóját fordítgatva megszünne a probléma. Majd megfigyelem nálam milyen gyakran villanik, és megszűnik-e egyáltalán.

Szia!

Volt akinek megoldotta a dugvilla megfordítása a villogást!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K




Sziasztok!

:!: Még egyszer előretolom a témát, nincs semmi varázslat, nem túlmelegedés okozza, a lámpáknak a világon semmi bajuk, bátran használhatóak, ha zavaró az esetleges villogás aminek a lámpa élettartamára semminemű negatív hatással nincs ,a fent leírtakkal, olcsón, könnyen orvosolható, mindkét megoldás 100% garancia a felvillanások megszüntetésére!


:!: A probléma megoldására két verzió van: 1,MIVEL A KAPCSOLÓÓRÁK CSAK EGY SZÁLAT SZAKÍTANAK MEG-EZT KIKÜSZÖBÖLVE A LÁMPA TÁPVEZETÉKÉBE BE KELL ÉPÍTENI EGY RELÉT, AMI MINDKÉT SZÁLAT LEVÁLASZTJA A HÁLÓZATRÓL. ÍGY NEM TUDNAK FELTÖLTŐDNI A KONDENZÁTOROK! EZT EGY VILLANYSZERELŐ KB 3-4 EZER FORINT KÖLTSÉGGEL MEGCSINÁLJA ÉS KÉSZ TÖBBET NEM VILLOG! AZT HISZEM ENNYI KIS PLUSZ KÖLTSÉG MÉG BELEFÉR MINDENKINEK.
:!:2, AZ OLCSÓBB VERZIÓ, A KONDENZÁTOR KÉT PÓLUSÁRA 1-2 K. OHM -OS ELLENÁLLÁST ÉS EGY DIÓDÁT KELL KÖTNI AMI FOLYAMATOSAN KISÜTI A KONDIT ,ÍGY NEM TUD VILLOGNI EZ KB 1000FT -ÉR MEGCSINÁLJÁK!

TESSÉK VÁLASZTANI :) !


Üdv:w-rig!


Kedves olvasók!

Legyetek szívesek tüzetesen átolvasni a topicot, a megoldás villogásra többször előre lett tolva a téma, csak oda kéne figyelni és nem átrohanni a témán! felesleges köröket futjuk ,szomorú ezek szerint más témákon is átfutunk és kérdezzük ugyanazt.

Tehát a megoldás az idézetben található!

Üdv:w-rig
 
W-rig nem kellett volna leírni ugyanazt ami 1. hozzászólásban van és utána is lett idézve. Látta mindenki. Egyelőre nem tervezek ilyen szerelèst. Más egyszerü megoldások jöhetnek. Ha van egyáltalán a dugó megfordításán kívül.

És kèrdeztem valamit a #110-es hsz.ban, a fényt illetően.
 
W-rig nem kellett volna leírni ugyanazt ami 1. hozzászólásban van és utána is lett idézve. Látta mindenki. Egyelőre nem tervezek ilyen szerelèst. Más egyszerü megoldások jöhetnek. Ha van egyáltalán a dugó megfordításán kívül.

És kèrdeztem valamit a #110-es hsz.ban, a fényt illetően.


A dugvilla megfordítást megpróbáltad már? A fény meg gyenge, nagyon is. Az üveglap ha koszos eléggé, de amúgy is.
 
Még nem próbáltam, de mostanában nem is láttam villogást, èjszaka nem figyelgetem.
A fény mièrt nagyon kevès? Közepes fènyigènyü növènyeknek elég lehet.
 
(Ez már kezd itt offba átmenni) 24w-os cső 60cm-es aramtúrában van, a 100l-es akid, szerintem 80, de lehet, hogy 100 centi. Itt már alapból nem éri át az akit, ami miatt a 2 szélén sok növény nem fog megélni.
Inkább alacsony igényű növények élnek ott meg.
Elég nehéz úgy tanácsot adni, hogy annyi tudunk, hogy 48 wattos a lámpád és 100l-es az akid. Nyithatsz egy naplót is, ha gondolod
 
Sziasztok!

Sajna egy ideje világítás nélkül üzemel a - még alig növényes - halas akváriumom (juwel korall 60-as, korallux tetőben 15W-os izzó elhunyt és nem is akarom cserélni) és ezen a világításon gondolkozom, mert hosszú távon teljesen megfelelne, viszont a 48W az most nagyon sok lenne, mert a CO-t max élesztőssel tudnám megoldani (helló ecsetalga! :p Ebből 90% eséllyel lenne brutális alga bumm), ráadásul csak a gyári belső szűrő üzemel az akiba. Alap esetben nem a lámpával kezdeném, hanem a szűréssel, de így nagyon sötét az akváriumom. Lehet üzemeltetni ezt a lámpát csak egy fénycsővel? HA igen, akkor egészen pontosan hogyan (végigolvastam az egész topikot és a fentebb írtak nekem nem egyértelműek... :(), illetve ez mennyire rossz a fénycsőnek, előtétnek, vagyis magának a világításnak?

Köszi szépen a segítséget!
 
Hali !
Igen lehet , de csak úgy hogy az egyik csőről lehúzod a csatlakozót . Elég csak az egyik végéről .
A másik cső továbbra is fog működni .
 
sziasztok
ugyanilyen lámpám van és azt szeretném kérdezni hogy tud-e valaki ajánlani olyan villanyszerelőt aki már csinált ilyen első verziójú megoldást.
köszi
Dávid
 
Lehet csak én vagyok parás, de egy új lámpához miért kell hozzányúlni? Főleg egy több mint 30e forintoshoz? Bármit csinálsz azonnali garivesztés.
Nekem is villog, de egyáltalán nem zavaró és nincs káros hatása sem.
Még pénzt is adunk azért, hogy elveszítsük a garit? :sour:
 
Lehet csak én vagyok parás, de egy új lámpához miért kell hozzányúlni? Főleg egy több mint 30e forintoshoz? Bármit csinálsz azonnali garivesztés.
Nekem is villog, de egyáltalán nem zavaró és nincs káros hatása sem.
Még pénzt is adunk azért, hogy elveszítsük a garit? :sour:


Szia!

Kicsit kiigazítanálak: ha megrelézed nem kell megbontani a lámpát a tápvezetékbe dugvilla elé és a kapcsolóóra közé kell beiktatni egy db két érinkezőpáros relét ami a fázist és is a nullát is leválasztja. Ez esetben marad a gari.

Ha a második verziót választod akkor viszont meg kell bontani, tehát valószínű a garival gond lehet.

Pontosan ezért írtam le két verziót.

Ui: Nem értem , hogy jött most ez a hsz-ed??? Szerintem 30k motyóért annyira nem kéne aggódni, legalábbis én nem csinálok ekkora gondot belőle soha.

Üdv:w-rig
 
Back
Oldal tetejére