• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Elég sokan kezdünk lenni, így a szembe szomszédom étkezőjét kölcsönöztem ki 09.11-re (szombat)! Kora délután neki tudnánk esni az akváriumnak aztán birs pálinka ködön áttudunk lebegni enni ! :D
 
Elég sokan kezdünk lenni, így a szembe szomszédom étkezőjét kölcsönöztem ki 09.11-re (szombat)! Kora délután neki tudnánk esni az akváriumnak aztán birs pálinka ködön áttudunk lebegni enni ! :D
Akkor sajna nem tudok ott lenni. 😔 Az Eucharisztikus kongresszuson leszek munkaügyileg, (pont Budapesten 🤦‍♂️) csak orvosi estben lehetek távol... Azt meg kihagynám.
 
Az javasolnám, ötleteljünk! Leírom, én hogyan csinálnám. Jó lenne megelőzni a váratlan problémákat.

1.) Ki kellene fogni minél több állatot, és ezeket egy kisebb tartályba tenni, esetleg levegőztetéssel.
2.) Le kellene szívni a lehető legtöbb vizet. A lehető legtöbbet eltárolni belőle.
3.) Nagyobb, nehéz dekor elemek kiszedése.
4.) Akvárium hozzáférhetővé tétele: technika, csövek eltávolítása, bútor kihúzása, hogy oldalról hozzáférhető legyen.
5.) Az akvárium leemelése a bútorról. Ez a leginkább problémás. Nem tudom, hogy az üveg elbírja-e a talaj és némi víz súlyát. Az is fontos hogy ideiglenesen egy stabil, kellően alátámasztott helyre kerüljön, ahonnan majd könnyen fel lehet emelni.
6.) Bútor javítása (ehhez nem értek).
7.) Szivacs felhelyezése a bútorra. Lehet, hogy új szivacs kell majd az üveg alá.
8.) Üveg visszahelyezése a bútorra.
9.) Dekor elemek visszarakása.
10.) Technika visszaszerelése.
11.) Félretett víz visszatöltése. Ha kevés, akkor fokozatosan ki kell pótolni csapvízzel.
12.) Ellenőrizni, hogy nem szivárog-e.
13.) Állatok visszatelepítése.
14.) Öröm, bódottá :) :)

Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában!
 
Az javasolnám, ötleteljünk! Leírom, én hogyan csinálnám. Jó lenne megelőzni a váratlan problémákat.

1.) Ki kellene fogni minél több állatot, és ezeket egy kisebb tartályba tenni, esetleg levegőztetéssel.
2.) Le kellene szívni a lehető legtöbb vizet. A lehető legtöbbet eltárolni belőle.
3.) Nagyobb, nehéz dekor elemek kiszedése.
4.) Akvárium hozzáférhetővé tétele: technika, csövek eltávolítása, bútor kihúzása, hogy oldalról hozzáférhető legyen.
5.) Az akvárium leemelése a bútorról. Ez a leginkább problémás. Nem tudom, hogy az üveg elbírja-e a talaj és némi víz súlyát. Az is fontos hogy ideiglenesen egy stabil, kellően alátámasztott helyre kerüljön, ahonnan majd könnyen fel lehet emelni.
6.) Bútor javítása (ehhez nem értek).
7.) Szivacs felhelyezése a bútorra. Lehet, hogy új szivacs kell majd az üveg alá.
8.) Üveg visszahelyezése a bútorra.
9.) Dekor elemek visszarakása.
10.) Technika visszaszerelése.
11.) Félretett víz visszatöltése. Ha kevés, akkor fokozatosan ki kell pótolni csapvízzel.
12.) Ellenőrizni, hogy nem szivárog-e.
13.) Állatok visszatelepítése.
14.) Öröm, bódottá :) :)

Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában!
Ez igy nekem nagyon tetszik!
A 14. pontot elviszem egyedül! azt bizzátok rám nyugodtan :D :D
 
Ez igy nekem nagyon tetszik!
A 14. pontot elviszem egyedül! azt bizzátok rám nyugodtan :D :D
Elhiszem, de először az 5-ös ponton túl kell jutni. Szerintem az a leginkább problémás. Nem tudom, hogy elbírja-e az üveg, ami benne marad. Ha a talajt is ki kellene szedni, az megnehezítené az akciót.
Milyen vastag üvegből készült az akvárium?
 
A 6-os pontot vállalom, és a bútor lézeres szintezését is.
6 és feledik pont:
Méretpontos bútorlap, 2mm vastag vízzáró élzárással, az akva alá, hogy ne lógjon le az üveg a bútorról. Ezt viszem 🤘
Igen, ez is nagyon fontos. Valahogy rá kellene csúsztatni a bútorlapra a kiürített akváriumot, így könnyebben mozgatható és biztonságosabb lenne.
 
Én úgy gondolom, hogy elbírja, mert ott is van merevítés. Engem inkább az zavar, hogy a maga 100-120kg mellé még a benne lévő 55kg (szárazon) aljzat jó vízesen nem fog kedvezni az emeléskor a hátunknak :D

View attachment 154100View attachment 154102
Szerintem ezt 4 ember elbírja, többen nem is férnének hozzá. Azért lenne jó talajjal együtt átrakni, mert akkor a növényeket sem kellene bántani. Jó lenne ha valaki tapasztalatból leírná, mit bír a 10 mm-es üveg.
Azon kellene még elgondolkodnod, hogy ideiglenesen hová kerüljön az akvárium, ahol nincs útban. Korábban említetted, hogy esetleg az egészet átköltöztetnéd a nappaliba. Erre most lenne kiváló alkalom. Ha máskor akarod költöztetni, akkor ugyanezt a procedúrát kell majd végigcsinálni :)
 
Szerintem ezt 4 ember elbírja, többen nem is férnének hozzá. Azért lenne jó talajjal együtt átrakni, mert akkor a növényeket sem kellene bántani. Jó lenne ha valaki tapasztalatból leírná, mit bír a 10 mm-es üveg.
Azon kellene még elgondolkodnod, hogy ideiglenesen hová kerüljön az akvárium, ahol nincs útban. Korábban említetted, hogy esetleg az egészet átköltöztetnéd a nappaliba. Erre most lenne kiváló alkalom. Ha máskor akarod költöztetni, akkor ugyanezt a procedúrát kell majd végigcsinálni :)
Az ideiglenes helye megvan szerencsére de a végleges helyére még nem tudom tenni mert az majd a lenti leendő nappali lesz ahol most még a feleségem anyukája lakik. Október környékén költözik, de akkor már úgy sem jöttök majd segíteni mert meglátjátok a lépcsőt jövőhéten amin le kéne vinni....... :D :D Fura egylakás......
 
Jó lenne ha valaki tapasztalatból leírná, mit bír a 10 mm-es üveg.
1/3 vízzel simán emelhető. Dekorokkal kövekkel is, ha még az asztalon alájátszátok a bútorlapot 10centire,majd a másik oldalt megemelve egy másik bútorlap darabbal szintre hozzátok. Utána már csak anyitt kell emelni, hogy a végleges lap teljesen helyére menjen. Azok a merevítések fogást is adnak. Én a 200 litereset bútorostul tologatom ide oda csak félig leengedve úgy, hogy a sziklák sem borultak össze. Az asztalra 1-szer tettem fel üresen, egyedül. Addig emlegettem alápakolgatással jobbról balról, amíg olyan magasra került, hogy áttolhattam a bútorára. A 10-es fenéklap sokat bír.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére