• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Re: Quad T5 2x24w 6500K

Borsi said:
Időkapcsolóval is, és nélküle is csinálja.

Üdv.
Fogja is csinálni,ne aggódj.
Nálam még semmiféle hókuszpókusz nem segített.
Elsők között vettem meg.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Az én kérdésemre senki nem tud válaszolni? 4x24-es is villog?

Send from Tapatalk 2 with android Mobile
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

cheetah said:
Az én kérdésemre senki nem tud válaszolni? 4x24-es is villog?

Send from Tapatalk 2 with android Mobile

Várhatóan neked is fog villogni (pesszimista) :(

Neked minden rendesen működni fog (optimista) :)

Ismered a hibát, felkészülhetsz rá. Válassz egy másikat, ha nem vagy benne biztos, vagy ha van rá lehetőséged, próbáld ki. (realista)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

A 2x24-es nekem két hónapja villog!
Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni! Már minden dugót forgattam! :)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Én is nagyon gondolkodtam anno ezen a világitáson mert elég jol néz ki,de végül nem bántam meg hogy a hagen mellett döntöttem.
Azért kiváncsi lennék hogy ez mindegyik darabnál ilyen vajon?

Küldve az én HTC Desire S-emről Tapatalk használatával.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Borsi said:
Mindenki kicserélte benne a csöveket Osramra?
Szinte mindenki, mert ha jól tudom, akkor gyárilag tengeri akváriumhoz valókkal érkezik.
 
Quad T5 2x24w 6500K

Az enyémben Osram van.
Itteni tapasztalatok szerintem azt mutatják, hogy ez az átok mindenkinél villog!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

elaca said:
Az enyémben Osram van.
Itteni tapasztalatok szerintem azt mutatják, hogy ez az átok mindenkinél villog!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hülye kérdést teszek most fel.
Időkapcsolón keresztül is???
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Hali!
Nekem is ilyen quad T5 4x24w lámpám van.Még nincs elindítva az akva (80x35x40) amire szántam , ezért tapasztalatom nincs vele.
Az itt olvasottak miatt (villogás) gyorsan összeraktam és fel az üres aki fölé .Időkapcsoló nélkül be a konnektorba és bekapcs .
1 órát járattam majd próba !
Nekem nem villogott , visszakapcs és majd később újra próba lesz !
Pár kérdés :Csak sötétben látni , vagy világosban is ? Új kora óta ezt csinálja , vagy bizonyos össz. üzemidő után ?
Ja ! Én nem a GA-ban vettem , ezért nekem nem 4db 6500k osram volt benne hanem 2db gyári 10000K és 2db gyári plant feliratú.
Vettem 2db GE t5 long last hight output f24W/865/LL csövet (ócsóba), így tudom majd variálni őket .
Lehet , hogy csak az osram villog ?Persze még járatom jó pár órát és majd beszámolok !
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Laller said:
Én nem a GA-ban vettem , ezért nekem nem 4db 6500k osram volt benne hanem 2db gyári 10000K és 2db gyári plant feliratú.
Vettem 2db GE t5 long last hight output f24W/865/LL csövet (ócsóba), így tudom majd variálni őket .
Lehet , hogy csak az osram villog ?Persze még járatom jó pár órát és majd beszámolok !

Írtam, hogy eltérőek a gyártók által kínált csövek jellemzői, így simán előfordulhat, hogy nem lesz villogás. Plusz a GE csövekre külön kiváncsi vagyok, majd írd meg, hogy mit tapastalsz velük kapcsolatban. Lehet segíthet majd mindenkinek, ha Osramról GE-Tungsramra váltanak.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Bár vannak eltérések a csövek között, de én kizártnak tartom, hogy a villanás emiatt van. Mind1 milyen csövet csavarsz be.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Csak azért gondoltam mert itt mindenki Nálatok vette osram 6500K csövekkel ,Nekem meg nem ezek a csövek vannak .
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

A GE-tungsram csöveket elfekvőből vettem (az eladó mondta , hogy már nincs , és nem is tud többet szerezni ), nem biztos hogy tudsz venni !
De próba cseresznye !
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Ma is volt bent valaki aki eredeti csövekkel használja máshol vette és ugyanezt tapasztalja.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

viktorlantos said:
Bár vannak eltérések a csövek között, de én kizártnak tartom, hogy a villanás emiatt van. Mind1 milyen csövet csavarsz be.

Bár valóban nem kellene különbségnek lennie, de van. Előfordult már, hogy Osram előtéttel, az Osram és GE csövek gond nélkül üzemeltek, de a Philips csövek már nem működtek. Természetesen ez több mindentől függ, de előfordulhat ez is.
Ha normálisan a fázis van megszakítva a kapcsolóval, akkor semmilyen villogásnak nem szabadna lennie. Ez így nagyon nem normális.

Valami ok folytán mégis van, és így távsegítséggel csak 1 ötlet, hogy a másik gyártó csövével érdemes kipróbálni.
Távolról igen nehéz orvosolni a problémát, de szinte biztosra veszem, hogy az előtét csere megoldaná a kérdést, és megszűnne a villódzás.

Most jutott még eszembe, hogy a kapcsolót megnézte valaki? Ez egy igen egyszerű készülék, így a komolyabb elektronikára gondoltam, mint hibaforrás, de ott nem szivároghat tovább a fázis? Rendesen eltávolodik belül az érintkező, hogy ne szivároghasson tovább az áram?

Amúgy kértem segítséget a technológiától is (Tungsram), hogy ötleteljenek egy kicsit az ügyön :)
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Nem válaszolt senki arra a kérdésemre , hogy nappal is lehet-e látni a villogást !
Lehet , hogy most én feleslegesen kapcsolgatom ki-be ? 3 órája megy , de nem láttam hogy villogna .
Na mindegy , majd megy estig , és akkor kiderül minden.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Satu said:
viktorlantos said:
Bár vannak eltérések a csövek között, de én kizártnak tartom, hogy a villanás emiatt van. Mind1 milyen csövet csavarsz be.

Bár valóban nem kellene különbségnek lennie, de van. Előfordult már, hogy Osram előtéttel, az Osram és GE csövek gond nélkül üzemeltek, de a Philips csövek már nem működtek. Természetesen ez több mindentől függ, de előfordulhat ez is.
Ha normálisan a fázis van megszakítva a kapcsolóval, akkor semmilyen villogásnak nem szabadna lennie. Ez így nagyon nem normális.

Valami ok folytán mégis van, és így távsegítséggel csak 1 ötlet, hogy a másik gyártó csövével érdemes kipróbálni.
Távolról igen nehéz orvosolni a problémát, de szinte biztosra veszem, hogy az előtét csere megoldaná a kérdést, és megszűnne a villódzás.

Most jutott még eszembe, hogy a kapcsolót megnézte valaki? Ez egy igen egyszerű készülék, így a komolyabb elektronikára gondoltam, mint hibaforrás, de ott nem szivároghat tovább a fázis? Rendesen eltávolodik belül az érintkező, hogy ne szivároghasson tovább az áram?

Amúgy kértem segítséget a technológiától is (Tungsram), hogy ötleteljenek egy kicsit az ügyön :)
Tartozik a lámpához egy fekete doboz, gondolom elektronikát rejt, aminek az oldalán van egy kapcsoló. Azzal le tudod lőni a lámpát, de a villogás akkor is megmarad. Tök érdekes.

Nincs kedved ránézni egy ilyenre? Ha gondolod, akkor összefuthatnánk miatta.
 
Re: Quad T5 2x24w 6500K

Laller said:
Nem válaszolt senki arra a kérdésemre , hogy nappal is lehet-e látni a villogást !
Lehet , hogy most én feleslegesen kapcsolgatom ki-be ? 3 órája megy , de nem láttam hogy villogna .
Na mindegy , majd megy estig , és akkor kiderül minden.
Én csak este vettem észre, de akkor is nagyon kellett figyelni, mert nagyon rövid időre villan fel.
 
Back
Oldal tetejére