• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

nonCO2 by tomdelonge

tomdelonge

Kertész tanonc
Sziasztok!
Rövid bemutatkozás: 21éves fogorvostanhallgató vagyok Pestről, szülővárosom Szolnok. Eddig terrarisztikával foglalkoztam ( jelenleg 7 madárpókom, és egy gabonasiklóm van ), de pár hónapja rátaláltam az akvakertészetre. A terrarisztikában is nagyrészt a terráriumok berendezése kötött le, minél természethűbb, esztétikusabb hatás elérése. Az akvakertészetben megtaláltam azt, amire szükségem van.

A sztori novemberben indult, elhatároztam, hogy karácsonyra összedobom kisöcsémnek a garázsban porosodó akváriumot. Utánaolvasgattam, szörfölgettem a neten, így találtam rá Nigro blogjára, ahol kicsit elmerülve nem volt visszaút. A karácsony ajándék sajnos elhúzódott, de addig is igyekeztem sokat informálódni, mígnem félig türelmetlenségből elhatároztam egy saját lowtech aki összedobását pesti albérletembe.
Adott volt:
- 45×20×28cm ( ~25 liter ) nemépp ideális méretű aki.
- Hydor belső szűrő lávakővel/aktív szénnel ( azóta cseréltem Tetratec ex700ra )
- 2 db 4000K 9W kompaktfénycsöves lámpa

Ezt követte a bevásárlás:
Honnan máshonnan? Greeaqua-ból.
- talajnak 5liter manado
- Green Aqua wellnesscsomag ( micro+macro+easycarbo )
- easylife vizelőkészítő
- növények: Anubias bar. nana.; M. pteropus "narrow"; 1-2-grow Staurogyne repens; Marsilea hirsuta. A növények jó állapotban voltak, leszámítva a M. hirsutát. ata7 -től kaptam gyönyörű Bolbitis heudelotii-t, valamint jávai mohát.
- dekor: 1 db redmoor, valamint ausztriai alpokból ( obertauern sípálya:D ) szerzett kövek.

Ezzel a felállással indítottam az akit március 29.-én.Az első 1-2 hétben stagnáltak a növények, nem történt látható változás, leszámítva a Staurogyne-t, amely tempósan növögetett. Közre játszhatott, hogy a carbot felelőtlenül túladagoltam.( 2-2.5 ml/nap ) Utána egyenletes növekedésre álltak be a növények, leszámítva a marsilea hirsutát, amely valamiért nem érzi jól magát nálam, alig hozott 1-2 új hajtást.
3 héttel az indítás után elérkezettnek láttam az időt az első lakóknak. (azaz első semmiképp, teli vagyok apró csiguszokkal ) Vadonban vásároltam 10db neont, majd hétvégére elutaztam, mire visszaértem, a 10 neonból 2 maradt:S A szűrő beszippantotta őket hátulra, és nem tudtak szabadulni. :( Fabrikáltam rá szúnyoghálót, a másik kettő azóta is életben van. Tovább bővült az élővilág hála ata7-nek, akitől kaptam egy adag garnélát. A szűrőt időközben lecseréltem egy használt tetratec ex700-ra, a beszívó kosarát ennek is szúnyoghálóval tekertem körbe.
Beköszöntött a vizsgaidőszak, az akit jelenleg szinten tartom, további fejlesztés vizsgák után várható, lsd később...
A naplóírást azért halasztottam eddig, mert nem volt lehetőségem képeket készíteni, tegnap egy cimborám lőtt 1-2 képet a telójával, íme a jelenlegi státusz:
5759150909_243a6faab1_z.jpg

5759150043_daae43c762_z.jpg

Ha lesz időm komolyabban foglalkozni vele, tartok egy nagytakarítást, a talajt újra egyengetem, valamint az előteret beültetem staurogyne-nal, kedvencem lett ez a növényke. Középre tervezek egy kis karácsony mohát a jávai helyére, valamint a világítást turbózom, hátha kevésbé sárgul a stau, és jobban növekednek a növények.
Remélem nem untattam senkit, és nem húzom le a fórum színvonalát szerény kis medencémmel. Pacsi! :cool: :)
 
Back
Oldal tetejére