• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

Régen méricskéltem már, meg is ejtettem ma:
Kh3
pH 6.2
No3 5
P 1.2
Fe 0.1

Kicsit elcsúszott az arány, érdemes porral emelni a nitrátot?
Vagy ne foglalkozzek vele? Látszólag nincs gond az akváriumban.
Jelenleg a napi adag 10ml makro, 5ml micro, 3ml Excel.
 
Régen méricskéltem már, meg is ejtettem ma:
Kh3
pH 6.2
No3 5
P 1.2
Fe 0.1

Kicsit elcsúszott az arány, érdemes porral emelni a nitrátot?
Vagy ne foglalkozzek vele? Látszólag nincs gond az akváriumban.
Jelenleg a napi adag 10ml makro, 5ml micro, 3ml Excel.
Zoli, ha a növényeken nem látsz hiánytünetet, akkor ne foglalkozz a kicsit alacsonyabb nitráttal, de ha külön adagolsz pluszban, abból se lesz probléma.
Egyébként én a vas nitát foszfát arányból a foszfátot találom kicsit magasnak. Vagy a másik kettőt alacsonynak🙃
 
Zoli, ha a növényeken nem látsz hiánytünetet, akkor ne foglalkozz a kicsit alacsonyabb nitráttal, de ha külön adagolsz pluszban, abból se lesz probléma.
Egyébként én a vas nitát foszfát arányból a foszfátot találom kicsit magasnak. Vagy a másik kettőt alacsonynak🙃
Nitráttal egyszerűbb lenne utána menni, de nem görcsölök rá. Mert ugye ott van az a tényező is a nitrát tesztnél, hogy milyen erősen rázzuk 😄. Lehet, hogy nem is 5 a szint 🙄🤪😁
 
Köszi @Tommi, lehet szavadon foglak majd. A baj az, hogy nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy jól mérek...
Valaki itt a fórumon pár hete csinált teszteket a tesztekről🤪
Már nem emlékszek hol láttam, de a végkövetkeztetés az volt, hogy a JBL csepptesztnél fontos, hogy meglegyen az 1 perc rázogatás, hogy a por szinte teljesen feloldódjon. Szerintem nem lehet elrontani, nem hinném hogy rossz lenne a mérésed.
Amúgy a jobb fényed akár indokolhatja is, hogy ez a sok növény több nitrátot vegyen fel, mint korábban.
 
Valaki itt a fórumon pár hete csinált teszteket a tesztekről🤪
Már nem emlékszek hol láttam, de a végkövetkeztetés az volt, hogy a JBL csepptesztnél fontos, hogy meglegyen az 1 perc rázogatás, hogy a por szinte teljesen feloldódjon. Szerintem nem lehet elrontani, nem hinném hogy rossz lenne a mérésed.
Amúgy a jobb fényed akár indokolhatja is, hogy ez a sok növény több nitrátot vegyen fel, mint korábban.
Emlékszem, sőt próbáltam én is mind a két módszert, de mindjárt mérek még egyet, 1 perces rázással. Biztos, hogy magasabb lesz a szint.
 
Utoljára módosított:
Valaki itt a fórumon pár hete csinált teszteket a tesztekről🤪
Már nem emlékszek hol láttam, de a végkövetkeztetés az volt, hogy a JBL csepptesztnél fontos, hogy meglegyen az 1 perc rázogatás, hogy a por szinte teljesen feloldódjon. Szerintem nem lehet elrontani, nem hinném hogy rossz lenne a mérésed.
Amúgy a jobb fényed akár indokolhatja is, hogy ez a sok növény több nitrátot vegyen fel, mint korábban.
Az 1 perc rázással már meg is van az 5ös érték 🙄🙄
 
Back
Oldal tetejére