• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nagy Pofa, Hozzá nem értés, 300L

Köszönöm!
A Tőled kapott növények is a duplájára nőttek :O Itt az ideje egy komolyabb metszésnek is, azonban ilyet sem csináltam még..... Merre kell hogyan nekiesni? :D
View attachment 151871
A metszés mértéke csak rajtad áll :) Attól függ, mennyire szereted a sűrű növényzetet. Nekem tetszik az összhatás, nem nyírnék le sokat. Főleg azokat a növényeket vágnám rövidebbre, amik már elérték a vízfelszínt. A rotalákat bátran lehet metszeni, akár a talajtól néhány centiméternyire is. A ludwigiának, hygrophilának, hínároknak kell legalább egy arasznyi megmaradt szár, különben nem biztos, hogy kihajtanak újra. Nagyon sokat szerintem nem érdemes levágni, mert akkor már mélyen lesz a hajtások vége, nem fognak annyira színesedni. A levágott szebb hajtásokat vissza lehet ültetni, hogy sűrűbb legyen.
 
Mi a helyzet erre felé? Fotós illusztráció esetleg? 🤭😂
Mindig a legjobbkor kérdezel rá.... Mikor csendben meghúzom magam mert úgy néz ki a víz mint a Fonyódi gyerekstrand vize egy palacsinta/lángos ebédparty után akkor bekérdezel, hogy mizu.
Az aljzaton hevernek Anubiasok és Buce-k, szétszórt moha maradványok mozognak össze-vissza, és metszett növények próbálnak életre kapni egy-egy új helyen. Ahogy egyre több a növény úgy egyre jobban szorulnak ki a hardscape részei :) Tegnap előtt egy komolyabb méretű fa talált helyet a szekrény polcon, viszont így már a bent maradtak olyan kis esetlennek tünnek :( Be-be villan, egyre sűrübben, hogy az egészet újra kéne építeni! Végre már vagyok annyira kezdő, hogy ezt belátom :D Már csak arra lenne szükségem. hogy 3 napig ne kelljen dolgozni menni, enni, aludni és ehhez hasonló lényegtelen dolgokat csinálni :p :p
Megosztok egy képet mert tudom, hogy nem csak a sikert szabad mutogatni :'( :D (Közvetlen metszés és visszaültetés utáni a kép )

Tervek a következők:
- Bal oldalon HM sövény kialakítása, hogy eltakarja a Ludvigia és a rotala alsó felét.
- Nem látszik, mert engem nem szeret és nem nő, de van egy szép Bleheri amit @B_Tamás tól kaptam még. Szerintem azóta nem nőtt egy centit sem :( A színe viszont valami elképesztő zöld, már majdnem szuperzöld :) 1627541401986.png Át kellene kerülnie bal oldalra a szűrő szívója mögé.
- A háttérben @Rudi50 Difformisa elképesztő kedvel növöget és szép színben is pompázik. Szeretnék neki nagyobb teret engedni, így ő dupla ekkora helyen létezhetne.

Kérlek segítsetek, hogy a Ti szemetek mit lát, mit merre kéne pakolgatni! :)

1627544477447.png

Beszerzés alatt áll egy reaktor, mert a diffuzor-t már nem tudom úgy elhelyezni, hogy mindenkinek jusson egyenletesen.
Látvány miatt szükségem van átlátszó befolyókra viszont a perem kialakítása miatt ez bonyolultnak bizonyul :(
 
Mindig a legjobbkor kérdezel rá.... Mikor csendben meghúzom magam mert úgy néz ki a víz mint a Fonyódi gyerekstrand vize egy palacsinta/lángos ebédparty után akkor bekérdezel, hogy mizu.
Az aljzaton hevernek Anubiasok és Buce-k, szétszórt moha maradványok mozognak össze-vissza, és metszett növények próbálnak életre kapni egy-egy új helyen. Ahogy egyre több a növény úgy egyre jobban szorulnak ki a hardscape részei :) Tegnap előtt egy komolyabb méretű fa talált helyet a szekrény polcon, viszont így már a bent maradtak olyan kis esetlennek tünnek :( Be-be villan, egyre sűrübben, hogy az egészet újra kéne építeni! Végre már vagyok annyira kezdő, hogy ezt belátom :D Már csak arra lenne szükségem. hogy 3 napig ne kelljen dolgozni menni, enni, aludni és ehhez hasonló lényegtelen dolgokat csinálni :p :p
Megosztok egy képet mert tudom, hogy nem csak a sikert szabad mutogatni :'( :D (Közvetlen metszés és visszaültetés utáni a kép )

Tervek a következők:
- Bal oldalon HM sövény kialakítása, hogy eltakarja a Ludvigia és a rotala alsó felét.
- Nem látszik, mert engem nem szeret és nem nő, de van egy szép Bleheri amit @B_Tamás tól kaptam még. Szerintem azóta nem nőtt egy centit sem :( A színe viszont valami elképesztő zöld, már majdnem szuperzöld :) View attachment 152431 Át kellene kerülnie bal oldalra a szűrő szívója mögé.
- A háttérben @Rudi50 Difformisa elképesztő kedvel növöget és szép színben is pompázik. Szeretnék neki nagyobb teret engedni, így ő dupla ekkora helyen létezhetne.

Kérlek segítsetek, hogy a Ti szemetek mit lát, mit merre kéne pakolgatni! :)

View attachment 152432

Beszerzés alatt áll egy reaktor, mert a diffuzor-t már nem tudom úgy elhelyezni, hogy mindenkinek jusson egyenletesen.
Látvány miatt szükségem van átlátszó befolyókra viszont a perem kialakítása miatt ez bonyolultnak bizonyul :(
A berendezésedben nem látom a koncepciót (mint, ahogy a sajátomban sincs). ... és úgy gondolom, ez így van jól. ;)
 
A berendezésedben nem látom a koncepciót (mint, ahogy a sajátomban sincs). ... és úgy gondolom, ez így van jól. ;)
Én meg inkább úgy látom hogy a kezdetekben volt egy tök jó HS, ami frankón be lett szép lassan növényesítve egy háromszög alakú berendezéssé. Ha azon a ponton megállsz, azt csinosítgatod, akkor most lenne "formája" az egésznek. A bal oldal benövényesítésével ez elveszett, cserébe viszont lett egy szép és egészséges akváriumod ami annak ellenére alkot egy kerek egészt, hogy távol áll az eredeti elképzelésedtől.
Sztem 2 lehetőség van most, a bontáson kívül, ami szerintem korai lenne nagyon. 1 vissza az eredeti tervekhez, és a dekorokat előcsalogatni a növények közül, esetleg 1-2 extra fát betenni a jobb oldalra, 2 elengedni a dekorokat, és még több növényt bepakolni főleg oda amit Te is írtál.
 
Mindig a legjobbkor kérdezel rá.... Mikor csendben meghúzom magam mert úgy néz ki a víz mint a Fonyódi gyerekstrand vize egy palacsinta/lángos ebédparty után akkor bekérdezel, hogy mizu.
Az aljzaton hevernek Anubiasok és Buce-k, szétszórt moha maradványok mozognak össze-vissza, és metszett növények próbálnak életre kapni egy-egy új helyen. Ahogy egyre több a növény úgy egyre jobban szorulnak ki a hardscape részei :) Tegnap előtt egy komolyabb méretű fa talált helyet a szekrény polcon, viszont így már a bent maradtak olyan kis esetlennek tünnek :( Be-be villan, egyre sűrübben, hogy az egészet újra kéne építeni! Végre már vagyok annyira kezdő, hogy ezt belátom :D Már csak arra lenne szükségem. hogy 3 napig ne kelljen dolgozni menni, enni, aludni és ehhez hasonló lényegtelen dolgokat csinálni :p :p
Megosztok egy képet mert tudom, hogy nem csak a sikert szabad mutogatni :'( :D (Közvetlen metszés és visszaültetés utáni a kép )

Tervek a következők:
- Bal oldalon HM sövény kialakítása, hogy eltakarja a Ludvigia és a rotala alsó felét.
- Nem látszik, mert engem nem szeret és nem nő, de van egy szép Bleheri amit @B_Tamás tól kaptam még. Szerintem azóta nem nőtt egy centit sem :( A színe viszont valami elképesztő zöld, már majdnem szuperzöld :) View attachment 152431 Át kellene kerülnie bal oldalra a szűrő szívója mögé.
- A háttérben @Rudi50 Difformisa elképesztő kedvel növöget és szép színben is pompázik. Szeretnék neki nagyobb teret engedni, így ő dupla ekkora helyen létezhetne.

Kérlek segítsetek, hogy a Ti szemetek mit lát, mit merre kéne pakolgatni! :)

View attachment 152432

Beszerzés alatt áll egy reaktor, mert a diffuzor-t már nem tudom úgy elhelyezni, hogy mindenkinek jusson egyenletesen.
Látvány miatt szükségem van átlátszó befolyókra viszont a perem kialakítása miatt ez bonyolultnak bizonyul :(
Tetszik ez az akvárium. Kicsit elvadult, de nem vészes. Látnád az enyémet, amivel mostanában nem volt időm foglalkozni...
Szerintem is el kell döntened, melyik irányt választod: HS vagy dús növényzet. Ha engem kérdezel, egyértelműen a másodikat javasolnám :) Ebben az esetben viszont az evolúcós folyamat része, hogy egyre kevesebb dekoráció marad, mert kell a hely a növényeknek :)
 
Sziasztok!

Végre lesz egy félig szabad hétvégém amit az akvárium és a napló rendberakására tudok forditani! Fura állapotok uralkodnak.... :D

A következőben kérem a segtségeteket:
A Ludvigia úgy döntött, hogy az alábbi tüneteket produkálja!
1628788173425.png 1628788399094.png

Az utolsó nagyobb visszavágás és újraültetés óta szenved. Az összes többi növény elvan, bubiznak és mosolyognak :)
Tápozásban nem történt változás, továbbra is rendszertelen :)

1628788762183.png
 
A következőben kérem a segtségeteket:
A Ludvigia úgy döntött, hogy az alábbi tüneteket produkálja!
1628788173425.png
1628788399094.png


Az utolsó nagyobb visszavágás és újraültetés óta szenved. Az összes többi növény elvan, bubiznak és mosolyognak
Ha az lesz, ami nálam volt, akkor azt mondanám, hogy vége van. A csúcshajtások halnak el... Tápkapszula(Tropica) segíthet, de csak az elhaló részek eltávolítása után van esélyed. Nekem teljesen kiment, utána újabbat ültettem, amikor cseréltem a pilácsot és a CO2-t. Azóta szép. Szedd ki, vágj le róla minden gyanúsat, ha marad belőle egészséges rész, azt ültesd vissza. Tippem szerint a talajban lévő szárrésze elhalt.
 
Sziasztok!

Végre lesz egy félig szabad hétvégém amit az akvárium és a napló rendberakására tudok forditani! Fura állapotok uralkodnak.... :D

A következőben kérem a segtségeteket:
A Ludvigia úgy döntött, hogy az alábbi tüneteket produkálja!
View attachment 153183 View attachment 153184

Az utolsó nagyobb visszavágás és újraültetés óta szenved. Az összes többi növény elvan, bubiznak és mosolyognak :)
Tápozásban nem történt változás, továbbra is rendszertelen :)

View attachment 153185

Nagyon szép az akváriumod. Sikerült eltalálnod, hogy ne legyen túl sok növény. Így pont jó lett :)
Nekem is ilyen a Ludwigia palustris. Sajnos nem tudom, mi az oka. A Ludwigia repens viszont gyönyörűen fejlődik ugyanolyan körülmények között.
 
Beszerzés alatt áll egy reaktor, mert a diffuzor-t már nem tudom úgy elhelyezni, hogy mindenkinek jusson egyenletesen.
Látvány miatt szükségem van átlátszó befolyókra viszont a perem kialakítása miatt ez bonyolultnak bizonyul :(
Nem lehetetlen. A GA csinál egyedi üveg cuccokat. Leméred a perem szélességét és annyival kell nyújtani az íveket. Ha a perem mondjuk 7cm akkor az üveg belső íve legyen 7.5cm.+1cm a tapadókorong, így 8.5cm.(ez a rajzon 50mm.) a belógást meg úgy kell, hogy leméred a vízfelszínig a távolságot és hozzá adsz 1.5cm.-ert. (ez a rajzon 105mm). Ugyanígy jársz el az üvegbefolyóval is csak ott a hosszát variálhatod. 😊 remélem érthető voltam.
IMG_20210502_220657.jpg
 
Utoljára módosított:
Nem lehetetlen. A GA csinál egyedi üveg cuccokat. Leméred a perem szélességét és annyival kell nyújtani az íveket. Ha a perem mondjuk 7cm akkor az üveg belső íve legyen 7.5cm.+1cm a tapadókorong, így 8.5cm.(ez a rajzon 50mm.) a belógást meg úgy kell, hogy leméred a vízfelszínig a távolságot és hozzá adsz 1.5cm.-ert. (ez a rajzon 105mm). Ugyanígy jársz el az üvegbefolyóval is csak ott a hosszát variálhatod. 😊 remélem érthető voltam.
View attachment 153191
Azt még hozzáteszem, ha van otthon aluminium drótod le is tudod modellezni. 😊
 
Ha az lesz, ami nálam volt, akkor azt mondanám, hogy vége van. A csúcshajtások halnak el... Tápkapszula(Tropica) segíthet, de csak az elhaló részek eltávolítása után van esélyed. Nekem teljesen kiment, utána újabbat ültettem, amikor cseréltem a pilácsot és a CO2-t. Azóta szép. Szedd ki, vágj le róla minden gyanúsat, ha marad belőle egészséges rész, azt ültesd vissza. Tippem szerint a talajban lévő szárrésze elhalt.
hmm..... Hamarabb kaptak kapszulát :/ Vissza vagdosom ahogyan írtad, hátha.... Fura, hogy a bal oldalon szinte semmi baj! Ott is nehezebben indult be a növekedés de legalább egészségesnek tűnik.
 
Az utolsó nagyobb visszavágás és újraültetés óta szenved.
Mennyire vágtad vissza? Régebben olvastam itt a fórumon, de most nem találom hirtelen, hogy vannak olyan stemek amik hisztisebbek a többinél. Ezeket csak 1x "szabad" félbe vágni, úgy 3 héttel ültetés után, aztán már csak topolni, különben már sosem lesznek az igaziak.
Jól áll ez a sokszínűség az akvának! 👌
Maradsz akkor a dzsungelesebb vonalon?
 
Mennyire vágtad vissza? Régebben olvastam itt a fórumon, de most nem találom hirtelen, hogy vannak olyan stemek amik hisztisebbek a többinél. Ezeket csak 1x "szabad" félbe vágni, úgy 3 héttel ültetés után, aztán már csak topolni, különben már sosem lesznek az igaziak.
Kaptak rendesen :( Hozzá nem értés újra lecsapott.... :p
Jól áll ez a sokszínűség az akvának! 👌
Köszönöm, nekem is nagyon tetszik viszont most kell a rendszerességet megtalálni benne és úgy megtartani. Továbbiakban is számitok a véleményedre :)
Maradsz akkor a dzsungelesebb vonalon?
A jobb oldali részt szeretném meghagyni és középtől balra felé pedig A dzdungelt kialakitani :) :) #dzsungelstílforeva
 
Back
Oldal tetejére