• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Végül csak nekiálltam és átrendeztem az akváriumot. Megvan a 4 Oto és a 4 Corydoras Pygmaeus-ezeket ritkán látom sajna. Nem szedtem ki az állatokat, csak a Páncélosok pánikoltak kicsit. A Proserpinaca Palustrist átraktam az Áprilisi akváriumba, hátha ott jobban fejlődik. Onnan pedig levágtam a Bolbitisból 2 db-ot és kövekre kötözve a fákhoz tettem. Az összes többi növény visszakerült ide.
 
Utoljára módosított:
Mindennél jobban szeretem látni az ilyen sorozatokat, amiből látszik a fejlődés. Végtelen inspiráló.
Ha egyszer mégis kipecázod a kis pygmeusokat, én boldogan megvenném tőled!:love:
 
Ha találsz ilyen helyet, szólj kérlek, mert nekem is fáj a fogam még 4-5 halacskára, de ez a cory fajta elég ritkán elérhető.
Köszi
Hogy van ez, hogy torpe corynak aruljak, hol ott, nem is ez a torpe cory. Ahogy nezem a diszhal infon is azt irjak, hogy a legkisebb cory, es ugyanott az igazi torpe cory, az info szerint is kisebb.
 
Ha találsz ilyen helyet, szólj kérlek, mert nekem is fáj a fogam még 4-5 halacskára, de ez a cory fajta elég ritkán elérhető.
Köszi
Igaz. Még tavaly szereztem én is őket, de 2 boltba kellet mennem, hogy meglegyen a csapat(akkor még 6 db volt).
 
Ma reggel megvolt a vízcsere. Ro víz mellett még 15 l csapvizet is kapott(kevés volt az Ro víz). Az egyik kövön a moha elpusztult, azt kiszedtem. Egy másikon pedig nagyon fonalalgás volt, azt letakarítottam.
Jelenleg: tükröződős, telefonos kép.
20180626_143531.jpg

Nem írtam ide, de június 2-án pár Easy-life táptablettát is eldugdostam(itt nincs táptalaj csak a Manado-manaball keverék).
 
Utoljára módosított:
Ide került át az Áprilisi akváriumból a Helferi, Ranunculus-remélem most megmarad, 2 tő Blyxa, és a Bolbitis. A fákról leszedtem a Buce-kat és ráragasztottam egy kőre az összeset. A fán sajnos nagyon ecsetesedtek. A bal alsó sarokba tettem egy tő Najast. A tegnapi vízcsere után a Páncélosharcsák ismét leikráztak reggelre.
DSC_0396_01.JPG DSC_0399_01.JPG
 
Szia!
Ott a háttérben az a Ludwigia Palustris magától burjánzott el ilyen szépen vagy Te szaporítottad el?
Én vagdostam le és ültettem vissza a levágott szálakat minden metszéskor. A legutóbbi átrendezésnél pedig csak a szebb részeket ültettem vissza(frissítés).
Itt nincs táptalaj, a világítás 36w, június 2-án táprudakat kaptak a növények. Június elején volt az átrendezés, azóta nem nyúltam hozzá, metszés sem volt.

Néha érdemes egy ilyen frissítést csinálni. Azt hiszem ezt nevezik toppolásnak. A friss, egészséges szálak hamar legyökeresdnek. Anno a Rotalával is ezt csináltam, amikor nem volt szép.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére