• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Szvsz az egész előszűrő részt elfelejthették volna. Csak problémát okoz, ahogy okoz abban az esetben is, ha egy eheimre pattintasz egy prefiltert a garnélák miatt.
Nem erre valók ezek a szivacsok és semmi keresnivalójuk egy nagy teljesítményű szűrőben.

De még mindig többségben vannak azok a vevők, akik az előszűrés miatt és nem a szűrőteljesítmény miatt veszik a szűrőt. Így nem tudunk elég hangosak lenni sajnos.

Eheimnek kb 6 évébe telt, hogy a skimmerhez egy 5 forintos műanyag védőt adjon opcionálisan. Szal ki tudja lehet egy kövi BM-ben az lesz a feature, hogy nincs benne előszűrő :)
Nem tudom..Igazából egy még durvább ,mondjuk 20 ppi-s előszűrő szivacs kellene gyárilag.Az elég lenne a fő szűrő védelmére.Én kifejezetten szeretem az előszűrőt,szerintem rákényszerít az alap takarításra,ha csak kisebb teljesítmény csökkenést akarunk látni.Talán így a belső szűrőközeget is tovább békén hagyhatjuk,ez nem is baj.Ami a csőre épített CO2 rendszereket illeti,abba mondjuk jobban bezavarhat egy relatíve erősebb szűrő begyengülése,de ez már másik topik.
 
Nem biztos, hogy levegőt szív. A növények oxigénnel telítik a vizet és a szűrőben lévő nyomásviszonyok miatt pont ott csapódik ki.
Pont reggel pucoltam az előszűrőt, mert már csobogott és az áramlás is legyengült. Két hónapot bír nálam a gyári 45ppi-s szivacs.
És igen, mint sokan mások, én is az előszűrő miatt vettem ezt.
 
Azért azt szögezzük le, hogy gyenge konstrukciót jelent. Más márkájú szűrőm van, de akkor sem szív levegőt, ha fent épphogy csordogál a víz, annyira eltömődött az előszűrőm. Még akkor sem, ha elzárom a beömlőnél a szűrőt. Morog egy kicsit, de nem szív fals levegőt. 🙂
A 250 és 350-esek nem is erősek ehhez a vákuumhoz,szerintem ezeknél nem is jelentkezett ez a probléma.A 600-as és 850-es szűrők már brutál szívóerőt tudnak,na ezekhez kellett volna lehet egy más rendszerű előszűrő.De ez már mérnöki dolog,Én meg nem vagyok az :)
 
Nem biztos, hogy levegőt szív. A növények oxigénnel telítik a vizet és a szűrőben lévő nyomásviszonyok miatt pont ott csapódik ki.
Pont reggel pucoltam az előszűrőt, mert már csobogott és az áramlás is legyengült. Két hónapot bír nálam a gyári 45ppi-s szivacs.
És igen, mint sokan mások, én is az előszűrő miatt vettem ezt.
Nálam a 600-as szűrőben 3 hónapot bír a kicserélt 30 as szivacs,megfúrt csővel.Aztán kezdi jelezni lassú,fél óránkénti kisebb buborékeregetéssel hogy másnap jelenésem lesz..
 
Kivetten az eloszurobol a szivacsokat de ugyanaz a lomhasag, reggelre allt a viz a szekrenyben, a szivargott a viz korbe a fejegysegnel...hetfon visszakuldom. Oszinten szolva banom mar hogy nem Eheimet vettem. 2 is volt nekem, sokkal megbizhatobbnak tartom.
 
Kivetten az eloszurobol a szivacsokat de ugyanaz a lomhasag, reggelre allt a viz a szekrenyben, a szivargott a viz korbe a fejegysegnel...hetfon visszakuldom. Oszinten szolva banom mar hogy nem Eheimet vettem. 2 is volt nekem, sokkal megbizhatobbnak tartom.

A tömítés probléma a legtöbb szűrőt érinti, ha nincs ápolva. Kemény csapvíz esetén ez méginkább szükséges.
 
Kivetten az eloszurobol a szivacsokat de ugyanaz a lomhasag, reggelre allt a viz a szekrenyben, a szivargott a viz korbe a fejegysegnel...hetfon visszakuldom. Oszinten szolva banom mar hogy nem Eheimet vettem. 2 is volt nekem, sokkal megbizhatobbnak tartom.
azért ezt akváriumon kívül le lehet tesztelni.... lehet, hogy csak rosszul raktad vissza. nálam is volt már olyan, hogy lezártam aztán kiderült nem is volt a helyén.
 
A tömítés probléma a legtöbb szűrőt érinti, ha nincs ápolva. Kemény csapvíz esetén ez méginkább szükséges.
Ez igaz,de ahogy fentebb olvastam,1 hete vette a szűrőt.Tuti rosszul lett összerakva újra,vagy becsípődött,megsérült,elmozdult valamelyik tömítés.(előszűrő,fej,talán a fűtőnél,ha volt bolygatva) netán a csőadapter O-gyűrűje elmozdult-megsérült.A vízkő már egy későbbi gond lehetne.A teljesítménycsökkenés meg nagyon érdekes.A csövezésben megakadhat valami,főleg a kanyaroknál,ahol a teljesítményt lehet állítani és ott nem is lehet belelátni.Vagy a rotornál lehet valami gond.Az a lelke az erejének.Talán az előszűrőben nem tud megfelelően átszívni valami miatt,hiába vannak a szivacsok kivéve.Ezeket kell átvizsgálnia,de átérzem az elkeseredését.Én is állatira el voltam kenődve,mikor eresztett és fogalmam sem volt,mi lehet a baj.Szűrőt kádba tenni,járatni,vödörből ki-be szívatni a vizet,figyelni a szivárgást,teljesítményt..ah..:confused:
 
A teljesitmennyel az a baj hogy 3napig tokeletesen ment, negyedik nap pedig belassult es nem nyultam semmihez se hozza, mindenesetre szet szedem aztan megnezem mi lehet de nem gondolnam hogy barhol is dugulas lenne. Kesobb jelentkezem :)
 
A teljesitmennyel az a baj hogy 3napig tokeletesen ment, negyedik nap pedig belassult es nem nyultam semmihez se hozza, mindenesetre szet szedem aztan megnezem mi lehet de nem gondolnam hogy barhol is dugulas lenne. Kesobb jelentkezem :)
Pont ezért gondolom,hogy valami belekerült,vagy valami elmozdulhatott.Végülis csak ment 3 napot szivárgás és gyengülés mentesen.Az összeszerelt csövezésekbe pl. ha belefújsz és könnyen átáramlik a levegő,akkor oké is.Egy probléma kizárva.
 
Delutan volt idom teljesen szetszedni majd ujra osszerakni. Szivargas most nem tapasztaltam, még! A teljesitmeny ujra szarnyal. Nem lattam sehol semmit ami eltomitette volna a szurot, viszont a szivo agra szerintem tulsagosan rahuzhattam a vedo burkolatot ami meggatolja a halak, nagyobb dolgok beszivasat es emiatt nem kaphatott levegot. Viszont most ez a 2 napos huzavona ujra beinditotta az amugy se tokeletes akvariumban az algat ami mar visszaszoruloban volt. Lenyeg hogy ebbol is tanultam/tanultunk :)
 
Azért azt szögezzük le, hogy gyenge konstrukciót jelent. Más márkájú szűrőm van, de akkor sem szív levegőt, ha fent épphogy csordogál a víz, annyira eltömődött az előszűrőm. Még akkor sem, ha elzárom a beömlőnél a szűrőt. Morog egy kicsit, de nem szív fals levegőt. 🙂
Én tudok egy olyan Eheimről ami állandóan levegőt nyom magából. Itt bent a GA-ban a 650-es alatt van egy 2260 Eheim Classic, ami állandóan csinálja.
Nem ereszt, nem folyat, csak köpköd... :)
 
Én tudok egy olyan Eheimről ami állandóan levegőt nyom magából. Itt bent a GA-ban a 650-es alatt van egy 2260 Eheim Classic, ami állandóan csinálja.
Nem ereszt, nem folyat, csak köpköd... :)
Nekem egy JBL-em van, ami ezt csinálta. Nem eresztett, nem folyt, de néhány percenként levegőt is köpött. A csőcsatlakozó egység cseréje oldotta meg. Valószínűleg a csapokon lévő pici tömítés, vagy a csapfészek kopása miatt volt a köpködés/fals levegő szívás.
Ez az egy hetes szűrőnél szóba se kerülhet.
 
Delutan volt idom teljesen szetszedni majd ujra osszerakni. Szivargas most nem tapasztaltam, még! A teljesitmeny ujra szarnyal. Nem lattam sehol semmit ami eltomitette volna a szurot, viszont a szivo agra szerintem tulsagosan rahuzhattam a vedo burkolatot ami meggatolja a halak, nagyobb dolgok beszivasat es emiatt nem kaphatott levegot. Viszont most ez a 2 napos huzavona ujra beinditotta az amugy se tokeletes akvariumban az algat ami mar visszaszoruloban volt. Lenyeg hogy ebbol is tanultam/tanultunk :)
Örülök neki!Egyszer tényleg majdnem ugyanígy jártam Én is,de valahogy egyből észrevettem szerencsére.Alacsonyabb magasságú akvánál simán lehet így járni.Ez is egy sunyi történet,ami agybajt tud okozni.A szivárgás meg tuti valami kisebb összeszerelési hibából adódhatott,ami abban a lelkiállapotban nem is meglepő:)
 
Üdv,

Használt BM600-ast vettem, és valahol ereszt... jól gondolom, hogy ha a csőcsatlakozó adaptert leveszem, ott az alatt nem szabadna víznek lennie? Arra tippelek hogy a csőcsatlakozó két kis O-gyűrűje adta meg magát...
 
Igen, keress rá itt a topikban erre. Sokszor volt téma. Ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor az Obi-ban lehet kapni ahhoz passzoló gumi gyűrűt, ha egyszerűen oldanád meg akkor venni kell a GA-ban egy másik adaptert.
 
Igen, keress rá itt a topikban erre. Sokszor volt téma. Ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor az Obi-ban lehet kapni ahhoz passzoló gumi gyűrűt, ha egyszerűen oldanád meg akkor venni kell a GA-ban egy másik adaptert.
Őszintén szólva, nekem mióta BM szűrőim vannak, soha nem volt száraz az adapter alatt. 1dl.víz ami a zárás után beszorul az bent marad, még sem eresztett soha egyiksem.
Itt inkább tudni kéne vagy ténylegesen észlelni a szivárgás helyét...
 
Back
Oldal tetejére