• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

Gyerekek, hogy mik vannak...
Az hagyján, hogy a neonok eleszik az algázók elől a spirulinát is, de ma az egyik egy garnéla fejjel szájában úszkált...na neem...nem engedem, hogy ilyen ínyencek legyenek...
Valamelyik nap én is láttam az egyik vörössávos pontylazac szájában egy fél red cherry-t... :eek:
Két év alatt korábban sose láttam, hogy bármelyik hal rájuk ment volna :-/
 
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy nyitok egy naplót az akváriumnak. Elsősorban magamnak, hogy lássam a változásokat, de mellette szívesen fogadom az építő jellegű kritikát is.
December közepén indítottam, most kb. 2,5 hónapos.

Adatok:
Üveg: 120X40X50cm

Szűrés: Tetra EX1200, töltet alulról: ker. gyűrű, rajta szivacs, substrat, rajta szivacs, matrix, felül szivacs.
Tervezem jövő héten az öreg JBL e900-at is csatasorba állítani, hasonló töltetekkel.

Világítás: LED csíkok a tetőbe rögzítve, 6400K, 30lumen/l. Készül az új lámpa, az 37lumen/l. lesz, a tető pedig kuka.

Aljzat: manado

Növények:
Bakopa caroliniana
Crypto flamingo
Rotala rotundifolia
Indiai vizicsillag
Limnophila sessiliflora
Ludwig repens

Tápozás napi:
2,5ml profito, nemsokára elfogy, helyette TF planter lesz
4ml TF makro
6ml Excel
Valamint minden másnap 4ml TF foszfát

Uszonyosok:
5db oto
10db vörös neon
Tervben van mindkét fajból a bővítés. Ezen kívül egy rakat vmilyen csiga.

A cél egy társas akvárium szép, egészséges növényekkel.
Alga ha minden igaz, akkor staghorn és zöld szőr.
Halak jól érzik magukat, van hidrám is pár darab, vízminőség annyira nem lehet rossz.
Aztán még pár kép a jelen állapotról.

Köszi, ha időt szántál rám!
Nekem ez szebb. Bizalomgerjesztőbb 😀
 
Szia! Végig olvastam a naplót. Tanulságos. Én CO2-ön még nem gondolkodom. Neked mikor jutott eszedbe, hogy átmész a növényesebb irányba?
Nekem is Jbl nitrát tesztem van. Egyben kell hozzáadnom a port és a cseppet az illusztráció alapján. Összeráz és 10 perc türelem.
Láttam olyat is Jbl-től, hogy külön por 1perc rázás és csepp és 10 perc türelem.
Nekem 10-15 közt van mindig a nitrátom.
Leírjam mi hozott változást a nitrát szintemen?
A naplóban is ki fogok térni rá. Hétfőn folytatom.
 
Végig olvastam a naplót.
Megtisztelsz 😉
Neked mikor jutott eszedbe, hogy átmész a növényesebb irányba?
Nekem elejétől fogva az volt a cél, viszont kevés volt a 3 hónap olvasás és tanulás itt a fórumon az indítás előtt.
Én CO2-ön még nem gondolkodom.
Ha komolyan gondolod majd a növényezést, hidd el, eljön az a pont 🤭🤭.
Nekem 10-15 közt van mindig a nitrátom.
Az jó, de a többi tápanyagnak is arányban kell lennie ezzel az értékkel, erre figyelj...
 
Megtisztelsz 😉

Nekem elejétől fogva az volt a cél, viszont kevés volt a 3 hónap olvasás és tanulás itt a fórumon az indítás előtt.

Ha komolyan gondolod majd a növényezést, hidd el, eljön az a pont 🤭🤭.

Az jó, de a többi tápanyagnak is arányban kell lennie ezzel az értékkel, erre figyelj...
Van még foszfát, vas és kálium tesztem. Meg persze nitrit, ammónia, ha a halakkal lenne gond. A gh, kh nem is kérdés. A TDS értéket naponta nézem, ha otthon vagyok. Nitrátot többször mérek a többi tápanyagot ritkábban.
 
Back
Oldal tetejére