• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Re: Quad T5 2x24w 6500K

eBalazs said:
Tartozik a lámpához egy fekete doboz, gondolom elektronikát rejt, aminek az oldalán van egy kapcsoló. Azzal le tudod lőni a lámpát, de a villogás akkor is megmarad. Tök érdekes.

Nincs kedved ránézni egy ilyenre? Ha gondolod, akkor összefuthatnánk miatta.

Szívesen megnézem, hátha sikerül kideríteni a turpisságot.
A többit PÜ-ben.
 
Quad T5 2x24w 6500K

Satu, utána megnéznéd az enyémet is? :)
A korábbiakhoz annyit, hogy nálam lekapcsolt (időkapcsolóval) állapotban mindig villog, de csak akkor, világítás közben nincs villogás! Azt nem tudom miért van jelentősége, hogy nappal mennyire látható?! Természetesen nem annyira mint sötétben! :)) De villog, arra mérget vehetsz! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

elaca said:
Satu, utána megnéznéd az enyémet is? :)
A korábbiakhoz annyit, hogy nálam lekapcsolt (időkapcsolóval) állapotban mindig villog, de csak akkor, világítás közben nincs villogás! Azt nem tudom miért van jelentősége, hogy nappal mennyire látható?! Természetesen nem annyira mint sötétben! :)) De villog, arra mérget vehetsz! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Szerintem ha talál valamit, valószínűleg lesz orvosság a többire is. Ha minden a tervek szerint halad, akkor holnap kora délutánra kiderül.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Nem tudom hogy segit-e valamit,igaz nálam nem az aki világitásánál jelentkezett ez a probléma.
Nekem a konyhában van egy 3x36w PowerCompact világitásom,s az villogott mindig lekapcsolás után,mig nem kiderült hogy a felette lévö álmenyezetben van a klima invertere (vagy valahogy igy hivják) s az generál valami elektromos teret ami begerjeszti az elektronikus gyújtóban lévö tekercseket s trafókat amik idövel az összegyült energiát rásütik a csövekre,s ez okoz villogást.
Na most nekem egy árnyékolással s egy plusz földeléssel megoldódott.
De nem hiszem hogy mindenkinél ez az extrém helyzet alakulhatott ki...
Szerintem az elektronikus gyújtók cseréje egy jobb minöségüre, mundjuk Tridonic megoldaná a problémát,én is ezt használom jelenleg s abszolút megbizhatóan mükszik s csak jót hallotam eddig róla.
Ha jól tudom ezek a lámpák ChinaTown-ból jönnek?¿?
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Amiben normális elektronikus előtét van (pl Tridonic) az nagyságrendekkel többe van sajna.

Ez a lámpa kb a korábbi Dymax stb kategória.... ennyit tud. Bent a boltban mi is használunk kettőt belőle, de őszintén megmondom én még sosem láttam villanni. Atti monda, hogy a multkor pont elkapott egy ilyet amikor belenézett.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Azért nem láttuk soha, mert mikor lekapcsol a lámpa, mi becsukjuk a boltot és hazamegyünk :)
Egyébként kíváncsian várom mi lesz a megoldás. Közben írtunk az importőrnek a hibáról. Kíváncsi leszek mi a reakció.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Nigro said:
Azért nem láttuk soha, mert mikor lekapcsol a lámpa, mi becsukjuk a boltot és hazamegyünk :)
Egyébként kíváncsian várom mi lesz a megoldás. Közben írtunk az importőrnek a hibáról. Kíváncsi leszek mi a reakció.
Szuper, hogy ként úton halad a nyomozás. Ha meglesz a megoldás, sokak számára lesz öröm, bódottá. :)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Hát megvártam az estét , minden lámpa ki , tv ki , majd az előtéteken lévő kapcsolóval kikapcs .Nem villog .Bekapcs , majd később újra kikapcs .Nem villog .
Lehet , hogy szerencsém van de nem hiszem , mert nem szokott .Murphy mindíg megtalál .
1:Lehet , hogy létezik 1-es és 2-es széria?
2:Még is csak a csövek? 2db 10000K gyári és 2db 6500K GE volt benne .
3:Az enyém még nem ment annyi órát mint a többieknek .
A dugvilla forgatósoknak : szétszettem az egyik előtétet (a fekete dobozt) .A 220V egyik vezetéke direktbe a panelbe van forrasztva ,mellé "N" betű van írva ,
a másik a kapcsolón keresztül van a panelbe forrasztva , mellette "L"betű van .L=fázis , N=nulla .Mérd ki ,hogy a dugvilla melyik ága megy a kapcsolóra ,és mindíg ez legyen a fázis,akár simán vagy időkapcsolón keresztül hajtod meg (fáziskereső világít a fázisnál , a nullánál nem).Óvatosan az áram alatti babrálással !
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

NEM !
Éppen olyan (lapos) mint mondjuk a hajszárítónak vagy éjjeli lámpának .
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Na megnézetm a lámpát, de sajnos túl sok kedvező hírrel nem tudok szolgálni. Leírom a tapasztalatom, ennyivel is okosabbak lettünk.

Elősször lecsekkoltuk, hogy egy másik helyen, másik hálózatban fenáll-e a hiba. Igen, ez nem változott.
Utána megmértem műszerrel, hátha kiderül valami. Ki is jött, hogy kikapcsolt állapotban egy 10V alatti feszültség van jelen az előtétben. Ez már épp elég ahhoz, hogy a kondi idővel feltöltsön, majd kisüsse a csövet. Azaz van egy kis szivárgó áram. Ennek a mértékétől függ, hogy milyen gyakran villan fel a lámpa.
Természetesen a fázist szakítottam meg.
Itt ugye lehet gyanakodni a kapcsolóra (azt nem tudtam szédszedni, vagyis roncsolás nélkül nem).

A trükk még abban van, hogy időzítő kapcsolóval van használva. Azaz az időzítőnek is át kell engednie ezt a kis áramot ahhoz, hogy a villanás bekövetkezzen. Mivel legtöbben az olcsóbb készüléket választjuk, ezért gyanítom, hogy ez ebben is megtörténik. (van valakinek drágább, igen jó minőségű kapcsolóórája, ahol ez a lámpa van? Ott is fellép ez a hiba?)

Ha elvágjuk a betápot, és egy jobb kapcsolót teszünk rá, akkor ez megszűntetheti a hibát, de akkor nekünk kell minden nap ki és bekapcsolni, ami ugye felháborító. Az elektronikát kicserélni nem egyszerű (kábelbekötések, egyedi csatlakozó), és nem is esztétikus. Ezt tartanám a legjobb megoldásnak, de szerintem ne kezdjetek bele.
Ez a villogás, amellett, hogy zavaró, a lámpa élettartamát is csökkenti.

Remélem Nigro kap valami érdemleges választ, és javítanak a konstrukción.

Nagyon sajnálom, hogy nem találtam egy egyszerű, és gyors segítséget. :(
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Satu said:
A trükk még abban van, hogy időzítő kapcsolóval van használva. Azaz az időzítőnek is át kell engednie ezt a kis áramot ahhoz, hogy a villanás bekövetkezzen. Mivel legtöbben az olcsóbb készüléket választjuk, ezért gyanítom, hogy ez ebben is megtörténik. (van valakinek drágább, igen jó minőségű kapcsolóórája, ahol ez a lámpa van? Ott is fellép ez a hiba?)
Balga módon otthon felejtettem a saját időkapcsolóm, de majd dobok fel képet róla, hátha a későbbiekben segít a beazonosításban. Illetve megpróbálok rámérni arra is, mennyit ereszthet át. Ha átereszt. Mert ha nem, akkor X-Akta, jöhet Mulder és Scully. :mrgreen:
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

eBalazs said:
Balga módon otthon felejtettem a saját időkapcsolóm, de majd dobok fel képet róla, hátha a későbbiekben segít a beazonosításban. Illetve megpróbálok rámérni arra is, mennyit ereszthet át. Ha átereszt. Mert ha nem, akkor X-Akta, jöhet Mulder és Scully. :mrgreen:

Az is lehet, hogy ezek a csodás kínaiak, (vagy kínai csodák) felfedezték a perpétum mobilét. :)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Satu said:
eBalazs said:
Balga módon otthon felejtettem a saját időkapcsolóm, de majd dobok fel képet róla, hátha a későbbiekben segít a beazonosításban. Illetve megpróbálok rámérni arra is, mennyit ereszthet át. Ha átereszt. Mert ha nem, akkor X-Akta, jöhet Mulder és Scully. :mrgreen:

Az is lehet, hogy ezek a csodás kínaiak, (vagy kínai csodák) felfedezték a perpétum mobilét. :)
Lehet azért nem javították még ki a táp hibáját, mert a felfedezésük tökéletesítésén dolgoznak.. :crazy:
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

eBalazs said:
Satu said:
eBalazs said:
Balga módon otthon felejtettem a saját időkapcsolóm, de majd dobok fel képet róla, hátha a későbbiekben segít a beazonosításban. Illetve megpróbálok rámérni arra is, mennyit ereszthet át. Ha átereszt. Mert ha nem, akkor X-Akta, jöhet Mulder és Scully. :mrgreen:

Az is lehet, hogy ezek a csodás kínaiak, (vagy kínai csodák) felfedezték a perpétum mobilét. :)
Lehet azért nem javították még ki a táp hibáját, mert a felfedezésük tökéletesítésén dolgoznak.. :crazy:

Üdv mindenkinek.
Az a baj,hogy ilyen termékeket nem is szabadna forgalmazni,vagy legalább oda kellene írni,hogy gondok vannak vele.
Egy új terméknél nehogy már nekem keljen barkácsolni!
Amellett hogy a tartókonzol fordítva van meghajlítva!
Nálam maga az armatúra is görbe.Kb 1cm kanyar van a60cm-be.Nem fekszik fel az aksira normálisan.
Nem hiszem,hogy hetente más,és más világítást kellene venni,mert nem működnek normálisan.
Nem az első világítás amit vettem,és behalt jó esetbe pár hét múlva.
Nem tehetem meg,ha nem működik veszek másikat.
Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
A garancia mire vonatkozik???
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Az olcsó világítások ez az átka. Nekem is volt Dymaxon az se ér többet. El is romlott 1 hónappal az üzembehelyezés után és nem volt lámpám 2 hétig :evil: :evil: :evil: Azóta működik szerencséjére.
Többször próbálta a GA olcsóbb termékek bevezetését, de mindegyik a fiókban végezte, mert szarok.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

fkf said:
Üdv mindenkinek.
Az a baj,hogy ilyen termékeket nem is szabadna forgalmazni,vagy legalább oda kellene írni,hogy gondok vannak vele.
Egy új terméknél nehogy már nekem keljen barkácsolni!
Amellett hogy a tartókonzol fordítva van meghajlítva!
Nálam maga az armatúra is görbe.Kb 1cm kanyar van a60cm-be.Nem fekszik fel az aksira normálisan.
Nem hiszem,hogy hetente más,és más világítást kellene venni,mert nem működnek normálisan.
Nem az első világítás amit vettem,és behalt jó esetbe pár hét múlva.
Nem tehetem meg,ha nem működik veszek másikat.
Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
A garancia mire vonatkozik???
Sarkos, de védhető vélemény. Az a baj, hogy egyetlen kereskedő sem tudja azt megoldani, az összes olyan terméket, amit árul, letesztel, megnéz kívülről-belülről. Az, hogy most kiderült erről a termékről, hogy mi a baja, az csak annak köszönhető, hogy érdek nélkül összefogtunk, szétszedtük, megnéztük. A Green Aqua is felvette az importőrrel a kapcsolatot, nem hagyják veszni a témát. Vannak még kérdések és felvetések a témában, szerintem kell egy kis idő a dolgok tisztázásához.

Én kb. annyival megpróbálom megoldani ezt a dolgot, hogy veszek egy másik időkapcsolót, hátha azzal jobban fog működni. Illetve megnézek egy manuálist is, mert lehet, hogy mindegyik digitális szivárogtat egy kicsit. Verhetném az asztalt is, de megértő vagyok, mert a hiba mögött legfeljebb a gyártó részéről vélek szándékosságot felfedezni.

Biztosan jönnek a GA-s fiúk, nyilatkoznak majd ők is a témában.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

eBalazs said:
fkf said:
Üdv mindenkinek.
Az a baj,hogy ilyen termékeket nem is szabadna forgalmazni,vagy legalább oda kellene írni,hogy gondok vannak vele.
Egy új terméknél nehogy már nekem keljen barkácsolni!
Amellett hogy a tartókonzol fordítva van meghajlítva!
Nálam maga az armatúra is görbe.Kb 1cm kanyar van a60cm-be.Nem fekszik fel az aksira normálisan.
Nem hiszem,hogy hetente más,és más világítást kellene venni,mert nem működnek normálisan.
Nem az első világítás amit vettem,és behalt jó esetbe pár hét múlva.
Nem tehetem meg,ha nem működik veszek másikat.
Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
A garancia mire vonatkozik???
Sarkos, de védhető vélemény. Az a baj, hogy egyetlen kereskedő sem tudja azt megoldani, az összes olyan terméket, amit árul, letesztel, megnéz kívülről-belülről. Az, hogy most kiderült erről a termékről, hogy mi a baja, az csak annak köszönhető, hogy érdek nélkül összefogtunk, szétszedtük, megnéztük. A Green Aqua is felvette az importőrrel a kapcsolatot, nem hagyják veszni a témát. Vannak még kérdések és felvetések a témában, szerintem kell egy kis idő a dolgok tisztázásához.

Én kb. annyival megpróbálom megoldani ezt a dolgot, hogy veszek egy másik időkapcsolót, hátha azzal jobban fog működni. Illetve megnézek egy manuálist is, mert lehet, hogy mindegyik digitális szivárogtat egy kicsit. Verhetném az asztalt is, de megértő vagyok, mert a hiba mögött legfeljebb a gyártó részéről vélek szándékosságot felfedezni.

Biztosan jönnek a GA-s fiúk, nyilatkoznak majd ők is a témában.

Ezek a tények.
Nem működik normálisan
Engem meg nem fog vigasztalni,hogy ha "javítják"a hibát.
De komolyan,akkor a garancia mire vonatkozik???
A válaszokat előre is köszönöm.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Sziasztok!

Nekem is ilyen lámpám van, illetve konkrétan a QUAD T5 4x24W 6500K + 4x MoonLed változat.
Lassan fél éve használom, és nálam is ugyanígy villog a kicsike. :?
Időkapcsolóval használom, nem mechanikussal, így nem pontosan értem hogy mitől kap áramot, ha egyszer ki van kapcsolva.

Bár hogy őszinte legyek, engem annyira nem zavar, mondhatni már megszoktam.

Sőt, igazából megvan a tudományos magyarázatom is a dologra!
Ez szándékos, mondhatni feature. Így szimulálják a dél-amerikai esőerdők esős évszakának villámait... :lol: :lol: :lol:
 
Back
Oldal tetejére