• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Növényes 240

Köszönöm a hozzászólásokat, végül a döntés az, hogy a micro változatlan mennyiséggel, viszont a makróból napi 10ml-t adok a köv. vízcseréig, de ha minden rendben, akkor utána is.
Az van, hogy szombaton van vízcsere, tehát mérés péntek délután. Viszont nem tudtam kivárni, gondoltam legyen köztes mérés is 🤔. A helyzet nem jobb sajnos, sőt... Ugye az emelt tápozás 5ml micro, 10ml makró. A mért értékek: vas 0.2, nitrát 5, foszfát 1.2 😲😲. Na ez hogy... Akkor most csak nitráttal kellene emeljek, és utána már csak makro?
 
Az van, hogy szombaton van vízcsere, tehát mérés péntek délután. Viszont nem tudtam kivárni, gondoltam legyen köztes mérés is 🤔. A helyzet nem jobb sajnos, sőt... Ugye az emelt tápozás 5ml micro, 10ml makró. A mért értékek: vas 0.2, nitrát 5, foszfát 1.2 😲😲. Na ez hogy... Akkor most csak nitráttal kellene emeljek, és utána már csak makro?
Relax+több táp..= no problem🙂
 
Sikerült megemelnem a tápanyag szinteket, most már a nitrát 15, a foszfát 1.5...
Durván emelni kellett a napi adagot, dehát ez van. A nagyobb ritkítástól azt várom, hogy javul az áramlás, mert szerintem ez is közrejátszott a zöld pont kialakulásában.
 
Végül is csak a nitrátot növelted, vagy a teljes macro-t?

Ennyi növény sokat eszik ám! Talán már említettem, hogy az echinodorus miatt már nem ml-ben kell mérni majd a tápot, hanem literben... ;)
"Könnyű" volt a helyzet, mert a foszfát is alacsony volt, így makro-t kell önteni. Szerencsére az arány sem ment el, illetve egy kicsi micro-t is emeltem párhuzamosan.
Ennyi növény sokat eszik ám!
Az új fény hatására kezdtek el zabálni 🤭
 
"Könnyű" volt a helyzet, mert a foszfát is alacsony volt, így makro-t kell önteni. Szerencsére az arány sem ment el, illetve egy kicsi micro-t is emeltem párhuzamosan.

Az új fény hatására kezdtek el zabálni 🤭
Mennyi micro-macrot nyomsz most bele? Csak kiváncsiságból, én ma emeltem 3-3-ről 5-5 pumpára a 120literesben és nem tudom jól tettem e. Megmértem mennyi a pumpa, 3 pumpa 5ml, 5 pumpa 8ml.
 
Utoljára módosított:
Azt leszámítva, hogy a víz hőfoka nem megy 30 fok alá, minden rendben. Remélem az élőlények kibírják, amíg jön egy kis enyhülés. Jövő nyárra már biztos, hogy klíma lesz a lakásban, mert ezt nem lehet bírni...
Rotala hra-t pár szálból újra szaporítom, rotundifoliától elköszöntünk, helyére beültettem a reinickii-ket. Várom, hogy meginduljon...
 
Azt leszámítva, hogy a víz hőfoka nem megy 30 fok alá, minden rendben. Remélem az élőlények kibírják, amíg jön egy kis enyhülés. Jövő nyárra már biztos, hogy klíma lesz a lakásban, mert ezt nem lehet bírni...
Rotala hra-t pár szálból újra szaporítom, rotundifoliától elköszöntünk, helyére beültettem a reinickii-ket. Várom, hogy meginduljon...
Az egyre melegebb nyarak miat is érdemes beruházni egy klímába. A ruhaszárító gép után a legjobb találmány.👍
 
Back
Oldal tetejére